ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Cagliari
Autor Wiadomość
miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Lut 10, 2019 22:59   

Warto zauważyć ile daje tej drużynie Piątek, bo dzięki niemu gra w ataku wygląda dużo lepiej.

Conti wszedł na boisko i chyba niestety dalej nie jest gotowy na 100%. Nie dziwi mnie to ani trochę i nie dziwią też wybory Calabrii, który jest po prostu póki co numerem 1 na tej pozycji. Niestety mam wrażenie, że jestem w mniejszości jeżeli chodzi o taką ocenę. No ale wiadomo... agenda :)

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 23:16   

bounty_fire napisał/a:

Obawiam się tego wyjazdu do Bergamo

Dzisiaj Cagliari się nie postawiło za bardzo więc mecz był łatwy ale myślę że jeśli Rino odpowiednio nakręci ekipę na ten mecz to wcale nie musi być tak źle.

Co mi się podobało dzisiaj:
-Interwencja Gigio - świetny refleks bodajże przy stałym fragmencie gry dla Cagliari
-Calabria - świetny mecz i piękna asysta
-Paqueta - :prayer:
+ gra w obronie i środku pola, bez nerwów spokojne rozgrywanie piłki nawet pod pressingiem naprawdę dobrze to dzisiaj wyglądało.

Co mi się dzisiaj nie podobało
-Hakan - faktycznie albo jakieś fatum nad nim wisi bo inaczej tego nie kumam, niech no w końcu mu coś wpadnie do tej bramy żeby chłop się odblokował
-Kessie - chłopu totalnie odcina prąd jak jest pod bramką rywala, czasami wystarczy podnieść głowę i dograć do kogoś tak jak przy kontrze gdzie wyszliśmy 3vs.3 to Kessie przebiegł pół boiska z piłką żeby później strzelić gdzieś w reklamy...
#10 Rui Costa per sempre!

Bubu 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 23:17   

Conti na tyle co go widziałem, mogłby grać nawet przed Davide. O ile byłaby taka konieczność.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 23:34   

Bardzo cieszy wynik i to, że nawet przez chwilę nie był zagrożony. Był czas, że takie drużyny zawsze coś nam strzelały, ostatnio to chyba jednak już przeszłość.

Natomiast poszczególne aspekty gry wyglądały słabo i trochę się dziwię tym komentarzom, że super mecz itd.

Z minusów:

- mnóstwo błędów indywidualnych, typu przyjęcie piłki, podania w kontrach (Kessie), kiksy, wywrotki
- słabo wychodzimy spod pressingu, martwi że nawet Cagliari potrafi nas zamknąć na naszej połowie będąc bez piłki i mamy duży problem, żeby wyjść z piłką do przodu
- większość podań do tyłu, chyba tylko Bakayoko próbował grać prostopadle, a wiele razy np. Paqueta czekał na piłkę będąc między formacjami, a Kessie czy Rodriguez woleli wycofać
- Hakan przemotywowany, grał dużo lepiej niż ostatnio, ale chaotycznie i samolubnie, tak nie można na dłuższą metę
- dwie fazy gry są u nas na ocenę 0/10, mianowicie kontrataki i zakładanie pressingu. Nasz pressingu jest tak dziurawy i tak łatwy do zneutralizowania, że aż przykro

Oczywiście nie to, żebym robił dramat, mecz mimo wszystko na pewno pozytywny i pewnie wygrany. Ale daleko nam wciąż do zbudowania przekonywującego stylu, ciągle się wszystko mozolnie dociera. Tyły udało się uporządkować, teraz czas na ogarnięcie reszty.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 07:23   

rafal996 napisał/a:

- słabo wychodzimy spod pressingu, martwi że nawet Cagliari potrafi nas zamknąć na naszej połowie będąc bez piłki i mamy duży problem, żeby wyjść z piłką do przodu
- większość podań do tyłu, chyba tylko Bakayoko próbował grać prostopadle, a wiele razy np. Paqueta czekał na piłkę będąc między formacjami, a Kessie czy Rodriguez woleli wycofać

Ja odniosłem inne wrażenie. Wydawało mi się że to co opisujesz miało miejsce dopiero przy wyniku 2:0 dla nas. Wtedy ewidentnie Milan rozgrywał akcje od tyłu dopiero, jak Cagliari ruszyło po piłkę. Były momenty, że goście wyglądali na zrezygnowanych i nie dawali się wyciągnąć ze swojej połowy i wtedy my podawaliśmy piłkę między obrońcami, aż w końcu ktoś z Cagliari ruszył z pressingiem, co inicjowało nasze podania do przodu. Może jestem niepoprawnym optymistą, ale wydawało mi się, że nasze chłopaki grali po prostu wg zachowawczego planu, bo i tak wynik był do przodu i nie było co ryzykować pchania się na siłę naprzód skoro Cagliari stawiało zasieki całą drużyną. Wychodzenie spod pressingu to i tak w naszym wykonaniu super sprawa w porównaniu z tym co było na początku sezonu. Wtedy zawsze miałem dreszcze jak tylko nasi obrońcy wymienili dwa podania, a już podanie do bramkarza zawsze śmierdziało golem.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 08:55   

No to prawda, ewidentnie grali na pół gwizdka, kontrolowali mecz i nie cisnęli za bardzo. Na pewno też nasze rozegranie bardzo się poprawiło. Ale nadal wyglądamy nieporadnie, mamy problem z płynnym wyjściem z piłką z połowy i to są elementy do dużej poprawy.

To, co cieszy, to że udało się sporo wykreować i trzy sztuki wykorzystać, a w tyle poza tą poprzeczką praktycznie nic się nie działo. Mamy wielki spokój w obronie. Ale Gattuso ma teraz zagwozdkę, bo z jednej strony nasz środek płacze o więcej kreatywności i gry do przodu, a z drugiej to właśnie te krytykowany Kessie zabezpiecza tyły i zamyka drogę do bramki, podobnie choćby Hakan, który ma bardzo dobre i głębokie powroty. Wymienimy ich na lepszych w ofensywie zawodników i możemy znów zacząć tracić bramki.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 09:00   

W 100% zgadzam się z Szybkim. Nasze gorsze ogniwa to Kessie i Hakan tylko z tych względów, o jakich napisał. Bo do fazy defensywnej Kessiego trudno się przyczepić, w ogóle uważam, że pod tym względem zagrał wybitne zawody. Jego gra wygląda bardzo dobrze do momentu jak ma piłkę przy nodze dłużej niż 2-3 sekundy i zabiera się do wyjazdu z nią, wtedy wygląda to rzeczywiście słabo.

Z kolei Hakan robił wszystko, a wpaść nie chciało. Też chłop harowal na całej długości boiska. Jak ma do pogrania Paquetę, to wygląda jednak lepiej, niż wcześniej. Wydaje mi się, że droga Rino, żeby dawać mu na maksa pograć, jest dobra.

A Cagliari słabe, bez wiary, zwyczajnie wystawiło tyłek wiadomo do czego.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 09:07   

Znalezienie tego balansu między ofensywą a defensywą to trudna sprawa, zwłaszcza że trzeba to modyfikować pod konkretnego rywala. No ale to wyróżnia dojrzały zespół od innych, więc ja się cieszę tym, że jak na razie defensywa gra bardzo fajnie. Ofensywa ma możliwości poprawy, zarówno w tym składzie osobowym, jak i tym bardziej po zmianach personalnych.
Jest grono zawodników, z których jestem bardzo zadowolony w przednich formacjach, to na pewno obu napastników, Suso, Paqueta, Bakayoko. Ba, nawet Kessiego czy Hakana bym zostawił, jako rozwojowych (bardziej tego pierwszego niż drugiego). No i jest możliwość wykorzystania wyżej Contiego czy Laxalta, co daje zawsze jakąś alternatywę.
Sam mecz ułożył się fajnie, ale Cagliari to sernik, w którym niewiele rodzynek (indywidualność), a i jako zespół zbyt otwarci, by być uważani za groźnych. Ważne jednak, że komplet punktów został u nas, bo nic za darmo w tej lidze nie ma.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lut 11, 2019 09:28   

Coś mi się zdaję, że Rino wspominał o możliwym ustawieniu 3-5-2, gdzie na skrzydłach mieliby grać Laxalt i Conti. W ataku obok Piątka mógłby grać Suso lub Cutrone.
Tylko, że do tego ustawienia trzeba chyba powrotu Caldary i Zapaty.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 10:25   

Ja bym sobie z 3-5-2 dał spokój póki co, formacja z trójką w obronie to przede wszystkim zmiana sposobu bronienia, a nasza gra defensywna wreszcie wygląda obiecująco po długim czasie szukania optymalnego rozwiązania.

Jeśli chodzi o napad to Piątek w ustawieniu jako jedyny środkowy napastnik wygląda dobrze i umieszczanie na siłę Cutrone w składzie obok niego może odbić nam się czkawką. Patric to jedyna alternatywa dla Krzyśka, więc cieszmy się, że mamy kogoś tak utalentowanego w odwodzie.

W ogóle za bardzo nie rozumiem po co grzebać przy ustawieniu/taktyce skoro ostatnio ewidentnie coś zaskoczyło. Nie tracimy bramek, z przodu tworzymy po kilka okazji na mecz. Ja wiem, że lepsze jest wrogiem dobrego, ale na tą chwilę może warto skupić się na ulepszaniu tego co zaczęło funkcjonować, a nie kolejnej rewolucji.

W przypadku Paquety i Hakana niewątpliwy plus jest taki, że Turek potrafi zaangażować się w defensywę i zamienić z Brazylijczykiem pozycjami stąd mamy szansę obserwować Lucasa wyżej bez wielkiego ryzyka pozostawienia dziury w środku pola do kontrataku. Mam jednak nadzieję, że do końca sezonu komentowanie postawy Turka to nie będzie tylko szukanie usprawiedliwień, ale w końcu rozkręci się i sam dołoży realne liczby w postaci goli i asyst. Nie wiem czy zwróciliście uwagę jak Piątek pod koniec celebracji gola pokazywał palcami na Hakana. Ja to odebrałem jako wyraz wsparcia. Widać, że atmosfera w drużynie jest co najmniej przyzwoita.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 11:50   

Ja też bym odpuścił zabawy z trójką obrońców, bo to duża zmiana, gdzie wchodzą w grę ofensywni wahadłowi. Na podstawie 4 osobowej obrony można wymyślać wystarczająco dużo modyfikacji, żeby zaspokoić potrzebę wprowadzania ewentualnych zmian.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 12:25   

Rino chyba mówił nie o 3 - 5 - 2, tylko 4 - 2 - 3 - 1, z Bakayoko i Biglią grającymi w parze.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 13:57   

Kessie w formie w destrukcji daje bardzo dużo i bardzo go lubię w tym aspekcie gry. Do tego jego atutem są warunki fizyczne i wytrzymałość.
Natomiast w ofensywie wygląda słabo i ten sezon to potwierdza. Jest jeszcze młody i na pewno może się rozwinąć. Pytanie czy jest w stanie nauczyć się gry w ofensywie w której nie widzielibyśmy wszystkich jego mankamentów o których tutaj piszecie. Może nie jest po prostu zawodnikiem, który to potrafi oraz nie ma predyspozycji do tego i talentu. Tylko wtedy trzeba się zastanowić nad tym jak to ma dalej wyglądać. Wszyscy lubiliśmy Gattuso - piłkarza. Ale powiedzmy sobie szczerze, że on się rozgrywaniem nie zajmował. To był głównie nasz pit bull boiskowy i ochroniarz. Mam wrażenie ( przynajmniej w tej chwili ), że Kessie to właśnie podobny przypadek, który może być bardzo dobry w destrukcji ale jest ograniczony w aspektach ofensywnych i to sprawia, że lepiej jakby tym drugim aspektem zajmował się ktoś inny. Nie jestem pewien czy ten system gry jest też dla Kessiego stworzony.

Z Hakanem zaczynam się już kompletnie gubić. Doceniam, że haruje i ma zadania defensywne. Jak mniemam te zadania dostaje od trenera. Miał to być zawodnik kreatywny, ofensywny, z bardzo dobrą techniką. Tego nam brakowało od wielu lat i po to został kupiony. Zresztą dalej nam brakuje. Mocnym atutem podobno miał być przegląd pola, precyzyjny oraz skuteczny strzał i podanie. Miał grać z przodu na skrzydle albo w drugiej linii i odpowiadać za kreację i atak. Przez cały pobyt u nas miał bardzo słabą rundę jesienną, dobrą drugą połowę rundy wiosennej i dramatyczną rundę jesienną. Ok, rozumiem, że na jesieni miał nazwijmy to proces adaptacyjny, na wiosnę wszedł na właściwe obroty grając chyba na skrzydle i jesień znowu dramatyczna ze względów osobistych. Tylko ile to potrwa i właściwie gdzie on ma grać i od czego ma być w tej drużynie. Poza tym jego mental jest słaby i biorąc pod uwagę jak Gattuso stawia na niego i go wspiera to nie napawa to optymizmem. Zakładam, że w Milanello pracuje z nim psycholog, a już na pewno taką możliwość ma.

Od dawna się zastanawiam również czy my mamy odpowiednich zawodników pod kątem ich charakterystyki do systemów gry którymi operujemy. Tudzież czy systemy gry są odpowiednio dobierane pod zawodników których mamy. O ile co do takiego na przykład: Romagnoliego i Zapaty na środku, Calabri na prawej którzy grają w 4 w obronie czy Suso jako skrzydłowego oraz Piątka na szpicy nie mam wątpliwości, ponieważ wydaje mi się, że to są ich pozycje i co najwyżej mogą grać lepiej albo gorzej i wynika to przede wszystkim z ich formy, to w przypadku np. Hakana, Kessiego i paru innych ( w dużo mniejszym stopniu ) już takie wątpliwości mam.

Donnarumma - Romagnoli, Zapata, Calabria, Abate - Bonaventura - Suso to piłkarze którzy tworzyli szkielet/byli za Mihajlovica i Montelli czyli od 2015 roku

Musacchio, Rodriguez - Biglia, Kessie - Hakan, Borini - Cutrone to rewolucja chińska latem 2017

Laxalt - Bakayoko - Castillejo to zaciąg latem 2018

Pomijam Contiego, Caldarę i Strinica którzy leczyli kontuzje i nie można było ich spróbować w rytmie meczowym.

Do tego dochodzą Mauri, Bertolacci, Montolivo oraz zawodnicy typu szrot i Higuain którzy się nie sprawdzili i już ich nie ma albo są do odstrzału i nie grają.

Gattuso objął drużynę 27 listopada 2017 roku. Dokończył z sukcesem sezon, a następnie jest w trakcie kolejnego. O ile przed sezonem 2017/2018 Montella dostał praktycznie nową drużynę. Trzeba było ją zgrać, było próbowanie nowych ustawień, kontuzje itp. to Gattuso w tej chwili jest już tyle czasu, że najpóźniej na zakończenie sezonu zarówno on jak i kierownictwo powinni mieć pełne rozeznanie w jakim kierunku ma iść zespół. Czego brakuje, co działa nie tak i jak to naprawić. Uważam, że powinni wiedzieć również którzy zawodnicy i dlaczego nie grają na miarę swoich możliwości albo się nie sprawdzają w jakiś aspektach lub wcale, a także jakie pozycje w jakich ustawieniach dla nich nie są, a w jakich można ich w pełni wykorzystać.

Po sezonie jeśli mamy się rozwijać to chciałbym żeby trener Gattuso i klub mieli jasną wizję jak to ma wyglądać dalej i dopasować kadrę do tego ( potrzebnych zawodników dokupić, niepasujących sprzedać ). Jeśli ma to być inny trener to chciałbym żeby również jakaś wizja była i ruchy robione pod tym kątem.

Cagliari było słabe, podobnie jak parę innych zespołów na jesieni z którymi powinniśmy wygrać. Przyjemnie się oglądało, mankamenty były ale z takimi zespołami nawet pomimo tego powinniśmy wygrywać. Wygraliśmy zasłużenie i jak widać można to robić.

Uważałbym na to mocne kombinowanie ze zmianą ustawień. Trójka w obronie zakończyła się porażką za Montelli. Teraz w ogóle nie mamy zawodników którzy by mogli tak grać nie mówiąc o zmiennikach. Zresztą każde ustawienie jakie nie byłoby zaproponowane ma jedną podstawową wadę: nie ma zmienników na tych pozycjach. No i pytanie czy jesteśmy na tyle dobrzy żeby w razie potrzeby przechodzić płynnie i z dobrym skutkiem w trakcie meczu z jednego ustawienia na inne które często się od siebie diametralnie różnią, biorąc pod uwagę charakterystyki naszych piłkarzy.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 14:12   

Cyferki w ramach których opisujemy taktykę sztucznie ograniczają to jak interpretujemy grę zespołu. Jakby przeanalizować wszystkie spotkania Milanu za kadencji Gattuso to widać, że to 4-3-3 nie nakłada kagańców na zawodników i wymieniają się oni pozycjami. Większe różnice pojawiają się de facto dopiero w momencie zmiany systemu gry z czwórki na trójkę obrońców.

Tak naprawdę pytanie brzmi czy po powrocie Biglii należy umieścić go w składzie i jeśli tak to za kogo.

Ja jestem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu. Wobec bardzo dobrej postawy Bakayoko wolałby nie ruszać Francuza z pozycji środkowego pomocnika. Z kolei wystawianie Biglii na półskrzydle nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Pozostaje jeszcze równoległa gra w środku, kosztem Kessiego, z góry determinuje to jednak że Lucas miałby sporo zadań defensywnych, a z tych Franck wywiązuje się przyzwoicie i ewentualna zmiana mogłaby tylko namieszać.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 14:43   

Moim zdaniem Bakayoko jest na tyle elastyczny, że spokojnie mógłby przeskoczyć na pozycję Kessiego, a Biglia by grał na środku tam, gdzie jego miejsce. Tyle, że jak było mówione, Kessie haruje w defensywie. Bakayoko też. Biglia w destrukcji jest niezły, ale nie aż tak mocny.

Co do Hakana, wielka szkoda że nie ma Bonaventury. On by mógł go zluzować, a tak to nie bardzo są alternatywy. Borini jest spoko, ale to nie ten typ.

plakat33 napisał/a:
Gattuso w tej chwili jest już tyle czasu, że najpóźniej na zakończenie sezonu zarówno on jak i kierownictwo powinni mieć pełne rozeznanie w jakim kierunku ma iść zespół.

Myślę, że już mają.
Ja w ogóle to widzę w ten sposób, że dopiero teraz widać pracę Gattuso. Poprzedniej wiosny były pierwsze szlify, dotarcie, nowa miotła i wystarczyło. Jesienią startował z jakimś pomysłem, który niekoniecznie chwycił z powodu dziurawej obrony, zostały wyciągnięte wnioski i obecnie widzimy drużynę, która panuje nad meczem, nie traci głupich bramek i dużo lepiej współpracuje, asekuruje itd. Teraz czas na zastanowienie się, co da się zrobić, żeby uwolnić potencjał ofensywny bez robienia kroku w tył w defensywie.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 15:55   

Marzy mi sie, by Milan już zawsze załatwiał sprawę z drużynami o wiele słabszymi w podobny sposób jak z Cagliari. Szybkie dwie bramki, a później w miarę spokojna kontrola meczu. Na największe pochwały zasłużył Paqueta. Pięknie ten chłopak wszedł do Milanu i wreszcie udokumentował to bramką. Piątek po prostu strzela - to już normalne ;) Wreszcie nie musimy się martwić o snajpera, po tylu latach męki. Tylko skrzydłowi słabo. Calhanoglu to wiadomo, natomiast Suso od paru tygodni niestety mocno obniża loty. Do tego dochodzi dość częsty egoizm boiskowy Hiszpana.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 21:37   

miszcz napisał/a:
nie dziwią też wybory Calabrii, który jest po prostu póki co numerem 1 na tej pozycji. Niestety mam wrażenie, że jestem w mniejszości jeżeli chodzi o taką ocenę.
Nie jesteś sam ;)

Co do ustawienia - moim zdaniem powinno zostać czterech obrońców i trzech pomocników. Gra w defensywie się ostatnio fajnie układa. Zapata gra chyba najlepszy sezon w Milanie, Musacchio też jakiś postęp w porównaniu z poprzednim sezonem poczynił. Awaryjnie Abate sprawował się bez zarzutu (może nawet pewniejszy od Argentyńczyka). Gdyby jeszcze Caldara dał radę po tej kontuzji...

Pomoc - Paqueta fajnie odnajduje się na lewym półskrzydle, nie spodziewałem się, że taktycznie będzie tak ogarnięty. Ale gość ma w swojej grze to "coś" i fajnie by było wykorzystać na całego jego atuty ofensywne. Jeśli już eksperymentować to może ustawienie typu "choinka" z pomocą: Kessie-Biglia-Bakayoko, dwóch trequartistów: Hakan - Paqueta i przed nimi Piątek. Z tym, że w takim ustawieniu ważni są boczni obrońcy. O ile jestem spokojny o Calabrię czy Contiego, tak nie wiem czy na lewej faktycznie Rodriguez ma bardziej zadania defensywne, czy jednak średnio sobie radzi w ofensywie.

Inna opcja, to klasyczne 4-3-1-2 z Brazylijczykiem na półskrzydle i Hakanem na treq, ale obok Krzysztofa widziałbym raczej Suso jako tego "drugiego napastnika" zamiast Cutrone ;)

Póki co lepiej chyba zostać przy tym 4-3-3, jeśli faktycznie dojdzie latem dynamiczny skrzydłowy, to powinno być lepiej, ten Saint-Maximin wygląda na ciekawego gracza.

Bakayoko i Paqueta wnieśli sporo jakości do drugiej linii. Teraz niech Kessie zrobi postęp w ofensywie, a Biglia szybko wróci do formy i powinno być tylko lepiej :)

rafal996 napisał/a:
Kessie haruje w defensywie. Bakayoko też. Biglia w destrukcji jest niezły, ale nie aż tak mocny.

Ale też Biglia najlepiej rozrzuca piłeczki i interpretuje rolę registy w naszym zespole. Jak już Argentyńczyk dojdzie do formy, będzie pewnie większa rotacja, taki Kessie przecież gra praktycznie cały czas, a Bakayoko spokojnie da sobie też radę na półskrzydle, tak jak wcześniej wspominałeś.

Mecz z Atalantą zapowiada się arcyciekawie.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lut 11, 2019 22:25   

Jeżeli chodzi o ustawienie, to mignęło mi coś takiego na TT.

Przed zmianami:

Po zmianach:

https://twitter.com/susanoo128/status/1094973501453283330

Nie wiem szczerze mówiąc z jakiego źródła są te dane i czy są rzetelne, ale jeżeli są... to trójka z tyłu jest jak najbardziej ćwiczona :) Mówił o tym sam Gattuso dość niedawno i wspomniał u ustawieniu Contiego i Laxalta na wahadle. Po prostu nie będę zdziwiony jak coś takiego się pojawi.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 07:34   

Ja bym w ogóle nie zmieniał naszego 4-3-3, ani teraz, ani po sezonie. Mamy już formację, która działa co najmniej przyzwoicie, nie chciałbym więc tego psuć tylko polepszyć, dokładając odpowiednie cegiełki - lewoskrzydłowy, gracz na prawą połówkę do pomocy, lewy obrońca. Do tego zmiennicy dla Suso, Paquety (w wysoką formę Jacka zbytnio nie wierzę), lewoskrzydłowego i naprawdę powinna być fajna 'paka', zdolna do gry o LM.

korsi 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 09:01   

Te grafiki są zbieżne z tymi z oficjalnego raportu meczowego:

http://www.legaseriea.it/...O/UNI/23/MILCAG i nie jest to nic nowego. Już za czasów De Sciglio wyglądało to tak, że gdy grał na lewej to w zasadzie zostawało 3 obrońców z tyłu. Jak ktoś chce może sobie analizować poprzednie spotkania i jestem przekonany, ze jest to stały trend.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 09:18   

Była o tym mowa nie raz, że w fazie ofensywnej i defensywnej gramy dwoma różnymi formacjami. Wbrew pozorom drużyna Gattuso jest dość elastyczna, także np. w kwestii zmian pozycji zawodników w trakcie meczu. I wychodzi to dość naturalnie i płynnie.

Odpowiedz do tematu