ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Mistrzów 2018/2019
Autor Wiadomość
cortess 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 31, 2018 15:43   Liga Mistrzów 2018/2019

Rozlosowano grupy, więc i chyba czas na założenie tematu. Garść informacji wstępnych... Finał odbędzie się w Madrycie na Wanda Metropolitano, czyli stadionie Atletico. Do fazy grupowej zakwalifikowały się drużyny z 15 krajów. Debiutantów, oficjalnie, trzech. Dlaczego wspominam, że oficjalnie? Bo UEFA oczywiście liczy od powstania Ligi Mistrzów w 1992, czyli jako debiutant jest przedstawiana najlepsza drużyna Europy z 1991 - wtedy jugosłowiańska, Crvena Zvezda. Chore to trochę, ale cóż... Oprócz dziś już serbskiej ekipy, w fazie grupowej najważniejszych klubowych rozgrywek Europy zagrają po raz pierwszy także Młodzi Chłopcy z Berna w Szwajcarii oraz niemieckie Wieśniaki, czyli Hoffenheim... Z Włochy drużyn 4: Juve, Inter, Roma, Napoli. A oto grupy:

Grupa A: Atletico, Brugia, Dortmund, Monaco
Grupa B: Tottenham, Barcelona, PSV, Inter
Grupa C: Napoli, Liverpool, PSG, Crvena Zvezda
Grupa D: Porto, Galatasaray, Lokomotiw, Schalke
Grupa E: Bayern, Ajax, AEK, Benfica
Grupa F: Lyon, Szachtar, Hoffenheim, ManCity
Grupa G: CSKA, Real, Roma, Pilzno
Grupa H: Juventus, ManUtd, Valencia, Young Boys

Od siebie dodam, że mi się dawno już grupy tak nie podobały jak w tym sezonie - nawet najsłabsza D jest tak równa, że będzie ciekawie. A ekipy z Serie A... Cóż, byleby nie spełnił się najczarniejszy dla włoskiej piłki scenariusz i nie odpadły wszystkie już w grudniu. Cienko widzę szanse Interu czy Napoli (ciekawe czy po takim losowaniu odpuszczą i skupią się na SA), Juve i Romie daję zdecydowanie więcej szans...

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 02, 2018 01:41   

Grupa A: Atletico, Brugia, Dortmund, Monaco
Monaco słabsze niż parę lat temu, więc przewiduję spokojny awans Atletico i BVB

Grupa B: Tottenham, Barcelona, PSV, Inter
PSV to nie ta siła co kiedyś, Inter raczej polegnie z Tottenhamem, który z kolei może powalczyć nawet z Barcą

Grupa C: Napoli, Liverpool, PSG, Crvena Zvezda
Nie wiem na co stać serbską ekipę, a z pozostałych trzech najsłabsze wydaje się Napoli, ale tutaj nie podejmuję się wskazania faworytów. Atak PSG niby miażdżący, ale nawet im nie daję 100%.

Grupa D: Porto, Galatasaray, Lokomotiw, Schalke
Grupa zagadka. Każdy może namieszać, ale w fazie pucharowej ta grupa szybko zniknie z radarów.

Grupa E: Bayern, Ajax, AEK, Benfica
Pewny Bayern, reszta wyrównana.

Grupa F: Lyon, Szachtar, Hoffenheim, ManCity
Pewniak the Citizens, reszta trudno powiedzieć.

Grupa G: CSKA, Real, Roma, Pilzno
Spokojny awans Realu, natomiast przewiduję męczarnie Romy z CSKA

Grupa H: Juventus, ManUtd, Valencia, Young Boys
Juventus wygra grupę, a MU się skompromituje kolejny raz

Jak to się pisze na forach? Róbcie screeny! :D

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 02, 2018 03:35   

Kilka mocnych ekip, które zajmą 3-cie miejsce w grupach powalczy o Ligę Europy.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 18, 2018 20:08   

Macie moze jakis nie zacinajacy link do LM??

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 18, 2018 20:16   

Ależ wrzawa na San Siro - pełny stadion, gołym okiem widać głód po latach posuchy. Inter w doliczonym czasie strzela zwycięskiego gola i odsyła z zerowym dorobkiem punktowym zdający się kontrolować mecz Tottenham.. Aż im zazdroszczę...

wasyl 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 18, 2018 21:01   

Koncowka zabojcza i jak tu to porownac z takim 0-1 z Parma,ktora nawet nie zipnela grajac w Spal??czlowiek moze zglupiec.

Newsio 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 18, 2018 21:22   

Z bólem to mówię ale niewątpliwy szacun należy się Interowi za walkę do końca i to, że nie poddawali się przez cały mecz. Do tego fantastyczny gol Icardiego. Ale z drugiej strony tak miałkich, bezbarwnych totków to ja się nie spodziewałem. Gdzie ta drużyna, która w zeszłej edycji ogrywała Real i podjęła twardą alkę z Juve... :dunno: Oglądałem cały mecz i gocie byli jacyś bez polotu, bez pewności w grze. Na pewno nie postawili Interowi wielce twardych warunków.

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 18, 2018 21:55   

Tottenham poczuł się zbyt pewnie widząc przez ponad 80 minut bicie Nerazzurrich głową w mur czy niezdarność Candrevy. Jednak Icardi swoim genialnym zachowaniem przed polem karnym Kogutów wlał taki żar w serca gospodarzy, że ci w ostatnich minutach stłamsili zaskoczonych gości. Vecino wprowadził w maju Inter do Ligi Mistrzów i teraz dał mu pierwsze trzy punkty :) Niebywała historia. Nic, tylko pozazdrościć i pogratulować kuzynom wymarzonego powrotu do europejskiej elity w naszej wspólnej La Scali futbolu.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 7:52   

Do tego Tottenham jest w dość sporym dołku, bo wczorajsza porażka jest trzecią z rzędu w dowolnych rozgrywkach - i jak powiedzieli wczoraj komentatorzy, taka seria zdarzyła się po raz pierwszy za czasów 'rządów' Pochettino (ponad 4 lata). A Inter zagrał do końca i wykorzystał ewidentny brak zaangażowania 'Kogutów', którzy to ewidentnie chcieli dowieźć 0-1 bez większego nakładu sił.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wczoraj 23:41   

W sumie wrzucę. Jakby ktoś był ciekaw za co Ronaldo wyleciał w tym spotkaniu, to tu można obejrzeć jego ostre zagranie:
https://streamable.com/nm13o
Szczęśliwie poszkodowany mógł kontynuować spotkanie.

Cancelo na szczęście ma się równie dobrze
https://streamable.com/nm13o

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 8:12   

Kurcze z tym Ronaldo mam problem, dopiero po wczorajszym studiu na Polsacie. W pierwszym momencie wydawało mi się, że czerwona kartka z kapelusza, co było tym bardziej możliwe, bo sędziował najgorszy europejski sędzia - Brych. Potem jednak w studiu przeanalizowali całą sytuację i widać wyraźnie jak Ronaldo zaciska dłoń na głowie Murillo i ciągnie go za włosy. Widać nawet jak napinają mu się mięśnie na ręce i gdyby tylko Murillo miał dłuższe włosy, to byłoby to pociągnięcie, a więc niesportowe zachowanie. Ronaldo nie położył mu ręki na głowie, jak wydawało mi się najpierw, a pociągnął go za włosy - co się ostatecznie nie udało bo te były za krótkie i mokre. Teraz ta czerwień jest dla mnie 50/50.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 9:09   

Jest gdzieś jakiś film, który by uzasadniał kartkę? Obejrzałem sporo tych powtórek i naprawdę na żadnej nie widzę powodu dla takiej kary.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 10:30   

Gzikuu napisał/a:
Kurcze z tym Ronaldo mam problem, dopiero po wczorajszym studiu na Polsacie. W pierwszym momencie wydawało mi się, że czerwona kartka z kapelusza, co było tym bardziej możliwe, bo sędziował najgorszy europejski sędzia - Brych. Potem jednak w studiu przeanalizowali całą sytuację i widać wyraźnie jak Ronaldo zaciska dłoń na głowie Murillo i ciągnie go za włosy. Widać nawet jak napinają mu się mięśnie na ręce i gdyby tylko Murillo miał dłuższe włosy, to byłoby to pociągnięcie, a więc niesportowe zachowanie. Ronaldo nie położył mu ręki na głowie, jak wydawało mi się najpierw, a pociągnął go za włosy - co się ostatecznie nie udało bo te były za krótkie i mokre. Teraz ta czerwień jest dla mnie 50/50.

To pociagnal za te wlosy czy jednak sie to nie udalo?? Θ :lol: Skoro sie nie udalo to nie pociagnal :ok:
Dla mnie kartka z kapelusza.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 11:44   

wasyl napisał/a:
To pociagnal za te wlosy czy jednak sie to nie udalo?? Θ Skoro sie nie udalo to nie pociagnal

Był zamiar i chęć pociągnięcia, bo złapał za włosy, tylko że Murillo nie ma czupryny jak np. Fellaini, więc się nie udało. Wystarczy dobrze spojrzeć na przybliżeniu, że to nie było poklepanie po głowie, tylko zamiar zrobienia krzywdy z premedytacją, a to że przez uczesanie Murillo się nie udało, to sprawa drugorzędna. Zamiar w piłce nożnej również może być karany czerwonymi kartkami, dlatego już nie twierdzę, że arbiter popełnił tak oczywisty błąd. ;) Sfrustrowana gwiazdeczka mogła go w ogóle nie dotykać w taki sposób, a tak to dał pretekst - zresztą słuszny, bo ze sportowym zachowaniem to nie miało nic wspólnego.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 11:57   

wasyl napisał/a:

To pociagnal za te wlosy czy jednak sie to nie udalo?? Θ :lol: Skoro sie nie udalo to nie pociagnal :ok:
Dla mnie kartka z kapelusza.

Zdarzenia nie widziałem, ale jest taka kategoria prawna jak usiłowanie, równie karalne jak dokonanie. Tak samo jest w sporcie.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 13:47   

Nie wydaje mi się by ta kategoria obowiązywała w sporcie. Jak ktoś próbował pociągnąć za koszulkę, ale mu się nie udało to jeszcze nie widziałem sytuacji, by dostał za to czerwoną kartkę, albo podyktowano rzut karny

rafal996 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 14:14   

https://streamable.com/121nq

No dobra, tu dość dobrze widać. Faktycznie pociągnął i faktycznie zachowanie zdecydowanie niesportowe. Sędzia miał prawo pokazać czerwoną, chociaż ja bym pewnie nie pokazał.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Dzisiaj 14:46   

Zdecydowanie zachowanie dyskusyjne i wszystko jest kwestią interpretacji, ale... zgadzam się ze słowami Emre Cana, który wywołał tym tylko dodatkową burzę dotyczącą seksizmu. W przypadku VARu na pewno nie byłoby czerwonej kartki, ale jak najbardziej sędzia i wyrok się obroni.

Odpowiedz do tematu