ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Lazio
Autor Wiadomość
Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 14, 2019 14:45   

Co tam się w ogóle wydarzyło? Niestety musiałem przerwać oglądanie w 86. minucie.
lì a casa il cuore sentirà!

Adin 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 14, 2019 14:46   

Zawodnik z Lazio podbiegł do Suso i go popchnła i od tego zaczeło się. Ponoć Bertollaci był najbardziej aktywny xD.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Kwi 14, 2019 15:04   

Adin napisał/a:
Chłopaki głupio zrobili i przeprosili. Lazio zawsze miało nos wyżej niż reszta ciała.
Fajnie, że trener im to wyjaśnił. A co do reszty ciała Lazio, to miał ten klub je wyżej niż my ostatnimi sezonami cokolwiek.

Acerbi powiedział swoje, część z nas poczuła się bardzo urażona, jakby nie wiem co zaszło. Oczywiście, że przedobrzył w swoim osądzie, ale chciał być lekko kontrowersyjny, no to był. Ciepłych kluch nikt nie lubi. Zaraz będziemy się doszukiwać skandalu, gdy zawodnik klubu X stwierdzi, że muszą wygrać z klubem Y. No bo skoro muszą, to może znaczy to, że inna opcja to wstyd? Że są lepsi i muszą?

Inna rzecz, że bym nie chciał, żeby ktokolwiek z naszych użył takiego sformułowania do Atalanty czy Lazio. Od naszych wymagam jednak więcej, niż od innych. Już tak mam.

Jedzie potentat na prowincje i co słyszymy, nawet jeśli wygrał rezerwowym składem? Że było ciężko, że poziom piłki się wyrównał i już nie ma łatwych przeciwników. Oczywiście trzeba pochwalić klub i kibiców/kraj, oraz piłkarza z numerem 7, 9 lub 26, którego piłkarza nikt nie zna i zapewne nie zapamięta.

I nie, nic Acerbiemu nie udowodniliśmy, bo (jak zawsze twierdziłem) nie zawsze wygrywa lepszy. Jak przeszliśmy Napoli w pucharze, to nagle nie staliśmy się lepsi od nich. Jak przegraliśmy z Sampdorią to nie znaczy, że jesteśmy słabsi.

No i serio, obnosić się z koszulką Acerbiego jak z pucharem mistrzów? Serio?

To jest pierdoła, która niepotrzebnie urosła do takiej rangi. Niestety zauważyłem już wcześniej (miszcz, trochę też stąd ten rak :P ), że słowa Acerbiego zabolały i wywołały umniejszanie Lazio. A przez ostatnie sezony to raczej bardzo byśmy chcieli grać tak jak oni, pomimo naszego nieporównywalnie większego prestiżu i klubowych środków.
Edit:
Majkel napisał/a:
Co tam się w ogóle wydarzyło? Niestety musiałem przerwać oglądanie w 86. minucie.
Ta zadyma? Ciężko stwierdzić. Suso wdał się z kimś w dyskusję, a jeden koleś z Lazio przebiegł kilkanaście metrów by go popchnąć i chciał coś siłowo wyjaśniać. Na szczęście SMS wykazał się rozumem i go odciągał (głównie od Kessiego).

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 14, 2019 15:05   

Jay-Jay Okocha napisał/a:
Tylko sprany mózg może od razu sięgać po rasizm, kiedy ktoś zaserwuje podobna akcję w kierunku czarnoskórego zawodnika jak - nomen omen - czarnoskórzy Bakayoko i Kessie.

Masz rację, bo tak by się właśnie to skończyło w mediach i internecie. Połowa internetu by krzyczała o rasizmie, a ty o spranych mózgach.
Ciekawe jest, że właśnie ty sięgasz tak ochoczo po teksty o "kompromitacji", "propagandzie" czy "spranych mózgach". Jakiś totalny dysonans poznawczy. :help:

Z Gattuso to chyba raczysz smutnie żartować - sytuacja z Jordanem i wiele innych na boisku, czy w tunelu to to słynne pozaboiskowe załatwianie spraw?

Cytat:
Taa, bo Gattuso załatwiał porachunki poza boiskiem, a nie twarzą w twarz i robił coś takiego.

Naucz się czytać.

Zresztą, z kim ja toczę dyskusję. Musze się opamiętać, bo wyrządzam sobie krzywdę...

Masz znów rację. Prędzej czy później wylecisz 54-ty raz za wyzwiska i chamstwo. W sumie to mogę się pożegnać już teraz.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 14, 2019 15:42   

Nie, cwaniaczku i manipulatorze, przytocz cały ciąg wypowiedzi w odpowiedniej kolejności. I to ty naucz się czytać albo pisać! Ewentualnie obu tych podstawowych umiejętności...

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 14, 2019 16:46   

Cytat:

Sam Gattuso z tym krytykowaniem i przepraszaniem, uważam, że grubo przesadza i szczerze mówiąc martwi mnie to, ze taka boiskowa zadziora zachowuje się z pozycji ławki trenerskiej jak ciamciaramcia. Jasne, że z wiekiem przychodzi inne spojrzenie na pewne sprawy, ale trochę zbyt duże to odchylenie

Taa, bo Gattuso załatwiał porachunki poza boiskiem, a nie twarzą w twarz i robił coś takiego. :help:

Z Gattuso to chyba raczysz smutnie żartować - sytuacja z Jordanem i wiele innych na boisku, czy w tunelu to to słynne pozaboiskowe załatwianie spraw?

Ależ proszę. Mam jeszcze dużymi i pogrubionymi literami napisać, że mój post to był SARKAZM, tak byś zrozumiał?

cwaniaczku i manipulatorze(...) I to ty naucz się czytać albo pisać! Ewentualnie obu tych podstawowych umiejętności...

Tak jak wyżej, zabawne jest to, że właśnie ty sięgasz po takie określenia wobec innych. A teraz żegnam. Nie lubię się taplać w szambie, jakim jest dyskusja z tobą.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 14, 2019 16:57   

Czyli jednak problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Cisną się grubsze słowa na usta, ale nie dam ci tej satysfakcji, bo nie bardzo będzie miał tu kto podważać te twoje 'mądrości' serwowane w tak mniej więcej co drugim poście. A rozpanoszyłeś się na forum z tym merytorycznym - niech będzie twoim śmisznym językiem - szambem, że ho ho. Twoje szczęście, że na tym praktycznie już bezrybiu, jakim jakiś czas temu stało się to forum, możesz się mieścic w jakimś tam marginesie poklasku i tolerancji. Także, wiesz, beat it!

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 14, 2019 17:38   

To chyba świat już zwariował, że tak roztrząsane jest zaprezentowanie tej koszulki w trakcie radości po zdobyciu arcyważnych trzech punktów. Poprawność polityczna, czy ciotowatość, czy jedno i drugie?
Jak bluzgają na białego zawodnika, bo zmienił barwy to będzie spoko, a jak czarny dotknie piłki i go zwyzywają to należy przerwać mecz, bo rasizm, biją, bandyci i wszystko co złe? :lol2:

Forza Milan, jedziemy dalej po swoje :diavolo:

Dark Eldar 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 14, 2019 20:05   

Czyli jednak problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Nie pierwszy raz w Twoim wypadku. Przenieś się na jakieś forum z polityką bo tu niepotrzebnie podgrzewasz atmosferę i odechciewa się czytać.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 14, 2019 20:30   

Ty, arbiter, powiedz mi - widzisz w kluczowym miejscu dwukropek czy kropkę? A teraz ładnie przeproś, zanim zacznę się zwracać do Ciebie z małej litery. I może popisz coś sam więcej miast tylko wchodzić między wódkę a zakąskę.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 15, 2019 00:06   

Za dużo już zostało powiedziane o tej sprawie. Abstrahując od tego co kto o niej uważa, nie zasługuje ona na aż tyle kontrowersji. Ja, tak jak carlos, wymagam więcej od swoich niż innych i dlatego mi taka "akcja" nie przypadła do gustu. Żenują mnie pieniacze i prowokatorzy tej ligi i wolę by u nas czegoś takiego nie było.
Gattuso wyjaśnił, Milan wyjaśnił, piłkarze przeprosili, Acerbi i Lazio(to akurat mnie zaskoczyło) nie chowają urazy. Można już o tym zapomnieć i skupić się na ważniejszych sprawach.

Szkoda tylko, że FIGC chce się kompromitować dochodzeniem. Czy ktoś kojarzy jakiś przepis, na który te żenujące władze zaprzyjaźnione z Turynem mogą się niby powołać i ukarać naszych?

Jeszcze słówko o komentatorach. Szanuję Eleven i ich dziennikarzy, ale wczorajszy komentarz to była jakaś żenada. Jakby ktoś tylko słuchał komentarza, to by uznał, że Barcelona jedzie z jakimś ogórkiem aż miło. Tymczasem Lazio miało przewagę tylko przez krótki okres spotkania, a częściej wyglądali gorzej niż my. Z Interu dzisiaj też była przesadzona szydera. Ja rozumiem, że od pewnych marek oczekuje się więcej, ale spuszczanie się nad średniakami tej ligi jest niesmaczne. Zwłaszcza gdy robią to kibice Milanu. Tylko Atalanta zasługuje na jakieś peany w tym sezonie, ale na pewno nie Lazio, Torino czy Sampdoria. Święcicki i Kruk się wczoraj skompromitowali.
Jak jakaś starta płyta: "Piątek nie ma podań, Piątek nie ma partnerów". Piątek marnuje doskonałą piłkę od Suso, a Święcicki: "Znów ten tragiczny Suso, jakżeż on dziś irytuje!". Owszem grał słabo i irytował, ale takie znęcanie się jest żenujące. Już nawet Piątka nie wolno skrytykować, tylko trzeba powtarzać farmazony i je utrwalać. Akurat Krzychu grał średnio wczoraj i miał lepszą "obsługę" niż zwykle.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 15, 2019 19:00   

miszcz napisał/a:
Gattuso wyjaśnił, Milan wyjaśnił, piłkarze przeprosili, Acerbi i Lazio (to akurat mnie zaskoczyło) nie chowają urazy. Można już o tym zapomnieć i skupić się na ważniejszych sprawach.

Ponoć Bakayoko zadzwonił do Acerbiego z przeprosinami i sprawa jest już zakończona. Nieprzychylni Milanowi ludzie mieli z powodu tego incydentu bardzo wiele pożywki, wynosząc go do rangi jakiegoś obrazoburczego skandalu. Owszem, moim zdaniem było to niestosowne zachowanie, ale też Bakayoko nikomu krzywdy nie wyrządził i to zresztą nie on wszystko rozpoczął. Poza tym, nawet za tego niepokalanie poczętego Milanu Ancelottiego zdarzały się takie nietaktowne zachowania, jak choćby transparent Ambrosiniego podczas świętowania na ulicach Mediolanu zdobycia Pucharu Europy w 2007 roku.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 10:15   

https://www.football-ital...-milan-employee

Ciekawe doniesienia. Tłumaczyłoby to skąd się wzięła zadyma po meczu.
Nie potrafię sobie wyobrazić, że ktokolwiek z naszych będzie zawieszony. To by była jakaś kompromitacja tego turyńskiego związku.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 10:49   

Nie sądzę.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 13:38   

Też tak myślałem i już się pojawiły dementi tych pogłosek.
Zawieszeń też nie ma, tylko kary za szarpaninę po meczu.

Gravina chciał potężnych kar za akcję z koszulką. No cóż... pewne rzeczy temu skompromitowanemu Związkowi pasują bardziej, pewne mniej.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 13:45   

Są już oficjalne decyzje - po 10 tys. euro kary dla Kessie, Musacchio, Bertolacciego od nas i Lucasa Leivy, Patrica, Luisa Felipe z Lazio. I żadnych zawieszeń. :ok:

plakat33 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 13:59   

Bardzo ważna decyzja w kontekście naszej słabej kadry i ostatnio beznadziejnej dyspozycji Biglii oraz kontuzji Bonaventury i Paquety.
Cieszę się, że z całego zamieszania nie wyszedł jakiś syf, który by nam bokiem wyszedł.
Swoją drogą, Kessie powinien skupić się na grze w piłkę i nie uczestniczyć w czymś co nam zaraz może zaszkodzić, bo nas na to nie stać w tym momencie.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 14:14   

W temacie Leivy okazało się, że jego kara jest jednak za obrazę pracownika Milanu, a nie za bójkę. Czyli potwierdzają się pierwotne doniesienia...
Milan dostał też 10 tyś za to, że jakiś kibic opluł Inzaghiego.

Edit. Jednak nie koniec sprawy. FIGC chce się dalej kompromitować...

Odpowiedz do tematu