ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 06, 2019 08:51   

Wczoraj pojawiła się oficjalna informacja UEFY o zawieszeniu postępowania w sprawie Milanu do momentu wydania decyzji przez TAS - orientuje się ktoś, czy to dobry znak czy wręcz przeciwnie? Bo ja im więcej nad tym myślę, tym większy mętlik mam w głowie.

I chyba nie tylko ja, bo również wczoraj (na trochę przed komunikatem UEFY) wypowiedział się jej wiceprezes i powiedział, że wczoraj dostaniemy odpowiedź, czy Milan zagra w przyszłorocznej LE. A skoro osoba tak wysoko postawiona w organizacji nie wie, co mówi (bo tej odpowiedzi nie dostaliśmy i pewnie przez jeszcze jakiś czas nie dostaniemy), to musi być tam jakaś walka wpływów (albo po prostu burdel).

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 06, 2019 09:25   

kamilus napisał/a:
skoro osoba tak wysoko postawiona w organizacji nie wie, co mówi (bo tej odpowiedzi nie dostaliśmy i pewnie przez jeszcze jakiś czas nie dostaniemy

Moim zdaniem dostaliśmy - zagramy w pucharach. Cały proces z pewnością się przeciągnie, nie wiadomo kiedy TAS wyda swój werdykt, a kiedy to się stanie, UEFA też będzie na pewno potrzebować czasu. Nie sądzę, żeby zdążyli do września.

Zastanawiałem się nad tym mocno i po początkowym zaskoczeniu doszedłem do wniosku, że innej decyzji nie mogli teraz podjąć.

Oczywiście jeśli dobrze rozumiem sytuację ;) Spróbujmy uporządkować.

Milan dostał karę za okres działalności Silvio i Adriano i była to kara wykluczenia z pucharów. Klub odwołał się do TAS i kara została anulowana jako nieadekwatna, bo nowy właściciel, dobra kondycja finansowa itd. TAS nakazał nałożyć adekwatną karę. UEFA dała deadline na wyrównanie budżetu plus karę finansową. Milan ponownie się odwołał.

Teraz UEFA bada kolejny okres, a więc okienko chińskie. Wie już, że praktycznie nie może wykluczyć z pucharów, bo TAS swojej wykładni raczej nie zmieni i znów to anuluje z takim samym uzasadnieniem, bo nic się w tej sprawie nie zmieniło. Nadal byłaby to kara za nie swoje okienko, a klub z tego co rozumiem pracuje w kierunku poprawy budżetu. Więc jaką karę ma dać UEFA?

Teraz mój domysł - jeśli Milan odwołał się od tej kary, którą aktualnie ma nałożoną, to musi mieć podstawy żeby sądzić, że to odwołanie będzie skuteczne. Nie wierzę, że by się narażali na poważne postępowanie i batalię z UEFA, jeśli by nie było podstaw do wygrania. Można się więc spodziewać, że TAS znowu nakaże dać inną karę, niż ta obecna.

UEFA chcąc uniknąć sytuacji, że za każdym razem będzie zmuszona słuchać TAS, woli zawiesić postępowanie i poczekać na rozwój wypadków, żeby przyjąć jedną wspólną wykładnię.

Czy to dla nas dobrze? Tego oczywiście nie wiem. Może się okazać, że wcale to nie wyjdzie na dobre. A może być też tak, że skończy się takim porozumieniem, do którego dąży Milan.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Cze 06, 2019 09:30   

Sporo opinii krąży jak ta z obrazka poniżej. UEFA sprawami Milanu i City zapędziła się w kozi róg... i w sumie już nikt nic nie ogarnia. Jedna sprawa, trzy sprawy. Nie mogą nic postanowić, bo w toku jest poprzednie postępowanie, które nie ma nawet ustalonej daty przesłuchania w CAS. Wynegocjowanie czystej karty, przez ban na LE, ma jeszcze więcej sensu niż wcześniej. UEFA będzie musiała przecież oficjalnie rozpocząć kolejne postępowanie. Każda kolejna kara, to każda kolejna apelacja. I tak w koło Macieju.

Di Marzio się spodziewa porządnego mercato ze strony Milanu, więc widocznie nam ta UEFA nie będzie przeszkadzać.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 06, 2019 09:42   

W opcję bogatego mercato nie wierzę. Wydaje mi się, że jesteśmy stosunkowo bezpieczni i wielkiej krzywdy nam nie zrobią, ale niestety przez to odwlekanie mamy związane ręce na rynku transferowym.

Ban na LE za czystą kartę? Dla mnie to abstrakcja, w którą nie wierzę i kłóci mi się to z zasadami.

Dla mnie najbardziej prawdopodobny scenariusz (i taki, którego bym chciał) to odcięcie problemów poprzednich właścicieli i długoterminowe porozumienie pozwalające Milanowi inwestować dowolnie, byle wypełnić warunki finansowe za np. 5 czy 6 lat. W tym kierunku powinny iść zmiany w FFP, bo obecny system po prostu uniemożliwia odbudowę klubu po jego przejęciu.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Cze 06, 2019 09:54   

Czemu kłóci? Eliott najwidoczniej robi wszystko by wszystkie te sprawy złączyć w jedną. Już nas ścigają za dwa okresy, zaraz będzie trzeci. Cholera wie co oni tam negocjują w zamkniętych gabinetach, ale jak wynegocjują jedną karę za te 3 sprawy, to już jest finito i mamy spokój, bo liczymy budżet od lipca 2018. Nie można przecież być znów ukaranym za coś co już się "odbębniło".

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 06, 2019 10:22   

Może ktoś chronologicznie napisać jakie mamy sprawy w Uefa, za jakie lata i czego dotyczyły oraz jakie decyzje podjęła Uefa i Tass do tej pory ( za jakie lata ).
Trochę się pogubiłem ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Cze 06, 2019 18:20   

Wracając do rozmowy o przyszłym składzie, to nie ukrywam, że dla mnie obecnie numero uno w ofensywie jest Suso i to od kilku lat. To że znika cyferkowo na pół sezonu niewiele zmienia, bo Hakan przez dwa sezony zagrał naprawdę dobre pół rundy. Liczę tu jednak na Paquetę, który jest wszechstronniejszy niż Hiszpan, a przy okazji dużo odważniejszy w ofensywie niż Turek.
O ile rezygnujemy z gry skrzydłami to rozumiem, że to ważny argument za sprzedażą Suso. Spoko. Którąś drogą klub pójść musi i jeśli taka jest wizja to ok. Nie wiem dlaczego jednak forum tak optymistycznie reaguje na powrót do gry z dwójką napastników, jakby to samo w sobie miało polepszyć naszą grę. Liczę oczywiście, ze każdy z naszych nie do końca spełniających oczekiwania piłkarzy wskoczy na wyższy level, ale i tak chciałbym, żeby pozbawiono Turka 10tki, bo ta go przerasta.
Co do nazwisk trenerów to jak wspominałem, chodzi tu o moją higienę psychiczną, bo jestem aż za bardzo świadomy tego, że trener to tylko przedłużenie wizji i jakości klubu. Ja bym chciał kogoś z dobrym cv i tyle, chociaż obecnie plotkujemy o lepszych kandydatach niż trenerzy z primavery (którzy wcale nie muszą być też z zasady źli - po prostu u nas od lat klub działał chałupniczo i tyle).
Nie kręcę nosem na nazwiska piłkarzy ze słabszych klubów, takich jak Sampdoria. W każdej ligowej ekipie znajdzie się kilku gości, których można byłoby sprawdzić w lepszych warunkach. Jorginho czy Zielinski nie urodzili się w koszulce Napoli przecież. Praet to bez wątpienia kandydat na dość poważne wzmocnienie środka pola u nas. Linetty* na pewno mniej, ale nie takich Kucków już Milan widział. No i lepiej ktoś średni, ale dobrze dobrany, niż nieużywany jak Mauri,Bertolacci czy Montolivo.
* tu akurat sądzę, że można naprawdę znaleźć dość łatwo kogoś lepszego.

b4ry 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 06, 2019 21:05   

a tak w ogóle to zauważyliście, że nowe prawo podatkowe w perspektywie, a gazety obracają się tylko wokół "włoskich" nazwisk ?

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 07, 2019 07:05   

Może dlatego, że te nazwiska to praktycznie albo gracze Sampy albo ci, z którymi już nas łączono? Na razie nie mamy ani trenera ani ds więc media w ogóle nie mają pojęcia, w którym kierunku będziemy patrzeć jeśli chodzi o wzmocnienia. A że trzeba o czymś pisać, to piszą o tym, o czym już ktoś nie raz napisał.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Cze 07, 2019 08:27   

Ustawienie ustawieniem, szczególnie jeśli chodzi o cyferki je opisujące. Równie dobrze możemy grać choinką z Suso na pokładzie. Zdecydowanie więcej zależy od schematów jakie wypracuje nowy trener. Dla mnie pozbycie się Hiszpana ma sens tylko wtedy jak przyjdzie ktoś wyraźnie lepszy do kreowania gry.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 07, 2019 14:00   

plakat33 napisał/a:
Może ktoś chronologicznie napisać jakie mamy sprawy w Uefa, za jakie lata i czego dotyczyły oraz jakie decyzje podjęła Uefa i Tas do tej pory (za jakie lata). Trochę się pogubiłem ;)

Nie Ty jeden się w tym gubisz ;) Z tego, co zrozumiałem, to obecnie UEFA wzięła na tapet okres trzech lat, poprzedzający nasz udział w Lidze Europy 2017/2018 (2015, 2016 i 2017 rok), którego dotyczy nasze odwołanie do TAS (jeszcze nie ma orzeczenia), a także okres trzech lat, który poprzedził nasz udział w Lidze Europy 2018/2019 (2016, 2017 i 2018 rok), w sprawie którego UEFA wstrzymała się z wydaniem werdyktu do czasu wydania przez TAS tego zaległego orzeczenia w sprawie naszego odwołania od poprzednich werdyktów UEFA. Zatem nasz udział w Lidze Europy 2019/2020 nie wydaje się być na ten moment zagrożony. Mam nadzieję, że ten okres zawieszenia postepowania organów UEFA wykorzystamy z głową i wynegocjujemy też dobrowolne porozumie do jakiegoś 2023 roku, żeby w ciągu tych czterech lat w miarę wyprostować nasz bilans, który w tej chwili rzeczywiście wygląda źle w świetle przepisów FFP. Bez tego porozumienia to będziemy jeszcze długo trwać w takim błędnym kole, gdzie w tej chwili większa inwestycja właścicieli (pieniądze, których klub sam na siebie nie zarobił) oznacza dla nas kary w niedalekiej przyszłości, a jednocześnie brak tych inwestycji spowoduje, że awans do Ligi Mistrzów, czyli uczynienie następnego kroku w stopniowym rozwoju klubu, stanie się zadaniem bardzo karkołomnym. Tak czy siak, nasz nowy dyrektor sportowy będzie musiał się wykazać nie lada intuicją przy dokonywaniu transferów w trakcie najbliższych mercati. I tu zatrudnienie Igli Tare z Lazio złym pomysłem by raczej nie było.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 08, 2019 21:21   

Dyskusję o grze dwoma napastnikami uważam za jałową tak długo, jak w składzie nie będzie drugiego napastnika o charakterystyce odmiennej od typowych lisów pola karnego, których mamy w posiadaniu. Andre Silva to takie 'pół na pół'.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 14, 2019 14:41   

Maldini i Boban wreszcie oficjalnie potwierdzeni. Bardzo dobra wiadomość.
Teraz do roboty, bo jest mnóstwo do zrobienia.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 14, 2019 15:53   

Mam nadzieję, że jest już dyrektor sportowy oraz trener i transfery będą robione w sposób przemyślany i pod jakiś koncept, pod którym się wszyscy odpowiedzialni podpiszą.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 11:19   

Są plotki, że dziś ma być odpowiedź UEFA na prośbę Milanu o... wykluczenie z LE. Chyba mocniejsza wiarygodność, niż poprzednio.

Wciąż wydaje mi się to mega dziwne, żeby zgodzili się na coś takiego. Tzn. wykluczenie i zezwolenie na swobodne inwestowanie, bo tylko w takim celu by to miało sens. Nawet jeśli zaczniemy z czystą kadrą, nadal generujemy za mało przychodów i w przypadku dużych wydatków problem powróci w następnym okresie FFP. No chyba, że wykluczenie ma być ceną za wieloletnie porozumienie na naszych warunkach...

Byłoby mi jednak trochę szkoda LE, ale z drugiej strony jak już są te mecze, to i tak wszyscy je olewają i sam nie czuję większych emocji.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wczoraj 11:21   

Info od Vito Angele, więc dość wiarygodne.
Chcemy zainwestować więcej w tym okienku. Parametry nas nie będą chwytać za ostatnie 3 lata i odbębnimy karę za 2 poprzednie okresy, więc ja tu sens widzę jak najbardziej.

W Casa Milan jeszcze przebywają agenci Diawary i Sensiego. Dużo się dzieje.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 11:22   

Mnie się wydaje, że po tym jak zeszłoroczne odwołanie w TAS dało pozytywny rezultat, UEFA da nam już spokoj; co nie oznacza, że nie bedziemy musieli się pilnować w kwestii finansow. Ale kar już żadnych nie przewiduje.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 11:25   

Dla mnie byłoby to spełnienie marzeń. Raz, że akurat w czwartki w godzinach meczów mam lekcje chińskiego i nie musiałbym wybierać, co ważniejsze. :P Dwa, że brak LE pozwoli nam ograniczyć kadrę, np. niekoniecznie kupowanie dwóch ŚO, żeby mieć czwórkę w obwodzie i wracającego zimą Caldarę. Tylko spokojnie do Romka i Musacchio można dokupić tylko jednego konkurenta. Trzy to zrzucanie jarzma FPP za poprzedni okres i oddzielenie go grubą kreską. Mam wrażenie, że za kulisami jesteśmy dogadani z UEFĄ na zasadzie "nowy Milan, nowa strategia itp". Trzymam mocno kciuki za wykluczenie, bo prestiż z tego żaden a oznacza to postawienie na jakość a nie ilość zawodników w kadrze.

PS. Skąd macie o tym info? Mi Milan Eye i TheMilanBible na Twitterku nic nie wyświetliło a myślałem, że zawsze jestem na bieżąco. :P

kamilus 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 11:30   

rafal996 napisał/a:
Wciąż wydaje mi się to mega dziwne, żeby zgodzili się na coś takiego. Tzn. wykluczenie i zezwolenie na swobodne inwestowanie, bo tylko w takim celu by to miało sens. Nawet jeśli zaczniemy z czystą kadrą, nadal generujemy za mało przychodów i w przypadku dużych wydatków problem powróci w następnym okresie FFP. No chyba, że wykluczenie ma być ceną za wieloletnie porozumienie na naszych warunkach...

Byłoby mi jednak trochę szkoda LE, ale z drugiej strony jak już są te mecze, to i tak wszyscy je olewają i sam nie czuję większych emocji.

To raczej nie będzie tak piękne, że dostajemy czystą kartę i możemy w kolejnych okienkach wydawać po 200 mln, jedynie w porozumieniu zapewne byłby ustalony rok, do którego mamy zrównoważyć budżet. Dzięki takiemu działaniu moglibyśmy uniknąć konieczności uważania co roku, a raz wydać więcej, by wzmocnić zespół na tyle, by zakwalifikować się do LM, dzięki czemu w następnych okienkach wydawalibyśmy już znacząco mniej. Co też ładnie by wyglądało dla UEFY, która czarno na białym by widziała, że wydajemy coraz mniej i sukcesywnie idziemy w kierunku bilansowania budżetu.

Zastanawiają mnie tylko jedna rzecz - czy nazwiska, które są z nami łączone, są w stanie zagwarantować nam skok jakościowy? Z każdą nową plotką jestem coraz mniej przekonany...

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wczoraj 11:38   

kamilus napisał/a:
Z każdą nową plotką jestem coraz mniej przekonany...

Przykład Krunica pokazuje, że plotki które się pojawiają mogą mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Dodatkowo, jeśli chodzi o linię pomocy łącznie z trequartistą to mamy do dyspozycji: Biglię, Kessiego, Bonaventurę, Calhanoglu, Paquetę i prawdopodobnie Krunica czyli 6 zawodników na 4 pozycje. Nawet jeśli nikt od nas nie odejdzie to potrzebujemy przynajmniej 2-3 nowych piłkarzy i nie każdy będzie wzmocnieniem pierwszego składu.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 11:38   

Jesli Vitello ma racje, to ten oficjalny komunikat już nie jest aktualny?
https://www.acmilan.com.p...su_werdyktu_tas

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 11:39   

No właśnie chodzi o to, że to nadal by wyglądało jak bardzo ryzykowne zagrania va banque. Odpuszczamy LE, wydajemy sporo pieniędzy, więc generujemy kolejny poważny deficyt do pokrycia, licząc że awansujemy do LM i będziemy się rozwijać. Tyle, że w tym okienku nie przyjdą żadne gwiazdy, bo - zamknięte koło - gwiazdy nie przychodzą do drużyn, które nie grają w LM.

Istnieje spore ryzyko, że wydamy znowu ze 200 mln na Kruniców i Sensich, a znowu wylądujemy na 5 miejscu. I co wtedy? W sumie Chińczycy zrobili już raz to samo i efekty są mizerne.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 11:40   

bogiel napisał/a:
Jesli Vitello ma racje, to ten oficjalny komunikat już nie jest aktualny?

Jeśli ma rację, to nastąpi po prostu ugoda, dobrowolne porozumienie czy jak by to tam nazwać, więc wszelkie postępowania automatycznie się zakończą.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 11:42   

rafal996 napisał/a:
yle, że w tym okienku nie przyjdą żadne gwiazdy, bo - zamknięte koło - gwiazdy nie przychodzą do drużyn, które nie grają w LM.

Nie muszą przychodzić do nas gwiazdy, żebyśmy awansowali do LM. Torreira czy Kramarić nie mają takiego statusu a na pewno by pomogli osiągnąć cel. Sensi podobnie. Z głową na karku wszystko da się zrobić. ;)

plakat33 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 11:57   

Skąd pomysł, że będziemy dużo wydawać? Póki co to raczej widać rozsądne plany w umiarkowanych cenach.
Poza tym jak na razie jeśli przyjdzie lewy obrońca to trzeba się będzie pozbyć Strinica i Laxalta.
Jeśli dojdzie Kramaric to pewnie nie zostanie Silva, Suso, Castillejo, Cutrone i Borini. Kogoś trzeba będzie sprzedać.
Kosztować może środkowy obrońca i pomocnik oraz do uzupełnienia składu zawodnicy pokroju Krunica.

Odpowiedz do tematu