ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie książki czytają fani Milanu?

Jak dużo książek czytasz ?
Wogóle
14%
 14%  [ 28 ]
Jedną na rok
16%
 16%  [ 30 ]
Jedną na miesiąć
42%
 42%  [ 79 ]
Jedną na tydzień
14%
 14%  [ 27 ]
Częściej
12%
 12%  [ 23 ]
Głosowań: 164
Wszystkich Głosów: 187

Autor Wiadomość
Resk 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 10, 2019 05:43   

Bardzo.

Natomiast zarzuciłem sieci na "Władcę much" - Williama Goldinga. Film oglądałem, gdy byłem dzieckiem i zrobił na mnie piorunujące wrażenie.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 10, 2019 07:58   

Ooo, fajnie że ktoś reanimował temat.

Ja obecnie jestem w trakcie czytania(i nie tylko) fantastycznej księgi Back to the Front, która opowiada o pierwszych latach istnienia Metalliki, do momentu śmierci Cliffa Burtona. Autoryzowana przez zespół i ojca zmarłego basisty. Mnóstwo nieopublikowanych wcześniej zdjęć czy historii, które rozwalają mózg. Każdemu fanowi polecam z czystym sumieniem. Dostępna tylko w języku angielskim. Mała zapowiedź od zespołu dla zachęcenia:
https://www.youtube.com/watch?v=SIgJ3Fl9Tb4

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Cze 10, 2019 10:10   

Resk napisał/a:
Natomiast zarzuciłem sieci na "Władcę much" - Williama Goldinga. Film oglądałem, gdy byłem dzieckiem i zrobił na mnie piorunujące wrażenie.
W takim razie sugeruję też sięgnąć po ksiązkę Król szczurów - wprawdzie okoliczności nieco inne (mowa tutaj o japońskim obozie jenieckim z czasów II wojny światowej), ale idea zbliżona i językowo (moim zdaniem oczywiście) stoi znacznie wyżej niż powieść Goldinga.
Dodatkowo wydźwięk dla mnie jest mocniejszy z prostego powodu: to nie są dzieci, ale dorośli, ukształtowani przez wojnę, mężczyźni.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 10, 2019 12:46   

Venomik, Krol Szczurow swietny! Mocna, dajaca do myslenia i przerazajaca ksiazka. Film tez znakomity. Goldinga za to musze nadrobic.
miszcz, ostatnio trafialem kijowe biografie muzykow, czytalem okropna ksiazke o Freddiem na przyklad. Na ta o Metallice moze sie skusze. Nie jako wielki fan, ale z samej ciekawosci.
Ja sie ostatnio zajalem lekturami wakacyjnymi- Pilipiuk, a teraz Mark Twain i 'Zycie na Mississippi'. Lekkie, latwe i przyjemne, a do tego nieglupie.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 10, 2019 12:54   

Bo to są często biografie nieautoryzowane, pełne oklepanych bzdur, czasem kontrowersji i pisane na fali popularności, np. film, koncert w Polsce, śmierć etc. Coś jak z książkami o Messim czy Ronaldo. Ja generalnie rzadko takowe czytam.
Tę księgę akurat dostałem w prezencie i jestem zachwycony :)

Resk 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 15:25   

Orwell doczytany wcześniej - świetne książki. Rozpocząłem Króla Szczurów. Zobaczymy czy przypadnie do gustu.

artur1318 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 21:59   

Obecnie czytam Calcio. Historia włoskiego futbolu, trzeba trochę poszerzyć wiedzę dotyczącą calcio :-D

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Sie 13, 2019 23:16   

Kupiłem to cudo jakieś dwa lata temu na amazonie. Swietne jest. Chociaż wciąż, mimo swojej objętości, whdaje się zdecydowanie za krótkie, przez co sporo spraw jest potraktowana bardzo skrótowo.
No ale nie można mieć wszystkiego.

Ciekawe jak się zaprezentuje polskie wydanie.

b4ry 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 14, 2019 05:38   

kiedyś trafiłem na taką pozycję. Przeczytajcie sobie opis o czym to jest. Zaskakuje wysoka średnia jak na hmmmm "gatunek". Jednak ktoś to musi czytać. ostrzegam tego nie da się odzobaczyć

KLIK

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 16, 2019 10:57   

artur1318 napisał/a:
Obecnie czytam Calcio. Historia włoskiego futbolu, trzeba trochę poszerzyć wiedzę dotyczącą calcio :-D

Jak skończysz to daj znać czy warto przeczytać.

Odpowiedz do tematu