ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 06, 2018 10:00   

A ja tu się zgadzam w pełni z rafalem996.

rafal996 napisał/a:
Jak sobie pomyślę o tym, co się kojarzy z jego Arsenalem, czyli wysoka kultura gry, znakomicie pracujący kolektyw, wypracowane schematy i automaty, to jest to dokładnie to, czego w Milanie od lat brakuje. Kto wie, czy nie właśnie telakiego fachowca potrzeba na sezon czy dwa, żeby zbudować podstawy?

Wenger nigdy nie należał do trenerów, o których marzyłem w kontekście Milanu. Jednak jest to człowiek o dużej renomie i doświadczeniu w swoim fachu. Pod tym względem przewyższa Seedorfa, Inzaghiego i Gattuso razem wziętych. Myślę, że Francuz potrafiłby zaszczepić wyższą kulturę gry niż Rino. Ma także ogromne doświadczenie w pracy z młodymi piłkarzami. Ale oczywiście póki wyniki są w miarę zadowalające, a w tej chwili tak właśnie się dzieje, to temat zmiany trenera i tak stoi na drugim planie.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 06, 2018 10:32   

Matko, każdy tylko nie ten piernik Wenger. Fakt, wprowadził Arsenal na wyższy poziom i zrewolucjonizował ten klub...ale 20 lat temu. Z drugiej strony z Kanonierów wzięliśmy spory zaciąg, bo mamy już kapitalnego Gazidisa i prawdopodobnie szefa skautów Gillesa Grimandiego (dzisiejsze info z LGdS). Te dwa nazwiska, to dobre info, ale wystarczy zobaczyć jak taki sam Arsenal grał za jego kadencji, a jak gra za Emerego. Chcemy być na topie, musimy mieć trenera z topu, którym nie jest ani Gattuso, ani tym bardziej Wenger. Koniec kropka.

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 06, 2018 20:56   

Pamiętajcie, że Wengerowi regularnie dyrektorzy sprzedawali wyróżniających graczy, a mimo to utrzymał się w topie PL przez kilkanaście lat. Można się śmiać z "4" ale to wciąż LM.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 07, 2018 23:39   

rafal996 napisał/a:

Jak sobie pomyślę o tym, co się kojarzy z jego Arsenalem, czyli wysoka kultura gry, znakomicie pracujący kolektyw, wypracowane schematy i automaty, to jest to dokładnie to, czego w Milanie od lat brakuje. Kto wie, czy nie właśnie telakiego fachowca potrzeba na sezon czy dwa, żeby zbudować podstawy?

Wenger niby już zdementował. Ale to co mi się najbardziej kojarzy z 'jego" Arsenalem to stawianie na młodzież i bardzo skuteczna polityka transferowa. Coś czego u nas nie ma od lat. Dlatego czysto hipotetycznie nie mówiłbym nie takiej kandydaturze. Do tego pasowałby on do naszych obecnych właścicieli, bo Arsenal Wengera w zasadzie finansował się sam sprzedażą najlepszych zawodników i promocją kolejnych, co nawet pozwoliło im koniec końców sfinansować z tego nowy stadion. Elliott na pewno patrzy na kasę, więc dla nich taka opcja byłaby wręcz idealna. PESEL faceta goni, wiec na pewno nie byłby trener na długie lata.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 13, 2018 12:00   

Świeży komentarz do decyzji CAS

http://sportlegis.com/dec...edural-details/

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 19:17   

Kolejna kontuzja! Jeśli wyeliminuje Romka na dłuższy czas to będzie już katastrofa. Bo nie wyobrażam sobie duetu Zapatu Simic lub Zapata Rodriguez. Czyżby popełniono jakieś błędy w intensywności treningu albo zawodnicy zostali zajechani? Strasznie martwią mnie nasze kontuzje bo przez to wylecimy z czwórki na dobre.

MK92 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 19:55   

Brak słów... To już chyba nawet nie może być wina ciężkiego treningu Gattuso, tylko jakiegoś chińskiego przekleństwa rzuconego na Milan przez Yonghonga Li na odchodne...

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 20:05   

Zwróćcie uwagę ile przez ostatnie dni wyleciało zawodników Serie A z kontuzjami. Pjanic, SMS, Manolas, Asamoah, Romagnoli...

To tak nawiasem. Co do kontuzji naszych, to nawet nie chce mi się komentować. Zwykłe fatum, ale rozumiem, że w dzisiejszych czasach trzeba komuś winę przypisać.

Strinic chyba mógłby grać na środku obrony, ale gość 3 miesiące nie biegał i mniej więcej tyle też zajmie mu powrót do formy.

To co, Zaccardo?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 20:19   

SMS ... sierpniowe marzenie kibicow Milanu warte ponoc 120 mln euro. Patrząc jak gra w tym sezonie niewart jest nawet połowy tej kwoty.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 21:41   

To wszystko brzmi jak żart... Mam nadzieję, że parę dni przerwy mu wystarczy, ale niestety doświadczenie podpowiada, że niemal nigdy tak się to nie kończy.

Nie wiem, jakim my składem wystąpimy z Lazio, nie wiem na którym będziemy miejscu na koniec rundy. Dziś nie da się przewidzieć dosłownie nic.

zino 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 9:45   

miszcz bez przesady z tymi 3 miesiącami u Strinica, jeśli wraca do treningu to mam nadzieję, że znacznie szybciej się ogarnie i najpóźniej od stycznia będzie do gry.
Z Romkiem to brak słów...oby tydzień wolnego wystarczył i na Lazio wyszedł. Tak czy siak jest dramat i jakos marnie widzę nas w tym i następnych meczach , takiej plagi kontuzji od wieelu lat nie pamiętam

rafal996 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 10:40   

Strinic na 90 minut to długo jeszcze nie będzie miał sił, ale myślę że będzie brany pod uwagę przy wchodzeniu na te 15 - 20 minut dość szybko. W obecnej sytuacji to też ważne. Chociaż na Lazio to jeszcze za wcześnie, a tam szykuje się największy dramat kadrowy... Czekam niecierpliwie na jakieś newsy o stanie zdrowia Alessio, wiele od tego zależy.

W skrajnie złej sytuacji naprawdę może się okazać, że grając głęboką rezerwą czy Primaverą przegramy dokumentnie ten sezon jeszcze przed końcem roku. Oby tak czarny scenariusz się nie sprawdził.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 11:29   

Scaroni będzie się tłumaczył z tych słów
Cytat:
W Chinach czy w Brazylii kibice oglądają rozgrywki pucharowe częściej niż rozgrywki ligowe. Dlatego też wolę zakwalifikować się 3 razy do Ligi Mistrzów z Milanem niż wygrać Scudetto.

Nie wyszło mu to stwierdzenie. Jest hańbiące.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 11:47   

Szczerze mówiąc, Milan tak właśnie funkcjonował w erze Silvio. Ilość zdobytych mistrzostw jest śmieszna jak na ówczesny potencjał sportowy, wyraźnie nacisk był kładziony na Europę. Inna sprawa, że chyba nie powinien tego aż tak wprost mówić. No i inaczej by wyglądało to stwierdzenie, gdyby na szali stawiał z jednej strony scudetto, a z drugiej wygranie LM, a nie sam awans. Na razie jednak są to sprawy nierealne.

Szkoda, że Tomek rzadko się tu udziela, bo pewnie by nam dokładniej przetłumaczył ten wywiad. Do kilku fragmentów mam zastrzeżenia czy wątpliwości. Co oznacza stwierdzenie, że "W naszym biznesplanie nie przewidujemy w tym roku Ligi Mistrzów. Na przyszły rok są takie założenia"? W sensie, że w tym roku nie ma LM to chyba oczywiste, ale czy on ma na myśli, że nie biorą pod uwagę kwalifikacji do LM w tym sezonie?

Zastanawia mnie też ta kwestia stadionu. Z jednej strony mówi się głośno o wspólnej z Interem przebudowie San Siro. Z drugiej, wielokrotnie padały stwierdzenia, że należy zbudować własny stadion. A tutaj (już któryś raz) jest mowa o budowie nowego obiektu, ale nadal dzielonego z Interem. Dziwi mnie to niezmiernie, bo nie kojarzę takiego przypadku w poważnej europejskiej piłce. Już dzielenie się miejskim San Siro jest dość nietypowe, ale pakowanie się w budowę nowego stadionu przez dwa kluby? Sam nie wiem co o tym myśleć.

Ciekawy jest też fragment o strategii zarabiania - kupowanie młodych piłkarzy, ogrywanie i sprzedawanie z zyskiem 30 - 40 mln. Niejako potwierdzenie "supermarketu", ale też brutalna prawda, bo wobec regulacji FFP nie bardzo jest inna możliwość.

zino 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 11:49   

Wygrywając scudetto chyba też wchodzimy do LM ;)

Odpowiedz do tematu