ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Mistrzów 2018/2019
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 08, 2018 10:39   

MK92 napisał/a:
No, wczorajszy wieczór w Turynie był bardzo miły chyba dla każdego sympatyka Milanu

Dla mnie nie był, ja tam bym wolał, żeby Włosi pokazywali swoją siłę w Europie, a za United nie przepadam jakoś szczególnie... Mourinho wręcz nie lubię ;)
Co do meczu, mści się trochę minimalizm, ale też brak skuteczności. Sytuacje takie, jak patelnia Cuadrado na szóstym metrze i przestrzelenie to kryminał. Ładnie zostali za to skarceni.

Oglądałem też Inter i tam mimo, że już jawnie życzyłem porażki, to w pewien sposób mnie postawa kuzynów zbudowała. Byli oczywiście dużo gorsi, ale potrafili się bronić i potrafili kontrować, tak że nie przynieśli wstydu. W kontekście rosnącej siły Serie A to jest dobra informacja.

Chciałbym, żeby znowu włoskie drużyny były traktowane poważnie w Europie i powoli to się dzieje.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 08, 2018 11:48   

rafal996, a ja wrecz przeciwnie, jestem kibicem United :) Manchester pokazal Juve, ze minimalizm moze nie byc taki oplacalny. Miod wolny Maty i jakies zamieszanie w polu karnym i o przewadze w meczu przez 86 minut juz nikt nie pamieta. Moze to na nich sposob wlasnie? Zaatakowac jak sa juz pewni zwyciestwa?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 29, 2018 00:03   

Barca zagra rezerwami z Tottenhamem i może przegrać. Wtedy Inter out, bo Tottenham strzelił gola na wyjeździe w meczu z Interem, a Inter nie. Mam rację (wiem, że lidze włoskiej jest inaczej)?

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 29, 2018 01:41   

Spurs ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Interem dzięki dzisiejszej wygranej. Wygrana z Barceloną daje jej awans obojętnie jak Inter wysoko wygra z PSV...

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 29, 2018 09:16   

Ciężko mi uwierzyć w taki scenariusz. Ogólnie to liczę, że Napoli i Interowi uda się awansować, zwłaszcza kosztem przereklamowanej ligi angielskiej. Słabo się człowiekowi robi jak czyta, że Harry Kane to jeden z najlepszych napastników w historii...

Szkoda, że Napoli musi się bać o awans do końca i tym bardziej szkoda tego remisu z PSG.

Gzikuu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lis 29, 2018 10:22   

miszcz napisał/a:
Ogólnie to liczę, że Napoli i Interowi uda się awansować, zwłaszcza kosztem przereklamowanej ligi angielskiej.

Myślę podobnie, ale ze względu na to, że im dłużej (oby nie do samego końca :P ) obie drużyny będę grały na dwóch frontach, tym bardziej wyjdzie ich zmęczenie w decydującej fazie sezonu.

Soja 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 29, 2018 11:07   

miszcz napisał/a:
Napoli musi się bać o awans do końca i tym bardziej szkoda tego remisu z PSG

Szkoda to frajerskiego remisu z Crveną Zvezdą w pierwszej kolejce. Gdyby nie to, to do Anglii jechaliby na wycieczkę tylko...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 29, 2018 12:12   

bogiel napisał/a:
Barca zagra rezerwami z Tottenhamem i może przegrać. Wtedy Inter out, bo Tottenham strzelił gola na wyjeździe w meczu z Interem, a Inter nie.

Dokładnie. Także teraz wszystko w rękach Barcelony. Może będzie chciała pomścić półfinał Ligi Mistrzów z 2010 roku i odpuści pojedynek z Kogutami? :P Choć może być też remis na San Siro i na Camp Nou w ostatniej kolejce, a wtedy również z drugiego miejsca wyjdzie Tottenham. Będzie ciekawie. W każdym razie, gdyby Inter zajął trzecie miejsce, to będzie można liczyć na euroderby Mediolanu wiosną 2019 roku, o ile my podołamy Dudelange i Olympiakosowi ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 29, 2018 12:12   

Z tym, że Crvena u siebie wygrała z Liverpoolem. Nie jest też powiedziane, że PSG tam wygra. Wtedy wyjdzie Liverpool z grupy gdy wygra z Napoli.

Nie wiem co jest gorsze, PSG z Buffonem i Neymarem czy Liverpool... ciężka sprawa :P Tak czy inaczej, w tej grupie każdy może skończyć na 3 miejscu w tym momencie.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 11, 2018 21:58   

Jeśli w grupie dwie drużyny mają tyle samo punktów to co decyduje o awansie?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 11, 2018 22:56   

Nieudany dzień dla włoskich klubow. Oba poza burtą. Inter strasznie sfrajerzył.

Brakło niewiele:
https://www.flashscore.pl...a;table;overall
https://www.flashscore.pl...a;table;overall

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Gru 11, 2018 23:01   

Szkoda sytuacji Milika. Trudniejsze zrobił (przyjęcie) łatwiejszego już nie...

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 11, 2018 23:14   

Szkoda. Tym bardziej, że odpadli kosztem angielskich drużyn.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 11, 2018 23:15   

Kiedy Inter wywalczył to 4. miejsce pomyślałem sobie, że i tak skończy się na fazie grupowej LM. Potem drużyna osiągała zaskakujące rezultaty. No i przyszły dwa ostatnie mecze - awans był na wyciągnięcie ręki...

Jakoś mi ich nie żal. Ciekawe czy Icardi dalej będzie chciał się w to bawić, czy odejdzie latem.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Gru 11, 2018 23:40   

Typowy Milik, najpierw świetne przyjęcie ciężkiej piłki, później beznadziejny strzał a na koniec prawie się zabił przy próbie przewrotki ;)

Żarty żartami, ale Inter niesamowicie sfrajerzył teraz. Barcelona wyszla takimi zawodnikami jak Cillessen (6 meczów przez ostatnie 3 lata), Miranda (18 lat, nigdy wcześniej nie grał w LM ani w lidze), Vermaelen (gość zagrał 30 meczów przez ponad 4 lata, nawet w Romie był głębokim rezerwowym), Alena (20 lat, łącznie 80 minut w lidze i LM wcześniej w całej karierze) czy Munir, który jest głęboką rezerwą i mial ledwie 150 minut w tym sezonie. A mimo wszystko zremisowała z Tottnhamem.
Inter musiał tylko wygrać z PSV. Wlasciwie pewnik przed meczem. A tu klops. Ogółem ledwie dwa punkty w 4 ostatnich meczach LM.
Widać kompletnie nie byli gotowi na te rozgrywki. W sumie nic dziwnego, w samym awansie mieli sporo szczęścia.

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 12, 2018 08:48   

Bubu napisał/a:
Szkoda sytuacji Milika. Trudniejsze zrobił (przyjęcie) łatwiejszego już nie...

Kto wie, jak by to się skończyło, gdyby sytuacja była odwrotna i Milik przyjmowałby piłkę prawą nogą, a uderzał lewą, która jest u niego wiodąca. Wystarczyło podnieść futbolówkę przy uderzeniu ciut wyżej, bardziej pod poprzeczkę, a on walnął prosto w Alissona... Szkoda... Z drugiej strony Liverpool, a w zasadzie Mane zmarnował dwie idealne sytuacje bramkowe, więc Napoli też może mówić o szczęściu, choć niestety w nieszczęściu...

Venomik napisał/a:
Żarty żartami, ale Inter niesamowicie sfrajerzył teraz.

Dokładnie. A to wszystko przez bardzo dobry start we wrześniu i październiku, którego nikt się nie spodziewał. Po losowaniu grup raczej każdy widział awans Barcelony i Tottenhamu, a Nerazzurri byli co najwyżej odsyłani do Ligi Europy, więc żalu jakiegoś wielkiego być nie powinno, jednak los im sprzyjał i mieli wszystko w swoich rękach, a to całkowicie zmieniło postać rzeczy. Ja tam się nawet cieszę, bo będzie szansa na derby Mediolanu w Lidze Europy, o ile nie sfrajerzymy z Olympiakosem ;)

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 12, 2018 08:51   

Inter frajerstwo czystej wody niestety, ale jeszcze bym się wstrzymał ze śmiechem do czwartku wieczora, znając Milan ;)
Szkoda mi Napoli , zwłaszcza Milika bo mógł zostać mega bohaterem, ostatnimi meczami fajnie plusował i byłaby to wisienka na torcie. Sam nie wiem co sądzić o tej sytuacji bo niby to było instynktownie i szybka decyzja, ale jednak powinien to wcisnąć... inna sprawa, że Mane wczoraj dał jeszcze większy popis indolencji strzeleckiej.
Zwrócił ktoś uwagę na tą akcję z 92 minuty , po okazji Milika akcja poszła dalej i Callejon strzelił , chyba ciut po gwizdku. Na gorąco komentatorzy (przynajmniej u mnie brytyjscy) nie roztrząsali tego, ale... co tam sędzia gwizdnął? Bo spalonego nie było a faulu na bramkarzu też raczej nie... Alisson leżał, więc nawet gdyby ułamek sekundy przed strzałem sędzia nie gwizdnął , bramka by padła. Trochę dziwna ta akcja...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 12, 2018 09:23   

Gwizdnięty był spalony. Nie było? Nie skupiłem się na powtórkach.

Szkoda, duża szkoda. Inna sprawa, że obie grupy dość trudne, a Inter jak na powrót do LM to i tak przynajmniej się nie skompromitował.

Bardzo się obawiam, żeby Milan nie podzielił ich losu. Tyle, że z LE już nie ma gdzie spaść.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 12, 2018 09:25   

Warto pamiętać o bandyckim faulu najdroższego obrońcy świata, po którym dostał tylko żółtko. Dla wielu fanów Liverpoolu to po prostu "męskie starcie", ale finał LM by powtórzyli ze względu na "faul" na Salahu. :rotfl2: Ciężko mi sympatyzować z tą ligą i jej fanami, więc wielka szkoda jeszcze raz Interu i Napoli. Nie zamierzam nikogo wyśmiewać, bo wolałbym odpaść z grupy LM niż czekać co tydzień na czwartek, które nie ekscytują ani trochę. Frekwencja na stadionach mówi wszystko.

W Interze dziwiło przede wszystkim podejście do meczu i wybory Spalettiego. Gość jest dobrym trenerem, ale po raz kolejny pokazuje jakim jest betonem. Po beznadziejnych wyborach z Juve znów dał ciała. Zwycięzcą to on na pewno nie jest.

VAR wchodzi od 1/8 prawda? Jestem ciekaw jak się sprawdzi. W LE też wchodzi od 1/16?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 12, 2018 19:51   

miszcz napisał/a:
W LE też wchodzi od 1/16?
Chyba nie.

Cytat:
Zwrócił ktoś uwagę na tą akcję z 92 minuty , po okazji Milika akcja poszła dalej i Callejon strzelił , chyba ciut po gwizdku. Na gorąco komentatorzy (przynajmniej u mnie brytyjscy) nie roztrząsali tego, ale... co tam sędzia gwizdnął?
Z tego co pamiętam to Koulibaly był na spalonym, ktory brał udział w starciu z Allisonem. Słuszna decyzja sedziego.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Gru 12, 2018 20:57   

Jak ktoś chcialby zobaczyć jak wyglądał ten faul o którym kilka razy wspomniano tutaj to tutaj filmik:
https://streamable.com/snlwd

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 12, 2018 21:18   

O matko... :shock:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Gru 12, 2018 21:21   

Będzie śmiesznie: spotkałęm sie z opiniami fanów angielskiego klubu, że to był czysty 'wślizg', bo trafił w piłkę najpierw.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Gru 12, 2018 22:22   

Przy VARze to chyba byłoby czerwo... I to tylko pokazuje, ze w piłce bardzo często decydują "epizody". I bez powtorek i tego typu rozwiązań naprawdę dość łatwo można wypaczyć wynik meczu...

bogiel 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 12, 2018 22:37   

https://www.flashscore.pl/mecz/A1KIR1vc/#wideo - podobny faul Wobera. Sedzia dal czerwoną.
Rożnica polega na tym, że piłkarz Bayernu jest przy pilce, a w przypadku Mertensa i Van Dijka piłka jest bezpańska.

P.S Co te Juve ...

Odpowiedz do tematu