ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 10:32   

Bonucci i Higuain przyszli choć wydawało się to nierealne ale były to transfery niecodzienne i spowodowane w dużym stopniu czynnikami poza sportowymi. Tak na marginesie i w gwoli prawdy.

Relal chciał Pochettino, ponoć PSG oraz United robiło podchody. wszystko blokował Levy żądając astronomicznej kwoty. Sam trener również ponoć nie chciał. Więc jeśli Milan miałby go wykupić to jest nierealne w obecnych warunkach.

Zakładając, że sam trener chciałby odejść z jakiś przyczyn i dogadałby się z Levym to również nie jestem pewien czy wybrałby Milan i na nowo orkę od podstaw w klubie ograniczonym funduszami, restrykcjami i pokonywanie podobnej drogi jak ostatnim razem w Tottenhamie ( zachowując wszelkie proporcje ).

Tottenham właśnie przeniósł się na nowy stadion, udało mu się utrzymać póki co największe gwiazdy, nie robiąc żadnego transferu przed sezonem. Pochettino jest symbolem całego ostatniego okresu. Nawet gdyby nie zakwalifikowali się do Ligi Mistrzów to nie jestem pewien czy Levy by go zwolnił z tego powodu biorąc pod uwagę całą robotę wykonaną w bardzo trudnych warunkach Premiership. Jeśli przy braku wzmocnień był w stanie walczyć z najlepszymi w Premiership i Lidze Mistrzów to trudno będzie znaleźć kogoś podobnego znającego klub, specyfikę ligi, potrafiącego pracować i osiągać takie wyniki przy ograniczeniach jakie miał Tottenham. I jeszcze nie marudzącego i nie szukającego tłumaczeń. Jeśli Koguty zdecydowałyby się wzmocnić nieco kadrę w lecie to również ciężko na dzień dzisiejszy znaleźć sensowne argumenty by Levy albo Pochettino chciał rezygnować.

Jedynie chyba jakiś super projekt oraz wizja Gazidisa poparta zapewnieniami finansowymi i warunkami pracy mogłaby przekonać Pochettino. Nie mówiąc o bardzo dobrym kontrakcie indywidualnym. Trzeba jeszcze pamiętać, że nie wiadomo czy PSG jeszcze by się na niego nie rzuciło gdyby była szansa albo Inter ;)

Ogólnie wygląda to jak bajka, a dla samego Pochettino krok w tył lub stanie w miejscu w karierze. Ale oczywiście nie obraziłbym się gdyby miał do nas przyjść, przy całej sympatii do Gattuso ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 10:45   

Ja jestem przeciwny zatrudnianiu Sarriego. Moim zdaniem taka kandydatura miałaby sens sezon czy dwa sezony temu, ale nie teraz.
W tym momencie i w tym Milanie liczy się przede wszystkim wynik. Musimy awansować do LM i utrzymywać się w Top 4 co sezon. Sarri musiałby najpierw nauczyć piłkarzy swojej filozofii, a cała polityka transferowa musiałaby być pod tę filozofię oparta. Po pierwsze uważam, że nie mamy w tym momencie takich graczy za wiele. Po drugie nie stać nas na nich. Po trzecie, jeżeli narzekamy na rzekomy "beton" trenera Gattuso, rzekome "święte krowy" i to że można łatwo przewidzieć jak i kim wyjdziemy na mecz, to co będzie gdy Sarri będzie używał tych samych zawodników cały sezon i tych samych zmian? Po czwarte, co jest według mnie najważniejsze, czas i cierpliwość, które są potrzebne by ta kandydatura miała sens. Nie mamy ani jednego ani drugiego. Napoli nie zaczęło klepać z dnia na dzień, musieli grać 3 lata tym samym składem(z pojedynczymi, kosmetycznymi zmianami), a i tak skończyło się bez żadnego sukcesu. Zwróćmy zresztą uwagę jak wygląda jego przygoda w Chelsea. Ten klub ma nieporównywalnie większe środki i perspektywy od nas, ale brakuje cierpliwości i czasu by czekać na wyniki pracy Sarriego.

Oczywiście są kibice, którzy wolą by gra przede wszystkim Milanu cieszyła oko, ale liczy się przede wszystkim efekt, a nie środek, który do tego efektu prowadzi. Styl gry jest tylko (albo aż) środkiem do celu, a nie celem samym w sobie. Dlatego dla mnie musi to być trener elastyczny, który będzie nastawiony na efektywność, a efektowność będzie pielęgnował z czasem. Jesteśmy Milanem i wieczne "zero tituli" nikogo nie będzie zadowalać.
Nikt nie zapamiętuje trenerów i klubów, które grają "fajną piłkę", ale nic nie wygrywają.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 11:12   

miszcz napisał/a:
Zwróćmy zresztą uwagę jak wygląda jego przygoda w Chelsea. Ten klub ma nieporównywalnie większe środki i perspektywy od nas, ale brakuje cierpliwości i czasu by czekać na wyniki pracy Sarriego.

Trzeba tylko pamiętać, że Chelsea od dawna jest postawiona na głowie. Tam od długiego czasu jest bajzel. Nie ma planu długoterminowego, nie ma wizji, Rosjanin również się średnio interesuje. Wystarczy zapytać Conte co myśli. W Chelsea nie wie nikt na co liczyli zatrudniając Sarriego. To trochę tak Jakby Real zatrudnił Mourinho i był zdziwiony, że ten chce transferów albo wywoła jakiś konflikt. Ale co do reszty masz rację.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 08, 2019 07:52   

Nie wiedziałem, gdzie umieścić, to daję tutaj. Ale golasso Gerarda:

http://www.sport.pl/pilka...#s=BoxSportImg1

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 18, 2019 17:15   

Ma się odbyć spotkanie w sprawie przedłużenia kontraktu Biglii. Ciekawe o jakich warunkach myślą obydwie strony. W tej chwili pobiera 3.5 mln i w styczniu tego roku skończył już 33 lata. Z formą pewnie już lepiej nie będzie niż to co zdążył pokazać. Osobiście mam mieszane uczucia, szczególnie jeśli myślimy cały czas o jakimś skoku jakościowym ( nawet niewielkim ).

Mercato ogólnie zapowiada się ciężko przy problemach z Uefa oraz brakach w naszym ''podstawowym składzie'', o zmiennikach nie mówiąc i licznych darmowych odejściach.
Jeśli do Ligi Mistrzów nie awansujemy to w ogóle kiepsko to wygląda.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 19, 2019 11:00   

Plakat33, wszystko zależy od tego, jakie Biglia ma plany. Jeżeli chodzi o mnie, to chciałbym, żeby Argentyńczyk przedłużył z nami umowę do 30 czerwca 2021 roku i jeśli to możliwe, minimalnie obniżył zarobki. Owszem, patrząc na całokształt jego dotychczasowego pobytu w Milanie, można czuć lekki zawód, kiedy zrobi się porównanie do oczekiwań wywołanych jego grą w Lazio, jednakże Argentyńczyk wciąż jest zawodnikiem solidnym, a jeśli chodzi o pomoc, to w naszej drużynie nie istnieje jakakolwiek głębia składu, więc uważam, że dobrze by się stało, gdyby z nami został jeszcze przynajmniej jeden sezon. Pieniędzy i tak byśmy na nim wielkich nie zarobili tego lata.

Odpowiedz do tematu