ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie A 2018/2019
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 13:28   

A nie, to spoko. Wiadomo, że UEFA bierze dane z transfermarkt, a nie z ksiąg finansowych klubów :wall2:

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 13:34   

Gdzie zatem w tym rozliczeniu jest chociażby kwota za Kessie i Contiego?
Na transfermarkt są przytoczone tylko orientacyjne bądź prawdziwe kwoty za zawodników. Wyliczenia te mogą być prawdziwe albo zbliżone ale nie mają nic wspólnego z prowadzeniem księgowości.
Tuż po transferze Paquety można było usłyszeć głosy, że kwota jest rozbita na kilka transz i nie jest całość za jednym zamachem płacone gotówką. To jakie są zapisane warunki w umowie często nie wiemy.
To jest powszechne działanie.

MistrzCalcio 
Interista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 14:05   

To jasne, że są orientacyjne ceny, jeśli ktoś jest kupiony na raty to jest to podawane do opini publicznej bo nie jest to tajemnica. Wiec jesli ktos jest na raty , powiedz kto , a przeliczymy bardziej przybliżony bilans.Wiadomo że nie bed ie on idealny ale na pewno zbliżony.

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 14:06   

Nie wiem jak oni licza tam w księgowości. Mają swoje tricky. Kiedyś słyszałem, że koszty danego zawodnika pensja plus kwota są wliczane jako amortyzacja przez okres kontraktu. Nie znam się na tym jednak.

Dajcie chłopakowi się wyżyć;).

Wiecie mówiono że Andre Sila nas kosztował z prawie 38 mln. Nie pamietam już. Potem słysze, ze wystarczy nam sprzedać go za ponad 23 mln, aby mieć z niego zysk. Tak samo zakup Piątka ostatecznym rachunku spowodował oszczędności porównaniu z zakontraktowaniu Higuaina.

Bilans nie ma sensu liczyć. Lepiej poczekać na koniec roku kalendarzowego.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 14:26   

MistrzCalcio właśnie nie jest to podawane zawsze do wiadomości publicznej. Do wiadomości publicznej często nie jest nawet podawana konkretna kwota, nie mówiąc o dokładnych warunkach jej zapłaty i bonusach. Równie często obydwie strony transakcji podają publicznie różne kwoty.
Był na forum kiedyś temat odnoszący się do bilansów, księgowania i innych spraw finansowych. Ja nie pamiętam kiedy się rok rozliczeniowy dla Milanu zamyka więc nie podejmę się tutaj, tym bardziej na szybko i z głowy, robić bilansu i rzucać kwot. Do kwot transferowych dochodzi kasa wydawana na pensje wraz z podatkami, przychody nie tylko z praw tv oraz różne inne wydatki.
Ile tego wszystkiego jest i w jakich kwotach tego z głowy Tobie nie powiem, podobnie jak nie wiem w jaki sposób dokładnie był zrealizowany transfer Paquety czy Piątka.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 14:38   

Żeby dolać oliwy do ognia - myślisz, że Inter wszystkie transfery robi z płatnością z góry, a raty są tylko czasem? No to muszę Cię rozczarować - większość drogich transferów rozliczana jest w ratach, nawet jeśli się o tym nie mówi. Zresztą oddajmy głos DiMarzio, który nieco o transferach wie. Tak komentował transfer Piątka:

Cytat:
Nie pamiętam tak drogiego zakupu, w którym jakikolwiek włoski klub zapłaciłby wszystkie pieniądze od razu. Enrico Preziosi [prezes Genoi] nie chciał żadnej wymiany, Milan chciał piłkarza, więc postawił wszystko na jedną kartę. Klub pokazał tym samym swoją finansową moc, jako że jest w stanie od razu wyłożyć z kieszeni 35 mln euro. Nigdy nie widziałem czegoś takiego.

MistrzCalcio 
Interista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 14:43   

Jest oszczędnościa w porównaniu do tego co wyszłoby za kupienie Igły to jasne.

Znalazłem , Paqueta w ratach na 2 lata , w tym okresie rozliczeniowym Milan zapłaci 15 mln. z 35

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 14:49   

Więc sam widzisz, że na podstawie transfermarktu żadnego bilansu zrobić się nie da ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 14:53   

Adin napisał/a:
Nie wiem jak oni licza tam w księgowości. Mają swoje tricky. Kiedyś słyszałem, że koszty danego zawodnika pensja plus kwota są wliczane jako amortyzacja przez okres kontraktu. Nie znam się na tym jednak.

Amortyzacja to nic skomplikowanego. Najzwyczajniej w świecie to spadek wartości jakiegoś dobra w czasie.
Księgi rachunkowe są pełne liczb. Jeśli kupujesz auto za 100 000 i kilka lat później jest warte 60 000 to gdzieś się musi ująć ta 'strata' 40 000. Do tego sluzy wlasnie amortyzacja, która to, mówiąc obrazowo, zjada.
Jak kupujesz maszynę produkcyjną za 20k i szacujesz jej żywot na 10 lat, to co roku wpisujesz do bilansu 2k rozchodu ze względu na amortyzację tej maszyny i tyle.
W przypadku piłkarzy jest tak samo. Kupujesz zawodnika za 20 mln, podpisujesz z nim kontrakt na 5 lat (czyli za 5 lat będzie mógł odejść za darmo), więc sobie co roku amortyzujesz 4 mln, żeby po 5 latach faktycznie wyszedł koszt 20 mln za całość.

I teraz chwila matematyki. Kupuejsz zawodnika za 20 mln euro, podpisujesz kontrakt na 5 lat. Na niespełna rok przed końcem kontraktu oddajesz zawodnika za 1 mln euro.
Na pół roku przed końcem kontraktu zawodnik jest wart wciąż jeszcze 4 mln euro. Więc oddając go za 1 mln euro wykazujesz stratę 3 mln euro. Ale ten sam zawodnik miał kontrakt na 7 mln uro brutto. Tych pieniędzy już nie będziesz wypłacał, więc cała operacja wygenerowała zysk operacyjny w wysokości 4 mln euro.
To zaden trik, to normalna księgowość.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 14:58   

Pod uwagę trzeba też brać podawane kwoty transferów, bo najzwyczajniej w świecie nie muszą być prawdziwe. Jako przykład można podać Piątka, bo wszędzie były informacje, że kosztował 35 mln (tyle też widnieje na transfermarkt), a tak naprawdę było to 33 mln + x bonusów (za np. http://www.sport.pl/pilka...euro-genoa.html ).

MistrzCalcio 
Interista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 15:36   

Edit
W stosunku do pracownika stosuje się tego typu amortyzacje?
Coś mi tu się wydaję że amortyzacja nie dotyczy pilkarzy.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 15:40   

MistrzCalcio napisał/a:
Tylko,że w przypadku pilkarza wartość często rośnie i nie wiem czy w stosunku do pracownika stosuje się amortuzacje.

Tak, stosuje sie amortyzację, a to na ile zawodnik jest wyceniany na rynku nie ma w ksiegach kompletnie żadngo znaczenia.

MistrzCalcio 
Interista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 15:53   

Rozumiem w końcu ktoś coś sensownego napisał a nie to co rafa i miszczu slumsattack

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 15:56   

Pisałem Ci to samo o amortyzacji.

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 16:36   

wg transfermarket można zrobić bilans z rodem FM. Z księgowości mało pamiętam. Venomik raczej już wytłumaczył wszystko:). W kwestiach księgowych MistrzuCalcio trzeba też przygotować. :) .

Odnośnie przekomarzanek poczekałbym jednak do 37-38 kolejki. Nadal 4 zespoły mają szanse na Ligę Mistrzów. Mniej lub bardziej. Torino teoretycznie też.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Maj 15, 2019 22:35   

No to teraz musi być minimum 5 miejsce. 6 to kwalifikacje.

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 22:47   

Najmniej zadowolone z tego obrotu sprawy chyba Torino. Nie ukrywam, że dla mnie to niespodzianka, przed meczem zdecydowanie stawiałem na Atalante.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Maj 15, 2019 22:52   

Jak każdy, ale oni dzisiaj wyglądali jak Milan. Stałe fragmenty i gol stracony jakoś bardzo znajomo wyglądały.
Ten sezon może być tak dla nich brutalnie przewrotny, że jak się załamią to mogą wypaść poza puchary

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2019 23:14   

Atalanta poza puchary?! Nie no troszkę Cię poniosło. Musieli by przegrać oba mecze a my, Roma i Toro oba wygrac. Na 99% niemożliwe.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Maj 16, 2019 07:43   

Oj wszystko jest możliwe :) . Jak na początku sezonu odpadli z Kopenhagą to mieli okres bez zwycięstwa. Sassuolo im na pewno sprawi trudny mecz na Mapei.

MistrzCalcio 
Interista

Wysłany: Czw Maj 16, 2019 08:32   

Atalanta w 1 połowie powinna dostać rzut karny , ewidentna ręka.Dziwne że nie było warowania

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 16, 2019 12:00   

Oj tak, też miałem po tym meczu pierwszą myśl, że jak widać wszystko jest możliwe. Rozpędzona Atalanta grająca najlepszą piłkę we Włoszech i przeciętne ostatnio Lazio, a to właśnie Rzymianie mieli więcej sytuacji i zasłużenie wygrali.

Szkoda, bo liczyłem na to, że Atalanta trochę się nasyci pucharem. Przegrali i będą walczyć o życie z Juve, żeby nie dać sobie wydrzeć tego, co mogą osiągnąć w tym sezonie. Nadal można jednak liczyć na zmęczenie i pewien upadek morale.

Niesamowicie ciekawa kolejka się szykuje. Nie opuszcza mnie gniew, bo mogliśmy to obserwować z czwartej pozycji i mieć wszystko w swoich rękach. Niemniej jednak, naprawdę każdy scenariusz jest tu jeszcze możliwy i nie wolno drużynie nawet na chwilę tracić wiary.

MistrzCalcio 
Interista

Wysłany: Pią Maj 17, 2019 20:34   

Apropo FFP
"Izba Śledcza Klubowej Kontroli Finansowej UEFA ogłosiła dzisiaj, że po analizie sprawozdania finansowego z dnia 30 czerwca 2018 roku, Inter spełnił wszystkie wymogi dotyczące progu rentowności, które były zawarte w porozumieniu ugodowym, podpisanym w maju 2015 roku i dlatego nie będzie już podlegać reżimowi rozliczeniowemu."
Bedzie ciekawe okienko

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Sob Maj 18, 2019 16:45   

Allegri rozstaje się z Juventusem, w końcu!
Dla was to też dobry prognostyk na tą kolejkę, bo pojawiały się ploty w ostatnich dniach, że Max był skłócony od jakiegoś czasu z częścią drużyny, co trochę było widać na boisku po minach i frustracji niektórych piłkarzy.
Teraz na ostatni mecz domowy w sezonie mogą wyjść zmotywowani i po prostu pokonać Atalantę;)
Ciekawy jestem nowego trenera, może Poche? Ja osobiście przyjmę każdego.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 18, 2019 20:26   

https://twitter.com/mbork88/status/1126093723903889410

Przy tych zmianach podatkowych to może być bardzo ciekawe lato. Podatek Beckhama bis

Zmiany tyczą się tylko graczy, którzy przebywają za granicami Włoch przez 2 lata minimum (nie działa przy przedłużaniu umów i transferów węwnątrz ligi tutaj dalej prawie 50% podatek)

Notabene lepiej będzie piłkarzy sprzedawać i kupić nowych bo będą tańsi w utrzymaniu. Ciekawe jak w praktyce to będzie wyglądać, ale czuję duże rewolty w klubach. Interowi schodzi bat od UEFY + sprzedaż Icardiego może ich nieźle uwolnić. Na pewno dużym benifecjentem tych zmian będzie Napoli bo oni jeszcze mają dostać jeszcze mniejszy podatek, a Ancelotti chce tam mocno przebudować skład (mowa o nowym napastniku i o przejściu na 4-2-3-1)

Odpowiedz do tematu