ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Premiership (cz. 2)
Autor Wiadomość
rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 12, 2017 15:30   

Ale co w tym takiego dziwnego? Przeszedł z ligi z poukładanymi zespołami do miejsca, gdzie gra się w połączenie rugby z hokejem. Jeśli nie będzie odstawał fizycznie to sobie poradzi. A Niang jest wręcz stworzony do Premier League.

Soja 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 24, 2017 10:58   

http://www.sport.pl/pilka...-leicester.html
Koniec bajki, bez happy endu...

Z drugiej strony ta bajka od dłuższego czasu zmieniła się w koszmar, jako że Leicester notuje najgorszą obronę tytułu w historii ligi.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 13, 2017 22:57   

https://twitter.com/mikesanz19/status/896419479349080069

Ach ten angielski futbol :rotfl2:
#10 Rui Costa per sempre!

Bubu 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 13, 2017 23:04   

:rotfl2: Za 60zł na runde mamy coś takiego w Sosnowcu :) Po co przepłacać? :D

theoden92 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 30, 2017 17:17   

United idzie w tym sezonie jak burza-6 zwyciestw i remis w PL, obydwa zwyciestwa w LM, wygrana w pucharze krajowym. 9 zwyciestw, jeden remis. Bilans bramek 32-4!
Przegrali tylko z Realem w Superpucharze.
Licze na ich koncowy sukces w PL, pierwszy powazniejszy sprawdzian za dwa tygodnie z dziurawym Liverpoolem.
Mourinho to naprawde dobry trener.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 20:39   

Gerard Deulofeu sprzedany do Watfordu....szkoda ze nie wrocil do Milanu bo mam do tego zawodnika po krotkim epizodzie w klubie duzy sentyment. Uwazam ze nie jest gorszy niz niemtorzy zawodnicy w naszej kadrze ale niestety drogi sie rozeszly. Te jego rajdy na bokach milo sie ogladalo.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 30, 2018 14:13   

Sturridge wczoraj trochę załadował bramkę - warto obejrzeć.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Wrz 30, 2018 15:01   

Tutaj link, jakby ktoś chciał:
https://streamable.com/6umi6

theoden92 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 18, 2018 14:10   

Mourinho zwolniony z United. Do konca sezonu druzyne trenuje Carrick.
Mam nadzieje, ze klub na tym nie straci. Bylo wyraznie widac, ze Mou juz sobie nie dawal rady z pilkarzami w tym sezonie, a i zarzad mu nie pomagal. No nic, moze uda sie to 4 mmiejsce wywalczcyc...

Gzikuu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Gru 18, 2018 14:18   

Moim zdaniem nie ma szans na top 4. Liverpool i City poza zasięgiem reszty będą biły się o mistrza. Kolejne miejsca w tym sezonie zarezerwowane dla Chelsea, Spurs i Arsenalu (kolejność przypadkowa). United ma już za dużą stratę, a poza tym Carrick to ogromne ryzyko, bo poza osobowością nie ma warsztatu. W tym sezonie czołówka jest poza zasięgiem Diabłów.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 18, 2018 14:34   

The Sacked One :D Ciekawe czy to kwestia wyników po wydaniu pół miliarda Euro czy zwyczajnego kwasu w szatni. Carlo Ancelotti w swojej biografii wbił kilka szpilek Mourinho za to co zastał w szatni Chelsea i Realu po jego odejściu.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 22, 2018 20:33   

Mourinho out i MU wygrywają 5-1. Można? Można!

zino 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 19, 2019 18:34   

United wygrywa właśnie bodajże 7 mecz z rzędu. Po wywaleniu Mou i zatrudnieniu OGS, czyli nie żadnego wybitnego trenera. Można ? Można. Daje to.chyba, przynajmniej mi, trochę do myślenia, czy mimo wszystko nie warto było odpowiednio szybko zareagować i zmienić Rino. W grudniu, jeszcze przed świętami. Wszyscy mówili "tylko na kogo?". Tego nie chce określać konkretnie, ale widać, że jednak można i czasem trzeba zaryzykować. Oczywiście wiem też, że w ManU nie było wyników ale nie było też atmosfery, był kwas w szatni. U nas tego nie ma (chyba). Ale na samej fajnej atmosferze też top4 nie ugramy. Uważam, widząc jak gramy my i inni, że niestety w tym sezonie top4 nie zdobędziemy i zostawienie Gattuso na ławce jest błędem. Czasem jest tak, że nie masz pewności czy zmiana coś da, ale "stojąc w miejscu cofasz się" i tak to widzę.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 19, 2019 18:43   

Porównałeś składy Milanu i MU? Ich liste kontuzjowanych i naszą?

zino 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 19, 2019 19:02   

Porównywać składy 1:1 nie ma co. Porównując potencjał kadry ich i naszej w swoich ligach uważam, że jedni i drudzy to drużyny na miejsca hmm 3-5.
Bubu chodzi mi o to, że ok - czasem lepsze jest wrogiem dobrego i zmiana może jeszcze tylko zaszkodzic. Wg mnie jednak byl czas i warto było coś zmienić, bo wszystko wyglądało tragicznie (i nadal nie wygląda różowo). Zarząd jednak uznał, że nie będą ryzykowac, może jakimś cudem uda się zdobyć 4 miejsce z Rino. Bo taki podobno jest cel. Ja tego nie kupuje i nie wierzę, uważam że zmiana mogła by tylko pomóc, bo nawet gdyby jednak nowy trener cudów nie zadziałał, to czy 5 czy 8 miejsce? Tak czy siak porażka (nie raz tu piszecie "po co nam LE").
Ale to tylko moja opinia ;) za kilka miesięcy zobaczymy, obym się mylił.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 19, 2019 19:18   

Czyli konkluzja, że warto ryzykować i dać drużynę komukolwiek? To w takim razie Brocchi też był spoko?

zino 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 19, 2019 20:04   

Między komukolwiek a Brocchim jest jednak dużo pośrodku. Brocchi to pomysł Silvio B. Obecne władze chyba aż tak by nie zaszalaly, jednak woleli nie ryzykować wcale, może/zapewne z braku sensownej opcji. Spoko. Mnie to w ogóle nie przekonuje, nie widzę przyszłości i.sensu, ale może się nie znam. Lepiej zaryzykować i ewentualnie sie zawieść (pesymistyczny scenariusz), niż trwać w nędzy, ktora rokuje bardzo źle. Obawiam się, że Milan będzie dalej grał brzydko, punktował na podobnym poziomie co jesienią tylko,że inni się ogarną (Roma głównie, Lazio też słabsze nie bedzie) i skoczymy na max 6 miejscu.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 19, 2019 23:43   

Kibicuje United, wiec jestem troche na biezaco, jesli chodzi o powod zwolnienia Mou. Oczywiscie sa to tylko dane z mediow, ale duzo bylo tez widac na boisku. Mou zaczal sobie robic wrogow, mowiac otwarcie o potrzebach transferowych, potem o tym, ze jego zawodnicy to nie ten poziom, albo sie nie przykladaja. Mial kilu swoich ulubiencow jak Matic i Fellaini. Zagubil sie strasznie, wyniki go nie bronily, zawodnicy go nie chcieli. Od 8 meczow United wyglada, jakby im ktos puscil reczny i ogrywaja ogorkow wysoko, czyli jak nalezy, a ostatnio wygrali tez z Kogutami w Londynie. Ole ma inny sposob prowadzenia druzyny, otwarcie mowi o nasladowaniu SAFa, sprowadzil jego asystentow z powrotem. Nie mowi o transferach, a o wspanialej druzynie ktora posiada, swietnych relacjach itp. I gra ofensywna pilke, bo ma kim.
Gattuso ma szatnie po swojej stronie, zarzad tez. Lezy plaszczyzna czysto sportowa.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 22, 2019 13:49   

Nie wiem za bardzo gdzie tu umieścić, więc wrzucam tutaj.

Emiliano Sala został kupiony przez Cardiff z Nantes za ok 20 mln. Miał przylecieć do Cardiff, ale samolot którym leciał zniknął z radarów. W tym momencie wszyscy spodziewają się najgorszego. W sumie to brak mi słów.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 24, 2019 00:26   

Pisze się, ze mogli tratwą ratunkową dopłynąć na wyspę Burhou, z której wystrzelili flary. Oby to była prawda bo jest to przerażające. Ich samolot ponoć się rozpadał na części.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 24, 2019 08:40   

Czytałem o tym, ale to było wczoraj. Chyba, że nie mogli już podjąć w nocy poszukiwań i dziś znowu spróbują.
Nadzieja jest nikła, bo w wodzie nikt by tyle nie przeżył.

Edit. Jednak próbują szukać na tej wyspie:

"24th January
7.50am update.

We are commencing a coastal search using be Channel Islands Air Search plane of Burhou, the Casquets, Alderney, the north coast of the Cherbourg Peninsula, north coast of Jersey and then back over Sark.

Further information released when available"

Adin 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 31, 2019 00:00   

Maurizio Sarri said Gonzalo Higuain seems out of shape and #ChelseaFC “haven’t even learned the primary foundations of my football yet.”

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 01, 2019 07:26   

Jest tu na forum jakiś kibic Chelsea, który byłby w stanie przybliżyć sytuację Sarri vs piłkarze + zarząd + kibice? Ja wiem tyle ile dowiem się z mediów, a te nie są dla szkoleniowca pozytywne, vide informacje (które pojawiały się już parę tygodni temu!) o tym, że 'traci szatnię', czy nagłówki w prasie:

Swego czasu wielu kibiców chciało go w Milanie, bo to niewątpliwie dobry fachowiec, ale coś takiego wystawiałoby mu bardzo negatywną 'laurkę'. I ciekawe co z Higuainem, skoro tak bardzo chciał grać pod tym szkoleniowcem, a tego w lecie może już w CFC nie być. :)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 01, 2019 08:27   

Higuain będzie w czerwcu znów problemem Juve, który kosztuje 20 mln brutto rocznie :P

Mało mnie interesuje ta liga i wyczyny Chelsea, ale jeżeli ktoś zatrudnił Sarriego, to musiał wiedzieć, że ma szczególne podejście do futbolu. Więc albo wszyscy się przyłożą i pozwolą mu realizować jego filozofię albo cały ruch z jego zatrudnieniem nie ma żadnego sensu.

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 01, 2019 13:41   

Sarri ma kilka wad, o których raczej wiedzieli wszyscy przed podpisaniem kontaktu z Chelsea. Przede wszystkim nie wygrał jeszcze żadnego trofeum, w Napoli można było to jeszcze tolerować, ale w Chelsea po prostu musi wygrywać, najbliższa okazja w finale pucharu myszki miki z City.
Szatnia podobno zarzuca mu, że Jorginho jest jego pupilkiem i cała gra jest ustawiana pod niego, na czym ucierpiał między innymi Kante, który był najlepszy na swojej pozycji w lidze, a teraz grywa na prawym pół skrzydle.
Poza tym jest bardzo mała rotacja w składzie, Sarri korzysta z 15 piłkarzy, nie skupia się na piłkarzach rezerwowych, nie poświęca im uwagi. Jakby tego było mało to odstawa Hudson Odoi, który wymuszał transfer do Bayernu Monachium. Siłą został, miał więcej grywać, a nie załapał się nawet na ławkę w meczu z Bournemouth. Chłopak jak grywał w pucharach, to naprawdę pokazywał się z dobrej strony.
Co najważniejsze Sarri kurczowo trzyma się swojej taktyki i nawet jak trzeba gonić wynik, jak przykładowo było w ostatnim meczu to zamiast zaryzykować i postawić na dwójkę napastników to ściąga Higuaina i w jego miejsce daje Giroud, który jak wiemy nie jest żadnym goleadorem.
Według mnie nie pomaga sobie również publicznie krytykując swoich piłkarzy na konferencjach prasowych. Nie mniej jednak jego posada na chwilę obecną nie jest zagrożona. Ta drużyna po prostu jest przeciętna, jeżeli Hazard zdecyduje się odejść w lecie co jest wielce prawdopodobne, potrzeba będzie tam dużej rewolucji w składzie. Myślę, że Conte wycisnął z nich maxa i teraz nowemu trenerowi ciężką zmotywować tę samą grupę piłkarzy.

Odpowiedz do tematu