ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 29, 2019 08:57   

https://www.youtube.com/watch?v=3_4fPmNr_BM

Fajny materiał do posłuchania przed kolejnym sezonem - "NOWE PRZEPISY W PIŁCE. Sędziowie tłumaczą, co się zmieniło".

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 02, 2019 11:04   

https://www.przegladsport...-wywiad/5kwx447

Wywiad z Bereszynskim. Jest trochę o Giampaolo i Milanie.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 25, 2019 20:19   

W obliczu pomeczowych słów trenera, chyba najlepiej odświeżyć temat z najbardziej adekwatną nazwą do tego co właśnie się dzieje.

Zarząd (szczególnie Maldini, który jest w klubie najdłużej) zatrudnił trenera, znając jego charakterystykę i charakterystykę piłkarzy Milanu. Po pierwszym meczu ligowym i po dwóch miesiącach bez jednego tygodnia mercato okazuje się, że Milan nie ma piłkarzy przygotowanych do taktyki Giampaolo. Wg. słów trenera rozchodzi się o Piątka, który jest najlepszy jako wysunięty napastnik i Suso, który jednak może grać tylko na skrzydle, bo tam jest najlepszy. Serio?

O co tu chodzi?

Trener, który pieprzy, że Suso jest najważniejszy na środku i że chce go zatrzymać, przez co z klubu odchodzi Cutrone, nagle stwierdza, że się pomylił? Jak można dostosować dwumiesięczną pracę w wakacje i całe swoje doświadczenie zawodowe pod jednego piłkarza? Chore.

Skąd nagle Giampaolo nauczy się mechanizmów 4-3-3? Nawet trójka pomocników musi inaczej grać w obu ustawieniach. Boki obrony tak samo. Milan będzie jego poligonem doświadczalnym?

Mój cały przedsezonowy optymizm spadł z rowerka po tej jednej wypowiedzi. Nagle z konkretnego projektu i pomysłu na klub zrobiło się nie wiadomo co, co zmierza nie wiadomo gdzie.

Może i słabość naszych piłkarzy jest problemem, ale w takiej sytuacji jest nim też zarząd i trener. Czyli w zasadzie wszystko. :P

PS. Odnoszę się do tej wypowiedzi - https://www.football-ital...e-milan-players a nie do dziwnego i niepełnego tłumaczenia z polskiej strony.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 25, 2019 21:07   

Wypowiedź Giampaolo wprawiła mnie w osłupienie. Czy właśnie trener nazywany geniuszem taktycznym odbył z Milanem cały okres przygotowawczy, rzeźbiąc z zespołem założenia taktyczne i po pierwszym meczu nagle zorientował się że to wszystko do chrzanu i nie będzie działać i trzeba będzie rozkminić co innego? Czy on jest jakimś idiotą? Naprawdę mając zespół do dyspozycji przez tyle czasu nie skumał się, że zespół nie będzie grał tego co było zaplanowane? Jeszcze rozumiem jakby narracja brzmiała "zespół potrzebuje czasu na dotarcie, jeszcze nie było widać pełni planu taktycznego, ale wypracujemy to", ale nie - tutaj nagle trener jest zaskoczony niczym drogowcy zimą i oświadcza że trzeba wszystko planować od początku???

Błagam niech ktoś mi powie, że on tak naprawdę powiedział co innego i dziennikarze/tłumacze przekręcili, to jest niewyobrażalne dla mnie.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sie 25, 2019 21:14   

Mimo wszystko należy zachować spokój, chociaż ten dzień raczy nas ciekawymi wypowiedziami (teraz trener, wcześniej Massara). Jak na razie trener powiedział oczywistości, czyli Piątek to środkowy napastnik (tak naprawdę ciężko go wyróżnić za cokolwiek innego, niż za nosa pod bramką rywala), no i że Suso ma pewien specyficzny zestaw cech, które należy umiejętnie wydobyć.
W naszym przypadku lepiej mieć trenera, który będzie chciał wydobyć to co najlepsze z posiadanej kadry, skoro klubu nie stać na to, żeby kupić mu gotowy zestaw klocków pod ulubiony styl gry.
Szczerze mówiąc dziwiło mnie od początku mercato, że mówimy o bardzo konkretnej wizji 4-3-1-2, takiej jakby wprost wyjętej z Sampdorii. Nie da się przenieść tego 1 do 1, wręcz byłoby to głupie znając ograniczenia tamtego klubu, a także zupełnie inne wymagania stawiane przed Milanem. Tej kadrze wciąż najbliżej do 4-2-3-1, z tym że wtedy niedopasowany wydaje się Theo i zbędny jest Hakan. No i problem w tym, że odejście Silvy, no niestety, ale nie powinno mieć miejsca.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 25, 2019 21:24   

:hmm:

Przecież MG wcale nie mówi, że wszystko jest do kitu, nie mówi, że przechodzimy na 4-3-3.

Wręcz przeciwnie, zapytany:

Praca wykonana do tej pory?

Odpowiada:

Nic nie jest do wyrzucenia, być może muszę się zająć innymi detalami.

Co do Piątka: przypomnę, że w Genoi grał obok innego zawodnika i całkiem dobrze mu to wychodziło.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 25, 2019 21:27   

carlos napisał/a:
Tej kadrze wciąż najbliżej do 4-2-3-1

Kto w trójce?

Paqueta - Suso - Leao?

Defensywni: Bennacer i Kessie?

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 25, 2019 21:28   

pandoktor napisał/a:
Przecież MG wcale nie mówi, że wszystko jest do kitu, nie mówi, że przechodzimy na 4-3-3.

Suso is an extraordinary player, but he probably has different characteristics and we need to get them to play in their natural roles. We’ll have to work on it and certainly in a different way, probably 4-3-3.

pandoktor napisał/a:
Nic nie jest do wyrzucenia, być może muszę się zająć innymi detalami.

I go beyond the result and will try to analyse deeper on how the match progressed, our interpretation of certain tactics and different characteristics.

pandoktor napisał/a:
Co do Piątka: przypomnę, że w Genoi grał obok innego zawodnika i całkiem dobrze mu to wychodziło.

Otóż to. Dlatego dziwi: My vision of Milan is very different. It’s not just Suso and Castillejo, but Piatek too. He has the movements of a centre-forward.

Napisałem pod postem, że nie kierowałem się dziwnym tłumaczeniem z polskiej strony.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sie 25, 2019 21:36   

pandoktor, raczej Paqueta - Leao - Suso, defensywni się zgadzają.
Jak już pisałem w okolicach stycznie, pierwsza runda zeszłego sezonu mnie praktycznie ominęła, więc opieram się jedynie na grze Piątka u nas. A u nas to lis pola karnego, nawet rękami macha do sędziów jak Pippo Inzaghi.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 25, 2019 21:37   

Giampaolo udzielał wywiadu po włosku, wiec moze tłumaczenie angielskie jest dziwne ;)

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 25, 2019 21:38   

bogiel napisał/a:
Giampaolo udzielał wywiadu po włosku, wiec moze tłumaczenie angielskie jest dziwne ;)

Faktem jest, że obie wypowiedzi się różnią. Cholera. Tomek wróć!

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 25, 2019 21:43   

carlos napisał/a:
pandoktor, raczej Paqueta - Leao - Suso, defensywni się zgadzają

Dzięki. Na papierze wygląda to nieźle, chociaż nie wiem, jakby Leao się odnalazł. Widzę, że Lille grało właśnie 4-2-3-1 i Leao grał wówczas wysuniętego.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 25, 2019 21:43   

bogiel napisał/a:
Giampaolo udzielał wywiadu po włosku, wiec moze tłumaczenie angielskie jest dziwne

Może, ale jakoś bardziej wierzę zamianie włoskiego na angielski przez powszechnie znany portal, ale to już kwestia subiektywna. :)

Tu jeszcze ciekawostka z MilanEye:
Cytat:
Giampaolo to Sky: “We have work to do, we need to put the players in the right conditions. Piatek is better when playing as a centre forward but so far we had we must keep things well done and reorganize the players in front to put them in better condition.”

I słowa trenera z wczoraj:

Czy to możliwe, że ten jeden mecz tak zmienił jego postrzeganie zawodników, z którymi pracuje 2 miesiące?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 25, 2019 21:50   

Jest jeszcze opcja druga. Dowiedział się, że nie bedzie Correi.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 25, 2019 21:52   

bogiel, co by się pokrywało ze słowami Massary. Tylko wtedy wciąż zostaje nam Silva, który był od początku przymierzany, jako SS. W sparingach, chyba też wchodził na tę pozycję, ale poprawcie mnie, jeżeli się mylę.

Adin 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 25, 2019 22:34   

Fajno zostalismy Silvą i sprzedaliśmy Cutrone. Niewiadomo czy Leao błyśnie.

Wiem wiem moze przesadzam, ale dawno mnie wkurzyła jak dzisiejsza sytuacja. Bardziej tekst trenera niż sam mecz. Gorzej gdyby coś takiego powiedział zimą.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sie 25, 2019 23:26   

Jestem ciekaw czy te słowa Giampaolo o 4-3-3 faktycznie padły, czy to coś dodane przez dziennikarzy. Staram się ufać trenerowi i spodziewam się, że gra ofensywna pod jego wodzą będzie lepsza od tej z zeszłego sezonu.

Wracając do tego 4-3-3. Pamiętacie początek mistrzowskiego sezonu 2010/11? Było 4-3-3, okazałe zwycięstwo z Lecce. Potem strata punktów z Ceseną (porażka) i Catanią (remis) i wszystko powoli zaczęło kierować się w stronę 4-3-1-2, a Ronaldinho powoli stawał się niepotrzebny.

Teraz sytuacja byłaby odwrotna. Jakbym widział przód w tym 4-3-3?

Bonaventura (Leao) - Piątek (Silva) - Suso (Castillejo)
Paqueta (Hakan?) - Bennacer (Biglia?) - Kessie (Krunić)

Czwórka Jack, Suso, Paqueta, Bennacer mogłaby sobie "poklepać" piłką. Nie przepadam za Silvą, ale w takim wypadku on musiałby chyba zostać. Zresztą - w sparingach wyglądał tak samo jak Piątek, czyli daleko od choćby solidności.

Zamiast Correi wolałbym się skupić na De Paulu jako alternatywie do środka, a Hakana wysłać do Bundesligi. Co do Biglii, to chyba i tak nie znajdzie się lepszej alternatywy dla Bennacera na regiście. Jak miałby przyjść piłkarz w typie Badejla itp. to lepiej zostać z doświadczonym Argentyńczykiem na ławce. Z kolei taki Tonali wydaje się być nieosiągalny, a nawet jakby przyszedł, to walczyłby o skład z Bennacerem, czyli jeden z nich marnowałby się tutaj.

To takie luźne gdybanie na temat 4-3-3, mam nadzieję, że cokolwiek Giampaolo nie zrobi, to będzie to dobre dla drużyny i wyników.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 26, 2019 07:58   

Paolo#3 napisał/a:
Jestem ciekaw czy te słowa Giampaolo o 4-3-3 faktycznie padły, czy to coś dodane przez dziennikarzy.

Ja również i mam dziwne wrażenie, że zostało to wyolbrzymione.
Wedle słów Bobana: fajerwerków nie będzie, wiec nie ściągniemy nagle topowego skrzydłowego do 4-3-3.
Moim zdaniem wciąż będziemy grać 4-3-1-2, tylko jakoś inaczej Suso ustawi, może na SS? A może w innym zespole :P
Przyznam, że wczorajszy mecz mocno zachwiał moją wiarę w powodzenie gry Suso na 10-tce. Wiem, że to tylko jeden mecz, ale był on niesamowicie tragiczny i nie zwiastował niczego dobrego na przyszłość :(

Zmiana taktyki po jednym meczu to by była porażka zarządu, który nie przeprowadził odpowiednio dobrze mercato. Do 15 sierpnia trener powinien mieć wszystkie klocki, a teraz powinna być już tylko kosmetyka.

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 26, 2019 08:07   

Lepiej porażka zarządu niż porażka zespołu kolejna. Mamy z kilka meczów łatwiejszych przed sobą. Inny wariant kupią drugiego napastnika i ofensywnego pomocnika.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 26, 2019 08:28   

miszcz napisał/a:
tylko jakoś inaczej Suso ustawi, może na SS? A może w innym zespole
Przyznam, że wczorajszy mecz mocno zachwiał moją wiarę w powodzenie gry Suso na 10-tce. Wiem, że to tylko jeden mecz, ale był on niesamowicie tragiczny i nie zwiastował niczego dobrego na przyszłość
Ja w tym przypadku byłem ostrożny od początku. Oczywiście, mecz z ManU troszkę zasłonił mi oczy, ale potem przyszło spotkanie z Ceseną. Presezon pokazuje jak takie mecze potrafią być mylące. Gdyby to ode mnie zależało wolałbym wysłać Milan na sparingi z typowymi włoskimi drużynami, nawet sparing z drużyną z Serie C pokazał pewne braki, które trener zaczął dostrzegać dopiero w Udinese.

United czy inny Bayern nie będą gryzły trawy w takim sparingu, a taka Parma, Cesena czy inna Brescia zagra typowy włoski futbol, gdzie nagle się okazuje, że przed polem karnym taki Suso traci walory, bo Włosi zagęszczą tę strefę boiska i mamy typowe walenie głową w mur. Takich spotkań będzie więcej, a zawodnicy tacy jak Borini czy Hakan stają się wtedy bezużyteczni. Jeśli Giampaolo chce grać piłką, to musi wystawiać więcej technicznych piłkarzy. Zachowując takich piłkarzy jak Paqueta, Jack, Leao, Bennacer, Suso (ale jako drugi napastnik, tak jak w Genoi, gdzie grał second strikera, ale też często operował bliżej prawej strony), dołączając takiego Jamesa (nawet gdyby przybył tutaj na rok, ale miałby pomóc w awansie do LM, to chyba warto) i choćby tego Correę - już można coś grać.

Z trójki Borini, Kessie, Biglia powinien występować tylko jeden. Hakan powinien już być w drodze do Bundesligi. Jeśli Biglia wydawał mi się na boisku nijaki, to nie wiem jak nazwać postawę Calhanoglu. Statysta?

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 26, 2019 08:34   

Tak sobie myślę, gdyby na samym początku wypożyczyli Ceballosa i ogrywali go dla Realu. Czy przypadkiem lepiej nie wyglądałaby nasza gra.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 26, 2019 08:38   

miszcz napisał/a:
Paolo#3 napisał/a:
Jestem ciekaw czy te słowa Giampaolo o 4-3-3 faktycznie padły, czy to coś dodane przez dziennikarzy.

Ja również i mam dziwne wrażenie, że zostało to wyolbrzymione.

Chyba jednak nie. W LGdS jest dziś duży artykuł o tym.

https://www.gazzetta.it/C...976010598.shtml

Krótko mówiąc, jest coś na rzeczy.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 26, 2019 08:44   

Adin napisał/a:
Czy przypadkiem lepiej nie wyglądałaby nasza gra.
Zapewne tak. Gdybym miał pewność, że pomogliby awansować do upragnionej LM, to Milan mógłby im nawet ogrywać także Jamesa.

Ja jednak pokładam nadzieję na Bennacerze, obiecujące wejście we wczorajszym meczu, być może to będzie wreszcie ten najlepszy regista od czasów Pirlo ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 26, 2019 09:09   

Wydaje mi się, że wczorajszy wieczór zbytnio podgrzał emocje. W meczu nie pokazaliśmy praktycznie nic ciekawego, do tego trener dorzucił do pieca swoim wywiadem. Nie jest to wymarzone wejście w sezon, ale powinniśmy być już zahartowani.
Co dokładnie powiedział? Pod wpływem czego? Nie wnikam, bo nie uważam tego za jakoś bardzo istotne. Czy to go obraz meczu przeraził, czy dostał info od zarządu, że koniec mercato... Co to zmienia? Klub mu nie przygotował kadry idealnej, skoro facet się miota w takim monencie. Ba, może to klub zatrudniając go i licząc na zmianę systemu popełnił grzech śmiertelny?
Ważne jest to, że facet dostrzega problem i ma ochotę wydobyć naturalne cechy z piłkarzy. Dopasować swoją wizję, do tego co ma. To nie musi wcale oznaczać rewolucji w stosunku do obecnej sytuacji, zresztą nie ma tu na nią czasu. Odchodząc od gry skrzydłami niezadbaliśmy o to, żeby słabe strony tamtej formacji doszlifować. Idąc w nowy sytstem niezadbaliśmy o jego kluczowe elementy, tylko oparliśmy się o stany magazynowe Gattuso. Można sobie rozpisywać choinki, ale najważniejsze żeby piłkarze pasowali do roli na boisku i jako całość się uzupełniali.

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 26, 2019 09:15   

carlos napisał/a:
ażne jest to, że facet dostrzega problem i ma ochotę wydobyć naturalne cechy z piłkarzy. Dopasować swoją wizję, do tego co ma. To nie musi wcale oznaczać rewolucji w stosunku do obecnej sytuacji, zresztą nie ma tu na nią czasu. Odchodząc od gry skrzydłami niezadbaliśmy o to, żeby słabe strony tamtej formacji doszlifować. Idąc w nowy sytstem niezadbaliśmy o jego kluczowe elementy, tylko oparliśmy się o stany magazynowe Gattuso. Można sobie rozpisywać choinki, ale najważniejsze żeby piłkarze pasowali do roli na boisku i jako całość się uzupełniali.

Akurat z tego wszystkiego jest to plus. Mi szkoda, że odszedł Leo. Jego wynalazki nie byłe złe. Udało mi się sprzedać kilku piłkarzy i miał wizję. Obecnie nie widze tej wizji. Nikt z nowych piłkarzy nie wszedł do pierwszego składu w pierwszym meczu. Zamiast wzmacniać jedenastkę wzmacniamy głębie na walkę 5-7.

Odpowiedz do tematu