ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hakan Calhanoglu
Autor Wiadomość
miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 21, 2018 20:44   Hakan Calhanoglu

Nie znalazłem o nim tematu, więc zakładam.

News jak z pudelka, ale nie jest tajemnicą, że Hakan jest cieniem samego siebie przez sprawy osobiste. Ponoć wrócił do swojej żony, o której w wakacje pisał, że zrobiła coś niewybaczalnego. Ponoć żona jest w 6 miesiącu ciąży...

Tak czy inaczej, oby wróciła mu forma dzięki temu.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 22, 2018 00:44   

miszcz napisał/a:
Ponoć żona jest w 6 miesiącu ciąży

Pytanie tylko czy Hakan jest ojcem :P .

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 22, 2018 08:46   

Stąd mój wielokropek :P Dla tureckich mediów ich sprawa to jak opera mydlana. Ciężko znaleźć tłumaczenia na inne języki, więc takie informacje traktowałbym jak z Pudelka. Jacyś fani Milanu z Turcji pisali, że Hakan żądał testu na ojcostwo.

Ja tylko liczę, że skoro ogarnął swoje życie prywatne, to ogarnie się też na boisku.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 22, 2018 11:10   

Pudelek pudelkiem, ale takie sprawy naprawdę potrafią piłkarzowi zepsuć sezon. Hakan w ogóle nie przypomina siebie z zeszłego sezonu, jest spięty i bez wiary, jestem w stanie uwierzyć, że to właśnie z tego powodu.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 26, 2018 02:16   

Coraz poważniejsze źródła rozpisują się o sprzedaży Hakana do RB Lipska za 15-20 mln euro. Co o tym myślicie? Póki co traktuje to jako sf, ale kto wie kto wie...

Sam zadaje sobie kluczowe pytanie: czy to co Turek prezentuje obecnie i prezentował w pierwszej części poprzedniego sezonu, to jego stały poziom? Czy kila genialnych meczów pod koniec zeszłego sezonu, to nie były tylko przebłyski? Analizując jego karierę, to przez długi czas nie mógł się ustabilizować. Więc może jest to piłkarz średni, mający właśnie swoje momenty raz na jakiś czas. Z drugiej strony ma czas na rozwój i naukę. Z trzeciej jednak strony, obecny Milan to najgorsze miejsce do nauki. Sam nie wiem co o tym myśleć.

To że Leo i Maldini znajdą za niego godne następstwo jest niemal pewne - było mówione, że pozyskamy dwóch graczy + graczy na miejsce tych, co odejdą. Przy kolejnych plotkach o odejściu Borinaldo do Chin/Newcastle, godne następstwo jest jeszcze bardziej prawdopodobne. Kwestia tylko czy nie dajemy Hakanowi za mało czasu. A może wystarczy kolokwialnie zabrać mu "10" i nie robić z niego zawodnika, który ma ciągnąć naszą grę, a bardziej zmarginalizować jego rolę?

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 26, 2018 14:03   

Ponoć RB daje 15 mln, my chcemy minimum 20. Kto wie, czy niedługo się nie pożegnamy, szczególnie jak dojdzie Paqueta - bo dokładając do tej kwoty tych kilka(naście?) za Boriniego może uzbierać się kwota nie tak dużo mniejsza od tej, jaką trzeba by wyłożyć za Bakayoko.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 29, 2018 12:52   

Gzikuu napisał/a:
Sam zadaje sobie kluczowe pytanie: czy to co Turek prezentuje obecnie i prezentował w pierwszej części poprzedniego sezonu, to jego stały poziom? Czy kila genialnych meczów pod koniec zeszłego sezonu, to nie były tylko przebłyski?
Podobno miał problemy osobiste, które się odbiły na jego formie. Piłkarz też człowiek, ma jakieś życie poza boiskiem.

kamilus napisał/a:
Kto wie, czy niedługo się nie pożegnamy, szczególnie jak dojdzie Paqueta
Mnie zastanawia gdzie umieszczą tego Paquetę na boisku. Widzimy w nim rywala dla Jacka/Hakana, a może będą grać równocześnie?

kamilus napisał/a:
Bakayoko.
Chciałbym, żeby został ale nie w miejsce ofensywnego pomocnika. Nawet jeśli Hakan jest bez formy. Ta niemoc strzelecka w Milanie w ostatnich meczach wynika też z tego, że Bakayoko i Kessie to słabi kreatorzy. Zaznaczam jednak, że to tylko jedna z wielu przyczyn (tak, wiem - Higuain, Hakan, kontuzja Bigli i Jacka - to się wszystko nałożyło).

Jestem ciekaw jak wyglądałaby drużyna w formacji 4-2-3-1 i Kessie z Bakayoko mający mniej zadań w ofensywie.

Forzamilan2 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pon Gru 31, 2018 14:42   

Gzikuu napisał/a:
Coraz poważniejsze źródła rozpisują się o sprzedaży Hakana do RB Lipska za 15-20 mln euro.

Serio ktoś za niego tyle daje? Ja bym go za 5 mln oddał, a za 15 to dorzucił jeszcze połowę składu.
Tak czy siak sprzedawać.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 31, 2018 16:05   

I za te pozyskane 20 milionów kupiłbyś Messiego, Ronaldo, de Bruyne i wskrzesił Ernesta Wilimowskiego.
lì a casa il cuore sentirà!

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 31, 2018 17:24   

Za 20 mln udałoby się wytransferowac Kapitana Tsubasy z Japonii.:).

zino 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 01, 2019 01:20   

Cytat:

I za te pozyskane 20 milionów kupiłbyś Messiego, Ronaldo, de Bruyne i wskrzesił Ernesta Wilimowskiego.

Przyznam, że czasem nie zgadzam się z Twoimi postami, ale dawno żaden nie rozbawił mnie tak jak ten. Bawo Ty ;)
A temat Turka do RBL już ponoć upadł.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 01, 2019 19:28   

Krótko - jeśli jesteśmy w stanie go zastąpić kimś wyraźnie lepszym, to bez żalu żegnam. W innym wypadku powstanie tylko następna trudna do załatania dziura.
Dotyczy w zasadzie każdego gracza w kadrze.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 02, 2019 00:14   

A ja jestem na nie, z tego powodu, że - jeśli udałoby się kimś go zastąpić - to dalej jesteśmy z miernotami na ławce. Sprzedajmy przede wszystkim szrot. BTW Cesc powiedział (ponoć) "tak" Monaco.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 22, 2019 22:48   

https://www.youtube.com/watch?v=TyEa-kbwJ7A

Ładnie ;)

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 25, 2019 08:55   

LGdS zwraca uwagę na ciekawą rzecz w kwestii Calhanoglu - Turek w ostatnim meczu został odciążony z zadań defensywnych, a przejął je ograniczony tym samym w ofensywie Kessie i to zdało egzamin. Myślę sobie, że to może być klucz do odblokowania zawodnika na dobre. Są gracze, którzy mając w miarę wolną rolę na boisku, tylko wówczas są w stanie pokazać swoje umiejętności i dawać więcej drużynie. Być może i w tym przypadku tak to zadziała. Ma to swój dodatkowy - co już dawno temu ukuł Bolesław Bolesławowicz Wałęsą - 'plus dodatni' w postaci sprowadzenia Kessiego do roli mu predystynowanej i ograniczenia jego ofensywnych zapędów.

Inna, tym razem moja własna, obserwacja dotyczy małego podobieństwa (w tym konkretnym meczu się to ładnie objawiło) do Kaki (sic!). Od dawna czytam śmieszne porównania Paquety do swojego sławnego rodaka, co uważam za totalnie niedorzeczne. Hakan natomiast - naturalnie przy zachowaniu proporcji - w przyjęciu, zabraniu się z piłką i jej prowadzeniu momentami go przypominał.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 25, 2019 11:23   

Ciekawe zatem jak by wyglądał na boisku Paqueta odciążony z zadań defensywnych. Mnie on na mezzali mało przekonuje, może ustawiony wyżej odnalazł by się lepiej.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 25, 2019 14:26   

Jay-Jay Okocha napisał/a:
LGdS zwraca uwagę na ciekawą rzecz w kwestii Calhanoglu - Turek w ostatnim meczu został odciążony z zadań defensywnych, a przejął je ograniczony tym samym w ofensywie Kessie i to zdało egzamin. Myślę sobie, że to może być klucz do odblokowania zawodnika na dobre. Są gracze, którzy mając w miarę wolną rolę na boisku, tylko wówczas są w stanie pokazać swoje umiejętności i dawać więcej drużynie. Być może i w tym przypadku tak to zadziała. Ma to swój dodatkowy - co już dawno temu ukuł Bolesław Bolesławowicz Wałęsą - 'plus dodatni' w postaci sprowadzenia Kessiego do roli mu predystynowanej i ograniczenia jego ofensywnych zapędów.

Od dawna mam podobny pogląd, co nie oznacza, że to zadziała i mam rację. Ciekawe tylko dlaczego poprzedni trenerzy tak tego nie widzieli. Cóż, może się przekonamy jak by to wyglądało i czy rzeczywiście jeśli Pioli by takie rozwiązanie zastosował na dłuższą metę to by to zdało egzamin, a Turek pokazał to czego kibice od samego początku oczekiwali.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 25, 2019 14:37   

Wydaje mi się, że dało by się pójść dalej i choć częściowo uwolnić Paquetę. Jeżeli Pioli chce grać 4-3-3, to wtedy na prawą obronę trzeba by posłać Boriniego, bo nasi boczni obrońcy - wszyscy jak się patrzy - najzwyczajniej bronią słabo i nierzadko wręcz tragicznie. Można również próbować Musacchio, przy założeniu wystawiania Caldary. Ryzyko niemałe, ale patrząc na biedę linii defensywnej w teoretycznie najsilniejszym zestawieniu, uważam ten pomysł za warty spróbowania.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 25, 2019 22:39   

Osobiście od zawsze uważam, że Hakana stać na dużo więcej, niż u nas pokazuje. Tak samo, jak większość zawodników obecnej kadry. Dlatego wcale się nie zdziwię, jeśli w końcu znajdzie się trener, który Turka "odczaruje". Może to będzie Pioli.

Ale śmieszą mnie te medialne analizy po JEDNYM meczu. Dziennikarze liczą już Piolemu statystyki i porównują do Giampaolo - spoko, ale jaka może być statystyka z jednego meczu? Przecież to może być czysty przypadek, że akurat Lecce pozwoliło nam grać tak, jak graliśmy. Dla przyzwoitości wypada poczekać przynajmniej ze trzy spotkania. W kwestii stylu, strzałów czy postawy Calhanoglu.

Odpowiedz do tematu