ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alessio Romagnoli
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 06, 2018 08:53   

To jest bardzo dobra wiadomość, bo jeśli jeden z najważniejszych zawodników, którego chce wiele klubów przedłuża kontrakt, to widocznie nie jest tak źle z tym Milanem i nie powinno być żadnej ucieczki ważnych graczy.

Oby tylko nie powtórzyła się sytuacja z Thiago Silvą, chociaż myślę że okoliczności są jednak zupełnie inne.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 19, 2019 16:26   

z Internetu:

"Według zajmującego się statystykami serwisu SofaScore Alessio Romagnoli - wraz ze stoperem Liverpoolu, Virgilem van Dijkiem - jest jedynym defensorem w pięciu najsilniejszych ligach europejskich, który w obecnym sezonie ani razu nie dał się przedryblować swojemu rywalowi. Wyliczenia dotyczą graczy, którzy w aktualnym sezonie rozegrali minimum 2 mecze. Włoch wystąpił w 19 z 24 dotychczasowych spotkań Milanu w Serie A"

Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 19, 2019 19:17   

Nesta lubi to :king:
#10 Rui Costa per sempre!

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 22, 2019 21:52   

Tak sobie myślę i odnoszę wrażenie, że Romagnoli jest chyba najbardziej niedocenianym piłkarzem w lidze. Rzadko się o nim mówi, a nawet takie pierdoły jak jego oceny w FIFIE i PESie o czymś świadczą. Przecież to absolutnie top od dłuższego czasu. Statystyka z dryblingami to jedno, ale ja nie pamiętam w ostatnich latach takiego muru w naszej obronie. Przegrana głowa Romka? Nie pamiętam. On już samym ustawieniem robi ogromną robotę - nawet dziś. Ten sezon na pewno ma lepszy niż ten poprzedni u boku Bonucciego. Czyści absolutnie wszystko i poza kiksem z Empoli (?) nie popełnił nawet najmniejszego błędu. Orientujecie się czy we Włoszech - w mediach i dyskusji też jest tak marginalizowany? Bo trochę dziwne są zachwyty nad Skrinarem, które są wszechobecne, a przechodzenie obok fantastycznej postawy Romka. Czy może mam paranoję i tylko mi się tak wydaje?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 22, 2019 21:53   

Masz rację i to samo jest z Davide. Okropnie niedoceniani, nawet w kadrze.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 22, 2019 23:27   

Przesadzacie, miał kontuzje to cięzko było popelnic bląd. A jak już pojawił się na boisku to Petagna (Spal) przestawil go jak chciał. Co nie zmienia faktu, że gra co najmniej dobrze.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 23, 2019 01:14   

co najmniej dobrze? jest absolutnie klasowy w tej chwili

plakat33 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 23, 2019 12:24   

bogiel napisał/a:
A jak już pojawił się na boisku to Petagna (Spal) przestawil go jak chciał.

To prawda ale w wielu meczach grał bardzo dobrze. International level to nie wiem czy już jest ale czołówka we Włoszech na pewno. W tym sezonie mi się podoba. Chciałbym żeby miał kogoś lepszego i doświadczonego do pary niż Musacchio i Zapata aby móc się jeszcze bardziej podnosić ( nie twierdzę, że są beznadziejni, szczególnie Kolumbijczyk w tym sezonie ale przeciętni/dobrzy i nic więcej ). W bardzo dużym uproszczeniu: Baresi->Maldini->Nesta->Silva Każdy wspominał jak dużo w podnoszeniu swoich umiejętności dała mu gra z partnerem, którego zastał już w drużynie.

Osobiście cieszę się, że póki co nie jest głośno o Romagnolim. Duża oferta z Chelsea ponoć już raz była i nie chciałbym żeby kolejna wpłynęła, ponieważ nie wiadomo co by się stało. Wydaje mi się, że Romagnoli może być jeszcze lepszy, droższy, a do tego jest młody i ograny w lidze. Idealny do budowy defensywy na lata.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 23, 2019 17:37   

Mam nadzieję, że nikomu nie przychodzi do głowy porównywanie go do Nesty...

Odpowiedz do tematu