ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
Adin 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 05, 2019 18:06   

Starzy Górale pamiętają De la Pena

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Maj 05, 2019 18:27   

Poli miał faktycznie łatkę wielkiego talentu (w sumie nie bez podstaw) i był stawiany jako zawodnik, który może być następcą Pirlo. Z perspektywy czasu wygląda to komicznie. Ale w internecie nic nie ginie.
Kilka chwil wyszukiwań i można znaleźć artykuły, które wymieniają zawodników mogących być następcami Pirlo.
W pierwszym: Verratti, Marchisio, Poli
W drugim: Verratti, Florenzi, Poli, Fausto Rossi, Luca Marrone.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 05, 2019 19:22   

To tylko pokazuje, jaki trzeba mieć dystans w dzisiejszych czasach do tego, co piszą często domorośli i forsowaniu przez media tzw. 'eksperci'. Bo jak można zestawiać ze sobą rzeczy, które widać już w wieku około 16 lat, a które do końca kariery mogą zmienić się jedynie nieznacznie - Pirlo głaskał piłkę z zamkniętymi oczami, podczas gdy Poliemu w świetle stu pochodni ta nierzadko odskakiwała przy prostym przyjęciu na dwa metry...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Maj 05, 2019 19:27   

Jay-Jay Okocha napisał/a:
Bo jak można zestawiać ze sobą rzeczy, które widać już w wieku około 16 lat, a które do końca kariery mogą zmienić się jedynie nieznacznie

O tu się kompletnie zgodzić nie mogę. Sam Pirlo jest przecież przykładem jak wiele rzeczy może się zmienic w ciągu kariery. Przecież on na początku nie był genialnym rozgrywającym z głębi pola.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Maj 05, 2019 19:36   

Venomik napisał/a:
Sam Pirlo jest przecież przykładem jak wiele rzeczy może się zmienic w ciągu kariery. Przecież on na początku nie był genialnym rozgrywającym z głębi pola.
Widocznie tam we Włoszech, kilkanaście lat temu, znalazł się jakiś Jay-Jay, który na starcie widział, że trzeba Pirlo przesunąć na registę i podpowiedział Ancelottiemu... ;)

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 05, 2019 19:36   

Ciekawe, zatem, czy się zgodzisz z tym, że Pirlo miał coś, co dawało mu podstawy do tego, by stać się znanym całemu światu piłkarzem, a czego to Poli nie miał jako nastolatek i na żadnym innym etapie swojej kariery i stąd został tylko średnich lotów wyrobnikiem. Niech to, przy okazji, będzie dla Ciebie malutka i w gruncie rzeczy dziecinnie prosta zagadka - o cóż może chodzić?

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 05, 2019 19:52   

Maldini mój...

Jakżesz miło poczytać zgryźliwości od forumowej podróby Renesco. Ale fajnie, że jesteś i znowu się udzielasz, bo mam okazję i niczym nieskrywaną ochotę do punktowania dyletanta chcącego uchodzić za znawcę. A teraz marsz z donosem do TomkaW!

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Maj 05, 2019 21:23   

Jakżesz miło poczytać zgryźliwości

Jakżeż smutno patrzeć na takie błędy.

forumowej podróby Renesco

Tego Renesco - szanowanego użytkownika tej strony? Miło być taką 'podróbą' :)

mam okazję i niczym nieskrywaną ochotę do punktowania
Obrażanie innych i osobiste wycieczki nazywasz "punktowaniem"? :)

dyletanta chcącego uchodzić za znawcę

Raczej piknika chcącego tylko na spokojnie pogadać o piłce ;)

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 06, 2019 08:38   

Gratuluję wyłowienia olbrzymiej "rzaby"

To, że wchodzisz w skład 'kółka wzajemnej adoracji' to ja wiem, więc obnosić się z tym nie musisz, bo i tak wystarczająco ociekasz wazeliną.

Kto w tej wymianie pierwszy wbił szpilkę? Zostałeś obrażony przeze mnie? A w którym miejscu?

Skoro jesteś piknikiem, to zmień ton z eksperckiego na piknikowy, a wszystko będzie jasne.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Maj 06, 2019 20:04   

Venomik napisał/a:
Sam Pirlo jest przecież przykładem jak wiele rzeczy może się zmienic w ciągu kariery. Przecież on na początku nie był genialnym rozgrywającym z głębi pola.
Trzeba było kogoś odważnego, kto zobaczył w nim potencjał i go wykorzystał na boisku. Pamiętam jak w U21 Pirlo grał jako ofensywny pomocnik, do czego nie miał jednak mimo wszystko predyspozycji, bo niby mając wszystko co trzeba, brakowało mu przebojowości i dynamiki. W końcu w tym miejscu zaczął grać Cassano jego kosztem.

Na naszym, milanowym, podwórku mamy też kilka przykładów "nowych" wersji legend, a to nowy Maldini - MDS, a nowy Zidane - Gourcuff, nowy Raul - J.Mari, pewnie też wielu innych. Z oceną potencjału zawsze jest pewien problem (chociaż przeszacowanie Poliego wygląda dziś wręcz komicznie), bo czy Taraabt, Menez, Balotelli, Mastour nie mieli talentu, by znaczyć więcej niż znaczą?

Ale nie, to nie jest tylko włoska domena. Jakoś tak całkiem niedawno polskie internety obiegały zdjęcia naszych Paquety, Piątka oraz Cutrone w różnych konfiguracjach, zestawiane ze zdjęciami Kaki, Shevy i Pippo, sugerujące, że oto stare, dobre czasy wracają. Lubimy to, tak po prostu, niezależnie od narodowości.

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 06, 2019 20:31   

Super Mario inna liga niż poprzednicy. Wykazał się talentem ogromnym przez swój żywot, ale nie wykorzystał nigdy go.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Maj 06, 2019 20:45   

To, że wchodzisz w skład 'kółka wzajemnej adoracji'
Ciekawi mnie kto jeszcze należy do tego kółka ;)

Kto w tej wymianie pierwszy wbił szpilkę?
Wyskakujesz z głupim tekstem:
Cytat:
Że co? Że kto? Poli? Aha...

... to wyglądało na zaprzeczenie, że Poli był kiedyś nazywany "następcą Prlo". Za chwilę kilka osób to potwierdza. Chciałeś błysnąć, nie wyszło i wyskakujesz z tekstem o 16 - latkach i Polim, któremu piłka odskakiwała przy przyjęciu. Zapewniam Cię, że były takie czasy, gdzie Poli zbierał pochlebne recenzje za swoją grę ;)

Ja jestem "dyletantem", innych nazwiesz "cwaniaczkiem". Już w temacie o meczu z Lazio znów się 'gorączkowałeś' i ktoś fajnie porównał polemikę z Tobą do szamba. ;)

Na tym zakończę naszą "wymianę zdań".

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Maj 07, 2019 01:21   

Moment. Bo nieświadomie zmieniliśmy wątek tej dyskusji.
Wiadomo, że młodym graczom, jeśli tylko coś pokazują na boisku, często wróży się wielką karierę - bo zakłada się wtedy, że jeszcze mają duże pokłady rozwoju.
Często (zwykle) Ci gracze nie nawiązują do oczekiwań, bo albo nie są w stanie na to zapracować (Balotelli), albo podejmują kilka błędnych decyzji w karierze albo zwyczajnie poziom bliski szczytowi potencjału osiągnęli szybko, więc wspomianych wcześniej dużych pokładów rozwoju już nie mieli.
Ale przecież Jay Jay nie o tym pisał, że ktoś nie osiagnie swojego potencjału. Chodziło prędzej o (popraw mnie jeśli sie mylę) styl gry/rozklad umiejetności, itp. Jeśli ktoś w wieku 16 lat nie pokazuje większych umiejętności w rozgrywaniu, to wielkim rozgrywającym nie będzie.
Tutaj pewne przykłady nie działają. Choćby mój z Pirlo (biję się w pierś), bo Andrea te umiejętności pokazywał jako ofensywny pomocnik, ale miał zbyt dużo innych wad by tam zaistnieć. Chwała niech będzie Carletto za przesunięcie go do tyłu - chociaż sporo udziału w tym miało posiadanie Baggio z przodu ;)

Niemniej wciąż się nie zgadzam z JJO. Wiek 16 lat to żadna magiczna granica. Po tym wieku piłkarze wciąż mogą mocno zmieniać swoj styl gry i pokazywać umiejętności o których wcześniej mało kto myślał. Ledwie 3 lata przed tą 'magiczną barierą' Buffon grał jako napastnik ;)
Odkladając żarty na bok: Scholes swoją dorosłą karierę zaczynał jako napastnik. Mimo filigranowego wzrostu grywał też jako ten wysunięty. Pytanie do fanów ManUtd: jakie umiejętnosci w odbiorze, rozegraniu pokazywał wtedy. Pewnie niewiele.

Druga sprawa: w młodych latach Poli naprawde sporo potrafił pokazać z piłką przy nodze (jak na swój wiek, oczywiście). Z perspektywy czasu wyglada to komicznie, ale jednak nawiązania do Pirlo na początku kariery (oczywiście mocno na wyrost) nie były tak absurdalne jak się obecnie wydaje.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 08, 2019 18:40   

Ptaszki ćwierkają o Di Francesco coraz głośniej. Zostawiam dwa artykuły, wyjaśniające jego zamysł na grę:

https://totalfootballanalysis.com/head-coach-analysis/eusebio-di-francesco-roma-tactical-analysis

https://serieaanalysis.com/analysis/head-coach-analysis/eusebio-di-francesco-roma-tactical-analysis-statistics

Orientuje się ktoś mądrzejszy w temacie sztabu EDF? Ma swoich stałych współpracowników? Są to eksperci albo ludzie o uznanej renomie czy zupełnie nie wiadomo kto, jak nasz obecny asystent trenera?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 08, 2019 19:01   

Venomik napisał/a:
Chwała niech będzie Carletto za przesunięcie go do tyłu - chociaż sporo udziału w tym miało posiadanie Baggio z przodu

Zaraz, coś tu jest pomieszane ;) Chyba że jako Carletto masz na myśli Carlo Mazzone, który faktycznie miał Baggio z przodu i dlatego przesunął Pirlo do tyłu. Carletto Ancelotti niestety Baggio nie miał, a to on jest uważany za tego, który odmienił karierę Andrei.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 08, 2019 19:03   

Venomik napisał/a:
Niemniej wciąż się nie zgadzam z JJO. Wiek 16 lat to żadna magiczna granica. Po tym wieku piłkarze wciąż mogą mocno zmieniać swoj styl gry i pokazywać umiejętności o których wcześniej mało kto myślał. Ledwie 3 lata przed tą 'magiczną barierą' Buffon grał jako napastnik ;)
Odkladając żarty na bok: Scholes swoją dorosłą karierę zaczynał jako napastnik. Mimo filigranowego wzrostu grywał też jako ten wysunięty. Pytanie do fanów ManUtd: jakie umiejętnosci w odbiorze, rozegraniu pokazywał wtedy. Pewnie niewiele.
Ja nie wiem czy mam się z nim zgodzić, bo dokładnie nie wiem o co się rozchodzi. Mogę się zgodzić z teorią, że z nastoletniego drewniaka nie wyrośnie nagle techniczny elegancik na miarę Rui Costy, tak jak 17sto letniego ruchliwego mikrusa nie czeka seniorski styl Lukaku.
Tyle że ja nie pamiętam Poliego z czasów młodości, chociaż pamiętam te porównania. No i zastanawiam się też nad tym, co każdy z nas musiałby dostać (jaki zestaw cech), żeby kogoś obdarzyć mianem nowego Pirlo. Czy wystarczy pozycja na boisku i umiejętność penetrującego podania? A może trzeba dodatkowo dość kiepskiej postury, ale technicznego stylu gry i robienia kółeczek? Czy ten nowy Pirlo może być jego idealną kopią piłkarską, ale góra na poziomie Serie C?
Czy jak się nam trafi wychowanek na pozycji bocznego obrońcy, który będzie grał w stylu Cafu, ale spędzi tu całą swoją karierę i zagra setki meczów na topowym poziomie, to czy to będzie nowy Maldini? I dlaczego Maldini, skoro w stylu Cafu? Dlaczego nie Maldini, skoro równie legendarny gracz z tej pozycji?
Tak, wiem. Popadłem w teoretyzowanie i popłynąłem. Dlatego EOT z mojej strony.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 08, 2019 22:04   

Gzikuu napisał/a:
Orientuje się ktoś mądrzejszy w temacie sztabu EDF? Ma swoich stałych współpracowników?Są to eksperci albo ludzie o uznanej renomie czy zupełnie nie wiadomo kto, jak nasz obecny asystent trenera?

Zazwyczaj asystentami trenerow są "zupełnie nie wiadomo kto", co nie oznacza, że nie moga być ekspertami.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 13, 2019 13:24   

Nie wiem, w którym temacie to napisać, ale właśnie ukazał się oficjalny komunikat dotyczący naszej sekcji żeńskiej:
Cytat:
AC Milan and Carolina Morace announce the termination of their professional collaboration. The Club wishes to thank Coach Morace for her commitment and professionalism during the Rossonere team's first season in the Serie A Women championship.

Co najmniej dziwnie, bo Morace wykręciła w tym sezonie super wynik, a dziewczyny grały naprawdę ładnie. Szkoda.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 13, 2019 13:27   

Szkoda przede wszystkim dlatego, że to duży autorytet.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 16, 2019 14:29   

Tak czytam o kolejnej wielkiej rewolucji kadrowej latem i zaczyna mnie głowa boleć. Oczywiście przesłanki są, ale strasznie się boję, że zaliczymy kolejny sezon zero i znowu wszystko od początku. Co innego, gdyby to miała być rewolucja za gruby hajs, jak w Madrycie czy Paryżu, ale u nas to mają być młodzi zdolni...

I sprawa, która mnie dziwi, tzn. coraz więcej plotek, że ma polecieć Leonardo, a może i Maldini. Z jednej strony jeśli firmował to, co się działo i nie wypaliło, to pewne przesłanki są. Ale z drugiej strony, biorąc pod uwagę warunki - późne dołączenie, zmiany właścicielskie, FFP - trudno uznać, że miał wolną rękę i robił co chciał. Raczej lepił z tego, co się dało. Uważam, że jeśli go wywalą, to nie będzie dobry sygnał dla świata i dobry czynnik dla reputacji Milanu. Będzie to znaczyło ni mniej ni więcej, tylko że nadal jesteśmy bardzo niestabilnym środowiskiem, gdzie wymaga się cudów przy bardzo ciężkich warunkach, a długotrwały plan jest bardzo chybotliwy, o ile w ogóle istnieje. Już pomijam, że tyle się mówiło o legendach Milanu, o ludziach którzy mają Milan w sercu itd...

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 16, 2019 14:50   

Niedawno w temacie transferowym też pisałem, że czeka nas mała rewolucja - bo czeka. Nagle z kilku punktowych wzmocnień, musimy wymienić obronę, pomoc i skrzydła, ale...

rafal996 napisał/a:
Tak czytam o kolejnej wielkiej rewolucji kadrowej latem i zaczyna mnie głowa boleć. Oczywiście przesłanki są, ale strasznie się boję, że zaliczymy kolejny sezon zero i znowu wszystko od początku. Co innego, gdyby to miała być rewolucja za gruby hajs, jak w Madrycie czy Paryżu, ale u nas to mają być młodzi zdolni...

... zaczekajmy kto zostanie nowym szkoleniowcem. Może się okazać, że to będzie ktoś kto nie preferuje gry skrzydłami i już odpadają nam 1-2 transfery. W ogóle nazwisko nowego trenera jest kluczowe i mam nadzieję, że zostanie ono ogłoszone rychło po zakończeniu sezonu.

Leo i Maldini zostaną na swoich stanowiskach, być może stracą kapkę niezależności na rzecz Gazidisa, ale nasze legendy na pewno już zaplanowały kilka transferów i powinni je dopiąć. Możemy rozliczać z pracy Gattuso, który dostał 1,5 i zrobił wielkie NIC a nawet jeszcze pogorszył nasz styl. Jednak rozliczanie Leo i Maldiniego za niepełny sezon jest czymś chorym i mam nadzieję, że Singer ma tego świadomość.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 16, 2019 16:58   

Jesli chodzi o ewentualne rozstanie z Leonardo, to może Gazidis bedzie chciał miec całkowitą władzę i dlatego pozbędzie się Brazylijczyka. Może stad te plotki.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 16, 2019 17:01   

Zmiana trenera oznacza, że aktualny nie wyciągnął tego co powinien z potencjału zawodników.

Rozstanie z Gattuso wydaje się nieuniknione, więc nowy trener powinien mieć czas, żeby samemu ocenić przydatność zawodników i zadecydować o ewentualnej (r)ewolucji składu.

Osobiście uważam, że jeśli nie będziemy nagle szastać setkami milionów i po prostu nie kupimy najlepszych piłkarzy to nie ma sensu kolejna rewolucja tylko po to, żeby w składzie pojawiło się wiele nowych twarzy.

Według mnie, jeśli wykupimy Bakayoko i nie sprzedamy nikogo z aktualnego pierwszego składu to potrzebny nam będzie nowy lewoskrzydłowy do pierwszego składu, środkowy pomocnik z perspektywami na wygryzienie Kessiego i ewentualnie lewy obrońca, jeśli pożegnamy Laxalta i Strinicia.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 16, 2019 17:20   

Renesco biorąc pod uwagę twój tok myślenia dodaj jeszcze 1 środkowego obrońcę gotowego do grania

b4ry 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 17, 2019 13:21   

Allegri odchodzi z Juventusu. Pewnie pójdzie do PSG. I Tuchel będzie wolny. Opcja warta rozważenia

Odpowiedz do tematu