Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Polityka

Luźne rozmowy na wszystkie tematy. Czyli o wszystkim - całkowita dowolność (no prawie ;)).

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Marco7
Milanista
Milanista

Post autor: Marco7 »

Renesco, to przecie¿ nie ja stwierdzi³em, ¿e wysoko¶æ ³apówki powinno siê negocjowaæ :)
Ostatnio zmieniony 23 lis 2018, 13:49 przez Marco7, łącznie zmieniany 1 raz.
"History will be kind to me... for I intend to write it"
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

Post autor: Renesco »

Marco7 wierzę na słowo, że Ty bierzesz "co łaska" :)
Marco7
Milanista
Milanista

Najwyra¼niej nie jestem jeszcze tak w tym wyrobiony jak Ty, ¿eby siê targowaæ ;)
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

To Ty tu robisz za specjalistę od łapówek, nie musisz się ze mną dzielić tym mianem. Wierzę, że jako ekspert w tej dziedzinie robisz to najlepiej, ale tajniki możesz zostawić dla siebie :) ja przecież według Ciebie po dostaniu takiej propozycji zinterpretowałbym ją jako darowiznę na schronisko :)
Marco7
Milanista
Milanista

Powtórzê jeszcze raz: To Ty twierdzi³e¶, ¿e ³apówki powinno siê negocjowaæ. Ja nie mia³em o tym zielonego pojêcia, ale k³ad³em to na karb braku do¶wiadczenia ;).
ja przecie¿ wed³ug Ciebie po dostaniu takiej propozycji zinterpretowa³bym j± jako darowiznê na schronisko :)
Tak, ale dopiero po tym , jakby Ciê na braniu tej ³apówki przy³apali :)
Awatar użytkownika
Renesco
Milanista z Klasą
Milanista z Klasą

No dobrze Marco7, przyznam się, że już pogubiłem się w tym, czy zgrywasz specjalistę, czy nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, z mojej strony EOT :)
Ostatnio zmieniony 23 lis 2018, 14:13 przez Renesco, łącznie zmieniany 1 raz.
Marco7
Milanista
Milanista

Wielokrotnie? To znajd¼ mi te przynajmniej dwa razy :)

EDIT: OK, zgadzam siê, ¿e nie ma sensu tego kontynuowaæ, bo dosyæ mocno zanurkowali¶my poziomem.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Kultura wypowiedzi została zachowana, nie jest źle. Gorzej bywało w tym temacie ;)
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Post autor: STARY TIROWIEC »

Marco7 pisze:1) Nie wydaje Ci się dziwne, że Chrzanowski nie tylko załatwia temu prawnikowi pracę, ale również sugeruje Czarneckiemu w jaki sposób ten prawnik powinien być wynagradzany (przecież to może być kompletnie niespójne z systemem wynagradzania pozostałych prawników w firmach Czarneckiego) i w imieniu tego prawnika "negocjuje" to wynagrodzenie, tak jakby ten prawnik nie miał tu nic do powiedzenia?

2) nie jest dla Ciebie jakimś kuriozalnym konfliktem interesów, że ten polecony prawnik miał być zgodnie z sugestią Chrzanowskiego wynagradzany od sukcesu restrukturyzacji, który to sukces w zasadzie w 100% (no w najgorszym razie w 90%) zależy od decyzji podejmowanych przez KNF?

3) czy nie jest dla Ciebie zastanawiający fakt, że prawnik, którego Chrzanowski przedstawia jako eksperta od restrukturyzacji, który może bardzo pomóc Getinowi, jak sam ten prawnik przyznał już po wybuhu afery, nie ma żadnego doświadczenia w restrukturyzacjach banków? Ze swej strony mogę dodać, ze w pracy sporo współpracujemy z kancelariami prawniczymi i to w dużej mierze właśnie w tych obszarach, ale ani ja, ani zaden z moich kolegów nigdy o tym prawniku nawet nie słyszał. Ale to tak na marginesie.
Wydaje mi się to dziwne, kuriozalne i zastanawiające, dlatego z nie feruję wyroków z pewnością siebie graniczącą w okolicach 100%.

Ale mam również kilka wątpliwości podważające wersję Czarneckiego:
1 Dlaczego czekał 8 miesięcy z zawiadomieniem o przestępstwie? (choć może lepszym określeniem było z "pozwoleniem" GW na ujawnienie afery)
2 Dowód w postaci owej tajemniczej kartki, której nikt nie widział, a na podstawie której wydano już wyrok
3 W Twojej opinii uważasz Chrzanowskiego za cynicznego i obłudnego. Ja odbieram go po przesłuchaniu (całości już) rozmowy jako naiwnego i za dużo paplającego. Ale to są tylko nasze opinie, prawda może być jeszcze inna.
4 W owym podaniu na kartce kwoty, tłumaczonym jako obawa przed wymawianiem kwoty na głos, aby nie było dowodów, nie pasuje mi jedna rzecz. Mianowice Chrzanowski przez ok 1,5 godz. rozmowy, sprawia wrażenie jakby zupełnie nie podejrzewał, że może być podsłuchiwany/nagrywany. Z zupełną swobodą i na głos opowiada o tym, że ktoś chce przejąć bank za złotówkę, podpowiada co ludzie Czarneckiego powinni/nie powinni mówić przed jakąś komisją, kto ma osobiste animozje do jego banków.
Jego zaś rzekoma propozycja łapówki, sposób w jaki ma się to odbyć również jest mówiona na głos. A gdy dochodzi to ceny, to nagle gość zaczyna coś podejrzewać i na wszelki wypadek, żeby nie zostać nagrany, podaje cenę na kartce. W nieco karykaturalny sposób mógłbym to przedstawić w takiej anegdocie:
Policjant zatrzymuje kierowcę za wykroczenie i informuje go, że musi wlepić mu mandat. Ale jednocześnie informuje go, że mógłby odstąpić od czynności, gdyby otrzymał kopertę w prezentem w środku. Nie może jednak przyjąć tej koperty w bezpośredni sposób, więc sugeruje, że najlepiej jak kierowca pojedzie na najbliższą stacje benzynową, uda się do męskiej toalety i pozostawi tą kopertę za spłuczką. A co wysokości prezentu to nie może tego powiedzieć na głos, bo obawia się, że może być podsłuchiwany i nagrywany, więc napisze tą kwotę na kartce i poda ją kierowcy.
Gdyby policjant odwalił takie numer, to spokojnie można by mu przyznać tytuł "Idioty roku". Jednak jak sam stwierdziłeś
Marco7 pisze:Chyba nie mamy Chrzanowskiego za aż takiego idiotę, że nie domyśliłby się, ze coś jest nie tak w takim wypadku?
a jednocześnie, element owej karteczki, sugeruje że jest kompletnym idiotą. No bo jaki jest sens, na głos zaproponować w zawoalowany sposób łapówkę, na głos omówić techniczny sposób jej przekazania, a na koniec z ostrożności i strachu przed nagraniem kwotę łapówki podać na kartce? Wiesz, ja albo próbował bym zachować całkowitą ostrożność, albo omawiając łapówkę całą omówiłbym na głos, bez odstawiania szopek z karteczkami. Choć nie piszę tego z własnego doświadczenia :P.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

rafal996 pisze:Kultura wypowiedzi została zachowana, nie jest źle. Gorzej bywało w tym temacie
Amen :).
Marco7
Milanista
Milanista

STARY TIROWIEC pisze:Wydaje mi siê to dziwne, kuriozalne i zastanawiaj±ce, dlatego z nie ferujê wyroków z pewno¶ci± siebie granicz±c± w okolicach 100%.
Przyznam, ¿e kompletnie nie rozumiem Twojego toku rozumowania w tej kwestii. Je¿eli jest to dla Ciebie dziwne, kuriozalne i zastanawiaj±ce, to wydawa³oby siê powinno Ci to u³atwiaæ ocenê ca³ej sytuacji, a nie utrudniaæ.
A na podstawie tej oceny dawaæ przekonanie granicz±ce ze 100% pewno¶ci±, ¿e to nie by³o ¿adne za³atwianie posady, tylko wyci±ganie ³apówki.
STARY TIROWIEC pisze:Ale mam równie¿ kilka w±tpliwo¶ci podwa¿aj±ce wersjê Czarneckiego:
1 Dlaczego czeka³ 8 miesiêcy z zawiadomieniem o przestêpstwie? (choæ mo¿e lepszym okre¶leniem by³o z "pozwoleniem" GW na ujawnienie afery)
Ale w jaki sposób to, ¿e ta¶my zosta³y ujawnione po kilku miesi±cach, a nie nazajutrz obni¿a wiarygodno¶æ nagrañ? Czy ta¶my nagrane przez kelnerów w "Sowie i przyjacio³ach" s± dla Ciebie niewiarygodne, bo zosta³y ujawnione dopiero po czasie?

Powodów mog± byæ setki. Czarnecki móg³ liczyæ, ¿e jeszcze bêdzie w stanie nagraæ kilka rozmów/wyci±gn±æ od Chrzanowskiego nowe ciekawe w±tki. Móg³ czekaæ, a¿ siê pewne wydarzenia zmaterializuj±, tak ¿eby nagrywanemu trudniej by³o siê wy³gaæ. We¼my np. te poruszane ju¿ urodziny Hitlera w lesie. Jeden z bohaterów sprzeda³ prokuraturze niez³± bajeczkê, ¿e to wszystko by³o inscenizacja op³acona przez dziennikarzy TVN. I pewnie prêdzej mo¿na by³oby uwierzyæ, ¿e to byli patrioci i narodowcy, którzy tylko na jeden dzieñ odeszli od swoich idea³ów, ¿eby zarobiæ 20 kawa³ków, gdyby nie fakt, ¿e po o¶miu miesi±cach od zaj¶cia trzymali sobie "na pami±tkê" hitlerowskie mundury i inne rekwizyty:
https://dorzeczy.pl/kraj/83097/Urodziny ... w-tle.html
Po upublicznieniu reporta¿u ruszy³o prokuratorskie ¶ledztwo, do akcji wkroczy³a ABW, policja i inne s³u¿by. W domach podejrzanych znaleziono m.in.flagi, mundury, naszywki i publikacje o symbolice nazistowskiej (w jednym miejscu znaleziono tak¿e amunicjê i broñ).
Analogicznie, gdyby rozmowê Sienkiewicz i Belki ujawniono ju¿ nastêpnego dnia, to obydwaj panowie mogliby utrzymywaæ, ¿e to wszystko by³a tylko taka gadanina przy alkoholu. A ¿e ujawniono po wielu miesi±cach to przypadkiem wszystko o czym rozmawiali siê zrealizowa³o i du¿o ciê¿ej im by³o wmawiaæ, ¿e to przypadek.
STARY TIROWIEC pisze:2 Dowód w postaci owej tajemniczej kartki, której nikt nie widzia³, a na podstawie której wydano ju¿ wyrok
Wyrok wydano nie na podstawie karteczki, tylko na podstawie nagrania. Tak siê zastanawiam: jakby rozmawiali w restauracji, a Chrzanowski zamiast na kartce ten "1%" napisa³ na rozsypanej soli. By³by bezkarny, tylko dlatego, ¿e nie mo¿na mu udowodniæ co konkretnie na tej soli napisa³, choæby nie wiem co by³o na nagraniach?

STARY TIROWIEC pisze:a jednocze¶nie, element owej karteczki, sugeruje ¿e jest kompletnym idiot±. No bo jaki jest sens, na g³os zaproponowaæ w zawoalowany sposób ³apówkê, na g³os omówiæ techniczny sposób jej przekazania, a na koniec z ostro¿no¶ci i strachu przed nagraniem kwotê ³apówki podaæ na kartce? Wiesz, ja albo próbowa³ bym zachowaæ ca³kowit± ostro¿no¶æ, albo omawiaj±c ³apówkê ca³± omówi³bym na g³os, bez odstawiania szopek z karteczkami. Choæ nie piszê tego z w³asnego do¶wiadczenia :P.
Jak dla mnie Chrzanowski zachowywa³ wszelkie ¶rodki ostro¿no¶ci. Przed rozmow± w³±czy³ "szumid³a", ³apówka zamiast w neseserze w jakim¶ parku mia³± byæ wrêczona w formie pensji znajomego adwokata, a jej kwotê na wszelki wypadek zapisa³ na kartce. Ale wszystkiego na migi przecie¿ nie móg³ Czarneckiemu przekazaæ, st±d techniczne szczegó³y powiedzia³ na g³os licz±c na szumid³a.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

Zabawna sprawa.

Ale tak naprawdę wszystkie osoby podważające sens pisania tej kwoty na karteczce jako nielogicznej, głupiej, więc pewnie wymyślonej przez Czarneckiego... są właśnie chodzącymi dowodami na to, że napisanie tego na kartce, zamiast powiedzenia wprost, miało sens i właśnie zbiera pozytywne żniwa w postaci argumentacji tych właśnie osób ;)
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

Marco7 ja nauczony przede wszystkim własnym doświadczeniem, staram się nie ferować wyroków z 100% pewnością. Już nieraz zdarzało mi się pisać coś "na pewno", po czym pojawiały się okoliczności, wychodziły na światło dzienne fakty, które zmuszały do zweryfikowania opinii na dany temat. Nieraz też słyszałem, czytałem choćby na tym forum stwierdzenie "prawda była inna niż przedstawiały to media". Dlatego pisząc choćby na tym forum, używam często sformułowań "moim zdaniem", "chłopski rozum/zdrowy rozsądek podpowiada" itp. Zdaję sobie też sprawę, że media niezależnie od sympatii politycznych potrafią przedstawiać sprawę, tak jak jest im wygodnie.
Marco7 pisze:Przyznam, że kompletnie nie rozumiem Twojego toku rozumowania w tej kwestii. Jeżeli jest to dla Ciebie dziwne, kuriozalne i zastanawiające, to wydawałoby się powinno Ci to ułatwiać ocenę całej sytuacji, a nie utrudniać.

A na podstawie tej oceny dawać przekonanie graniczące ze 100% pewnością, że to nie było żadne załatwianie posady, tylko wyciąganie łapówki.
Bo widzisz ja często tak mam, że przyjmuję postawę adwokata diabła, i interesuje mnie jak to jest widziane z drugiej strony. Bo Ty przedstawiasz swoje argumenty na "za" i muszę przyznać, że Twoje argumenty są mocne, ale dostrzegam również argumenty "przeciw" a przynajmniej takie, które nie pasują do całej układanki. Odnoszę wrażenie, że Ty jednak nie chcesz ich wziąć pod uwagę, niejako dlatego, że nie pasują one do wcześniej ustalonego werdyktu :hmm: ?
Marco7 pisze:Ale w jaki sposób to, że taśmy zostały ujawnione po kilku miesiącach, a nie nazajutrz obniża wiarygodność nagrań?
Zastanawia mnie, podobnie jak to było z nagraniami u Sowy, czy te taśmy służą do ujawnienia przestępstwa, czy są narzędziem do rozgrywania, szantażowania w celu odniesienia określonych korzyści biznesowych, politycznych?
Marco7 pisze:Wyrok wydano nie na podstawie karteczki, tylko na podstawie nagrania. Tak się zastanawiam: jakby rozmawiali w restauracji, a Chrzanowski zamiast na kartce ten "1%" napisał na rozsypanej soli
Dla mnie kolejna nieścisłość. Gość jest tak sprytny, że ma 3 dyktafony, ale nie skojarzy, że karteczka może być jeszcze mocniejszym dowodem przestępstwa. Przecież można by ją było zanieść do grafologa i udowodnić, że to pismo Chrzanowskiego.
Marco7 pisze:Jak dla mnie Chrzanowski zachowywał wszelkie środki ostrożności. Przed rozmową włączył "szumidła", łapówka zamiast w neseserze w jakimś parku miałą być wręczona w formie pensji znajomego adwokata, a jej kwotę na wszelki wypadek zapisał na kartce. Ale wszystkiego na migi przecież nie mógł Czarneckiemu przekazać, stąd techniczne szczegóły powiedział na głos licząc na szumidła.
Tutaj pozostaje tylko spisać protokół rozbieżności, bo dla Ciebie takie postępowanie świadczy o szczególnej ostrożności, dla mnie świadczy to o głupocie :).
Venomik pisze:Ale tak naprawdę wszystkie osoby podważające sens pisania tej kwoty na karteczce jako nielogicznej, głupiej, więc pewnie wymyślonej przez Czarneckiego... są właśnie chodzącymi dowodami na to, że napisanie tego na kartce, zamiast powiedzenia wprost, miało sens i właśnie zbiera pozytywne żniwa w postaci argumentacji tych właśnie osób
Pytanie tylko jaki efekt chciano osiągnąć tą karteczką. Czy mieć dowód na 40 milionów, czy wywołać gorącą dyskusję na forum ;).

I żeby było jasne, jestem za rozwiązaniem tej sprawy i pociągnięcia do odpowiedzialności winnych. Może za niedługo pojawią się informacje, które rzucą więcej światła na ta sprawę, a nasze teoretyzowanie przestanie mieć rację bytu :).
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

STARY TIROWIEC pisze:Gość jest tak sprytny, że ma 3 dyktafony, ale nie skojarzy, że karteczka może być jeszcze mocniejszym dowodem przestępstwa.
Nie wiem dlaczego zakładasz, że on tę karteczkę dostał do ręki ;) Przecież takich dowodów się nie zostawia.
STARY TIROWIEC pisze:Zastanawia mnie, podobnie jak to było z nagraniami u Sowy, czy te taśmy służą do ujawnienia przestępstwa, czy są narzędziem do rozgrywania, szantażowania w celu odniesienia określonych korzyści biznesowych, politycznych?
Zastanawia Cię? Ależ oczywiście, że nie służą do ujawnienia przestępstwa i nikt ich nie ujawnia z troski o przestrzeganie prawa. U Sowy w ogóle sprawa jest ewidentna, nie wiadomo tylko do końca, kto zlecał (bo że Falenta to słup nie mam wątpliwości), ale wiadomo po co - żeby zdestabilizować i obalić rząd. Zamiar się w pełni udał. Natomiast w sprawie KNF to już opisywałem. Toczyły się targi, negocjacje, Czarnecki miał taśmy, ale chciał coś ugrać dla siebie, dlatego zwlekał. Gdyby się dogadali, taśm by nigdy nikt nie usłyszał.

Tylko powiedz, co to zmienia?

Nawiasem mówiąc, Chrzanowski został zatrzymany i ma postawione zarzuty. Co prawda z łagodniejszego artykułu, niż chciał Giertych, ale i tak grozi mu do 10 lat. Biedny pionek... Ale pewnie swoi go wybronią.
STARY TIROWIEC
Milanista
Milanista

rafal996 pisze:Nie wiem dlaczego zakładasz, że on tę karteczkę dostał do ręki
Masz rację, zagalopowałem się, zakładając że Czarnecki dostał karteczkę do ręki. Bo to, że dostał ją do ręki jest mniej więcej tak samo pewne, jak to że ona w ogóle istniała ;).
Marco7
Milanista
Milanista

STARY TIROWIEC pisze:Marco7 ja nauczony przede wszystkim w³asnym do¶wiadczeniem, staram siê nie ferowaæ wyroków z 100% pewno¶ci±. Ju¿ nieraz zdarza³o mi siê pisaæ co¶ "na pewno", po czym pojawia³y siê okoliczno¶ci, wychodzi³y na ¶wiat³o dzienne fakty, które zmusza³y do zweryfikowania opinii na dany temat. Nieraz te¿ s³ysza³em, czyta³em choæby na tym forum stwierdzenie "prawda by³a inna ni¿ przedstawia³y to media".
Nowe fakty ok, na nie zawsze trzeba braæ poprawkê. Ale przynajmniej ja odczytywa³em Twoje posty, ¿e w ¶wietle tego co wiemy nie widzisz twardych dowodów na winê Chrzanowskiego wytykaj±c brak karteczki, czy ¿e nie pada sakramentalne "dawaj 40 baniek".
STARY TIROWIEC pisze:Odnoszê wra¿enie, ¿e Ty jednak nie chcesz ich wzi±æ pod uwagê, niejako dlatego, ¿e nie pasuj± one do wcze¶niej ustalonego werdyktu :hmm: ?
Jedyne argumenty jakie do tej pory us³ysza³em, to:
1) Nie ma karteczki
2) Czarnecki nie wykrzycza³ jej tre¶ci na g³os
3)Nie targowa³ siê
4) To co prawda jest dziwne, kuriozalne i zastanawiajace, ¿e Chrzanowski sam negocjowa³ p³acê oraz warunki wynagrodzenia dla prawnika, który nie mia³ ¿adnego do¶wiadczenia w obszarze, w którym mia³ robiæ za eksperta, a którego wynagrodzenie tym samym w 100% mia³o byæ zale¿ne od decyzji podejmowanych przez Chrzanowskiego, ale skoro w ¿adnym miejscu nie powiedzia³, ¿e to ³apówka dla niego to nie mamy pewno¶ci.

Przyznajê, ¿e te argumenty do mnie nie trafiaj±, dlatego mój werdykt jest taki jaki jest.
STARY TIROWIEC pisze:Zastanawia mnie, podobnie jak to by³o z nagraniami u Sowy, czy te ta¶my s³u¿± do ujawnienia przestêpstwa, czy s± narzêdziem do rozgrywania, szanta¿owania w celu odniesienia okre¶lonych korzy¶ci biznesowych, politycznych?
Intencje Czarneckiego w ¿aden sposób nie wp³ywaj± na ocenê zdarzeñ zawartych na ta¶mach. Co najwy¿ej zmieniaj± ocenê Czarneckiego, je¶li np. chcia³ jeszcze szanta¿owaæ Chrzanowskiego.
STARY TIROWIEC pisze:
Venomik pisze:Ale tak naprawdê wszystkie osoby podwa¿aj±ce sens pisania tej kwoty na karteczce jako nielogicznej, g³upiej, wiêc pewnie wymy¶lonej przez Czarneckiego... s± w³a¶nie chodz±cymi dowodami na to, ¿e napisanie tego na kartce, zamiast powiedzenia wprost, mia³o sens i w³a¶nie zbiera pozytywne ¿niwa w postaci argumentacji tych w³a¶nie osób
Pytanie tylko jaki efekt chciano osi±gn±æ t± karteczk±. Czy mieæ dowód na 40 milionów, czy wywo³aæ gor±c± dyskusjê na forum ;).
Venomik pisze raczej o perspektywie Chrzanowskiego, a nie Czarneckiego. On w³a¶nie takich dowodów nie chcia³.
Awatar użytkownika
bogiel
Milanista
Milanista

Post autor: bogiel »

Szczerość w polityce rzadka rzecz. O wyłudzeniach VAT ... Naprawdę zdumiewające.

1. https://www.youtube.com/watch?v=D010qEKYf3U *

2. https://www.youtube.com/watch?v=2I7C52kYoeY#t=4m53s

Niech sobie każdy wyciągnie wnioski czy Tusk, Rostowski i Nowak powinni ponieść odpowiedzialność karną.

* slowo "miażdzy" w tytule pasuje tutaj jak świnia do karety.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

z ciekawostki posłuchać o CPK https://www.youtube.com/watch?v=vZBx5Mri51w
Marco7
Milanista
Milanista

A co konkretnie ciekawego jest w tym filmiku? Kolejny kole¶, który twierdzi, ¿e budowa CPK poprawi eksport i import [']
bogiel pisze: Szczero¶æ w polityce rzadka rzecz. O wy³udzeniach VAT ... Naprawdê zdumiewaj±ce.

1. https://www.youtube.com/watch?v=D010qEKYf3U *

2. https://www.youtube.com/w...52kYoeY#t=4m53s

Niech sobie ka¿dy wyci±gnie wnioski czy Tusk, Rostowski i Nowak powinni ponie¶æ odpowiedzialno¶æ karn±.

* slowo "mia¿dzy" w tytule pasuje tutaj jak ¶winia do karety.
Mia¿d¿y, masakruje - to s± typowe okre¶lenia, które s± zamieszczane w tytu³ach filmików, by z góry jeszcze przed obejrzeniem ka¿dego widza "u¶wiadomiæ" kto ma w dyskusji racjê i ¿eby g³upio by³o siê nawet przez chwilê nad tym zastanawiaæ i w³±czaæ w³asny os±d.

Co do kwestii VAT to jestem bardzo ciekaw wyników prowadzonych ¶ledztw, bo dla mnie osobi¶cie s± to bardzo wa¿ne kwestie. Ale z t± odpowiedzialno¶ci± karn± na podstawie jedynie tego co wiemy teraz, a ju¿ na pewno na podstawie tego przes³uchania to mocno siê zagalopowa³e¶.

Bardzo chcia³bym, ¿eby¶my stosowali do wszystkich t± sam± miarê. Przez ostatnie dwie strony tego w±tku spierali¶my siê, czy nagranie rozmowy jest wystarczaj±cym dowodem na korupcjê Chrzanowskiego. A tutaj chcia³by¶ odpowiedzialno¶ci karnej na podstawie zeznañ Chojnej-Duch, która opiera siê na w³asnych odczuciach, bo jak sama stwierdzi³a" nie pyta³a, bo wiedzia³a".
Nie ma chyba w cywilizowanym ¶wiecie s±du, który na podstawie takich przes³anek móg³by kogokolwiek skazaæ. Na podobnej zasadzie Jaros³awa Kaczyñskiego mog³aby czekaæ odpowiedzialno¶æ karna za spowodowanie ¶mierci ponad stu osób, jedynie dlatego, ¿e Wa³êsa twierdzi, ¿e to prezes kaza³ l±dowaæ za wszelk± cenê.
Adin
Milanista
Milanista

Post autor: Adin »

Odpisze teraz bo w święta nie wypadało:).

Marco7 a moze czasem warto posłuchać ludzi, którzy są ekspertami apolitycznymi. Mam świadomośc, że betoniarstwo i marudzenie jest naszą chlubą. Bez przesady.

Czytałem wasze wypociny:

Polska leży w środkowej części Europy. Jest to dosyć duży rynek. Jesteśmy historycznie na przęcieciu szlaków Zachód Wschód i Północ i Południe. Nikt z naszych sąsiadów nie ma Centralnego Portu Lotniczego poza Niemcami. Oni mają jeden w Frankfurcie, który jest blisko Amsterdamu i Paryża. Port w Berlinie jest powoli dokańczany i ma nadal wiele niedoróbek. Najwyrażniej budowanie w naszej częśći Europy jest opłacalne. Rozumiem argumenty nad wykorzystaniem funduszy na inny cel, ale mówmy sobie szczerze kto z nich korzysta. Wybudujemy Autostrade z Zachodu na Wschód i Niemcy będą mieli lepszy przejazd do handlowania z Ruskimi. Sankcje to ściema. Musi być jakieś centrum gdzie będą wyskakiwać póżniej kolejne gałęzie logistyczne. Tak jest w Holandii gdzie co kolejne formy przejazdów są ze soba połączone. Wystarczy jedynie wyjechać zagranicę zobaczyć jak to wszystko tam jest zorganizowane pod względem logistycznym. Kiedyś w Polsce głównym ośrodkiem handlowym był Gdańsk i tam było przewożone całe zboże. Dlatego Polska była bogata. Nie wykorzystała jednak szansy na kolonializm, bo fundusze miała i została wiadomo gdzie.

Inna sprawa jeżeli Polak to nie ekspert. To dam zagranicznego eksperta, bo ponoć lepszy:). Francuskie nazwisko od razu jest nowoczesne i proeuropejskie xD.

https://www.polskieradio.pl/42/273/Arty ... unikacyjny
Marco7
Milanista
Milanista

Adin pisze:Marco7 a moze czasem warto pos³uchaæ ludzi, którzy s± ekspertami apolitycznymi.
Ani z niego ekspert, ani apolityczny.
Pytanie co czyni wed³ug Ciebie z tego Bartosiaka eksperta od studiów wykonalno¶ci projektów infrastrukturalnych? Jest prawnikiem, sam siebie okre¶la jako "ekspert do spraw geopolityki i strategii, nowoczesnej sztuki wojennej i wojny morskiej". A jego wypowiedzi o wp³ywie CPK na wymianê handlow± tylko potwierdzaj±, ¿e ma bardzo mgliste pojêcie o czym w ogóle mówi.
Adin pisze:Czyta³em wasze wypociny:
Jak my pisali¶my wypociny, to jak nazwiesz to?
Polska le¿y w ¶rodkowej czê¶ci Europy. Jest to dosyæ du¿y rynek. Jeste¶my historycznie na przêcieciu szlaków Zachód Wschód i Pó³noc i Po³udnie. Nikt z naszych s±siadów nie ma Centralnego Portu Lotniczego poza Niemcami. Oni maj± jeden w Frankfurcie, który jest blisko Amsterdamu i Pary¿a. Port w Berlinie jest powoli dokañczany i ma nadal wiele niedoróbek. Najwyra¿niej budowanie w naszej czê¶æi Europy jest op³acalne.

Adin pisze:Kiedy¶ w Polsce g³ównym o¶rodkiem handlowym by³ Gdañsk i tam by³o przewo¿one ca³e zbo¿e. Dlatego Polska by³a bogata. Nie wykorzysta³a jednak szansy na kolonializm, bo fundusze mia³a i zosta³a wiadomo gdzie.
Po pierwsze nie ca³e, bo by³y te¿ inne porty, jak choæby Ryga. Choæ Gdañsk by³ bezsprzecznie najwiêkszy. Po drugie Polska (a bardziej precyzyjnie szlachta) by³a bogata jak ceny zbo¿a w Europie by³y wysokie i nie ma to nic wspólnego z tym, ¿e to by³ Gdañsk, Szczecin czy Elbl±g i czy akurat znajdowa³ siê na naszym terytorium. Jak koniunktura na zbo¿e siad³a, bo rolnictwo na Zachodzie robi³o siê du¿o bardziej wydajne, a nasze nadal pozosta³o mocno ekstensywne i oparte na pracy pañszczy¼nianej to i dochody t±pnê³y. Tu masz wykres z eksportem zbo¿a przez Gdañsk
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczposp ... 9-1799.jpg
Od 1772 po utracie Prus Królewskich nie mamy ju¿ dostêpu l±dowego do Gdañska, po 1792 roku tracimy ju¿ sam Gdañsk. A mimo to wolumeny eksportu przez Gdañsk pozostaj± podobne przez ca³y XVIII wiek.
No i na koniec ten kwiatek z kolonializmem. Jak Twoim zdaniem mieli¶my walczyæ o kolonie, skoro nigdy nie byli¶my potêg± morsk±, a jedyne wyj¶cie na ocean mieli¶my przez ³atwe do zablokowania cie¶niny duñskie? Pomijaj±c ju¿ fakt, ¿e od pocz±tku XVII wieku byli¶my ju¿ w fazie powolnego zwijania siê jako pañstwowo¶æ...
Adin pisze:Inna sprawa je¿eli Polak to nie ekspert. To dam zagranicznego eksperta, bo ponoæ lepszy:). Francuskie nazwisko od razu jest nowoczesne i proeuropejskie xD.

https://www.polskieradio.pl/42/273/Arty ... unikacyjny
Zastanawia³em siê czy kto¶ bêdzie siê powo³ywa³ na tê wypowied¼. Jest to niew±tpliwie test na umiejêtno¶æ logicznego i krytycznego my¶lenia. Facet jest szefem zrzeszenia linii lotniczych. Jakie on mo¿e wed³ug Ciebie mieæ zdanie na temat powstawania nowych lotnisk? Oczywi¶cie, ¿e chce, zeby powstawa³o ich jak najwiêcej, ¿eby ze sob± konkurowa³y i ¿eby stawki za obs³ugê linii spad³y jak najmocniej. Czy projekt bêdzie rentowny to nie jest absolutnie w krêgu jego zainteresowañ. Jak zapytasz prezesa cukrowni czy w jej okolicy rolnicy powinni obsiaæ wiêcej buraków to zawsze, ale to absolutnie zawsze powie Ci, ¿e jak najbardziej tak.
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Poniższe powinno dawać i nam do myślenia. Zresztą, już dawno temu, bo w tej chwili najprawdopodobniej jest już za późno...

https://palestyna.files.wordpress.com/2 ... =500&h=438
Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Jay-Jay Okocha
Milanista
Milanista

Post autor: Jay-Jay Okocha »

Pele: God sent me to earth to show how to play real football.
Maradona: I didn't send anyone...
Sulej
Milanista
Milanista

Post autor: Sulej »

Jego jeszcze nie eksmitowali?
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Za co? Dokąd?
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
ODPOWIEDZ