ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 04, 2018 18:19   

TomekW masz jakieś ciekawe informacje nt nowego udziałowca?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 04, 2018 18:22   

Też nie wiem, ale na wycieczkę do Mediolanu raczej nie jeździł, a że wszystko było w tajemnicy jeszcze dodaje prawdopodobieństwa, że coś się dzieje.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Cze 05, 2018 02:07   

miszcz napisał/a:
Tych teorii spiskowych nie lubię, jak wcześniej napisałem. (...) Ma to oczywiście jakiś sens, z drugiej strony z jakiegoś powodu te problemy Milan ma. Jakieś zasady złamał, a Yonghong nie jest w ogóle poważany.

Milan złamał zasadę progu rentowności – w latach 2014-17 był zawsze grubo na minusie. Obecny właściciel odziedziczył to po poprzednim i miał pełną świadomość tego, że klub może zostać za to ukarany. Szkopuł w tym, że UEFA przymierza się do wymierzenia najwyższego wymiaru kary, podczas gdy innym, będącym w gorszej sytuacji klubom szła na rękę i zawierała ugodę. Dotychczas ugody nie zawarto tylko z Dynamem Moskwa, które próbowało wcisnąć komisji sfałszowane bilanse, a z rozgrywek wyrzucano tylko kluby, które nie wywiązały się z postanowień zawartej ugody. Stąd właśnie teorie spiskowe. Mechanizmy FFP przewidują dla nowych właścicieli dodatkowy czas na wyprowadzenie finansów na prostą. Nowym władzom Milanu tej możliwości nie dano.

miszcz napisał/a:
W przypadku zwykłej kary i braku wykluczenia sytyacja i tak dalej jest problematyczna. Do października blisko. Możemy się nigdy nie dowiedzieć kim jest ten Pan Li. Ten Pan nie znajdował się nawet na liście 200 najbogatszych w Chinach, a ci na ostatnich miejsach byli już szacowani w milionach.

Bardziej niż to, kim jest ten Pan Li, interesuje mnie to, kto za nim stoi. Gość jest brokerem, którego majątek w zeszłym roku oszacowano na około 500 milionów euro (wliczając w to udziały, jakimi miałaby dysponować jego małżonka – Pani Huang). Tymczasem gość wpompował w operację przejęcia Milanu już około miliarda euro. Nawet jeśli odjąć od tego dług, jaki ma u Elliotta, to nadal wychodzi więcej niż majątek Li. To oznacza, że ktoś musiał za nim stać.

rafal996 napisał/a:
Ja się tylko zastanawiam, co chce tak naprawdę osiągnąć UEFA w tej wojnie. Jeśli istnieje faktycznie niezadowolenie potęg i plany zorganizowania innych rozgrywek, to przecież wykluczenie Milanu może przyspieszyć decyzję. Kluby zobaczą, że za chwilę następny z nich może zostać tak potraktowany, niesprawiedliwie i zbyt surowo, więc trzeba mieć alternatywę.

Ale kto mówi o niezadowoleniu potęg? FIFA chce zorganizować swoje nowe, lepsze KMŚ z wyczesaną pulą nagród. UEFA nie chce takiej konkurencji dla swoich głównych rozgrywek i ciężko jej się dziwić. A kluby? Skoro ECA wspiera w tej kwestii europejską centralę, to raczej nie szukają żadnych alternatyw.

bounty_fire napisał/a:
bogiel napisał/a:
Od wykluczenia z pucharów jest chyba coś groźniejszego - zakaz transferowy na rok. I może się tak stać, że następne mercato bedzie dopiero za połtora roku. Barca miała takowy (wiem, że od FIFA i za inne przewinienia) to dlaczego nie Milan??

komisja orzekająca nie ma prawa nałożyć zakazu transferowego ;)

Dokładnie. Izba orzekająca może co najwyżej ograniczyć kadrę klubu w europejskich pucharach.

Qnen napisał/a:
TomekW masz jakieś ciekawe informacje nt nowego udziałowca?

Na razie nie wiadomo nic poza tym, że chodzi o osobę fizyczną, która nie jest Chińczykiem.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 05, 2018 13:46   

TomekW napisał/a:
Ale kto mówi o niezadowoleniu potęg?

Chodzi mi o pojawiające się co jakiś czas informacje, że najbogatsi najchętniej graliby tylko ze sobą w stałych rozgrywkach bez eliminacji, warunków wstępnych itd. Wariantów jest dużo, ale generalnie często się mówi o innych rozgrywkach, z dala od UEFA.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Cze 05, 2018 19:48   

Tego typu głosy pojawiały się już w latach 80. minionego wieku. I zawsze kończyło się w podobny sposób: UEFA "poprawiała" format rozgrywek, aby zadowolić najbogatszych i najbardziej wpływowych.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 07, 2018 21:37   

Ponoć ta osoba która nie jest chińczykiem to Preziosi :rotfl:

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2018 13:19   

Już zdążył zdementować.
Martwi mnie natomiast to, że wykluczenie z Ligi Europy jest coraz bardziej realne. Praktycznie większość trąbi o takim wymiarze kary. Aż ciężko mi to ogarnąć bo jest to jakaś farsa. Może sprzedaż akcji klubu daje jakąś większą nadzieję?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2018 14:07   

Cały czas trudno mi w to uwierzyć, ale faktycznie media zachowują się, jak by to było całkowicie pewne. Nie rozumiem przyczyn i nie wiem jak oni to wytłumaczą. Chyba, że wyjdą jakieś naprawdę porażające fakty przy okazji.

Na razie poczekajmy, może to tylko straszenie.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 09, 2018 16:45   

Ponoć Saeed Al-Falasi jest zainteresowany przejęciem 30% udziałów Milanu, a w dalszej perspektywie, pakietu większościowego. I zaczął zastanawiać mnie fakt, czy ewentualne przyśpieszenie w tej sprawie koreluje z tym, że niedługo jest termin wydania decyzji przez UEFĘ i ewentualne umowy przedstępne, jeśli jakieś zostałyby podpisane, na pewno wpłynęłyby na zwiększenie naszej 'wiarygodności'.

I drugie pytanie, czy chiński właściciel od początku miał nadzieję na odsprzedaż, czy w międzyczasie jego plany się pokrzyżowały i został niejako przymuszony do tego? Bo jeśli rzeczywiście dojdzie do sprzedaży pakietu mniejszościowego, to zapewne na tym się nie skończy.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 10, 2018 11:19   

Chiński właściciel mógł planować sprzedaż udziałów, ale jeszcze nie teraz. Nie zdążył podnieść wartości klubu więc raczej nie zarobi. Z tego co rozumiem to Elliot może przejąć klub w ramach długu na ponad 300 baniek, co oznaczałoby puszczenie Pana Li z torbami. Teraz jeśli sprzeda cześć udziałów to uratuje się przed Elliotem i mafią UEFA, ale to niestety dla niego raczej plan b albo c.

FORZA MILAN!

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 06:52   

Ciekawa sprawa z tymi chinczykami. Wyglada na to ze bardzo prawdopodobne jest odsprzedanie znowu komus innemu. Tylko komu??niech to sie jak najszybciej wszystko ustabilizuje bo nie wyglada to dobrze. A w bajki Fassone i reszty to nie wierze. Zawsze beda mowic ze wszystko jest ok bo co maja mowic??oby naprawxe mieli nad tym wszystkim kontrole.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 22:19   

Ponoć wykupiliśmy licencje od Brescii na żeńśki zespół (wicemistrzostwo Włoch) grają tam dwie Polki

to co nowy dział ? :king:

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 14, 2018 21:09   

Romagnoli (chyba) dostał podwyżkę. W miarę sprawdzone wróbelki ćwierkają, że Kessie i Cutrone też przedłużą kontrakt i dostana podwyżkę. Abstrahując od decyzji UEFY - gdyby Chińczyk (Chińczycy) nie miał kasy, to oglądano by każde Euro z dwóch stron zanim by je wydano...

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 14, 2018 23:16   

Dla mnie gadanie, że Li nie ma kasy jest śmieszne. Myślicie, że Elliot, pożyczyłby pieniądze gołodupcowi? Oni chyba pożyczają pieniądze na duży procent. Jak narazie Li spłaca wszystko w terminie. Poza tym jego żona jest bogata. Moim zdaniem nie ma co się martwić na zapas.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 15, 2018 00:05   

Akurat to, że Li pożycza właśnie od Elliotta jest argumentem przeciwko niemu. Provident też pożycza na duży procent, ale to nie znaczy, że ma wśród klientów samych krezusów tylko wręcz przeciwnie.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Cze 15, 2018 08:13   

Marco7 napisał/a:
Provident też pożycza na duży procent, ale to nie znaczy, że ma wśród klientów samych krezusów tylko wręcz przeciwnie.

powodzenia z wzięciem 100 mln euro pożyczki na "słupa" w Providencie.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 15, 2018 10:15   

Renesco napisał/a:
Marco7 napisał/a:
Provident też pożycza na duży procent, ale to nie znaczy, że ma wśród klientów samych krezusów tylko wręcz przeciwnie.

powodzenia z wzięciem 100 mln euro pożyczki na "słupa" w Providencie.

Renesco, probowales? ;-)

A powaznie, Elliot to bardzo powazny fundusz. Jak w to weszli, to znaczy, ze wszystko bylo przemyslane. Ostatnia rzecza, o ktorej mysla, to posiadanie klubu.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Cze 15, 2018 10:48   

Nie, ale ponoć Pan Li próbował :lol2:

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 15, 2018 11:45   

Niepotrzebna szydera. Jakbym poszedł i chciał dostać 100 mln euro na dowód to na pewno bym nie dostał. Ale tu mamy trochę inną sytuację, bo pożyczka jest zabezpieczona. Ponieważ loan to value to w tym przypadku jakieś 50%, Elliott ma praktycznie zagwarantowane, że swoją kasę odzyska. I mają generalnie w czterech literach, czy Li ma kasę, żeby im zwrócić pożyczkę czy nie. A z punktu widzenia Li zwrócenie się do Elliotta to powinna być absolutnie ostatni instancja, bo w pierwszej kolejności powinien szukać (i zapewne szukał) instytucji finansowych zapewniających bardziej cywilizowane warunki kredytowania.

W pozytywnym scenariuszu koleś jest jedynie słupem dla kogoś znacznie większego, kto z jakichś powodów nie może się ujawniać (chociaż nadal nie wyjaśnia to wykorzystywania Elliotta przy transakcji). W negatywnym scenariuszu, to jakiś wariat/hochsztapler, który porwał się z motyką na słońce licząc na szybki zarobek, a teraz grunt zaczyna mu się palić pod nogami.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 19, 2018 22:48   

Sensacyjne doniesienia włoskich gazet zdementował Sportmediaset a było w nich to, że mamy byc wykluczeni z europejskich pucharów na 2 lata a nawet na kolejny rok, jeśli nie spełnilibyśmy pewnych warunków. Jest to informacja zdementowana... ale i tak szokuje. Nie wiem co sądzić o tym wszystkim ale jestem prawie pewny, że nas wyrzucą z Ligi Europy i pozostanie nam odwoływać sie do Lozanny. Nie wiem o co tutaj we wszystkim chodzi ale jest to dziwne, że się na nas tak uwzięli.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 19, 2018 23:58   

Wykluczenie jest raczej pewne. Taki jest zamysł UEFA od początku i taki rezultat chcą przepchnąć. Werdykt ma być już jutro z rana, więc to przesłuchanie Fassone, to zapewne z grzeczności tylko :P . W pozytywne odwołanie również mało wierzę.

Czy sie uwzięli i robią pokazówkę, to od takich stwierdzeń jestem daleki. Wykluczenie Milanu działa chyba jedynie na korzyść Atalanty i Fiorentiny.

b4ry 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 20, 2018 06:32   

Niecj mi to ktoś wytłumaczy. FFP twierdzi, że mamy zbyt duże wydatki w stosunku do przychodów. TAK? Czyli żeby je wyrównać potrzebujemy przychodów. Gwarantuje to LE i LM więc nas wykluczą żeby tej kasy nie zarobić ?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 20, 2018 19:41   

A mi się nadal nie chcę wierzyć, że bedziemy wyrzuceni. Jesteśmy zbyt grubą rybą (marką). Nie nazywamy się się Jagiellonia Białystok.
Jesli nas wyklucza, to znaczy, że ci cali Chińczycy wychodza nam już bokiem. Byłby wstyd większy niż z Benevento.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 20, 2018 22:10   

bogiel napisał/a:
A mi się nadal nie chcę wierzyć, że bedziemy wyrzuceni. Jesteśmy zbyt grubą rybą (marką). Nie nazywamy się się Jagiellonia Białystok.
Jesli nas wyklucza, to znaczy, że ci cali Chińczycy wychodza nam już bokiem. Byłby wstyd większy niż z Benevento.

Mam dokladnie tak samo. Albo to będzie oznaczało, ze nie traktuje sie juz nas poważnie, albo że zmieniły się reguły gry.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 20, 2018 22:10   

Tu wiara nic nie da bogiel :) To, że nas uwalą jest prawie pewne. Ale powody są bardzo mocno naciągane i generalnie pokazówka z naciskiem na skandal. Nadzieja jedynie w odwołaniu.

Odpowiedz do tematu