ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale
Autor Wiadomość
Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 18:55   

Bubu napisał/a:
To jak zainstalowałeś go sobie na stałe, to daj na PW login i hasło

Ja generalnie mam dostęp dwóch użytkowników, ale z jednego nikt nie korzysta - więc w razie czego mogę podrzucić dane. Tylko musisz liczyć się z tym, że jak ktoś z mojej rodziny/znajomych będzie chciał netflixa to znajdą się w kolejce nad Tobą ;)

Bubu 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 23:22   

;]
Spoko, "heheszkowałęm" tylko z "instalacji" Netflixa. Ogólnie Netflix to zło. No chyba, że jestes na studiach... ;]

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 23:31   

Ok Bubu założyłem sobie Netlixa...lepiej? :-D :-D A właśnie co w zasadzie lepsze HBO GO czy Netflix?
#10 Rui Costa per sempre!

korsi 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 09:38   

Moim zdaniem to zależy ile w życiu już widziałeś. Na Netflixie baza jest bardzo duża, ale ja już te stare hity wszystkie widziałem(mowa o produkcjach nie Netflixowych) i obecnie bardzo rzadko trafiam na coś fajnego co faktycznie mnie wciąga. Zdarza się ze dwa razy w roku, że faktycznie coś mi się bardzo podoba (np. Dark czy Stranger Things). Hbo mam od pół roku i faktem jest, że też ich dużo hitów widziałem już wcześniej (Gomorra, OZ, Gra o Tron, Detektyw) to w ciągu tych kilku miesięcy oglądałem naprawdę fajne seriale (Ostre przedmioty, Wielkie kłamstewka, W cieniu, Długa noc, Ślepnąc od Świateł), a trzeba pamiętać, że w tym roku jest nowy Detektyw i będzie Gomorra i Gra o Tron). Moim zdaniem lepsze jakościowo rzeczy znajdziesz na HBO go, ale więcej rzeczy i lepszą apkę ma Netflix.

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 10:24   

Netflix w Polsce i tak ma bazę tylko w części pokrywającą się z tym np w USA.
Osobiście czekałem na 7 i 8 sezon Suits, ale widzę, że póki co (?) wrzucili bez PL napisów czy lektora, chyba jednak poczekam :) Z takich świeższych to Bodyguard mi się podobał, Ty też dość spoko.
Z HBO na pewno chętnie obejrzałbym Detektywa nowego, Ślepnąc..., Watahę 2 (muszę nadrobić) i 3 ponoć robią, najnowszego Luthera.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 01:06   

Bubu napisał/a:
Spoko, "heheszkowałęm"

:D
W sumie jesteśmy bogatszym krajem niż myślałem. Wziąłem ten pakiet Netflixa ze względu na jakość, już chyba 4 razy gdzieś na zaufanym miejscu sportowym w sieci zasugerowałem obcej osobie, że mogę w sumie użyczyć konta za darmo. Nikt nie wziął ;)
Bubu napisał/a:
Ogólnie Netflix to zło. No chyba, że jestes na studiach

Co studia mają do tego? Kwestia ceny? Czy pewna treść jest łatwiej dostępna?

Neflixa nie uważam za zło, ale ostatnio szału nie robi. Niekoniecznie przez ich samych, ale ze względu na zamieszania na linii Marvel-Fox-Netflix kilka interesujących mnie produkcji znika, inne poziomu nie trzymają. Od niedawna mam HBO Go, póki co wygląda lepiej.

zino napisał/a:
najnowszego Luthera.

Smutna sprawa, ale sząłu nie robi. A IMO potencjał postaci był/jest ogromny.

korsi 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 07:45   

Z tymi studiami to chyba chodzi o czas wolny, ale to też się ktoś oburzy, że ma/miał zapieprz :] To, że ktoś nie brał może bierze się z tego, że nie wie, że na najwyższym pakiecie można z jednego konta na 4 ekranach jednocześnie jechać ... Dodam od siebie, że najlepsze co Netflix wrzucił w ciągu roku to wszystkie sezony przyjaciół, mnie bawią tak samo jak 15 lat temu :]

zino 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 09:22   

Venomik napisał/a:
już chyba 4 razy gdzieś na zaufanym miejscu sportowym w sieci zasugerowałem obcej osobie, że mogę w sumie użyczyć konta za darmo. Nikt nie wziął

szukałem kogoś żeby się podłączyć do Netflixa jakieś 2 dni przed Twoim postem tutaj ;) pewnie po poznańskiej "znajomości" bym się podłączył gdybym szybko nie znalazł :)
Venomik napisał/a:

zino napisał/a:
najnowszego Luthera.

Smutna sprawa, ale sząłu nie robi. A IMO potencjał postaci był/jest ogromny.

a to mnie zasmuciłeś, ale jak będzie okazja to pewnie i tak obejrzę, bo uwielbiam tą serię i ogólnie brytyjskie seriale w klimacie policyjnym/sensacyjnym itd (Bodyguard, The Missing, Line of duty, Broadchurch m.in)

Bubu 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 09:35   

korsi napisał/a:
Z tymi studiami to chyba chodzi o czas wolny, ale to też się ktoś oburzy, że ma/miał zapieprz
Na pewno chodzi o czas wolny :)
Venomik napisał/a:
Nikt nie wziął
Przekonałeś mnie! PW poprosze :>

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 23:22   

Bubu napisał/a:
Przekonałeś mnie! PW poprosze :>

Teraz nie wiem czy mówisz poważnie ;)

zino napisał/a:
a to mnie zasmuciłeś, ale jak będzie okazja to pewnie i tak obejrzę, bo uwielbiam tą serię i ogólnie brytyjskie seriale w klimacie policyjnym/sensacyjnym

No niestety.
Ale to też nie jest tak, że to słaby sezon, było już trochę odcinków, które nie odstawały poziomem od odcinków tego sezonu. Albo były słabsze.
Po prostu czułem, że jest materiał na najlepszy sezon, ale pewnie uśredniajac wychodzi najłabszy.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 10:28   

Ja mam od pół roku HBO GO i to też jest zdecydowanie złooooo.
Największa przeszkoda w przygotowaniach do maratonu to nieprzespane noce ;)
Wciągnąłem się w kilka produkcji i nadrabiam zaległości z kilku lat.. Polecam Gomorrę, Dextera, Detektywa, teraz zjadam Gre o Tron, choć długo zapierałem się przed serialem o rycerzach :D (#głupek)...
z polskich produkcji to zdecydowanie Belfer (tylko I sezon), Kruk szepty słychać po zmroku, Wataha, Ślepnąc od świateł...

super sprawą jest nie musieć czekać na kolejny odcinek, ktoś poleca dobry serial, wchodzisz... a tam 8 sezonów :rotfl: pozamiatane.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lut 13, 2019 10:59   

Ja mam HBO Go za darmo do kwietnia i zacząłem się poważnie zastanawiać nad utrzymaniem subskrypcji nawet za opłatą. Zwłaszcza, że z tego co piszecie, to może to być lepsza opcja niż Netflix. Pytanie tylko, jak długo trzeba czekać tam na Gomorre po emisji we Włoszech? :)

Generalnie tak jak z piłką (gdzie mam Eleveny za darmo na 2 lata w Play :D ), to i z filmami czy serialami człowiek już woli płacić niż szukać streamów i torrentów :P Chociaż niestety wszystkich produkcji nie ma na tych portalach.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 12:17   

Zazdroszczę Wam serio, bo ja tylko czytam o tych serialach i parę razy nawet zdarzyło mi się coś zacząć, ale po dwóch odcinkach zwykle następowała dwutygodniowa przerwa z braku czasu i już nie wracałem :P Nie mam ani czasu, ani też takiej jakiejś wewnętrznej chęci, żeby się przyssać do jakiegoś serialu i regularnie oglądać. A miałem i Netflixa i HBO Go w jakichś pakietach za darmo... i bez żalu zrezygnowałem, bo i tak nie oglądałem.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 12:21   

Suburra, Fauda, Nobel, Mindhunter, Ozark, Narcos, Bodyguard, Sinner, Dark, Stranger Things, Dogs of Berlin - chciałbym odnaleźć analogicznie przynajmniej połowę tak dobrych pozycji na HBO.

Z racji tego, że obecnie testuję HBO (założyłem konto dla nowego sezonu True Detective) to chętnie usłyszę co polecacie, najchętniej z mniej znanych kryminałów/thrillerów.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 12:50   

Renesco napisał/a:
Suburra, Fauda, Nobel, Mindhunter, Ozark, Narcos, Bodyguard, Sinner, Dark, Stranger Things, Dogs of Berlin - chciałbym odnaleźć analogicznie przynajmniej połowę tak dobrych pozycji na HBO.

Wiadomo, że wszystko to kwestia gustu, ale HBO GO ma choćby Grę o tron, The Wire, Rodzinę Soprano, Westworld, Silicon Valley, Boardwalk Empire, Luther, True Detective, Leftovers, Young Pope, Rzym, Deadwood, Fargo, Gomorra, Opowieść podręcznej, Knick, Mad Man... Mówiąc oczywiście o tych najbardziej znanych, bo obok tego są perełki typu The Night Of, The Shadow Line czy Sharp Objects. I absolutnie genialne The Jinx.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 13:24   

Venomik napisał/a:
Mówiąc oczywiście o tych najbardziej znanych, bo obok tego są perełki typu The Night Of, The Shadow Line czy Sharp Objects. I absolutnie genialne The Jinx.

o i za takie niekoniecznie najpopularniejsze polecenia dziękuję, po opisach i ocenach widzę, że to produkcje, które mogą mi się spodobać, a nie miałem o nich pojęcia.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 14, 2019 07:29   

Jeśli ten The Jinx od Venomik, to ten mini serial o Robercie Durstcie, to faktycznie jest to coś niesamowitego. Dobre z wielu powodów, warto.
Wpadł do mnie jakiś czas temu kumpel i stwierdził, że mu się mu HBO GO marnuje, bo może je mieć na większej ilości urządzeń niż ma. I jestem w dupie teraz, bo jak praktycznie nie oglądałem wcale tv, oprócz Comedy Central w tle lecącej, tak teraz węszę po rankingach seriali i robię listę do oglądania. A że mam zaległości z czasów Kompanii Braci, Rodziny Soprano czy The Wire..
Bogowie, chroncie od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradzę. To fakt.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 19, 2019 19:44   

carlos napisał/a:
A że mam zaległości z czasów Kompanii Braci, Rodziny Soprano czy The Wire..

W sensie że nie oglądałeś tych seriali/nie obejrzałeś ich całych czy po prostu źle Cię zrozumiałem? bo jeśli jedna z tych dwóch pierwszych opcji toż to zbrodnia dla każdego kto lubi w filmie coś więcej niż tylko "spektakularne" sceny walki Dwayne'a Johnson'a czy Jasona Stathama (którego swoją drogą fenomenu do dziś nie pojmuję :hmm: ). Każdy z powyższych seriali to pieprzony serialowy Mount Everest 8)
#10 Rui Costa per sempre!

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 22, 2019 20:33   

Szybki, zrozumiałeś mnie bardzo dobrze - nie oglądałem, a jeśli nawet to jedynie pojedyncze odcinki, zwłaszcza Rodziny Soprano. Ja ogólnie mało oglądam czy to stricte tv czy filmów i seriali. Jak widać nie od dziś. Zawsze wolałem albo pograć albo poczytać książkę, a że teraz mam bezproblemowy (jakość lub lektor nie jest problemem) dostęp (i jak poczułem i doceniłem, to będę go miał) to mam plan nadrobić zaległości.
Szybki napisał/a:
Każdy z powyższych seriali to pieprzony serialowy Mount Everest 8)
Także zakładam pierwszy wysokogórski obóz, aklimatyzuję się krótszymi seriami, no i planuję kolejne ataki. Także nie krępujcie się i śmiało podsuwajcie wciąż kolejne pomysły. :)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Lut 22, 2019 21:30   

carlos napisał/a:
Jeśli ten The Jinx od Venomik, to ten mini serial o Robercie Durstcie, to faktycznie jest to coś niesamowitego. Dobre z wielu powodów, warto.
carlos napisał/a:
A że mam zaległości z czasów Kompanii Braci, Rodziny Soprano czy The Wire..

Tak, chodzi dokładnie o to. Niesamowity 'serial'. Aczkolwiek nie ukrywam, że jednak jestem wielkim fanem zamkniętych serii, nie dłuższych seriali, więc Jinx czy inne wymienione przeze mnie perełki (The Night Of!) mocno dzięki temu zyskują. Bo dopiero wtedy jestem pewien, że fabuła może pójść faktycznie wszędzie, w ostatnich odcinkach scenarzyści nie muszą się ograniczać, itp.
Weźmy taki ostatni odcinek pierwszego sezonu Dextera. Mamy jednego bohatera, który jest szalenie bliski odkrycia sekretu głównej postaci. Mamy bohaterkę, która jest mroczna, bezwzględna i zafascynowana główną postacią.
Jak tu czuć jakieś emocje? Gdyby to była zamknięta seria - ok, wszystko się może zdarzyć. Ale skoro są zaplanowane kolejne dwa sezony to oglądając nie patrzy się 'co teraz się zdarzy', ale 'kiedy to się w końcu stanie'. W koncu mamy postać, która nie moze przeżyć i postać, która jest w stanie zabić. Kto zgadnie jak to się skończy?

Ot, dygresja.

Btw: wspominany przeze mnie 'The Night Of') to nie jest kryminał, momentami bardziej dramat. Ok, nie brakuje mu uproszczeń, ale raczej mają na celu zbudowanie zamkniętej opowieści w tylu odcinkach, nie ma w tym nic sztucznego, nie ma żadnego 'Deus ex machina'm czego szczególnie nie trawię w filmach/serialach.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Maj 16, 2019 09:45   

Nowy sezon Gomorry rewelacyjny, jak zawsze zresztą :prayer:

Korzystając z uroków HBO Go obejrzałem jeszcze niedawno Rodzinę Soprano. Nie mogę uwierzyć, że tak długo tego serialu nie widziałem. Rewelacyjny jak wiele innych rzeczy które HBO wypuszczało w tamtym okresie.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 16, 2019 11:57   

Sprawdźcie sobie na HBO ten nowy serial o Czarnobylu. Szczerze polecam!

kazelot 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 16, 2019 12:36   

miszcz napisał/a:
Nowy sezon Gomorry rewelacyjny, jak zawsze zresztą :prayer:

Rewelacyjny bez Ciro ?

miszcz napisał/a:
Korzystając z uroków HBO Go obejrzałem jeszcze niedawno Rodzinę Soprano. Nie mogę uwierzyć, że tak długo tego serialu nie widziałem. Rewelacyjny jak wiele innych rzeczy które HBO wypuszczało w tamtym okresie.

Top 1 wśród seriali jak dla mnie jak dla mnie, nic lepszego jeszcze nie powstało.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Maj 16, 2019 12:52   

Nawet bez niego ;) Zresztą o Ciro ma być chyba jakiś film.

Soprano dla mnie Top 1 nie jest, zwłaszcza że ostatni sezon był słabszy, ale serial wybitny jak najbardziej. :)

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 16, 2019 12:57   

Ja również korzystam z HBO GO i nie powiem, kilka tematów mnie wciągnęło. Z kryminałów wspomniany "Luther" (ale z sezonu na sezon coraz gorzej niestety), "I am the night" i "Obsesja Eve"(kapitalny, z humorem i świetnie zagrany). Ciekawy jest też chorwacki "Sukces", myślę że na miarę polskiego "Ślepnąć od świateł", który miał bombowy początek i rozwinięcie oraz koncertowo spartoloną końcówkę.
Z mniej kryminalnych wciągnęła mnie "Sprawa idealna" oraz "Billions". A na rozluźnienie polecam "Barry" - o zabójcy, który postanowił zostać aktorem - humor pierwsze klasa.

Odpowiedz do tematu