ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 12, 2019 20:50   

Z tego co na szybko znalazłem w necie, to w Empoli miał 0,4 mln rocznie, więc teoretycznie moglibyśmy mu zaoferować 0,8 - 1 mln i też powinien być zadowolony. Niewielka to różnica, ale jak weźmie się pod uwagę naście zawodników, to z tego zrobi się już kilka milionów.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 12, 2019 20:52   

Tak. Teraz zarabia 400 tysięcy rocznie. 1,2 mln to więcej niż ma Cutrone i Calabria. Jest to też pensja przerastająca możliwości wielu klubów Serie A i przez takie kwiatki mieliśmy w przeszłości problem z pozbywaniem się zawodników. Ale tak jak pisałem, liczę, że Krunić wypali i nie będzie z nim takiego problemu.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Cze 12, 2019 21:03   

Mieliśmy problem z 3 mln Montolivo czy 2 mln Bertolacciego, a nie z 1 mln. Poza tym po co wieszczyć problemy?

To będzie druga najniższa pensja Milanu, ledwo o 100 tyś wyższa niż Cutrone, który ma bonusy za bramki, czy Calabrii, który ma mieć nowy kontrakt.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 12, 2019 21:19   

Gzikuu, możesz rozwinąć swoją myśl o niekupowaniu graczy spadkowiczów i słabych zespołów. Jak na teraz brzmi to komicznie, więc czekam na argumenty.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 12, 2019 21:25   

Gra w Milanie to inna presja niż bicie się o utrzymanie, inny ciężar gatunkowy i inne oczekiwania. O dobre występy w Borac Cacak i Empoli może być jednak trochę łatwiej niż w Milanie. Przeskok pomiędzy Milanem a takim, np. Sassuolo jest mniejszy niż w przypadku Empoli. Poza tym pamiętam sytuację z Birsą, który też miał fajne cyferki, ale nie dał sobie nawet rady w o wiele słabszym Milanie.

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 12, 2019 21:29   

Jedno słowo Piątek. Poza tym odnośnie kupowanie graczy z słabszych zespołów. Na tym polega skauting i wychwytywanie za mniejsze pieniądze wyróżniających piłkarzy, którzy wzmocnią nasz zespół. W seria A w kazdym zespole znajdzie się jeden fajny grajek. Nie wiem czy ten gracz podchodzi pod tą charakterystykę. Zobaczymy w przyszłym sezonie.

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 12, 2019 21:45   

Adin, trafiłeś w punkt. Właśnie o to chodzi, żeby łowić wyróżniających się piłkarzy z małych klubów, bo to w tej chwili nasza jedyna realna szansa wzmocnienia drużyny niewielkim kosztem. Krunić to idealny tego przykład. W tej chwili w ogóle nie mamy zabezpieczonej drugiej linii, więc tym bardziej chwali się sprowadzenie utalentowanego Bośniaka za drobne.

Gzikuu napisał/a:
Przeskok pomiędzy Milanem a takim, np. Sassuolo jest mniejszy niż w przypadku Empoli.

W teorii być może masz rację, ale praktyka niejednokrotnie różnym teoriom zaprzeczała, zwłaszcza w sporcie, dlatego na razie wstrzymałbym się z krytyką tego transferu. Zawsze może być jak z Kucką, gdy z początku lżony zawodnik staje się po jakimś czasie niezbędny.

b4ry 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 12, 2019 22:18   

Człowiek sobie odpala forum, pół dnia bez korzystania z neta a tu transfer dopięty.
Czysta kartka, kasa nie gra. Może się okaże, że Francka wyleczy z pierwszego składu. Albo będziemy mieć rezerwowego za bańkę ojro. Najważniejsze to co powiedziałmiszcz: media nic nie wiedzą co się dzieje w Milanie i walą ślepakami. A pewnie parę niusów to wypuszczanie specjalnie nierawdziwych info żeby normalne negocjacje toczyły się w ciszy.
Kompilacje na YT mają to do siebie, że i z Rasiaka zrobiliby gwiazdę. Ba, nawet Andre Silva wyglądał jak lek na zło. Ale ten cały Krunić dla mnie wygląda na ciekawego grajka. Ciekawe, kto pierwszy wpadł na pomysł żeby go brać.
Jak już jestesmy przy transferach to Panie Maldini, następny Tonali :)

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 12, 2019 22:27   

Ponoć Krunić miał oferty z Torino, Lazio, Watfordu, Schalke, Fenerbahce czy Eintrachtu, a pensję proponowano mu nawet w okolicy 1,5 mln - i pewnie stąd nasze 1,2 mln, bo za mało też nie mogliśmy zaproponować.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Cze 12, 2019 22:34   

Gazidis powiedział:
Cytat:
Nasza strategia nie przewiduje jednak inwestowania w topowych graczy, albo takich, którzy nimi byli, lecz w takich, którzy mogą się nimi stać w naszych barwach.

Co do "przeskoków", to co robią Juve i Napoli? Co robią kluby z LM( z trenerami, których się tak strasznie chwali), które kupują młodych graczy z niewiadomo skąd za grosze, by później ich rozwinąć? Po co jest scouting? Kupować można tylko z klubów na podobnym poziomie? Tak jak carlos, uważam to za komiczny argument.
No ale jak chce się szukać problemów, to można je wszędzie znaleźć, prawda? :)

Janusz Cebula 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 12, 2019 22:37   

Czyli jakby teraz przeszedł do lepszego klubu i byłby objawieniem sezonu i gdybyśmy go wtedy kupili z tego niby lepszego klubu to oceniłbyś go jako dobry transfer Gzikuu? Tylko za gruby hajs i z lepszego klubu.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 12, 2019 22:43   

Nie znam gracza ale nie widzę żadnego powodu żebyśmy nie mieli ściągać wyróżniającego się albo utalentowanego gracza ze spadkowicza czy słabszego zespołu.
Pensja jest uwarunkowana tym, że przechodzi do Milanu, jest podstawowym zawodnikiem Empoli, reprezentantem kraju, ma 25 lat i ponoć były konkurencyjne oferty.
Czy to adekwatnie do umiejętności to się przekonamy.

Co do tego przeskoku i presji to się zgadzam, chociaż nie sądzę, żeby była to ta sama presja co za złotych lat Berlu ;) Nie wydaje mi się, żeby była też przesadnie większa niż w Lazio, Romie czy Napoli na dzień dzisiejszy.
Z drugiej strony trzeba obiektywnie ocenić czy w ostatnich latach u nas zawodnicy się spalali z powodu presji i ciężaru koszulki czy po prostu była kiepska selekcja i większość była najzwyczajniej w świecie słaba. Skłaniałbym się jednak ku słabości owych graczy, ponieważ na palcach jednej ręki można policzyć tych którzy dalej zrobili karierę albo się wybili gdzie indziej.

Aha i jeszcze jedno. Skąd mamy zatem kupować piłkarzy w takim razie?

Janusz Cebula 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 12, 2019 22:46   

plakat33 napisał/a:
Skąd mamy zatem kupować piłkarzy w takim razie?

Z Barcelony odchodzi Boateng :rotfl: (tak wiem, że Sassuolo ma prawa do jego karty, no ale zeszły sezon spędził w lepszym klubie :) ).

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Cze 13, 2019 07:59   

Gzikuu napisał/a:
Nie wiem też czy ściąganie spadkowiczów ma jakiś sens. W ogóle ściąganie piłkarzy ze słabych zespołów.

Rozumiem, że Chiesa, czy inni wyróżniający się piłkarzy Fiorentiny też byliby "be", bo Viola zdobyła raptownie 3 pkt więcej od Empoli?

Co do samego Krunicia to liczby ma sensowne, niektóre statystyki dotyczące jego gry są wręcz bardzo dobre, ale nie będę udawał, że wcześniej jakoś specjalnie zwracałem na niego uwagę.

Czytając natomiast wypowiedzi włodarzy Empoli odnośnie tego, że Milan planował ten transfer od dłuższego czasu wierzę, że chłopak zdradza predyspozycje do gry w mocnym klubie już jakiś czas.

Jedno jest pewne, potrzebowaliśmy jakiś opcji rezerwowych po odejściu pakietu: Montolivo, Bertolacci i Mauri.

Tak z ciekawostek - zakładając 5 letni kontrakt i dane wejściowe: 8 mln euro za transfer oraz pensję netto 1,2 mln euro to biorąc zawodnika bez kontraktu, moglibyśmy mu przez 5 lat zaoferować raptem 2 mln euro netto, żeby koszt wyszedł na podobnym poziomie. I to przy założeniu, że nic nie dostałby za podpis, co jest raczej nierealne. To tylko pokazuje, że uzupełnienia składu "wolnymi agentami" wcale nie jest takie opłacalne.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Cze 13, 2019 08:57   

Gzikuu, no ale czy nie było niewypałów wśród kupowanych gwiazd z wielkich klubów? Leo i Higuain z Juve? Kluiverty, Davidsy, Reizigery i Bogardy z Ajaxu, Javi Moreno i Contra z finalisty pucharu UEFA...
Raz, że nas po prostu nie stać na graczy topowych klubów, a dwa, że teoria jest po prostu błędna.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 13, 2019 09:20   

Wstępnie podoba mi się ten transfer. Ambitny, dynamiczny, waleczny i myślący zawodnik za niewielkie pieniądze, z potencjałem rozwoju. Biorąc pod uwagę odchodzących i to, że musimy budować mityczną głębię, to wydaje się to potencjalnie dobrym ruchem.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 13, 2019 09:59   

Trochę z innej beczki. Zakładając, że będziemy grać 4 w obronie to na dzień dzisiejszy mamy na środku 2 zdrowych graczy: Romagnoli i Musacchio. 3 Caldara najprawdopodobniej wróci może w grudniu. Nie wiadomo w jakiej będzie formie albo ile czasu zajmie mu aby do niej dojść. Zakładając, że Zapata nie zostanie ( niby odchodzi ale z drugiej strony zobaczymy czy rzeczywiście się tak stanie ) brakuje więc 2 środkowych na zmianę. Może dobrym pomysłem byłoby zatrzymanie Gustavo Gomeza, z którym mamy ważny kontrakt do 2021. Nie wiem jak grał w Brazylii oprócz tego, że regularnie, a jego zespół był w czubie tabeli. Wydaje mi się, że w kiepskiej atmosferze odchodził ale z drugiej strony jest w dobrym wieku, Serie A już poznał, w Brazylii regularnie grał, a u nas będzie nowy trener. Wypożyczenie kończy się 30 czerwca. Być może byłaby to ekonomiczna opcja na środek obrony?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 13, 2019 11:33   

Szczerze mówiąc, chciałbym żeby został Zapata.
Co do Gomeza, trudno go ocenić w ogóle, za mało grał. Myślę że przygotowania zacznie z Milanem i trener oceni przydatność.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 13, 2019 12:16   

Wygląda na kogoś więcej niż Kucka i zdaje mi się, że te 8 mln to może być promocja, a sam zawodnik niekoniecznie będzie permanentnie grzał ławę. Poprawna technika, ciąg na bramkę, niezły strzał z obu nóg i dodatkowo może obsadzić kilka pozycji w pomocy. Jestem na tak.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Cze 13, 2019 13:07   

Taka ciekawostka. 8 mln vs 50 mln :)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Cze 13, 2019 16:25   

Następny w kolejce wydaje się być transfer Sensiego, co ciekawe mówi się też o próbie wypchnięcia Biglii ze względu na pensję (co rodziłoby potrzebę zakupu kolejnego pomocnika w jego miejsce).

Na ten moment możliwe, że trójka w pomocy wyglądałaby mniej więcej tak:

Calhanoglu/Bonaventura - Sensi/Biglia(?) - Kessie/Krunic

kolejność po "/" przypadkowa. Byłoby po prostu po 2 sensownych piłkarzy na pozycję.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 13, 2019 16:55   

Krunic (a nie Kurtic) może śmiało stanowić zastępstwo dla Paquety i - kto wie? - czy nie z myślą o tym przede wszystkim go kupujemy.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 13, 2019 17:11   

Zastanawia mnie z czego wynika ta cena 25 mln za Sensiego, biorąc pod uwagę, że za rok kończy mu się kontrakt i będzie mógł odejść za darmo.

Kibicuję Laxaltowi na Copa America. Mam nadzieję, że się zaprezentuje bardzo dobrze i w razie czego będzie można go sprzedać za przyzwoite pieniądze.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 13, 2019 18:12   

plakat33 napisał/a:
Kibicuję Laxaltowi na Copa America. Mam nadzieję, że się zaprezentuje bardzo dobrze i w razie czego będzie można go sprzedać za przyzwoite pieniądze.

A ja mam nadzieję, że Giampaolo go odbuduje. Dla mnie każdy teraz ma czystą kartę, bo będzie nowe ustawienie i nowe obowiązki indywidualne. :)

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 13, 2019 18:28   

Gzikuu napisał/a:
plakat33 napisał/a:

A ja mam nadzieję, że Giampaolo go odbuduje. Dla mnie każdy teraz ma czystą kartę, bo będzie nowe ustawienie i nowe obowiązki indywidualne. :)

Nie mam nic przeciwko temu ( chociaż po tym sezonie mi się Laxalt nie podoba ) ale jakby trener przez przypadek uznał, że się nie nadaje albo w trakcie sezonu by się nie sprawdził to zawsze zostaje ewentualne dobre wrażenie po rozegraniu turnieju w Ameryce Południowej ;)

Odpowiedz do tematu