ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reprezentacja Włoch (cz. 2)
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 29, 2018 09:56   

miszcz napisał/a:
Ktoś wie czemu Calhanoglu nie gra w Turcji teraz?

Właśnie też mnie to dziwi. Aż takich kozaków tam mają, żeby Hakan nawet nie łapał się na ławkę?

theoden92 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 02, 2018 14:18   

Kontuzja kolana, przewidywany powrot 6 czerwca (za transfermakt.pl)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 30, 2018 23:34   

Jakoś przeszło to bez echa, ale u19 zdobyła wicemistrzostwo Europy, a od nas grał Plizzari i Bellanova. Pierwszy niestety popełnił błędy przy dwóch bramkach (jedną, tą pierwszą, mógłbym mu wybaczyć), ale drugi naprawdę robi wrażenie na prawej stronie obrony, bo potrafi celnie zacentrować w pole karne. Z tej kadry najlepsze wrażenie zrobił na mnie Moise Kean (trochę ma problem z grą drużynową, ale talentu mu odmówić nijak nie można) i Tonali, który ma w sobie coś, nie tylko z wyglądu, co kojarzy się z Pirlo. Półfinał z Francją dość szczęśliwie wygrany, bo rywale byli lepsi, a finał... A finał, to małe dzieło sztuki, jeśli chodzi o przebieg spotkania. 2 gole Keana w 2 minuty, doprowadzające do remisu, a w dogrywce wyrównanie na 3-3 i minutę później strata bramki.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 31, 2018 11:43   

Może znowu nadejdzie lepsze pokolenie.
lì a casa il cuore sentirà!

Ozzy 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 05, 2018 22:48   

Mam pytanie organizacyjne odnośnie meczu piątkowego w Bolonii. Czy ktoś się orientuje czy można na pałę, z rodziną kupić bilety w kasie przed meczem i wejść na stadion, czy to wymaga jakiś bardziej zaawansowanych zabiegów?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 10, 2018 22:42   

Portugalia - Włochy 1:0. Włosi bardzo kiepsko. Na plus Donnarumma, dwie bardzo dobre interwencje.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 10, 2018 23:01   

Sądząc po dwóch meczach (nawet pomimo wzięcia pod wzgląd faktu, że są w głębokiej przebudowie i zaczynają niejako od zera), Włosi będą mieć niemały ból głowy i olbrzymie problemy, by wrócić na właściwe tory. A wiadomo, że od nich wymaga się dużo więcej niż na ten przykład reprezentacji Polski. Trudno wymagać zgrania, czy wypracowanych schematów, bo to im pewnie kibice wybaczą, ale bije po oczach drastyczny spadek jakości.

Pomoc znowu nie istniała (czy może lepiej należało by powiedzieć: przypominała bardziej środkowa linię Piasta Gliwice) i powrót Verrattiego może tutaj niewiele zmienić. Jorginho pośród przeciętniaków wygląda jak dziecko we mgle i co rusz traci piłki w niewybaczalny sposób. A takie "żarty" jak Cristante czy Gagliardini śmieszą już chyba wszystkich poza - rzecz jasna - Włochami.

Fajne zawody dał za to prawy obrońca ze SPAL Manuel Lazzari. Najwięcej chęci do gry przejawiali Chiesa z Zazą, ale wsparcia było jak na lekarstwo. Poza tym trudno się doszukiwac pozytywów jeśli o jednostki idzie.

Co do graczy Milanu...drugi dobry mecz Donnarummy (z interwencjami ponad normę, jakich od niego oczekujemy), przyzwoity Romagnoli, ślamazarny i do bólu przewidywalny Bonaventura oraz fatalny Caldara.

zino 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 07:53   

Jay-Jay Okocha napisał/a:
Co do graczy Milanu...drugi dobry mecz Donnarummy (z interwencjami ponad normę, jakich od niego oczekujemy), przyzwoity Romagnoli, ślamazarny i do bólu przewidywalny Bonaventura oraz fatalny Caldara.

Zapomniałeś o kolejnej bramce Andre Silvy :) (wiem, to nie repr. Włoch, no ale ;)

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 08:48   

Mnie ciekawi czy faktycznie federacja da czas Manciniemu by reprezentację jakkolwiek zbudować.
Na początku byłem zażenowany tymi powołaniami: jakiś Zaniolo, Pellegri, nie grający nic Zappacosta czy Emerson. Tylko po głębszym zastanowieniu, to jednak nie ma co się czepiać, bo ewidentnie Mancini robi przegląd piłkarzy na których może później bazować. Czas i cierpliwość są wręcz konieczne. Ciekawe czy do 2019 roku, mimo kiepskich wyników, Mancini będzie mógł na spokojnie coś zbudować. Coś mi się zdaje, że jednak prędzej czy później ktoś zacznie odkręcać śruby i cały projekt pochłonie ten totalny burdel i beton federacji.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 09:09   

Na razie to nie ma kompletnie drużyny, a Mancini zrobił mega szeroki przegląd kadr, z którego wynika jeden oczywisty wniosek - dwie różne jedenastki, grające w przeciągu paru dni, nie są w stanie pokazać żadnego progresu. Moim zdaniem włoscy piłkarze nie są tak słabi jak się ich teraz rysuje, aczkolwiek rzeczywiście nie jest to pokolenie tych z Weltmeisterschaftu 2006.

Indywidualnie bym się zgodził z oceną milanistów dokonaną przez Jaya, aczkolwiek trochę irytuje mnie maniera Romagnoliego, że zamiast iść w zwarcie 1v1 w polu karnym, przy zwodzie rywala, bardziej zajmuje się chowaniem rąk aniżeli rzeczywistym ruchem do przeciwnika. Tak dostaliśmy z Napoli bramkę na 2:3 i tak wczoraj piłka bez większych przeszkód doszła do Silvy.

Newsio 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 09:13   

Mnie osobiście boli oglądanie momentami wręcz prymitywnej strategii narzucanej przez Manciniego kadrze. Przeciwko będącej w przebudowie Polsce, mającej 2 klasy gorszy materiał piłkarski podstawowym zagraniem Włochów było rozegranie na skrzydła i wrzutka na środkowego napastnika. I tak niemal co akcję. Ciężko było na to patrzeć bez względu na to ile przekłądanek zrobił najpierw Insigne. Przeciwko Portugalii widziałem jakieś próby grania bardziej kombinacyjnych akcji środkiem ale nadal wyglądało to słabo.

Niewątpliwie trzeba jednak dać Manciniemu czas i pamiętać, że co prawda Liga Narodów to niby "prawdziwy turniej" ale tak na prawdę to tylko trochę podrasowane mecze towarzyskie. I tak powinno się na to patrzeć - jak na spotkania przygotowawczo -treningowe przez eliminacjami do Euro. RM chyba też tak do tego podchodzi o czym świadczy duża rotacja składem. Teraz musi przejrzeć potencjalnych kandydatów do kadry, wypróbować ustawienia. To teraz parę razy ma się nie udać i wyglądać źle żeby za rok lub dwa mogło się udawać i wyglądać dobrze.

Czy jednak Mancini da radę? Daję mu 60-70%

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 11:55   

Nie sposób nie zgodzić się ze wszystkimi opiniami, które zostały tu wyrażone po wczorajszej porażce Włoch z Portugalią. Mancini traktuje tę Ligę Narodów jako poligon doświadczalny, w związku z czym Włosi muszą liczyć się nawet z tym, że spadną do niższej dywizji. Jak na razie wyglądają słabiej niż Polacy i Portugalczycy. Tak mało jakości w zespole Azzurrich, jak w ostatnich miesiącach, nie widziałem nigdy wcześniej.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 12:11   

Z trudem to oglądałem, naprawdę gra bez ładu i składu przy zatrważająco niskiej jakości indywidualnej. Ci zawodnicy nie są aż tak słabi, ale są w totalnej rozsypce i wielkie zadanie przed Mancinim, żeby coś z tego poskładać.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 12:25   

Tak z ciekawości - ktoś te mecze traktuje wyraźnie poważniej od meczów towarzyskich?
Ok, jedna z możliwości załapania awansu na Euro, ale tam pół kontynentu będzie grało, więc czołowe ekipy nie będą mieć problemu z awansem.

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 15:00   

Jeżeli chodzi o moje odczucia, to ta Liga Narodów nie wywołuje we mnie żadnych emocji. Zwykłe mecze towarzyskie i tyle. Może turniej finałowy w czerwcu 2019 roku przyniesie więcej wrażeń. Wydaje mi się, że trenerzy i zawodnicy równierz nie podchodzą do tego inaczej niż do sparingów.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 23, 2019 15:52   

https://twitter.com/kristofhoefkens/status/1142520053209927681

Zawiesić na kilka meczów...

Odpowiedz do tematu