ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Biało-czerwoni (cz. 2)
Autor Wiadomość
Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 23:19   

wasyl napisał/a:
Tylko pytanie czy z tym trenerem jestesmy w stanie grac na poziomie jaki prezentowalismy za kadencji Nawalki??chyba nie.

Przecież już gramy na poziomie Nawałki z mistrzostw ;)

wasyl 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 12, 2018 19:41   

Brzeczek niestety juz w 2 meczu ten poziom przebil :rotfl: a na powaznie to wiadomo o co mi chodzilo-czy wejdzie na taki poziom na jaki w pewnym momencie weszla druzyna Nawalki. Niestety ja w to nie wierze bo moje zdanie jest takie ze on nie powinien zostac trenerem reprezentacji.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 11, 2018 21:47   

Gramy pytę i przy początkowej jeszcze większej pycie ze strony Portugalii wychodzimy na prowadzenie za sprawą 'one-scoring opportunity-one goal' Piątka. Później już mamy festiwal tragicznej gry obronnej i dwie bramki gości. Andre Silva punktuje...

Dla poprawy humoru w przerwie, kilka 'truskawek' Szpakowskiego:

- Mario Ruiz
- Robben (Ruben Neves)
- nie było 'feelingu' (zapewne miał chłop na myśli 'chemistry') między Piątkiem a Milikem
- zobaczmy, mamy tu takie 'slow motion'

2. połowa:

- Rui Patricio - zaczynał jak większośc bramkarzy - jako napastnik

- Andre Silvia, Bernard Silva

Bonus pomeczowy: Seba Mila - 'potrafienie'

Bonus pomeczowy zwei: Szymon Borczuch - Robert Lewandowski 'Myster sto'

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 12, 2018 08:47   

Jay-Jay Okocha napisał/a:
Andre Silva punktuje...

Oprócz bramki jak on grał? Niestety nie mogłem oglądać spotkania.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 12, 2018 09:00   

Raczej niewidoczny. Ale bramkę strzelił.

Zgadzam się z analizą, zagraliśmy bardzo słabo, jak typowa zbieranina piłkarzy bez większego pomysłu na cokolwiek. Indywidualnie czasem któryś coś pokazał, bo zasadniczo w piłkę grać potrafią, ale to nie jest drużyna.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Paź 12, 2018 09:42   

rafal996, jak dla mnie to jest obraz Reprezentacji od wielu lat. Tylko przed ostatnimi MŚ pseudo eksperci w mediach zakłamywali tą rzeczywistość. To cały czas była dla mnie zbieranina przeciętnych piłkarzy, którzy mieli szczęście zagrać z kilkoma bardziej utalentowanymi kolegami.

Podoba mi się jednak gra Lewandowskiego. Jakbym widział Higuaina w Milanie, tylko z gorszymi kolegami na bokach :P

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 12, 2018 11:01   

A dla mnie nie. Bez przesady. Owszem, od ostatnich eliminacji zaczęło się psuć i jechało w dół, ale jeszcze potrafili się spiąć i zagrać dobre spotkanie jako drużyna, były jakieś wyniki. Na MŚ wszystko się posypało kompletnie i trwa do teraz. Ale te wyniki z pierwszej części przygody Nawałki nie były przypadkowe, tam była naprawdę drużyna. Skuteczna, uważna, świadoma tego, co chce grać.

Soja 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 12, 2018 11:21   

plakat33, ja oprócz bramki pamiętam jeszcze przynajmniej trzy strzały Andre, po rogu na krótki słupek, z pola karnego i z poza. Więc trudno powiedzieć, żeby był "niewidoczny". Trzeba jednak wziąć poprawkę, na to, przeciwko jakiej "obronie" grał...

Cieszę się, że mamy "polskiego Pippo" Piątka i "polskiego Beckhama" Kurzawę, ale ta kadra ma zbyt słaby "szkielet", żeby pozwalać sobie na takich jednowymiarowych zawodników na boisku.
Natomiast gdyby ta kadra miała w polu 10 "Kubów" to by taka Portugalia drżała przed nami, a nie odwrotnie.

Liczę też, że wraz z odejściem Łysego skończyła się nasza "specjalna relacja" z Preziosim i to nie nam będzie on wciskał w zimie Piątka za 50mln. Nie zrozumcie mnie źle, kibicuję chłopakowi bo zapisuje się tym startem sezonu w historii. Ale jak dobrze wiemy, nawet korona króla strzelców w pojedyńczym sezonie Serie A nie czyni nikogo jeszcze napastnikiem światowego topu.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Sulej 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 22, 2019 10:14   

Love is in the air

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 07, 2019 21:57   

Elmas źle stąpnał ... [*]

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 07, 2019 23:39   

?

Krzysiu wykonał zadanie.
Styl tej kadry jest porażający, mam ochotę wydrapać sobie oczy. Może by tak zmienić Brzęczka na Gattuso? Wbrew pozorom styl by się mocno poprawił ;)

Bubu 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 08, 2019 06:24   

Albo Gattuso na Brzęczka? :) Póki wygrywają nie ma problemu...

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 10, 2019 20:32   

Odnośnie dzisiejszego meczu kolega napisał:
"Na jednym boisku Polak, Żyd a sędzią Niemiec. Zapowiada się ciekawie ;) ".

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 10, 2019 21:42   

Nie wiadomo również, czy gramy dziś w roli gospodarzy czy już gości. No i w razie zwycięstwa zostanie to z pewnością zakwalifikowane jako antysemityzm.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 10, 2019 21:58   

Krzysiu bez cieszynki... :|

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 10, 2019 22:36   

Jutro chyba nam wypowiedzą stosunki dyplomatyczne :)

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 10, 2019 22:48   

Jutrzejsza strona tytułowa Gazety Wyborczej: "Pogrom Żydów na Narodowym". Aj waj, aj waj...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 10, 2019 22:48   

Krzychu bez cieszyński bo mu pewnie zabronili. Słabe...

Świetny mecz Polaków. Wreszcie można było oglądnąć mecz reprezentacji.
Polacy wystąpili w fantastycznych koszulkach. Przepiękne!

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 10, 2019 23:08   

To się nazywa poprawność polityczna. Ciekawe, czy Kowalczyk za Wuja by się dostosował do prikazu. Interesuje mnie również, co na to powie odważny Boniek, bo mam nadzieję, że dziennikarze i internauci podejmą temat.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Cze 11, 2019 08:57   

Qnen napisał/a:
Krzychu bez cieszyński bo mu pewnie zabronili. Słabe...

To jest mecz piłki nożnej, sportu który ma łączyć. Nikt poważny nie stara się tu uprawiać polityki. Nawet najgorsze media nie ruszały tematu, bo to rozumieją.

Piątek jak wiadomo nam, kibicom Milanu, jest osobą skupioną tylko na golach i wygrywaniu. Potwierdził to zresztą w wywiadzie po meczu. Nie zrobił cieszynki by zwyczajnie nie prowokować głupiego pieprzenia, które go nie interesuje. Bardzo dojrzałe zachowanie Krzyśka.
Nie interesuje też to ogromnej większości kibiców tego sportu i widzów spotkania. Liczyło się tylko okazałe zwycięstwo naszej reprezentacji i w końcu znośna gra.

Sam mecz całkiem spoko, ale po Milanie z okresu stycznia-marca ciężko nie mieć jakichś skojarzeń :P Swoje dołożył też bramkarz Izraela przy dwóch bramkach.
Zresztą może też być tak jak przy okazji poprzednich eliminacji. Zacznie się huraoptymizm, który może się zakończyć tak jak na MŚ 2018, na pierwszym poważnym rywalu, którego psuedo-dziennikarzynki typu Hajto zaczną deprecjonować i wieszczyć pewne wyjście z grupy.

BTW. Grosik znów w akcji :D
https://twitter.com/LukaszJachimiak/status/1138169140747952128

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 11, 2019 09:27   

Ależ oczywiście, że nikt nie uprawia tutaj polityki, bo piłka ma łączyć. A szczególnie mieli to na względzie piłkarze Izraela z kapitanem na czele vide wypowiedź z przedmeczowej konferencji prasowej oraz zdjęcie, które poszło w świat i opatrzone zostało sugestywnym podpisem.

Media, jak to mają w swoim zwyczaju, jak zwykle zachowały się z godną pochwały powściągliwością i poczuciem dobrego smaku :wink:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 11, 2019 10:05   

I dobrze, że to oni wyszli na głupków, a nie my. Oni prowokowali i ponieśli klęskę, my byliśmy ponad to, daliśmy odpowiedź na boisku.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 11, 2019 13:11   

miszcz napisał/a:
To jest mecz piłki nożnej, sportu który ma łączyć. Nikt poważny nie stara się tu uprawiać polityki. Nawet najgorsze media nie ruszały tematu, bo to rozumieją.
A cieszynka Piotrka to polityka? Jej brak to własnie polityka.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Cze 11, 2019 15:34   

Wszyscy wiedzą o co chodzi i co mogłoby się wydarzyć, skoro słowo "pogrom" nawet niektórych oburza.
Chodzi o to by być mądrzejszym, dojrzalszym i zająć się tym co ważne - czyli piłką nożną, a nie bezsensownym wkładaniem kija w mrowisko. Piątek tak uczynił i bardzo dobrze.
Spokojne zwycięstwo, spokojne wakacje dla Krzyśka(oby!) i to jest najważniejsze. :)

pepe 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 13, 2019 23:32   

Ależ wy niektórzy jesteście bezjajeczni, zwyczajnie bylejacy. Tak właśnie kneblują nam usta, wciskając odbieranie samych siebie, swoich przyzwyczajeń i tradycji. Bo co oni sobie pomyślą. Co świat sobie pomyśli. Zachowanie Piątka rozumiem, to młody chłopak, nie chce spalić sobie kariery. Jego zachowania w życiu nie interpretowałbym w kategorii dojrzałości. Ma świadomość, że więcej może stracić, niż zyskać. A że to bardzo dochodowa praca, więc lepiej odpuścić. Kto wie co pejsy po cieszynce z rewolwerami by na niego przygotowały. Czysta kalkulacja. Nie dojrzałość.
Natomiast wprawia mnie w osłupienie to podejście chowające głowę w piasek z waszej strony. Właśnie na tym pejsy bazują. Na tym budują swą siłę - zastraszenia i zaszczucia świata. Nawet w komentarzu ani razu nie usłyszałem zwrotu - przy piłce Żyd z numerem 8. Przecież państwo Izrael zamieszkują Żydzi, a nie jacyś Izraelczycy. Co za absurd. O to też mają się obrażać? Co wy wyczyniacie??? Od razu przypomina mi się temat wojny. Wszak wywołali ją naziści. Niemcy z tym nie mieli nic wspólnego. A kysz!

Odpowiedz do tematu