ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nikola Kalinić
Autor Wiadomość
Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 18, 2018 10:23   

Prawdopodobnie Kalinić wraca już dziś do "domu" z Mundialu za to, że odmówił wejścia w końcówce pierwszego meczu Chorwacji na Mundialu.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 18, 2018 11:09   

Przynajmniej wartość nie spadnie ;-) a poważnie, straszny klops w kontekście potencjalnego transferu.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 18, 2018 12:18   

pandoktor napisał/a:
Przynajmniej wartość nie spadnie ;-) a poważnie, straszny klops w kontekście potencjalnego transferu.

w jego przypadku to raczej nic nowego. W przypadku przejścia do Milanu skarżył się na problemy psychiczne w Violi. Kto wie czy podobnie nie zrobi tego nie chcąc odejść z dobrze płatnej posady u nas :wall2:

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 18, 2018 14:09   

Co on ma w głowie? Na początku poprzedniego sezonu miałem obawy, że Montella poleci, a my będziemy się bujać z jego ulubieńcem.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 18, 2018 20:09   

Zrozumiałbym jeden wybryk, ale taka recydywa to przesada i jest to niedopuszczalne. Jechać na mistrzostwa i nie być gotowym do wejścia? Kpina.

Swoją drogą przykre, że z czwórki naszych napastników: Cutrone, Bacca, Kalinic, Silva, to tylko z Patrickiem nie ma problemów mentalnych/treningowych/wychowawczych itp. Potrzeba kogoś klasowego jak nic i takim piłkarzem byłby Higuain. No, ale to science fiction :D

Jak mamy zastąpić Kalinicia to kimś konkretnym tylko.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Cze 18, 2018 21:08   

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że on ma 30 lat, to są jego pierwsze i ostatnie mistrzostwa świata w kadrze. Myślałem, że każdy człowiek marzy aby zagrać jakieś minuty w takiej sytuacji za wszelką cenę.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 18, 2018 21:40   

miszcz napisał/a:
Swoją drogą przykre, że z czwórki naszych napastników: Cutrone, Bacca, Kalinic, Silva, to tylko z Patrickiem nie ma problemów mentalnych/treningowych/wychowawczych itp.

Hmm a jakie problemy mentalne/treningowe/wychowawcze są z Silvą, że ładujesz go do jednego wora z Kaliniciem i Baccą? Z zawodnikami, których zachowanie jest beznadziejne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że mają po 30 lat i oczekuje się od nich dojrzałości.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 18, 2018 22:30   

Tak naprawdę niewiele wiemy w tej sprawie, a tu prawie każdy kamienuje Kalinicia. Z dyplomatycznej wypowiedzi trenera Chorwatów można wywnioskować, że po stronie napastnika Milanu nie było jakiegoś celowego i złośliwego działania, jak to jeszcze rano przedstawiały media i co zdecydowana większość sympatyków Milanu od razu wzięła za prawdę objawioną...

Venomik napisał/a:
Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że on ma 30 lat, to są jego pierwsze i ostatnie mistrzostwa świata w kadrze. Myślałem, że każdy człowiek marzy aby zagrać jakieś minuty w takiej sytuacji za wszelką cenę.

A może marzył, ale naprawdę nie mógł wejść na boisko z powodu odczuwanego bólu?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Cze 18, 2018 22:42   

Oh, oczywiście piszę wyłącznie z perspektywy w której plotki są prawdziwe. Nie bez powodu określiłem to wszystko mianem 'najdziwniejsze' i też nie bez powodu ani słowem nie oceniłem zachowania Kalinicia ;)

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 18, 2018 22:50   

Faktycznie, jeszcze raz przeczytałem Twojego posta, Venomik, i dopiero teraz w pełni zrozumiałem Twoje intencje. I ja się pod tym podpisuję ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 18, 2018 23:05   

Renesco napisał/a:
miszcz napisał/a:
Swoją drogą przykre, że z czwórki naszych napastników: Cutrone, Bacca, Kalinic, Silva, to tylko z Patrickiem nie ma problemów mentalnych/treningowych/wychowawczych itp.

Hmm a jakie problemy mentalne/treningowe/wychowawcze są z Silvą, że ładujesz go do jednego wora z Kaliniciem i Baccą?

Do jakiego znowu jednego worka? Jest mi po prostu przykro, że w Milanie praktycznie każdy napastnik, ściągany z wielkimi nadziejami, ma problemy. Jakie to problemy, to głębszy temat.
Nigdzie przeze mnie nie zostało napisane, że Silva zachowywał się beznadziejnie. Sam Andre się przyznał do problemów natury psychologicznej w swoim wywiadzie. W odpowiednim temacie już była o tym dyskusja.

Zacznę chyba wysyłać swoje posty do jakiejś profesjonalnej korekty, bo nie poraz pierwszy wytykasz mi coś czego nie napisałem.

Chcę w końcu dożyć wielkiego Milanu, jak każdy. Czy stanie się to za sprawą Kalinicia, Silvy czy nawet Nianga, nie obchodzi mnie to. Tak się nie dzieje, bo każdy póki co zawodzi. Jedyny, który nie zawiódł to Cutrone.
Nie zamierzam też, jak niektórzy się cieszyć, że Kalinic, Silva czy Bacca nie dali rady zgodnie z moimi przewidywaniami, bo wolałbym się mylić do cholery i widzieć wszystkich razem w koronie króla strzelców z pucharem w rękach. Klub > jakikolwiek zawodnik czy różne antypatie. Tak powinno być zawsze.

A sam Kalinic do definitywnego odejścia się tylko nadaje. Nie wiem czy Gattuso byłby w stanie naprawić mu głowę, Bacce czy Niangowi tak samo :P .

MK92, chciałbym by to była nieprawda, (jak każda rzecz dzialajaca na niekorzyść Milanu) ale szczerze mówiąc jestem gotowy uwierzyć w tę historię, bo już raz tak zrobił. Poza tym sam sposób wykluczenia mówi samo za siebie. Normalnie to by wydano oświadczenie po konsultacji lekarskiej, a nie na konferencji trenera, gdzie sporo rzeczy między wierszami można wychwycić.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 18, 2018 23:15   

Miszcz, wczoraj rano też od razu przekreśliłem Kalinicia, przeczytawszy te medialne doniesienia o jakimś wręcz konflikcie z trenerem Chorwacji. Mnie także momentalnie przypomniał się ten foch na treningu, po którym Gattuso nie powołał go do kadry na jeden z ligowych meczów czy też symulowanie problemów psychicznych w celu wymuszenia na władzach Fiorentiny zgody na transfer do Milanu. I to faktycznie nie pozwala w pełni wierzyć w uczciwość intencji chorwackiego napastnika. Jednak dość dyplomatyczna wypowiedź Dalicia trochę mnie pohamowała i uświadomiła, że my tak naprawdę nic nie wiemy w tej sprawie i jesteśmy zdani tylko na wiarę lub niewiarę w czyjeś słowa. A to z kolei nie pozwala na jakieś kategoryczne osądy. Być może jest jednak tak, że trener Chorwatów po prostu nie pierze brudów na zewnątrz.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 18, 2018 23:22   

Możliwe, ale niestety koniec końców mamy kolejny problem wokół niego, co nie jest dobre dla Kalinicia i Milanu, który ponoć próbuje Chorwata sprzedać. Wypożyczenie z opcją wykupu to chyba maksimum jakie można teraz ugrać. Brak tych pieniędzy, to brak dodatkowych środków na mercato.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 18, 2018 23:25   

Pełna zgoda. Za dużo negatywnych rzeczy się wokół Kalinicia dzieje i Milan cały czas na tym traci. To takie kukułcze jajo Montelli.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Cze 19, 2018 07:46   

@miszcz
napisałeś wyraźnie, że z Cutrone jako jedynym nie ma problemów podczas gdy z pozostałymi napastnikami są różnorakie i jest to przykre. Może trzeba ustalić najpierw definicję "wrzucania do jednego wora", bo jak dla mnie jest to podręcznikowy przykład...

Czemu zareagowałem na Twoją wypowiedź? Nie sądzę, żeby sprawiedliwe było stawianie Silvy, który wspomniał w wywiadzie o tęsknocie za domem, czy nie był do końca uśmiechnięty po strzeleniu gola przez Milan obok Bakki, który od pewnego czasu wylewa swoje frustracje na Milan/trenera/zarząd, czy Kalinica, który od czasów problemów psychicznych we Fiorentinie największy problem ma z własną głową. Niektórzy próbują z Portugalczyka robić kozła ofiarnego wyników Milanu w zeszłym sezonie na co w moim mniemaniu nie zasłużył. Zapewne za czasów Henry'ego w Juventusie czy Kluiverta w Milanie też było wiele kibiców, którzy nie rozumieli, że często zawodnicy młodzi potrzebują czasu na dostosowanie się do realiów Serie A, zwłaszcza grając w klubach najwyższego kalibru.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 19, 2018 17:15   

Ja to rozumiem i nawet się zgadzam. Po prostu mi przykro, że każdy zakup napastnika od czasów Ibry, to niewypał z tego czy innego powodu. Jeżeli to wrzucanie Kalinicia i Silvy do jednego worka to trudno. Zresztą pewne zachowania tego drugiego też mi się nie podobały.

Robienie z kogokolwiek kozła ofiarnego to idiotyzm. Nie powinien być nim ani Nikola ani Andre ani nawet Montella. Słaby sezon to nie wina jednej osoby.

Odpowiedz do tematu