ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Juventus - czyli wszystko o bianconerich
Autor Wiadomość
Markucjo 
Juventino

Wysłany: Sob Lut 09, 2019 22:05   

Ale co to znaczy sztucznie pompowane ceny? A 220 za Neymara to nie sztuczna cena, skoro wcześniejszy rekord to 105 za Pogbę, a jeszcze wcześniejszy rekord za Ronaldo/Bale utrzymywał się dość długo?
Nie będę zaprzeczał, że dziwnie to wygląda, bo i wielu Juventinich się dziwi. Bardzo prawdopodobne jest, że chodzi tu o uzupełnianie budżetu nadszarpniętego Ronaldo, czy też zbieranie na jakiś efektowny krok w lato ( od lata przewijają się plotki o Mbappe ).
Natomiast jest tu też druga strona, czyli kluby kupujące. Bardzo prawdopodobne jest, że one zyskają więcej w przyszłości ( bo praktycznie same kluby słynące z pompowania zawodników i ich sprzedawania ). Już się pojawiają jakieś plotki, że za ew. transfer Romero w Genoi, Juventus zapłaci 30 milionów, a nie jak się wcześniej mówiło 20.
Dlaczego takie kombinacje? Może jakieś przygotowania do obchodzenia FFP? Może "zyski" z transferu Ronaldo przyjdą trochę później ( na razie to chyba tylko Adidas podniósł stawkę - liczę na kolejne renegocjacje umów ). A może Juventus to rzeczywiście mafia? Pewnie przekonamy się w najbliższych sezonach.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lut 09, 2019 22:14   

Szukam logicznej możliwości, dzięki której można wymusić przepłacenie za transfer. Najszybciej przychodzi do głowy obustronna współpraca i wzajemne korzyści, rożnie rozumiane. My z Preziosim też bawiliśmy się księgując wzajemne ruchy tak jak korzystniej.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 08:57   

Markucjo napisał/a:
Ale co to znaczy sztucznie pompowane ceny? (...)
Natomiast jest tu też druga strona, czyli kluby kupujące. Bardzo prawdopodobne jest, że one zyskają więcej w przyszłości (...)

No proszę Cię.. Okłamujesz sam siebie?

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 18:23   

Nie, nie okłamuje. Przecież napisałem wyżej, że przyjmuje różne możliwości, włącznie z tą, że Juve coś kombinuje nie do końca uczciwie.
Ale jeszcze raz pytam, co ma z tego Sampdoria, Udinese czy Genoa? Juventus sobie przyszedł, powiedział, że chce więcej niż ustalili i to teraz a nie w lato ( gdzie taki Sturaro jest w dupie od dłuższego czasu ) i od tak się wszyscy zgodzili?

TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 20:00   

Markucjo napisał/a:
Ale co to znaczy sztucznie pompowane ceny? A 220 za Neymara to nie sztuczna cena, skoro wcześniejszy rekord to 105 za Pogbę, a jeszcze wcześniejszy rekord za Ronaldo/Bale utrzymywał się dość długo?

Jasne, że to też jest sztucznie nabita cena, ale mimo wszystko jest spora różnica między przepłacaniem za kontuzjowanego ławkowicza, a złożeniem oferty nie do odrzucenia za gwiazdę.

carlos napisał/a:
Szukam logicznej możliwości, dzięki której można wymusić przepłacenie za transfer. Najszybciej przychodzi do głowy obustronna współpraca i wzajemne korzyści, rożnie rozumiane. My z Preziosim też bawiliśmy się księgując wzajemne ruchy tak jak korzystniej.

Zobaczymy, co się wydarzy latem. Być może Juventus wziął w ten sposób "pożyczkę", którą spłaci po zamknięciu roku finansowego. Warto zauważyć, że bianconeri rozliczają się na koniec sezonu, podczas gdy Genoa i Sampdoria na koniec roku kalendarzowego. W obu przypadkach opcja wykupienia stała się obowiązkiem, więc w myśl nowych zasad FFP takie wypożyczenie jest traktowane jak transfer definitywny i musi być zaksięgowane w całości w obecnym okresie rozliczeniowym. Teoretycznie więc Juventus może sobie podrasować bilans, a w lipcu oddać "pożyczkę".

Markucjo napisał/a:
Ale jeszcze raz pytam, co ma z tego Sampdoria, Udinese czy Genoa?

Sampdorię jeszcze mogę w jakiś tam sposób zrozumieć. Audero spisuje się dobrze, więc teoretycznie Juve mogłoby znaleźć na niego kupca i skorzystać z kontropcji, zostawiając Samp z kilkoma milionami, ale bez bramkarza. Trudniej mi zrozumieć Udinese. Klub z Udine zrobił inwestycję nie w swoim stylu, na której mógłby poważnie zarobić tylko w przypadku nagłej eksplozji talentu Mandragory. Trzeba przy tym jednak pamiętać też o tym, że Juve ma prawo odkupienia oraz klauzulę gwarantującą procent od zysków w przypadku sprzedaży piłkarza przed wygaśnięciem tegoż prawa. Ile Udinese zarobi w przypadku spadku z ligi? Chyba wszyscy wiemy. Genoy nie rozumiem ani trochę i nie dostrzegam w tym owej "inteligentnej inwestycji", o której bredzi Perinetti.

Markucjo napisał/a:
A może Juventus to rzeczywiście mafia? Pewnie przekonamy się w najbliższych sezonach.

Tak piszesz, jakbyśmy tego jeszcze nie wiedzieli :D Nie od dziś wiadomo, że wilk w owczej skórze to nadal wilk.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 21:00   

TomekW napisał/a:

carlos napisał/a:

Zobaczymy, co się wydarzy latem. Być może Juventus wziął w ten sposób "pożyczkę", którą spłaci po zamknięciu roku finansowego. Warto zauważyć, że bianconeri rozliczają się na koniec sezonu, podczas gdy Genoa i Sampdoria na koniec roku kalendarzowego. W obu przypadkach opcja wykupienia stała się obowiązkiem, więc w myśl nowych zasad FFP takie wypożyczenie jest traktowane jak transfer definitywny i musi być zaksięgowane w całości w obecnym okresie rozliczeniowym. Teoretycznie więc Juventus może sobie podrasować bilans, a w lipcu oddać "pożyczkę".

Markucjo napisał/a:
Ale jeszcze raz pytam, co ma z tego Sampdoria, Udinese czy Genoa?

Sampdorię jeszcze mogę w jakiś tam sposób zrozumieć. Audero spisuje się dobrze, więc teoretycznie Juve mogłoby znaleźć na niego kupca i skorzystać z kontropcji, zostawiając Samp z kilkoma milionami, ale bez bramkarza. Trudniej mi zrozumieć Udinese. Klub z Udine zrobił inwestycję nie w swoim stylu, na której mógłby poważnie zarobić tylko w przypadku nagłej eksplozji talentu Mandragory. Trzeba przy tym jednak pamiętać też o tym, że Juve ma prawo odkupienia oraz klauzulę gwarantującą procent od zysków w przypadku sprzedaży piłkarza przed wygaśnięciem tegoż prawa. Ile Udinese zarobi w przypadku spadku z ligi? Chyba wszyscy wiemy. Genoy nie rozumiem ani trochę i nie dostrzegam w tym owej "inteligentnej inwestycji", o której bredzi Perinetti.

No widzisz, po części sam podajesz jedno z wytłumaczeń. A jeszcze jest multum opcji, których nawet nie zauważymy. Wypożyczenia graczy w promocyjnych cenach, obiecujących młodzików ( a w tym np. opłacanie części kontraktu i temu podobne myki ). Mandragora to ciągle obiecujący grać w dosyć młodym wieku, z całkiem solidną grą w Serie A. Audero też sobie nieźle radzi obecnie. Nie są to niebotycznie zawyżone ceny. Sturaro to jest natomiast "śmiech na sali", tu się całkowicie zgodzę, a ta gadka Perinettiego to jest jakiś kosmos i wyżyny absurdu.
Ogólnie Juventus już wcześniej urządzał podobne kombinacje z Zazą i Berardim. Na tyle, że ja już się w pewnym momencie pogubiłem. Żąglerka połówkami, wykupy, odkupy... ostatecznie Juventus nie najgorzej na tym wszystkim finansowo wyszedł. Samo Sassuolo miało na wypożyczeniu choćby Lirole, a rok temu go wykupiła. To też ciągle w miarę obiecujący gracz i miał momenty ( również w LE ).

TomekW napisał/a:

Markucjo napisał/a:
A może Juventus to rzeczywiście mafia? Pewnie przekonamy się w najbliższych sezonach.

Tak piszesz, jakbyśmy tego jeszcze nie wiedzieli :D Nie od dziś wiadomo, że wilk w owczej skórze to nadal wilk.

Bo Milan to jest biała i czysta owieczka Calcio :rotfl2: Kolega nawet tutaj wspomniał o waszych kombinacjach z Preziosim. O innych mniejszych bądź większych aferkach nie wspominając.

viacheslav 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Lut 10, 2019 21:25   

Wstydu nie masz.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 21:41   

Jak masz w taki sposób do mnie pisać, to lepiej sobie daruj. Ja nigdzie nie napisałem, że Juventus to jest najczystszy klub na świecie - znam doskonale stare grzechy. Pewna łatka się do nich przyczepiła i dziś byle kontrowersja jest od razu wyolbrzymiana ( z ww. powodów zasłużenie - częściowo oczywiście ).
Ale niektórzy przesadzają z wyolbrzymianiem takich spraw ponad miarę.
Jak taki Conte był w dosyć idiotyczny sposób zawieszony ( na podstawie zeznań jednego zawodnika ), to mafia Juventusu nie mogła go ochronić. Ale jak coś już dzieje się na korzyść Juventusu, to na pewno są to mroczne konszachty.

EDIT: @Miszcz Wracamy tym pytaniem do punktu wyjścia. Jak Juventus zmusił Udinese do wydania tej kasy?

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Lut 10, 2019 21:45   

Ja poproszę o przykłady, gdzie zespół z dolnej połowy lub walczący o utrzymanie wydaje 20 mln na perspektywicznego zawodnika.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 22:43   

Markucjo napisał/a:
Jak Juventus zmusił Udinese do wydania tej kasy?
Żeby Ci na to pytanie jeden czy drugi sąd kiedyś nie odpowiedział.
Bo mając odrobine obiektywizmu można śmiało stwierdzić, że coś tu chyba jest nie tak...

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 22:50   

No zgadzam się, wygląda do dosyć dziwnie. Ja jako fan Juventusu wolę wierzyć, że oba kluby mają porozumienie współpracy i gdzieś tam oba zyskają. Wy jako kibice Milanu wolicie wierzyć, że to coś nielegalnego, oszustwo. Obie strony mają prawo do swoich opinii, jasne. Po co tu jakieś "wstydy" wrzucać. Ja nikogo w życiu nie okradłem, poważnych oszustw też się nie dopuściłem, a że nie siedzę w zarządzie Juventusu, to wstydzić się nie mam czego.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Lut 10, 2019 22:54   

Markucjo napisał/a:
Wy jako kibice Milanu wolicie wierzyć, że to coś nielegalnego, oszustwo.

Mogę mówić tylko za siebie, ale ani trochę nie cieszą mnie domniemane oszustwa rywali Milanu.
Powiem więcej, niech sobie robią co chcą o ile będzie to nazywane po imieniu i gdy wina będzie udowodniona, to odpowiednio ukarane. Niestety w ostatnich latach z tym jest problem, zwłaszcza gdy pomagają w tym media.

Poza tym dalej czekam na przykład transferu piłkarza za 20 mln do klubu z dolnej połowy tabeli lub walczącego o utrzymanie.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 23:13   

Markucjo napisał/a:
poważnych oszustw też się nie dopuściłem,
No no... Może niech sąd oceni czy te, których się dopuściłeś są niepoważne? :D

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lut 11, 2019 23:03   

Nikt mi niestety na prośbę o przykład nie odpowiedział :(
Tak czy inaczej, Juve ma kolejny spory wydatek na głowie. Ramsey ma zarabiać 400 tys funtów tygodniowo. Anglicy chyba liczą pensję brutto, ale i tak wychodzi dobrze ponad 10 mln euro rocznie netto. Czyli Anglik będzie drugim najlepiej zarabiającym piłkarzem po CR7 w lidze. No to co teraz? Pinsoglio do Benevento za 30 mln? :)

No, ale już poważnie mówiąc, bardzo dziwny ruch Juve jak dla mnie. Czy to jest piłkarz warty aż takiej pensji? Jest już inny mocno przepłacony gracz, czyli Emre Can.

Na koniec już całkowicie żartobliwie, bo w sumie warto przyznać, że szukanie spisków idzie czasami za daleko :P Kto stał na bramce to zrozumie, że nic w tym dziwnego. :)
https://twitter.com/il_Malpensante/status/1094700819587440640

zino 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 08:10   

miszcz napisał/a:
Nikt mi niestety na prośbę o przykład nie odpowiedział

wczoraj chwile szukałem takiego transferu, ale na przykładzie ostatniego 1.5 roku nie znalazłem :)

Z Ramseyem to troszkę absurdalna pensja jak dla mnie, czy to jest nazwisko/gracz/umiejętności/potencjał na 400 tys tygodniowo? Sick.
miszcz napisał/a:
Na koniec już całkowicie żartobliwie, bo w sumie warto przyznać, że szukanie spisków idzie czasami za daleko Kto stał na bramce to zrozumie, że nic w tym dziwnego.
https://twitter.com/il_Malpensante/status/1094700819587440640

No wysilił się bardzo, podobnie jak przy golu na 1-0 też błysnął ;)

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lut 12, 2019 08:51   

Wydaje się to dziwna interwencja, ale jak dla mnie nie ma tu nic na czym można opierać spiski związane z Sassuolo i Juve. Bramkarz poruszał się w jedną stronę i jak przyszło do obrony, to ciężko się rozciągnąć w drugą stroną. Poza tym to była bramka na 0:3. Bywały inne, bardziej zastanawiające akcje w meczach tych drużyn.

Mignęło mi ostatnio, że Consigli jest najgorszym bramkarzem w Serie A jeżeli chodzi o procent obronionych strzałów.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 09:23   

Ja to widzę tak, że te drużyny dostają zwrot kasy pod stołem albo w jakiś inny sposób. Nie potrafię inaczej wyjaśnić tego typu transferów. Takiemu Udinese bilans zwisa, bo i tak w pucharach nie pogra, więc mogą sobie zaksięgować taki wydatek. A Juventusowi ładnie to się będzie spinać.

To jest "przekręt" z gatunku takich, których nawet nie potrafię mieć za złe. Nie do końca popieram FFP w obecnym kształcie i doskonale rozumiem, że wymaga to niezłej gimnastyki, żeby wszystko w papierach się zgadzało. Myślę, że też zrobimy nie jeden dziwny ruch, jeśli będziemy naprawdę chcieli odbudować klub.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 14:55   

Nie dostaliśmy odpowiedzi na pytanie, więc poszperałem w aferze dotyczącej Chievo i Ceseny:
Trzynasty zespół poprzednich rozgrywek miał wymieniać zawodników z Ceseną zawyżając ich wartość , co finalnie skutkowało wykreowaniem 25 milionów zysku.
rafal996 napisał/a:
Ja to widzę tak, że te drużyny dostają zwrot kasy pod stołem albo w jakiś inny sposób. Nie potrafię inaczej wyjaśnić tego typu transferów.

Taka myśl to też jedno co mi przychodzi do głowy.
rafal996 napisał/a:
To jest "przekręt" z gatunku takich, których nawet nie potrafię mieć za złe. Nie do końca popieram FFP w obecnym kształcie

Dobrze napisane :ok: .

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 16:16   

Markucjo napisał/a:
Kolega nawet tutaj wspomniał o waszych kombinacjach z Preziosim. O innych mniejszych bądź większych aferkach nie wspominając.

o jakie kombinacje z Preziosim chodzi? No i o aferkach mniejszy bądź większych też z chęcią posłucham.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 17:37   

miszcz napisał/a:
Tak czy inaczej, Juve ma kolejny spory wydatek na głowie. Ramsey ma zarabiać 400 tys funtów tygodniowo. Anglicy chyba liczą pensję brutto, ale i tak wychodzi dobrze ponad 10 mln euro rocznie netto. Czyli Anglik będzie drugim najlepiej zarabiającym piłkarzem po CR7 w lidze. No to co teraz? Pinsoglio do Benevento za 30 mln?
zino napisał/a:
Z Ramseyem to troszkę absurdalna pensja jak dla mnie, czy to jest nazwisko/gracz/umiejętności/potencjał na 400 tys tygodniowo? Sick.

Informacja o tej pensji pochodzi z twitta redaktora BBC. Już sami redaktorzy angielscy pod tym twittem negują to doniesienie (z innej redakcji), włoskie źródła, niezależnie od siebie, donoszą, że ta pensja wyniesie ok. 60% tego, co BBC podało.
Wciąż dużo, ale w granicach normy jak na piłkarza z kartą w ręce.

Kwestia druga, czyli księgowość. Nie mam czasu na precyzyjne googlowanie (za 18 minut muszę wyjsć z pracy), ale poprawcie mnie jeśli się mylę - Cesena wraz z Chievo były karane za zawyżanie wzajemnych transferów między sobą. Ja dam Ci grajka wartego w księgach niewiele, Ty mi dasz grajka wartego w księgach niewiele, ale wartość ustalimy wysoko. Dzięki czemu oba kluby sztucznie poprawia sobie sytuację w bilansie. Oczywiscie ta poprawa zostanie zjedzona przez amortyzację w późniejszych latach, wiec takie zachowanie można porównać do brania chwilówek bardziej, ale w danym momencie będzie dobrze wyglądało. I dzięki temu na przykład Chievo było w stanie pozostać w Serie A, bo bez tych zabaw ksiegowością nie spełniłoby wymagań aby dostać licencję. Jak bardzo ryzykowne to może być - wystarczy spojrzeć na samą Cesenę, która nie doczekała nawet potwierdzenia wyroku, w trakcie procesu już musiała ogłosić upadłość.

To zupełnie inna bajka niż 'sprzedać za drogo'. Tam sprawozdanie jest sztucznie poprawione i sytuacja na papierze wyglada znacznie lepiej niż jest w rzeczywistości. Tutaj czegoś takiego nie ma, pieniądze w tej kwocie zostały/zostaną przelane i żaden klub sztucznie nie poprawi swojej kondycji finansowej, nie mówiąc o tym, że oszuka federacje w celu otrzymania licencji.
(no ale pamiętajcie o podkreśleniu).

Poza tym też nie do końca się zgadzam z wyborami. Choćby w przypadku Audero - chłopak radził sobie bardzo dobrze w Serie B, gra pierwszy sezon w Serie A, ma bardzo dobre recenzje, pojawiły się zainteresowania silnych klubów (Arsenal). Jak na bramkarza to wciąż młody (22 lata w tym roku). Na transfermarkt w ciągu ostatnich 6 miesiecy jego wartość podskoczyła trzykrotnie. Mimo wszystko Sampa mogłaby na nim zarobić tylko 3 mln euro, bo Juventus miał klauzulę odkupu w utalonej kwocie. Po zmianie umowy Sampa za 6 mln euro anulowała tamtą klauzulę i przy sprzedaży zgarnie całą kwotę wyłącznie dla siebie.
Dla mnie to nie brzmi ani dziwnie, ani absurdalnie. Zwłaszcza, że mówimy o klubie, który żyje z tego, że zarabia możliwie dużo na swoich sprzedażach, a teraz dysponuje pewnie większą niż zwykle gotówką, w końcu dostają raty za Skriniara, Muriela czy Torreirę, których w ciągu ostatnich kilkunastu miesiącach Sampa oddała za jakieś 75 mln euro łącznie.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lut 12, 2019 19:32   

Obroniłeś akurat przykład transferu, który był najłatwiejszy do obrony i de facto mało kto ma z tą transakcją problem. A co z Madragorą, Sturaro, Orsolinim czy Favillim?
Od kiedy zespoły walczące o utrzymanie wydają 20 mln na młodych graczy?

Co do spisków, dlaczego i komu się to opłaca, to możliwości jest mnóstwo. Od Fiata czy sponsorów, po układy wypożyczeń lub inne dżentelmeńskie umowy.
Jak ktoś chce omijać FFP, to też nie mam problemu z tym, tylko warto nazywać rzeczy po imieniu. Jeżeli Juve stać na Salaha czy Pogbe za 200 mln, to proszę bardzo. Ciekaw tylko jestem jakież to perełki transferowe się po tym pojawią :P

Zwracano w lecie uwagę na kwestię Golovina. Włoskie media w trakcie MŚ nakręcały historię o Mandragorze za 20 mln, a jednocześnie wyceniały Rosjanina, który był po świetnych spotkaniach na Mundialu, na 15-18 mln! Jakie barwy przez kolejne 2 miesiące widniały na okładkach tych gazet, to chyba nie muszą wspominać :P

Renesco napisał/a:
o jakie kombinacje z Preziosim chodzi?

Zapewne chodziło koledze Markucjo o Boatenga, ale to było w czasach współwłasności.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 21:36   

Ale gdzie były kontrowersje przy transferze Boatenga?

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lut 12, 2019 22:51   

Milan wspólnie z Genoą kupił Boatenga po lepszej cenie.
Cytat:
– Co sądzisz o Milanie, Prince?

– Żartujesz?

– Nie. Chcą cię.

– Co za wspaniała wiadomość. Jestem za.

Wittmann wykonał ten telefon siedząc na kolacji z Enrico Preziosim, właścicielem Genoi i Adriano Giallianim, dyrektorem Milanu.

Dwa dni później Boateng przechodzi dwugodzinne testy medyczne w Genui. Manewr biznesowy jest znakomity. Milan wykorzystuje Genoę do swoich interesów. Gdyby złożył bezpośrednią ofertę Portsmouth, upadający klub zażądałby 20 mln euro za Prince’a. A od małego, włoskiego klubu zażyczył sobie 7,5 mln.

Opcja współwłasności zawodnika była jeszcze praktykowana w Italii i tak też zrobiono na linii Genoa – Milan. Kiedy ogłoszono oficjalnie, że deal został dopiety, Wittmann odebrał wiele telefonów z pogróżkami.

– Oszukaliście nas. Wy skurwysyny!

W Portsmouth byli wściekli.

http://2angrymen.tv/prince-czyli-nomad/

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 07:01   

miszcz napisał/a:
Nikt mi niestety na prośbę o przykład nie odpowiedział :(

Jak rozumiem pytanie było rzucone niby to ogólnie, ale tak na prawdę kierujesz je raczej do sympatyków Juventusu?
Niestety, ani znalezienie takiego przykładu nie udowodni, że wszystko jest ok w tych dziwnych ruchach Juve, ani nieznalezienie nie udowodni odwrotnej tezy.
No ale dobrze, poszukałem dzisiaj i chamsko podstawię fakty pod tezę, a logika nie będzie się liczyć, wystarczy że udowodnię moją rację. Przyznam, że od początku miałem pomysł, gdzie taki transfer znaleźć, ale nie odpowiadałem na to pytanie, bo jak napisałem w pierwszym zdaniu, to nic nie udowodni i będzie manipulacją ( o czym dalej ). No ale jedziemy.

Miguel Almiron - 31.01.2019 za 21 milionów funtów w Newcastle United ( w tamtym dniu 14 miejsce w tabeli, dziś 16 ).

Ś.p Emiliano Sala - 19.01.2019 za 17 milionów euro w Cardiff ( wtedy 18 miejsce w tabeli, czyli strafa spadkowa )

Pewnie jakby przeszukać ze 2-3 styczniowe okienka wstecz w tej lidze, to może by się coś dodatkowego znalazło.
I teraz o manipulacji której się dopuściłem. Wiadomo, że za sprawą ogromnej sumy za prawa telewizyjne, PL nie jest w ogóle miarodajna względem reszty lig, nawet tych następnych w kolejce, czyli hiszpańskiej, włoskiej oraz niemieckiej z francuską.

rafal996 napisał/a:
Takiemu Udinese bilans zwisa, bo i tak w pucharach nie pogra, więc mogą sobie zaksięgować taki wydatek. A Juventusowi ładnie to się będzie spinać.

Popiszę się ogromną ignorancją i powiem coś na czuja, nie sprawdzając tego w oficjalnych raportach klubu z Udine. Przepraszam za to, ale musiałem poszukać tych transferów dla Miszcza i mi zabrakło czasu. Może poszukam w przyszłości i potwierdzę, a może nic takiego nie ma miejsca i wyjdę na głupka.
No ale "ad rem". Nie zdziwię się, jak Udinese i tak wyjdzie na plus pomimo tego transferu w rocznym podsumowaniu, albo na minus który nie przekracza procentów budżetu wymaganych w regulaminach FFP. Co prawda ostatnio nie mieli spektakularnych transferów wychodzących, ale sami też nie szaleją z drogimi transferami, a i pewnie wypłaty całej kadry są niskie. Możliwe że w lato im się zwróci z transferu De Paula do Interu. Tak obok tematu, rodzina Pozzo chyba się teraz przerzuciła na większe pompowanie Watfordu niż Udinese, co zresztą nie dziwi, biorąc pod uwagę ww. profity z PL.

Renesco napisał/a:
Markucjo napisał/a:
Kolega nawet tutaj wspomniał o waszych kombinacjach z Preziosim. O innych mniejszych bądź większych aferkach nie wspominając.

o jakie kombinacje z Preziosim chodzi? No i o aferkach mniejszy bądź większych też z chęcią posłucham.

M.in o Boatengu już ci kolega wyjaśnił.
Aferki? Zaraz... Milan nigdy nie brał udziału w aferach we włoskim futbolu i nigdy nie był za nic karany przez władzę? Jak rozumiem, nie słyszałeś o takich przypadkach i dlatego prosisz mnie o doprecyzowanie?

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lut 13, 2019 08:36   

Markucjo, ale mi chodziło o Włochy, nie Anglię, gdzie w drugiej lidze mają czasami więcej kasy niż w niektóre zespoły z Top 10 Serie A :)
Pytałem dlatego, bo takie zespoły jak Genoa, Udinese czy inne Bologne zawsze kupują tanio młodych zawodników by ich odsprzedać właśnie za 20 mln i więcej. Nie spotkałem się za to z przypadkiem by wydawali 20 mln na ponoć perspektywicznego gracza... do momentu w którym zaczęli kupować od Juve.

Odpowiedz do tematu