ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 09, 2019 21:33   

Ale jaka obsada bramki? Reina i Antonio? Moim zdaniem bardzo, bardzo ryzykownie i pachnie szukaniem przyzwoitego bramkarza na szybko, a to kolejny wydatek.

Modric moim zdaniem nie przyjdzie. Za mocno jest dementowany. Chociaż różne rzeczy już widzieliśmy... ale wątpię.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sie 09, 2019 21:48   

No jeśli sprzedaż Cutrone tak korzystnie wpłynęła na nasze finanse, mimo że na Leao wydaliśmy podobną kwotę, to tym bardziej byłoby tutaj, zwłaszcza że na zastępcę poszłaby góra połowa. No i jest Reina, który spokojnie i sam wystarczyłby, gdyby tylko ktokolwiek mógł zagwarantować cały sezon bez kontuzji.
W Modrica jakoś nie wierzę, zresztą wskoczyłby na miejsce Gigio, a nie o to chyba chodzi, gdy się ma uzdrawiać finanse.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 09, 2019 22:57   

Po świeżych doniesieniach dot. Donnarummy również od razu pomyślałem o tym, że trzeba by było sprowadzić jakiegoś bramkarza. Ale po chwili zastanowienia wydaje mi się, że jest bardzo dużo czasu na to, żeby sprowadzić kogoś ma pozycję 1 lub 2 (jestem zdania, że Reina spokojnie ogarnie poerwszego wyboru).

Co do Modricia, to - przynajmniej dla mnie - nie jest to jakieś science-fiction vel. makagigi. Dać do 20 mln i kontrakt do 7 mln i może się okazać, że to wystarczy.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sie 10, 2019 02:43   

Oddaj Gigio, ściągnij za to zawodnika, który w Atletico rozgrywa jeden dobry mecz na 10 i zawodnika Realu, który jest już w końcówce swojej kariery, wszyscy patrzą przez pryzmat Złotej Piłki i turnieju z reprezentacją. W Realu szło mu już "trochę" gorzej ostatnimi czasy...

plakat33 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 10, 2019 03:36   

Ja się chyba pogubiłem totalnie. Nie jestem zwolennikiem ani wielkim sympatykiem Reiny ale wydawało mi się, że po to został sprowadzony aby w razie sprzedaży/kontuzji Gigio Donnarummy mógł go zastąpić. Jeśli tak nie jest to po co trzymamy w kadrze bramkarza, który zarabia ok 3 mln rocznie? :wall2: Do tego brat zarabia kolejny 1 mln będąc nr. 3 i teraz mielibyśmy ewentualnie sprowadzać nowego bramkarza na pozycję 1 lub 2 w razie sprzedaży Gigio? Jak dla mnie to jest patologia :wow: Jeśli w ogóle takie plany są realistyczne.

Skonsumowanie kasy na 34 letniego Modrica to jest w ogóle chory pomysł. Zakładając, że transfer to ok. 20 mln i kontrakt na 3 lata za kolejne 7 mln to gdzie tu sens i po co w naszej sytuacji?

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sie 10, 2019 07:14   

Ja jestem zwolennikiem kolorowych fantazji, więc jak słyszę o odejściu Gigio to myślę od razu o dwóch. No i myślę w takim przypadku o tym, że owszem Reina da radę spokojnie, ale jest wiekowy, nie może być jedynym bramkarzem w klubie, a Plizzari został wypożyczony.
Modric byłby jak najbardziej ok, gdybyśmy grali w LM. Przyjście Correi komentowałem już tyle razy, że powinno być jasne jak to widzę.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sie 11, 2019 10:02   

Dziś pojawiły się plotki o Rebiciu jako alternatywie dla Correi.

To jest trochę śmieszne, że alternatywy są lepsze od priorytetu ;)

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 11, 2019 11:29   

I to jeszcze Rebić miał zostać nam zaproponowany za 40 mln, więc pewnie dałoby się zejść trochę z kwoty transferu, może nawet i do 32-34 mln + bonusy, co byłoby znaczącą różnicą w porównaniu do oczekiwań Atletico. I mam tu nadzieję, że media w tym wypadku mają rację, bo szukanie alternatyw to jest to, co powinno mieć miejsce, i że się nie powtórzy sytuacja ze stycznia, gdy zarząd przespał okienko i nie ściągnęliśmy lewoskrzydłowego.

zino 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 11, 2019 12:32   

Bałkański zaciąg dawał radę przez 3/4 sezonu w Eintrachcie wiec teoretycznie Rebić spoko, choć kilka razy czytałem ,że Rebić zdecydowanie największy problem ma z głową ;)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 12, 2019 11:17   

Mówiłem już, że mnie męczy to mercato? ;)

Trwa serial ze sprzedawaniem Suso. I tak jak przy innych piłkarzach - nie mam nic przeciwko, ale kto za niego? Inna sprawa, że sytuacja się trochę zmieniła, bo mówiło się że Paqueta będzie grał za napastnikami, a dla Suso zabraknie miejsca. Tymczasem to Hiszpan jest pierwszym wyborem na trequartistę i nieźle sobie radzi, a trener moim zdaniem wysyła jasny sygnał, że ten zawodnik jest mu potrzebny. Czyli co, sprzedamy go, żeby szukać jakościowego zastępcy? Czy zostawimy dziurę w koncepcji trenera?

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 12, 2019 11:19   

Nie sprzedamy, a w mediach do końca okienka będzie trwało pierdololo, bo co mają innego napisać, skoro ludzie już rzygają doniesieniami o tym, że Milan chce dać za Correę 40 mln a Atletico niezmiennie chce 55 :) trochę tematów w ramach rotacji się pojawi.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 12, 2019 20:57   

Ponoć wreszcie znaleźli się chętni na Laxalta. Najbardziej konkretna wydaje się chyba Parma. Od dawna mają problem z lewą obroną. Laxalt byłby dla nich pewnie bardzo dobrą opcją. Trochę mnie dziwią te plotki o Contim. Na ten moment wygląda lepiej od Calabrii. Kto miałby przyjść w jego miejsce?

Podobno wśród zainteresowanych Suso znajduje się też Fiorentina, ale z takim zespołami jak Fiołki czy Torino (sami mają chore oczekiwania za swoich piłkarzy, choć jestem szczęśliwy, że z Veretout nic nie wyszło) bym w ogóle nie rozmawiał. Jeśli już Hiszpan miałby odejść to lepiej za granicę. Pojawiają się jednak plotki, że Giampaolo chce go koniecznie zatrzymać (nawet jeśli przyjdzie Correa) i może tak będzie najlepiej.

Ostatni raz tak pozytywne nastawienie co do nowego sezonu miałem chyba w sezonie, gdzie Milan objął Max. Oby to był dobry prognostyk. Naprawdę ta ekipa wygląda fajnie, nawet jeśli przyjdzie ten Correa, do którego do końca nie jestem przekonany, to i tak ilość graczy dobrych technicznie, powrót Jacka i pozytywne początki Giampaolo siłą rzeczy wyzwalają pewien optymizm.

Czekam na dalsze ruchy i debiut Bennacera i Duarte z Ceseną.

Na tę chwilę:

Donnarumma (Reina) - Calabria (Conti); Musacchio (Duarte/Caldara); Romagnoli (Gabbia); Rodriguez (Hernandez) - Kessie (Krunić/Borini); Bennacer (Biglia); Paqueta (Hakan) - Suso (Bonaventura) - Piątek (Leao); Correa? (Castillejo)

Trener ma wybór, niejedno nazwisko z nawiasów, może wskoczyć do pierwszej '11'. Za takiego Samu wolałbym jednak nominalnego napastnika (nawet w typie Krzysztofa, czyli bardziej snajper, a nie second striker).

M&B muszą się teraz skupić na znalezieniu nowych drużyn dla Silvy, Laxalta, Strnicia, Castillejo i zastanowić się nad tym co będzie najlepsze dla Gabbi. Ostatnio znów zebrał pochwały za ostatni sparing.

zino 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 08:31   

Paolo#3 napisał/a:
Ponoć wreszcie znaleźli się chętni na Laxalta.

Przyznam, że jest to chyba najbardziej oczekiwany przeze mnie transfer wychodzący tego lata. Zapewne będzie wypożyczenie z obowiązkiem (oby) wykupu, jak koło 10 się to zakręci to gitara, szczęście niepojęte.
Z Contim faktycznie dziwny temat, ale z tego co Klub podawał to sam zawodnik zdecydowanie chce zostać i walczyć o skład. Mnie to cieszy i przekonuje.
Na Strinica niby też się jacyś chętni znajdują (SPAL). Z nim mam zagwozdkę, bo właściwie nawet nie było okazji gościa zobaczyć w normalnym rytmie meczowym. Cały sezon w plecy po mundialu, choć na końcówkę niby było gotowy do gry. Czyli co, aż tak słaby? Bardziej skłaniałbym się ku tezie, że Rino przywiązał się już do składu/nazwisk i nie chciał kombinować na koniec.
Paolo#3 napisał/a:
Podobno wśród zainteresowanych Suso znajduje się też Fiorentina

Chyba już to zdementowali czy podali, że rezygnują. Viola jest bardzo aktywna tego lata na rynku, ale ten transfer to byłby dla mnie troszkę śmiech, dlatego nie brałem go ani chwilę na poważnie.
W Correę (tak to się odmienia? :P ) pomału przestaję wierzyć, ale też jakoś się na niego nie nastawiałem.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Sie 13, 2019 08:38   

Na Laxalta na pewno się chętni znajdą. Atalanta, Spal, Parma, Torino... i nawet Inter. Im wszystkim przyda się lewy obrońca/wahadłowy. Nie twierdzę, że pójdzie do Interu, ale sam Inter może chcieć kupić np. Biraghiego czy Faresa, co uruchomi też kupno Laxalta. Mówiło się jeszcze swego czasu o Zenicie, ale ten temat raczej już umarł.

Conti zostanie. Akurat jego agent nie kryje się przed mediami z tym, że toczą się jakieś negocjacje i potrafi co chwili mówić, że Hysaj odchodzi, źle się czuje etc. O Contiego możemy być spokojni... o ile go nie wypchną na siłę :P Tylko, że tu żadnego zysku byśmy się spodziewać nie mogli.

Ja im dłużej myślę, tym bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że to Donnarumma musi odejść by Milan ruszył z kopyta. Ponoć chcemy min. 60 mln, a taki zysk kapitałowy byłby tak potężny, że księgowe Elliotta by już otwierały szampana, a Massara by już podpisywał Correę wraz z Modriciem.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 08:58   

Jak już pisałem, dla mnie sprzedaż Donnarummy miałaby sens, gdyby został Plizzari.
Reina to spoko bramkarz, ale nie widzę go na cały sezon jako pierwszy wybór. Jego zastępcą zostałby Antonio, który może nie tyle że jest aż taki słaby, co po prostu jednak za słaby jak na to, co chcemy grać. No i nie ma żadnego powodu, żeby miał zostać w Milanie, jeśli odejdzie brat.
Wychodzi na to, że byśmy musieli kupić minimum jednego bramkarza na poziomie średniej Serie A do rotacji z Reiną w pierwszym składzie.

Oczywiście zysk ze sprzedaży Gigio kusi. Ale mnie bardziej przekonuje kwestia jego kontraktu - za rok trzeba by było albo dać podwyżkę, albo oddać za pół ceny.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Sie 13, 2019 09:12   

Plizzariego zawsze można ściągnąć z powrotem.
Można też kupić Navasa z Realu. Koszt raczej niewielki, a pensja też pewnie max 3 mln. Para Reina - Navas do rotacji i Plizzari jako ten trzeci, byłoby ok :)

kamilus 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 09:16   

Plizzari musi grać, więc niezależnie od scenariusza bez sensu byłoby ściąganie go z powrotem. Moim zdaniem nawet dwójka Reina + starszy Donnarumma daliby radę, nie mówiąc już o tym wariancie, gdy pozyskalibyśmy Navasa, o którym wspominały parę dni temu plotki.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Sie 13, 2019 09:25   

A to były plotki o Navasie już ? Myślałem, że tylko ja wpadłem na ten pomysł :P
Plizzari mógłby wrócić za rok po wypożyczeniu. Reina będzie już zapewne poza Milanem, więc byłaby całkiem niezła obsada w postaci Navas - Plizzari.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 09:54   

3 dni temu Internet i Twittera zalały te plotki, tutaj pierwszy news z brzegu:
https://www.goal.com/it/n...gl15nisrqa2wgix

I też jestem zdania, że sprzedaż Gigio to konieczność (odpadnie nam walka o nową umowę plus księgowi będą wniebowzięci) i że duet Navas Reina/Plizzari powinien zapewnić nam spokój na bramce na co najmniej najbliższych kilka lat (o ile nie pojawi się coś niespodziewanego), bo ten pierwszy ma dopiero 32 lata i nadal prezentuje bardzo dobrą formę.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Sie 13, 2019 09:59   

Ja z kolei wczoraj czytałem, że PSG może właśnie kupić Navasa zamiast Gigio.

Generalnie taktyka Milanu w tej sprawie mi się podoba. Zamiast iść po najmniejszej linii oporu, czyli przyjmować śmieszne oferty w lipcu, wyczekują do końca by ubić jak największy zysk. PSG w końcu będzie zdesperowane gdy zobaczy z czym mają zamiar zawojować Ligę Mistrzów w tym sezonie :P

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 11:33   

Za Laxalta wydaje mi się, że ostatecznie zapłaciliśmy mniej niż wspominane w mediach 17 mln euro. Aktualnie wg. transfermarkt.de sprzedaliśmy Lapadulę za 11, a w zamian przyszedł Diego za 14 mln. Urugwajczyk umowę podpisał na 4 lata, więc 10,5 mln euro pozwoliłoby na bezstratne oddanie go w tym okienku. Może kupiec w takim razie się znajdzie. Godną rozważenia opcją jest płatne wypożyczenie za 3,5 mln euro z opłacaniem Laxaltowi pensji w 100% przez nowy klub i opcją wykupu za 7 mln. Nawet, jeśli kolejny klub nie zdecydował się go wykupić to 7 mln nie powinno być już trudno uzyskać od kogoś innego.

Strinicia w kadrze też raczej nie ma co trzymać przy braku występów w europejskich pucharach. Akurat jego można oddać nawet za darmo.

Co do obsady pozycji bramkarskiej na wypadek sprzedaży Gigio to ja bym pokombinował z wypożyczeniem Perina. Byłby to transfer obciążony pewnym ryzykiem ze względu na jego stan zdrowia, ale ja akurat mam względne zaufanie do Reiny i nie miałbym problemu, gdyby to Hiszpan miał być pierwszym bramkarzem w tym sezonie. Po sezonie można by ocenić przydatność Matti, a także ewentualną możliwość postawienia odważniej na Plizzariego.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 11:50   

Navas i Łunin z Realu byli łączeni na bramkę ^

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2019 11:59   

Ech, niech się to już skończy. Dziś znowu odżyły plotki o Wielkim Transferze po ewentualnym odejściu Gigio. Padają nazwiska Isco czy Jamesa ;)

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 15, 2019 11:00   

Też już mam po dziurki w nosie tegorocznego letniego mercato. Ten serial z Correą i Silvą znużył już chyba nawet najbardziej zafascynowanych transferami i wszelkimi wyliczeniami z nich wynikającymi kibiców. Pewnie ostatecznie uda nam się dopiąć celu i sprowadzić do Milanu Argentyńczyka, skoro już tyle czasu negocjujemy z Atletico. Widocznie Giampaolo bardzo nalega na tego piłkarza, który według naszego trenera najlepiej wpisuje się w charakterystykę drugiego napastnika w jego taktyce. Myślę, że czwórka w napadzie złożona z Piątka, Leao, Correi i Castillejo nie wygląda źle na papierze. Pozycja trequartisty z kandydaturami Suso, Bonaventury lub ewentualnie Paquety i Calhanoglu też zdaje się ciekawie obsadzona. Dobijmy targu z klubem z Madrytu i zacznijmy wreszcie ten sezon.

Adin 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 15, 2019 13:20   

Po ostatnich sezonach i perypetiach z transferami jestem sceptycznie nastawiony do prawie każdego naszego zakupu letniego. Correa za tą wycene jest trochę chorą sytuacje. Może w Milanie się obudzi. Właśnie w tym kłopot ze zawsze takich kupujemy niespełnionych lub niepewnym talencie. Okienko póki co średnie. Wiele niewiadomych.

Odpowiedz do tematu