ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 29, 2019 16:06   

Tak sobie czytam o tej ultra nieciekawej sytuacji w Interze, gdzie po kolei piłkarze proszą o odejście i jestem głęboki podziwu dla naszego sztabu i zarządu jak ogarnęli sytuację, że jedyną poważną stratą był Bonucci. Bo jestem niemal pewny, że było podobnie jak w Interze, ale dopiero w trakcie sezonu o tym Gattuso wspomniał. Takie afery i plotki na 2 dni przed końcem okienka, to jak oliwa dolana do ognia, który się jeszcze tlił po letnim pożarze.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 29, 2019 16:08   

Wiadomo też na pewno, że RR był bliski odejścia. Mogę też prosić o link opisujący całą tą sytuację w Interze? Bo trochę szok, że coś się dzieje, podczas gdy praktycznie klepią Godina, Barellę i De Paula.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 29, 2019 16:23   

Jak wejdziesz sobie chociaż na polski serwis Interu, to tam podawali po kolei, że Perisic, Miranda, Candreva i Vecino chcą odejść.
Z Barellą i De Paulem to chyba nie jest też takie oczywiste jeszcze.

Co do RR, to z tego co kojarzę to tylko agent mówił, że jakieś oferty są, ale nie były warte uwagi.
Sytuacja Milanu w lecie, a Interu teraz, to są tak diametralnie odległe sprawy, że tym bardziej podziwiam za przetrwanie Milanu po tych turbulencjach. No i nie rozumiem w sumie piłkarzy Interu, ale to nie mój problem :D

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 29, 2019 19:32   

Jest gdzieś jakiś konkretny opis sytuacji? Nie śledzę dokładnie losów kuzynów, ale z rozmów z ich fanami wynikało, że wszystko u nich gra i będą się tylko wzmacniać.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 29, 2019 19:40   

Akurat Miranda czy Candreva to żadna strata, bo ma przyjść Godin, a drugi gra koninę od dawna. Perisic ma cyferki, ale raczej mają go dość. Vecino mnie zdziwł, ale też facet do zastąpienia.
A jeśli faktycznie sprowadzą Godina, Barellę (mega zazdrość!) czy De Paula to nie stracą. No i skośni przejęli udziały Thohira, więc raczej sytuacja się klaruje. Najważniejsze pytanie jest takie czy nie zainwestują w nowego trenera.
Jak dla mnie tak czy siak są dwa kroki przed nami.

Adin 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 29, 2019 20:06   

Inter nie ma funduszy, aby zaklepać kogos na teraz. Prowadzą rozmowy z wspomnianymi piłkarzami i od lata będę mogli szaleć na rynku. Tylko pytanie czy oby na pewno zostaną w 4. Kryzys mają chyba większy niż w zeszłym roku. Oglądałem mecz Inter Torino. Nasi gorsi kuzyni nie mieli sił na cały mecz. Torino zdominowało mecz. Jedynie co Inter ratuje łatwiejszy terminarz na początku.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 01, 2019 09:09   

W ciągu 2 tygodni do kadry meczowej mają wrócić : Biglia, Caldara, Reina i Zapata. Do optymalnej formy wracają Conti i Strinić. Ja proponuje ze swojej strony zamówienie mszy w intencji zdrowia naszych zawodników i zakończenia tego koszmaru :P

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 01, 2019 11:05   

Dokładnie, myśl że znowu mogą wypaść kluczowi gracze mnie paraliżuje. Jeśli wszyscy będą w miarę zdrowi, kadra będzie wyglądać naprawdę nieźle i myślę, że stać nas na powalczenie z każdym. Jeśli powtórzy się sytuacja z grudnia... oby się nie powtórzyła.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 17, 2019 23:39   

miszcz napisał/a:
W ciągu 2 tygodni do kadry meczowej mają wrócić : Biglia, Caldara, Reina i Zapata.

No i wrócił tylko Biglia póki co :(

Swoją drogą, poza kilkoma słabymi momentami, od początku 2019 Milan wygląda zdecydowanie lepiej niż wcześniej. Pisałem wiele razy, że od stycznia zacznę wymagać oraz oczekuje poprawy.
Kontuzji dalej jest kilka, ale nie jest już ich 10, a całe formacje nie są wykluczone.
Ławka dalej w niektórych miejscach jest tragiczna, ale wraz z transferem Paquety wygląda to już lepiej.
Gattuso jest cały czas młodym trenerem, który popełnia błędy i zbiera szlify, ale wykonuje kawał świetnej pracy z tym Milanem. Ogarnięta obrona i świetna kondycja fizyczna może nam bardzo pomóc w osiągnięciu Top 4. Szatnia jest za nim, a on wspiera swoich piłkarzy. Zawsze mogą się zdarzać zgrzyty, nie ma ideałów, ale w zarządzaniu drużyną wykonuje świetną pracę. Nadał tej drużynie coś, czego nie było od dawna - TOŻSAMOŚĆ.
Jeżeli chodzi o warsztat, to wiele mu się zarzuca, czasem słusznie, czasem nie. Nie można jednak stwierdzić, że nie notujemy progresu, a on się nie uczy na błędach. Mecze z Napoli w ciągu kilku dni, to chyba idealny przykład. W ataku jest ciągle wiele do poprawy, ale wygląda to już lepiej po przyjściu Piątka.

Ogarnięcie struktur i wprowadzenie spokoju w klubie musiało się w końcu odpłacić. Za bardzo według mnie deprecjonowano wagę wydarzeń wokół Milanu, a szukanie winnych w jednostkach było dla mnie ogromną krótkowzrocznością. Nie da się niczego dobrze zbudować mając bajzel na górze.

Co ważne, Milan to ciągle bardzo młody zespół i w każdym momencie może się zdarzyć wpadka. Nie można oczekiwać, że będziemy wszystkich golić 3:0. Nie jesteśmy Juve czy Barceloną. Warto na początek oczekiwać zwyczajnie Top 4 i progresu w grze, a nie (jak to często bywało) mieć chorych i przesadzonych oczekiwań. Ocena potencjału nawet nie wykracza poza Top3-4, a gdy zespół miał milion kontuzji, to ten potencjał spadał na łeb na szyję.
Oczyma wyobraźni widzę stratę punktów z Sassuolo czy Sampdorią i wielki jazgot, jakby się zdarzyła tragedia, a Milan nie ma prawa gubić punktów. Ma i to będzie robił. Jak będziemy szli po mistrza, to wtedy można histeryzować.

Jeszcze do niedawna wszystko obracało się przeciwko nam: pożar w klubie, media, kontuzje, sędziowie itd. Ogarnięto się trochę u góry, uzdrowiono szatnie i można myśleć spokojnie o kolejnym kroku, czyli o Top 4.

b4ry 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 22, 2019 15:37   

Ha, sytuacja z dzisiaj. Mój szef zawsze rano przywozi do pracy dwoje dzieciaków. Jego syn, lat 5, we wrześniu zaczął treningi w miejscowej szkółce. No i dzisiaj
-wujku, a wies jaki jes najlepsy piłkas?
- No który?
- Piątek. A wies gdzie on gra? w Milanie !

Ot, takie młode pokolenie rośnie :)

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 23, 2019 19:45   

B4ry, Twój z życia wzięty przykład potwierdza właśnie to, o czym pisałem. Transfer Piątka bardzo pomoże kontynuować ciągłość pokoleniową Milanistów nad Wisłą. W ostatnich latach zauważyłem problem z rozpoznawaniem Milanu przez dzieci urodzone po jakimś 2005 roku. Trochę smutno mi było, gdy dziesięcioletni synek mojego brata ciotecznego całkiem dobrze znał skład Juventusu, a o naszym klubie nie słyszał. Ostatniego lata widziałem na ulicach sporo chłopców ubranych w koszulki Juventusu z nazwiskiem Ronaldo na plecach. Teraz karta się dla nas odwróciła i mimo tego czasem męczącego już medialnego zgiełku wokół Krzyśka i drużyny Rossonerich, pojawiło się wiele pozytywów wynikających bezpośrednio z transferu Polaka.

Adin 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 23:11   

Elliott and Lille

Elliott does not stop, on the contrary: They seem to have taken a taste for it. About a month ago the news reached the headlines that the American fund would have intervened to save the French club Lille, a true revelation of this season, led by the formidable striker Nicolas Pepe (to date 19 goals and 13 assists)

The French club, in fact, a year ago was warned by the DNCG (Direction nationale du contrôle de gestion, independent commission that monitors the accounts of football clubs in Ligue 1), that the situation had become unsustainable and that, therefore, risked being sanctioned with relegation. At the end of the 2017/2018 season, the club had come to an abysmal loss of around 142 million. To cover this deficit, Lille had to resort to borrowing, exhibiting, at the end of the 2017-2018 season, a record financial debt of 249 million euros (the highest in all Ligue 1 according to the report published by the DNCG).

Gerard Lopez, president of the club, was cornered and decided to negotiate with Singer; already a club creditor; another help in order to free the football club from debts and avoid relegation. agreement with Elliott follows a pattern that we Milanists know very well, and allowed not only to finance the losses but also to register at the end of last season a very positive cash flow (69.5 million available). The club, therefore, was able to guarantee the payment of salaries, without the risk of filing for bankruptcy.

That said, as you read on, you will understand how Paul Singer actually controls the fortunes of the French club.

LOSC Lille football club is 80% owned by Gerard Lopez (through the Chimera Consulting of Hong-Kong) and 20% by Marc Ingla (through the Spanish Kramink SL) through Victory Soccer, a UK company, in turn, 99.8% owned by Luxemburger Lux Royalty Sarl, whose 100% is owned by L Holding, a French company that holds Lille in the first instance.

At the end of last year, LOSC Lille registered a net asset position of -141.87 million euros. This clearly meant that the club's debts were far superior to its assets, that is, to all the wealth it possessed. Consequently, there were concerns from the DNCG about the club's ability to repay such a debt.

The aforementioned financial authority then asked the club's management to restore equity. This was done last January 28: Lille was recapitalized for 142 million euros, thanks to a remission of the debt granted by the two creditors of the club: American hedge fund Elliott for 117 million and Gerard Lopez for 25 million.

A few weeks ago, a source close to the business consulted by the press agency France Presse confirmed the circumstance, stating that the French club has solved its financial troubles with a capital increase of 142M: The capital has been increased through a complete abandonment of debt to the club. The owner Gerard Lopez contributed 25 million euros, while the American investment fund Elliott brought in 117 million euros. The main consequence is that the club no longer has debts either to Gerard Lopez or to Elliott. Today it is solely the president of the club who owes money to the investment fund.

At this point, there is only one question: how did President Lopez manage to guarantee the survival of the club? Exactly in the same way that Mr Li, in his time, guaranteed the conclusion of the deal with Fininvest: personally borrowing. Yes, but what guarantees could the president of Lille provide? What did he have to give in return?

We proceed in order: as previously mentioned, initially Elliott was one of the club's creditors. Therefore, at the time of making the first loan, two shareholders within the Luxembourg controlling company appear on 11/29/2017: the companies Zayn Investments Limited and Manchester Securities Corp, with revenues of 0.1% each, equal to a class A-2 share.

Subsequently, on May 28, 2018, the by-laws of Lux Royalty S.à.r.l. it has been updated in a way not dissimilar from what has already been learned by readers in the article '' The Singer Highway '' https://www.feliceraimond....llo-statuto-di - redoneri-sport-investment-lux / in which the undersigned has revealed one of the legal mechanisms with which Singer took AC Milan.

Article 8 of the statute of the parent company of Lille, in fact, refers to the same Luxembourg law used for the Rossoneri club:

W skrócie gdzies wyczytałem, że współpraca pomiędzy Lille i Milanem moze wrzeć.

TMW - Milan, steps forward for Osimhen: he will be loaned to Lille

Milan has targeted the Charleroi-owned striker Victor Osimhen. During the January market a sort of option for the summer, in a few months we will move from words to deeds. Osimhen will most likely be bought by Milan and then will be loaned to Lille.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 23:15   

Szkoda, że Lille zagra w LM, bo Elliot mógłby kupować tam piłkarzy za grubą kasę, bo FPP nie miałoby racji bytu i oddawać ich do nas za grosze. :P

Adin 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 23:32   

Ale Elliot ma mozliwości malwersacji, bo moze dawać kredyty:).

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 1:20   

Z 2-3 miesiące temu były też plotki jakoby Lazio negocjowało z Eliottem pożyczkę na temat stadionu i wkręcona tam też transfer Savicia

z ostrożnością do takich plotek bym podchodził mimo wszystko

Odpowiedz do tematu