ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
Sommerek 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 06, 2019 15:29   

A nie jest tak, że warunkiem tego transferu ma być nasz awans do LM?

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 06, 2019 19:39   

Taki jest warunek. Zaklepujemy go na takiej zasadzie. Nie głupi pomysł. Wszyscy mówię ,że za Hakana. A mi się wydaje że za Samu. Na pewno powinien jeszcze dojsć jeszcze jeden skrzydłowy na lewą stronę.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 07, 2019 10:03   

Z rezerwą podchodziłbym do takich plotek.

Pierwsza wątpliwość jaka mi się nasuwa jest taka: co zespół z Nicei ma z tego, że pozwolił nam "zaklepać" Saint-Maximina?

Skoro jego zakup uzależniony jest od naszego awansu do LM to jakoś nie chce mi się wierzyć, że na tym etapie sezonu podpisane zostały jakieś dokumenty, które zmuszałyby nas do wykupu Francuza po zakończeniu sezonu pod jakimiś konkretnymi warunkami.

Być może nawiązane zostały jakieś relacje z klubem/agentem Allana, ale to nie oznacza, że na pewno zobaczymy go w naszej koszulce w przyszłym sezonie, nawet jeśli awansujemy do LM.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 07, 2019 10:38   

Ja z kolei podchodzę do tego z umiarkowanym optymizmem. Mam parę wątpliwości, zakładając że faktycznie go sprowadzimy.

Cieszy mnie, że patrzymy w stronę wyróżniających się młodych graczy, ale z drugiej strony brakuje mi w tym równowagi. Niby Gazidis mówił, że nie ma kryterium wieku i będą szukać też doświadczonych graczy, ale nie ma to na razie pokrycia w faktach ani plotkach. Wzięliśmy trzech obiecujących grajków do Primavery, zapewne z nadzieją, że pewnego dnia pojawią się w pierwszym zespole. Wzięliśmy Paquetę i Piątka. Teraz Saint-Maximin. Wszyscy oni wpisują się w ten sam schemat - młodzi, z potencjałem rozwoju... których można drogo sprzedać za jakiś czas.

Czyli budujemy potęgę, czy solidnego średniaka w formie supermarketu dla bogatych?

Kzr 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 07, 2019 11:19   

Z plotek dotyczących bardziej doświadczonych graczy to ostatnio pojawiła się plota o Herrerze z Porto. No i coś na pewno było na rzeczy z Ibrą i Fabregasem. Więc o ile w faktach potwierdzenia nie ma, to w plotkach coś tam jest ;)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 07, 2019 11:51   

rafal996 napisał/a:
Wzięliśmy trzech obiecujących grajków do Primavery, zapewne z nadzieją, że pewnego dnia pojawią się w pierwszym zespole.

Ciężko mercato Primavery w ogóle rozpatrywać pod kątem strategii pierwszego zespołu. W grę nie wchodzą tam raczej wielkie pieniądze i wątpię, żeby sprowadzona trójka graczy kosztowała nas więcej niż prowizja dla Raioli przy ściągnięciu Ely'ego za czasów, kiedy na młodzież nie stawialiśmy zbyt często. Jak nadarza się okazja sprowadzenia jakiegoś obiecującego juniora niewielkim kosztem to można z takiej sposobności skorzystać natomiast sektor młodzieżowy, nawet najlepszy nie jest w stanie w dłuższym okresie dostarczać pierwszemu zespołowi więcej niż powiedzmy jednego zawodnika z potencjałem na sezon. Jeśli to ma być część budowy pierwszego zespołu to o minorowym znaczeniu.

rafal996 napisał/a:
Wzięliśmy Paquetę i Piątka. Teraz Saint-Maximin. Wszyscy oni wpisują się w ten sam schemat - młodzi, z potencjałem rozwoju...

i bardzo dobrze.

rafal996 napisał/a:
których można drogo sprzedać za jakiś czas. Czyli budujemy potęgę, czy solidnego średniaka w formie supermarketu dla bogatych?

Moim zdaniem jedno absolutnie nie implikuje drugiego. Póki co jeszcze nikogo nie sprzedaliśmy z wartościowych piłkarzy, więc Twoje wnioski nie mają żadnego pokrycia w faktach.

Co innego jak sprowadzamy piłkarzy doświadczonych w formie (czego nie robiliśmy od lat), a co innego jak takich, którzy mają odnaleźć w Milanie formę. W ostatnich latach sprowadzaliśmy zdecydowanie tych z drugiej kategorii (vide: Essien, Torres, Alex, Cerci, Sosa, Fernandez). Fabregas to byłby ten sam koszyk. Jak na tym wychodziliśmy? Beznadziejnie. W międzyczasie za grosze przejęliśmy utalentowanego młodego Hiszpana z Liverpoolu i efekt jest taki, że dziś jest jednym z naszych najbardziej wartościowych zawodników.

Dajmy już spokój z gadaniem o tym mitycznym doświadczeniu. Jak będziemy gotowi do walki o najwyższe cele to można sprowadzić doświadczonych piłkarzy w FORMIE, ale niech to będą piłkarze nawiązujący profilem do Rui Costy, a nie Fernando Torresa w momencie zakupu. Latem wszyscy zazdrościliśmy Interowi zakupu Nainggolana i mimo, że na papierze to był to zawodnik wciąż znajdujący się w przyzwoitej formie to póki co jest niewypałem.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 07, 2019 12:07   

No i to ostatnie pokazuje, że sprowadzenie piłkarza w formie też niczego nie gwarantuje.

Nie robię z tego tragedii, tylko po prostu się zastanawiam. Projekt z samymi młodymi piłkarzami, którzy muszą się dopiero potwierdzić w poważnym futbolu może być bardzo ciekawy, ale jest też bardzo ryzykowny.

Zastanawia mnie też kwestia finansów. Blokowanie sobie w ciemno gościa za ponad 20 baniek może świadczyć o tym, że nie zamierzają się szczególnie przejmować FFP i mają pomysł, jak się zmieścić. Pewnie osią tego jest gra w LM, ale chyba tylko to nie wystarczy.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 07, 2019 12:15   

rafal996 napisał/a:
No i to ostatnie pokazuje, że sprowadzenie piłkarza w formie też niczego nie gwarantuje.

zdecydowanie. Co innego jak ściągasz kogoś pokroju Ronaldo do Juventusu, a co innego jak gracza pokroju Nainggolana, który już pod koniec przygody z Romą mógł budzić pewne wątpliwości (głównie odnośnie życia poza boiskiem, które jednak w dłuższej perspektywie może mieć wpływ na formę).

rafal996 napisał/a:
Projekt z samymi młodymi piłkarzami, którzy muszą się dopiero potwierdzić w poważnym futbolu może być bardzo ciekawy, ale jest też bardzo ryzykowny.

patrząc na Milan z ostatnich lat zaryzykuję stwierdzenie, że nie bardziej ryzykowny niż projekt oparty na graczach z doświadczeniem, które niekoniecznie szło w parze z talentem/chęciami/formą.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 07, 2019 12:24   

Tak ogólnie patrząc na transfery to kwestia posiadania pieniędzy bądź ich brak nie ma znaczenia - ważne jest to, na ile będziemy mogli sobie pozwolić w ramach FFP. A zatem z letnim mercato może być różnie, bo o ile pamiętam, wciąż czeka nas wykup Kessiego za 20-22 mln (o ile mnie pamięć nie myli), i to na start. Owszem, możemy mieć pieniądze ze sprzedaży Andre Silvy, ale nie spodziewam się, by Sevilla go wykupiła, więc to na nas spadnie obowiązek znalezienia dla niego nowego klubu (co też nie musi być takie łatwe). Chyba że planujemy wykupić Francka tylko po to, by go zaraz sprzedać za 2-3x tyle, dzięki czemu uwolnimy środki na nowe wzmocnienia. Różnie może też być z Suso, bo jeśli na stole pojawiłaby się oferta rzędu 35-40 mln, to Hiszpan zapewne zostałby sprzedany.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 07, 2019 12:42   

Do tego Nainggolana trzeba dodać Higuaina, który też miał być "pewniakiem".

Ja przyznam, że latem oczekiwałem transferów doświadczonych zawodników, którzy będą wartością dodaną z miejsca. Tego samego zresztą oczekiwał Gattuso. Jak to w Milanie ostatnio bywa, wszystko się pozmieniało na wyższych stanowiskach, więc trener musi zmienić nastawienie.
Sam się teraz zastanawiam czy jednak strategia szukania młodszych, głodnych gry i rozwoju nie jest lepsza, skoro te transfery doświadczonych nie wyszły, a Milan utopił sporo pieniędzy na ich kontrakty. Może też i dobrze, że nie przyszli Ibra czy Fabregas? Ostatnio ci doświadczeni, z lepszych klubów przychodzą do Milanu i brak im ambicji oraz motywacji by pomóc Milanowi w odrodzeniu.

rafal996 napisał/a:

Zastanawia mnie też kwestia finansów. Blokowanie sobie w ciemno gościa za ponad 20 baniek może świadczyć o tym, że nie zamierzają się szczególnie przejmować FFP i mają pomysł, jak się zmieścić. Pewnie osią tego jest gra w LM, ale chyba tylko to nie wystarczy.

Jeżeli dobrze zrozumiałem to co MN mi tłumaczył, to jesteśmy w całkiem dobrej sytuacji z bilansowaniem wydatków i przychodów z transferów. Jeżeli księgujemy zakup zawodnika za 30 mln z 4 mln kontraktem brutto na 5 lat, to wychodzi ok 10 mln rocznie. Taki Higuain kosztowałby ok. 30 mln rocznie. W czerwcu kończą się kontrakty Montolivo, Bertolacciego i Mauriego, które dają chyba dobrze ponad 10 mln brutto oszczędności. Nie wiadomo też jak będzie z Abate i Zapatą, a małych pensji to oni nie mają. Same te oszczędności na szrocie pozwalają na zakup tego Świętego Maksymiliana. Do tego w lecie może dojść do sprzedaży Silvy za 40 mln, co zapewne zbilansuje zimowe zakupy.

Ja ogólnie strzelam, że sprzedamy w lecie kogoś z trójki Suso/Hakan/Kessie. Suso wciąż ma klauzule, Hakan zawodzi, a Kessie może być sprzedany ze sporym zyskiem.

Nie wiem jednak jak jest z pozostałymi kwestiami budżetowymi, które też mają wpływ na te parametry FFP. Kwestia transferów młodych za konkretne pieniądze, ale z "tanim" kontraktem wygląda chyba optymistycznie.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 07, 2019 14:22   

Mam nadzieję, że jest przede wszystkim sensowny plan długoterminowy ( przynajmniej do czasu zwiększenia wartości klubu i sprzedaży ), który Elliot chce realizować.

Przed Chińczykami nie było kasy i mam wrażenie, że wszystko stało na głowie jeśli chodzi o wizję klubu i politykę transferową. Pewnie Berlusconi chciał żeby klub był w czołówce europejskiej ale nie było na to funduszy.

Jeśli faktycznie Milan ma wrócić do czołówki i nie ma to być droga Arsenalu nakierowana przede wszystkim na zysk to fajnie by było wytworzyć szkielet na którym by było budowanie reszty zespołu, krok po kroku zwiększając jego wartość i jakość. Musiałoby być systematycznie wymienianie słabszych ogniw i starszych zawodników. Do tego nieodzowna by tu była konsekwencja. No i ludzie którzy by taką politykę potrafili z sukcesem realizować.

Dobrze by było do tego inwestować i rozwijać jeszcze sektor młodzieżowy.

My taki proces i projekt już zaczęliśmy i teraz pytanie w którą stronę to pójdzie dalej.

Niestety LM jest nieodzowna ze względów finansowych, marketingowych, a także z uwagi na transfery piłkarzy do klubu i chęci w nim pozostania.

Edit: Osobiście bym sobie darował graczy między innymi: z chorą głową, lubiącymi bardziej się bawić niż grać w piłkę, starszych po przejściach licząc że u nas wrócą do świetności oraz takich dla których głównym kryterium jest kasa, a my możemy zaoferować mu nasz sufit płacowy. Wydaje mi się, że poza co najwyżej krótkimi okresami nic dobrego z takich transferów nie wychodziło.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Lut 09, 2019 12:18   

Renesco napisał/a:
Ciężko mercato Primavery w ogóle rozpatrywać pod kątem strategii pierwszego zespołu. W grę nie wchodzą tam raczej wielkie pieniądze (...)
natomiast sektor młodzieżowy, nawet najlepszy nie jest w stanie w dłuższym okresie dostarczać pierwszemu zespołowi więcej niż powiedzmy jednego zawodnika z potencjałem na sezon.

Sektor młodzieżowy nie musi wcale dostarczać piłkarzy do pierwszego zespołu, by być ważną częścią strategii klubu. Spójrz na Inter, który latem zarobił około 23 mln na sprzedaży takich tuzów jak Valietti, Bettella, Carraro i Odgaard, czyli piłkarzy, którzy nigdy nie zadebiutowali w Interze i jak dotąd nie zadebiutowali w swoich nowych klubach. Ot, kolejny sposób na rąbanie Uefy i jej FFP.

Odpowiedz do tematu