ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Krzysztof Piątek
Autor Wiadomość
Kzr 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 23, 2019 22:07   Krzysztof Piątek

Dokonało się. Krzysztof Piątek przechodzi z Genoi do Milanu za 35 mln euro. Sky donosi że wybrał nr 19, więc "przeklęta dziewiątka" zostaje na plecach Cutrone. Powodzenia Krzychu!

Jakie są Wasze prognozy? Dobije do 20 bramek w sezonie? ;]

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 23, 2019 22:43   

Jeśli to prawda z tą "9", to fajnie się stało.

W maga się nie bawię, ale nawet, gdyby miał w całym sezonie strzelić w lidze 19, ale Cutrone przebił zeszłoroczny sezon też będę zadowolony :-)

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 23, 2019 22:55   

Bardzo się cieszę z tego transferu! Nareszcie zobaczymy naszego rodaka w czerwono-czarnych barwach w trakcie meczu, a nie tylko na zdjęciach, jak było to w przypadku Miśkiewicza czy Salamona. To wielki moment dla nas - sympatyków Milanu nad Wisłą. Dzisiaj nawet korespondentka TVP we Włoszech znalazła się pod Casa Milan ;) Wszyscy tym transferem żyją i ten renesans zainteresowania Milanem w Polsce jest po prostu czymś niezwykłym. Obyśmy zaglądali do tego tematu jak najczęściej w takich nastrojach.

Kzr napisał/a:
Jakie są Wasze prognozy? Dobije do 20 bramek w sezonie?

Po prostu nie ma innego wyjścia ;) Tak w ogóle, jestem optymistycznie nastawiony do tego transferu i tu nawet nie chodzi o to, że przychodzi nasz rodak. Po prostu Piątek ma od dawna bardzo dobrą opinię. Już na polskim etapie wróżono mu dużą karierę i on te przypuszczenia zaczął natychmiast potwierdzać w jednej z najlepszych lig świata. Wszyscy eksperci są pod jego wrażeniem. Ponadto jest stuprocentowym profesjonalistą z głodem gry. Czy naprawdę musimy się tak tego transferu obawiać? Moim zdaniem już w tym sezonie Krzysiek da nam o wiele więcej niż wypalony Higuain, który grał u nas jak za karę. Krótko mówiąc, jestem najzwyczajniej w świecie podekscytowany wizją przyszłych sukcesów Piątka odniesionych z naszym ukochanym Milanem. Oby miał wejście jak wielki Szewa przed dwiema dekadami.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 23, 2019 23:30   

Życzę Krzyśkowi powodzenia i wielu bramek! W tym sezonie dobicie do 20 będzie ogromnym sukcesem. Po pierwsze, Piątek będzie dzielił boiskowy czas z Cutrone, po drugie tutaj nie będzie szybkich kontr, podań Kuame i dośrodkowań Lazovica tylko mozolna gra pozycyjna, a więc nie będzie łatwo o gole, a po trzecie zobaczymy kto będzie wyznaczony do karnych. Mam nadzieję jednak, że się mylę, a Krzysiek zatrzyma się na ponad 20 golach, jednocześnie tak, żeby nasz Patryczek na tym nie ucierpiał. ;)

Soja 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 24, 2019 15:44   

https://twitter.com/wloda...zil-sekret.html

Do MCP Krzysiek czasem kiedyś nie należał? :brew:

A tak poważnie, to nie byłem zwolennikiem tego transferu, ale oczywiście cieszę się i mam nadzieję, że kupiliśmy napastnika "na miarę naszych możliwości".

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 24, 2019 21:35   

https://www.youtube.com/watch?v=2r_cdmEXNu0

Ciekawy wywiad z agentem Piątka. :)

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 24, 2019 23:15   

Dzięki, Gzikuu, za podzielenie się tym ciekawym wywiadem. W ogóle strasznie dziwnie się czuję, że w głównych polskich mediach tyle o Milanie się mówi i pisze, ale w gruncie rzeczy jest to w moim przypadku pozytywne uczucie ;)

Dużo osób ma obawy, że Krzysiek będzie niewypałem, że nie podoła presji, że nie będzie miał z kim grać. A ja dość przekornie się martwię już na zapas, że mocniejsze kluby bardzo szybko zechcą go nam wyrwać, bo jakoś czuję, że on się u nas odnajdzie nie gorzej niż w Genoi.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 28, 2019 20:47   

Panowie (i Panie - selhaard, gdzie jesteś?!)

Pochwalę się - właśnie dostałem oryginalną koszulkę z autografem Krzyśka :) Brat ma znajomości, ale i tak nie wiem, jak to mu się udało! Szok. Mam trzydzieści parę lat, a cieszę się jak dziecko :)

Przy okazji opowiedział kilka anegdot.

Pierwsza - Krzysiek dostał po transferze smsa od Moraty, z gratulacjami transferu i podziękowaniami - dzięki temu jest w Madrycie.

Druga - po meczu Genoi z Juve, Krzysiek poprosił Wojtka Szczesnego o koszulkę Ronaldo. Udało sie, ale gdy Ronaldo to zobaczył (w sensie dla kogo), zapytał się Krzyśka, a gdzie jego koszulka dla niego :)

:forzamilan:

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 28, 2019 21:12   

Fajne takie smaczki :]

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 03, 2019 22:51   

Fajny materiał. Piątek robi wrażenie człowieka z głową na karku.

https://www.youtube.com/watch?v=VExGGpm1p8w

No i już wiem skąd mam koszulkę (5:20 :-)

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 20:27   

Ciekawostka Piątek na Transfermarket jest jednym najczęściej przeglądanych piłkarzy. Jest za Salą i Krystyną.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 10:17   

Dwa słowa o Krzyśku z cyklu "na własne oczy". (po Cagliari)

Po pierwsze - to niesamowity kocur... gość pracuje cały czas, robi miejsce innym, świetnie się zastawia, nie ma straconych piłek, walczy jak lew, dużo widzi... coś pięknego.
Odnośnie porównań jakie padły wcześniej, że to nowy Pippo czy Szewa, to jeśli już szukać tego typu podobieństw to jak dla mnie będzie to nowy Robert Lewandowski. Wiem, że to nie milanista, ale widziałem ich wszystkich na żywo i takie jest moje wrażenie.
Oby z pokorą dalej pracował, a będziemy mieli z niego wielką pociechę... a oferty powyżej 100 baniek będą kwestią czasu ;) choć mam nadzieję, że długo zostanie w Milanie.

Po drugie - Piątkomania... myślałem, że to tylko w Polsce tak odbiło, a tu miłe rozczarowanie i jak się okazuje Mediolan oszalał na punkcie Krzyśka. Każdy kiosk, stragan czy sklep sportowy to przede wszystkim Piątek. Pełno dzieciaków i kibiców w jego koszulkach. Pod stadionem hitem był szalik "Piątek Pum Pum Pum". Ludzie kupują go masowo. To co działo się po jego bramce jest nie do opisania... bezcenne emocje.

FORZA MILAN!
PIĄTEK PUM PUM PUM :king:

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 14:17   

Póki co sam mam problem z porównaniem Piątka do kogokolwiek. Wydaje mi się, że pomijając samą pozycję, chłopak jest jedyny w swoim rodzaju - ani to Inzaghi, ani Sheva, a i od Lewandowskiego trochę odbiega. Może bliżej O.G. Solskjaer, Walter Pandiani?

Polak to w zasadzie klasyczna "9". W tej chwili niesiony falą niesamowitej skuteczności i pewności siebie, a ta pierwsza stanowi o jego pozycji na futbolowej mapie świata. Ma instynkt strzelecki , piłka go szuka w polu karnym przeciwnika. Do tego jest całkiem silny, dość szybki, dobrze gra i strzela obydwoma nogami oraz głową, potrafi się zastawić i dograć, czy szybko obrócić z piłką i rozprowadzić akcję. Niestety, ma też swoje wady, a największe z nich to dość słaba technika i drybling. To, rzecz jasna, nie zamyka mu drogi do wielkiej kariery, zwłaszcza, że wolicjonalnie zdecydowanie się wyróżnia na tle większości zawodników. Głód goli, waleczność, pewna dzikość i szybkość podejmowania decyzji o strzale bez zbytniego 'filozofowania' to jego olbrzymie atuty. Jak oglądałem konferencję prasową po przyjściu do Milanu, to mi przyszło do głowy, że to taki trochę Małysz. Widać, że prosty chłopak, ale właśnie może przez to jest takim killerem na boisku. Ma ładować bramy i na nic się nie oglądać, bo jak 'filozof' na budowie przed podaniem cegły murarzowi zacznie ją oglądać z każdej strony, to wiadomo jaki jest tego rezultat. Słowa Probierza o nim również napawają optymizmem.

Wcale mnie nie dziwi, że posadził na ławce Cutrone, bo ten drugi lepiej sprawdza się w roli dżokera albo obok innego (lepszego technicznie i grającego bardziej z głębi bądź skrzydła) napastnika. W zasadzie ciężko mi znaleźć aspekt, w którym Patrick byłby lepszy od Piątka. Jednak do gry na dwóch napastników Krzysiek również potrzebuje partnera o charakterystykach choćby Shevy. Dlatego też nie widzę Cutrone i Piątka obok siebie. Ale rozumiem, że mamy docelowo grać na jednego nominalnego napastnika i problemu na tę chwilę nie ma.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 15:33   

No właśnie na razie to nie bardzo widać, że piłka go szuka. Nie miał takich typowych sytuacji, że piłka do niego trafiła sama itd. Raczej to były sytuacje, które sobie sam wypracował, wyskoczył zza pleców, pokazał się do podania. Dla mnie to właśnie Cutrone piłka szuka, on gdzieś tam wyrasta spod ziemi, znajduje się w gąszczu. Piątek bardziej wypracowuje pozycję do strzału.

Też mi trudno go porównywać czy oceniać po kilku meczach. Na razie udaje mu się wszystko, ale też na razie Milan gra specyficznie, dość defensywnie. Zobaczymy, jak sobie poradzi w innych meczach, tam gdzie będziemy męczyć bułę grając na zamurowanego rywala, tam gdzie trzeba będzie wrócić po piłkę i pomóc. Wydaje mi się, że on to ma i może tu dać dużo więcej, niż Cutrone. Drybling? Też zobaczymy. Pokazał na razie, że jest szybki i to tyle.

Wydaje mi się, ale powtarzam WYDAJE, że on może w toku rozwoju stać się takim napastnikiem, który właśnie lubi zaatakować z głębi, wrócić po piłkę i ją rozegrać, a nie tylko czekać na linii spalonego. Ale zobaczymy, wiele przed nim i przed nami.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 16:08   

Jeśli już Piątek miałby grać razem z Cutrone to z ostatnich lat jedynie para Lewandowski-Muller wydaje mi się w miarę zbliżona charakterystyką do Krzyśka i Patryka spośród wyróżniających się duetów napastników.

Inna sprawa, że ani nasz wychowanek na ten moment niespecjalnie przekonuje jako zawodnik pierwszego składu, ani nasz zespół nie tworzy tylu okazji, żeby do ich wykańczania potrzebny był dodatkowy napastnik.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 16:17   

Renesco napisał/a:
Jeśli już Piątek miałby grać razem z Cutrone to z ostatnich lat jedynie para Lewandowski-Muller wydaje mi się w miarę zbliżona charakterystyką do Krzyśka i Patryka spośród wyróżniających się duetów napastników.
No nie wiem. Muller to zawodnik, który zalicza więcej asyst niż strzela bramek, może śmiało grac jako ofensywny pomocnik, nawet na skrzydle czasem. Nie wyobrażam sobie Piątka czy Cutrone w choćby zbliżonej roli.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 16:29   

@Venomik
Muller faktycznie ma tych asyst sporo, aż się zdziwiłem, jak popatrzyłem na statystyki, natomiast nie jest to ani klasyczny skrzydłowy, ani tym bardziej książkowy ofensywny pomocnik, jeżeli chodzi o charakterystykę, a mimo to grał/gra na tych pozycjach z sukcesami.

Jak przypomnisz sobie początki Mullera w Bayernie to ja widzę spore podobieństwo do Cutrone, zaczynając od tego, że są wychowankami, a kończąc przede wszystkim na instynkcie strzeleckim nie popartym ani nadzwyczajną techniką, ani wyjątkowymi warunkami fizycznymi.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 17:13   

Renesco napisał/a:
@Venomik
Muller faktycznie ma tych asyst sporo, aż się zdziwiłem, jak popatrzyłem na statystyki, natomiast nie jest to ani klasyczny skrzydłowy, ani tym bardziej książkowy ofensywny pomocnik, jeżeli chodzi o charakterystykę, a mimo to grał/gra na tych pozycjach z sukcesami.

Jak przypomnisz sobie początki Mullera w Bayernie to ja widzę spore podobieństwo do Cutrone, zaczynając od tego, że są wychowankami, a kończąc przede wszystkim na instynkcie strzeleckim nie popartym ani nadzwyczajną techniką, ani wyjątkowymi warunkami fizycznymi.

Te cechy faktycznie są podobne, ale rola Mullera a Cutrone na boisku to inne światy. Thomas jest jednym z niewielu piłkarzy, których pozycja na boisku jest określana jako raumdeuter, i jest to pozycja mocno "wolno-elektronowa". Pierwszym piłkarzem u którego zaobserwowano taką specyfikę był... Thomas Muller ;] jest fajne wideo o tym na kanale Tifo Football: https://www.youtube.com/watch?v=sZsJo7ZKdjQ

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 06, 2019 18:56   

To ja, bo zasłużyłem sobie za brak wiary w Piątka przed transferem. Jeżeli jakimś cudem to czytasz Krzysiek, to wybacz, pomimo, że mój brak wiary był spowodowany głownie tym, że jesteśmy słabą drużyną, jeżeli chodzi o atakowanie. :D

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Kwi 06, 2019 19:46   

Jedynie szkoda tej sytuacji z Murielem. Jeśli faktycznie przybycie Piątka nie miało wpływu na sprowadzenie Muriela, a decydujące okazało się słowo dane Fiorentinie... Obaj radzą sobie bardzo dobrze.

Soja 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 07, 2019 12:47   

Skoro Gzikuu, uderzył się w pierś, to uderzę się i ja.
Również nie wierzyłem, że Krzysiek da radę utrzymać formę strzelecką na dłuższą metę, tym bardziej po zmienie klubu. Pamiętam, że napisałem na tym forum coś w stylu "mam nadzieję, że Preziosi nie będzie nam go wciskał"...

Obecnie mam nadzieję, że bez względu na awans do LM lub jego brak, Krzysiek zostanie z nami!

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 07, 2019 14:55   

A mnie się w końcu udało coś wyczuć i uwierzyłem w Krzyśka od samego początku, co widać u góry tego tematu ;)

Co do jego pozostania w Milanie, to bardziej obawiałbym się lata 2020 roku, o ile w przyszłym sezonie utrzyma taką formę. Na razie lepiej dla niego chyba nie rzucać się na głęboką wodę w Realach czy innych Barcelonach. Ma jeszcze czas na ugruntowanie swojej pozycji w świecie piłki, a Milan grający w Lidze Mistrzów nadawałby się do tego idealnie.

Wiele rzeczy powiedziano i napisano o nim w ostatnich tygodniach, ale mnie zadziwia szczególnie jego skuteczność. Strzelić w tym mizernym w grze ofensywnej Milanie już tyle bramek w dwa miesiące to nie lada sztuka. Takie zmarnowane setki, jak na początku wczorajszego meczu z Juventusem, zdarzają się il Pistolero naprawdę rzadko. No i ma ten zmysł, że szybko potrafi ocenić swoje położenie i woli podać do partnera niż oddawać strzał w sytuacji, gdy piłka nie ma szans trafić w światło bramki.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 08, 2019 14:19   

Nie wiem, czy na tym forum to pisałem, ale zakładałem przed transferem, że sukcesem będzie, jeśli Piątek dociągnie do 20 bramek w sezonie. To znakomity, wręcz niebywały wynik jak na debiutanta znikąd. Jak widzimy pomyliłem się i Krzysiu już ten wynik przebił, a licząc gole w pucharze to w ogóle kosmos. Bardzo mi jest przyjemnie, że się pomyliłem.

Martwi mnie tylko jedno. Jeśli awansujemy do LM, to oczywiście będzie bohaterem i możemy się jeszcze wiele spodziewać dobrego po nim. Natomiast jeśli nie awansujemy, to każdy kolejny gol zwiększa szanse, że po sezonie ktoś go nam zabierze.

Odpowiedz do tematu