ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VAR
Autor Wiadomość
TomekW 
Administrator

Wysłany: Czw Maj 03, 2018 15:38   VAR

miszcz napisał/a:
system jest notorycznie źle używany i wbrew przepisom(przykład Orsato)

Zaciekawiłeś mnie. Podaj przykłady konkretnych sytuacji, w których VAR był użyty wbrew przepisom.

EDIT:
Wydzielam nowy wątek, żeby nie robić OT w temacie o Lidze Mistrzów.
Ostatnio zmieniony przez TomekW Pią Maj 18, 2018 13:42, w całości zmieniany 1 raz  

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 03, 2018 23:08   

TomekW napisał/a:
miszcz napisał/a:
system jest notorycznie źle używany i wbrew przepisom(przykład Orsato)

Zaciekawiłeś mnie. Podaj przykłady konkretnych sytuacji, w których VAR był użyty wbrew przepisom.

Wspominał już o tym Sonar na fb. Sędziowie zmieniają decyzje o kartce dla zawodnika co często jest sprzeczne z przepisami. Jeżeli sędzia widzi sytuację doskonale i orzeka żółtą kartkę, to VAR już nie powinien być użyty. Stąd np. czerwona kartka dla Vecino jest błędna. Sędzia widzi faul, ocenia go na żółtą kartkę, ale pod wpływem presji/rany/opinii sędziego w budce zmienia decyzje. VAR ma być użyty tylko wtedy gdy sędzia przeoczył sytuację lub nie miał jak jej ocenić ze względu na widok, tempo itd. Sytuacji takich było sporo, całkiem niedawno w meczu Milanu(chyba Chievo) sędzia zrobił to samo i poszedł sprawdzić czy może jednak powinien zmienić ocenę z żółtej na czerwoną, tutaj akurat nie zmienił. Z założenia ten system miał pomagać gdy sędzia czegoś nie widzi, a nie tworzyć zamieszanie z decyzjami. Interpretacja sędziego w dalszym ciągu ma być kluczowa, więc jeżeli coś widział dobrze i zdecydował, to VAR powinien nie przeszkadzać. Jeżeli już nadużywany, to czemu nie do drugich żółtych kartek czy sytuacji przed polem karnym.

Oczywiście mogę pisać brednie i jeżeli jestem w błędzie, to proszę mnie z niego wyprowadzić.

Poza tym mamy mnóstwo dziwnych sytuacji jak np. gol Insigne z Milanem, karny z Chievo czy brak reakcji w trakcie czy po meczu na karne lub brutalność. W Niemczech potrafią w trakcie przerwy wyciągnąć piłkarzy na boisko by zagrać rzut karny, czemu nie we Włoszech?

Dlatego piszę, że VAR niekoniecznie zmieniłby wyniki półfinałów, bo sędzia mógł sytuację źle ocenić lub(co się zdarza zbyt często) nie reagować. Śmieszne były płacze Agnellego po meczu, że powinien być VAR skoro nic by to nie zmieniło w danej sytuacji. Jak ktoś ma śmietnik zamiast serca to i tak by to podyktował :P

Oczywiście ja uważam, że system jest dobrze pomyślany i potrzebny, po prostu to jego pierwszy rok i błędy w użyciu są normalne. Obawiam się MŚ, bo tam będzie sporo kontrowersji w związku z tym systemem i szkoda by było zaszkodzić całej idei.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Maj 04, 2018 01:33   

miszcz napisał/a:
Sędziowie zmieniają decyzje o kartce dla zawodnika co często jest sprzeczne z przepisami. Jeżeli sędzia widzi sytuację doskonale i orzeka żółtą kartkę, to VAR już nie powinien być użyty. Stąd np. czerwona kartka dla Vecino jest błędna. Sędzia widzi faul, ocenia go na żółtą kartkę, ale pod wpływem presji/rany/opinii sędziego w budce zmienia decyzje. VAR ma być użyty tylko wtedy gdy sędzia przeoczył sytuację lub nie miał jak jej ocenić ze względu na widok,

Skąd taki pomysł? Nie przypominam sobie niczego podobnego w zasadach, a praktyka zdecydowanie temu przeczy.
Sama idea VARu jako pomoc dla sędziego, który "akurat patrzyłem w inną stronę" brzmi też groteskowo.
Ten opis brzmi raczej jakby opisywał sytuacje kiedy można po meczu ukarać kogoś na podstawie analizy nagrania. Bo we Włoszech faktycznie jest (ewentualnie była do niedawna) zasada, że ocena sędziego nie moze zostać zmieniona. Jeśli sędzia widział i ocenił daną sytuację to komisja nie ma prawa tego zmienić. Jedynie jeśli w protokole nie ma oceny danej sytuacji to można kogoś ukarać na podstawie analizy nagrania.
Ale to nie ma nic wspólnego z VARem w trakcie spotkania. Jesteś pewien, że nie pomyliłeś tematów? Ewentualnie autor mógł pomylić, co by mnie nie zdziwiło, bo...

miszcz napisał/a:
Wspominał już o tym Sonar na fb.

Podziwiam wiarę w niego. Już sporo razy widziałem powoływanie się na niego. A kiedy raz zostalem przez przez niejedną osobę wywołany do skomentowania jego wpisu na temat Juve to bez bez trudu wykazałem, że większość tego co napisał to są zwykłe przekłamania i manipulacje.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 04, 2018 02:19   

Venomik, to akurat nie temat o Juve czy innych teoriach, więc wiara nie ma tu nic do rzeczy ;)

Ja sam kojarzę z początku sezonu niektóre zapisy, ale nie mogę za cholerę znaleźć oficjalnego tekstu. Przegląd Sportowy pisał:

https://www.przegladsport...rzystac/4qjtsq8
Cytat:
Jeśli arbiter wyrzucił zawodnika z boiska, a jego kolega oglądający mecz w wozie VAR jest w pełni przekonany, że decyzję należy zmienić, sygnalizuje problem głównemu. Tak samo będzie się to odbywać w sytuacji, w której prowadzący zawody przeoczy jakieś wydarzenie (na przykład zawodnik uderzy innego). Wówczas asystent, którego zadaniem jest wychwytywanie właśnie tego typu sytuacji, poinformuje go o zdarzeniu. Może to zrobić wyłącznie, jeśli nie ma wątpliwości, że za to zagranie należy się bezpośrednia czerwona kartka."

Czyli jeżeli sędzia nic nie przeoczył i podjął decyzję o kartce, to nie powinien jej zmienić VAR. Wątpliwości co do kartki czerwonej były od początku więc zmiana decyzji nie powinna mieć miejsca.

Co do protokołu, to nie wiem jak to jest skoro Chiellini nie dostał kary po derbach Turynu.

Pewny niestety nie jestem i z chęcią bym przeczytał coś oficjalnego. Nie zdziwiło by mnie błędne używanie, bo w końcu mowa o pierwszym sezonie. Nawet jeżeli jest używany niezgodnie z założeniem, to i tak przepisy się zmienią po sezonie jak sobie wszystko podsumują.
Zresztą to nie byłoby pierwsze olewanie przepisów, które sędziowie tłumaczyli piłkarzom przed sezonem(główny zarzut Inzaghiego). Miało nie być czerwonych kartek za faul na rzut karny przecież ;)

W sumie tak jak pisałem wcześniej. Każda dyskusja na ten temat to w dużej mierze kwestia interpretacji, więc moim zdaniem VAR czy nie VAR, wynik nie uległby raczej zmianie. Nawet bym się zastanowił czy karny w 93 minucie(skoro dał karnego w tym czasie to wiadomo z kim mamy do czynienia :P ) dla Romy nie był dyskusyjny. Nie zmienił on akurat nic, więc nie ma co grzebać.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Maj 04, 2018 03:27   

Oh dear.
VAR można użyć jeśli chodzi o bezposrednią czerwoną. Dlatego:
Masz napisane wprost: jeśli sędzia przeoczy sytuację w której należy dać kartkę to VAR możne mu o tym powiedzieć tylko wtedy, kiedy chodzi o czerwoną.
I dlatego również można śmiało nadać czerwoną po VARze, nawet jeśli sędzia nadał wcześniej żółtą.

miszcz napisał/a:
Venomik, to akurat nie temat o Juve czy innych teoriach, więc wiara nie ma tu nic do rzeczy ;)

Nie do końca rozumiem do czego konkretnie nawiązujesz w tym żarcie, więc odpowiem wyłącznie poważnie. Moje wtrącenie półtorej linijki na temat Sonara miało zaznaczyć, że nie warto tego co on pisze traktować jako prawdę objawioną. Wręcz przeciwnie, jedyny raz kiedy sprawdzałem jego tekst skutkował zaznaczeniem kilku kłamstw/manipulacji.
Koniec.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 04, 2018 12:47   

miszcz, wydaję mi się, że pomyliło Ci się z sytuacją kiedy piłkarz jest karany dyskwalifikacją już po meczu. Wtedy rzeczywiście jest tak, ze jeśli sędzia widział faul i ukarał np piłkarza żółtą kartką, to ta ocena nie może być później zmieniona. Natomiast w wypadku, gdy faul w ogóle umknął sędziemu wtedy zawieszenie może być nałożone po meczu. W przypadku VAR, podobnie jak Venomik, nie słyszałem o takim ograniczeniu.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 09, 2018 16:16   

Fatalny sezon LM pod względem sędziowania
http://weszlo.com/2018/05...ar-em-a-czekac/

Wolf 
Madridista

Wysłany: Czw Maj 10, 2018 09:00   

Miałem nadzieję, że wtopy sędziowskie w tegorocznej fazie pucharowej zmuszą UEFĘ to wprowadzenia VARu rok wcześniej. Niestety nie.

Trzeba trzymać kciuki, aby VAR dobrze wypadł podczas MŚ, bo jeżeli tam będzie problematyczny lub zbyt czasochłonny to UEFA może wykorzystać to jako argument, żeby go nie wprowadzać do pucharów.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 10, 2018 21:07   

Kciuki to chyba trzeba trzymać, żeby ktoś miał wole aby VAR dobrze wypadł. Bo VAR sam w sobie nie ma wad, jedynie dziwne interpretacje kiedy go użyć bądź decyzje gdy "cała Polska widziała"...
Pytanie czy jest wola by było sprawiedliwiej?

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Maj 18, 2018 13:42   

miszcz napisał/a:
Oczywiście mogę pisać brednie i jeżeli jestem w błędzie, to proszę mnie z niego wyprowadzić.

A tam od razu brednie... Masz po prostu niepełne info :P Uzupełnijmy je więc :)

miszcz napisał/a:
Jeżeli sędzia widzi sytuację doskonale i orzeka żółtą kartkę, to VAR już nie powinien być użyty.

Chyba że główny sam poprosi ekipę VAR o review. Ma do tego prawo i wówczas system może jak najbardziej zostać użyty.

miszcz napisał/a:
Stąd np. czerwona kartka dla Vecino jest błędna. Sędzia widzi faul, ocenia go na żółtą kartkę, ale pod wpływem presji/rany/opinii sędziego w budce zmienia decyzje.

Nie no, sama czerwona kartka dla Vecino była jak najbardziej zasłużona. Pozostaje pytanie, czy użycie VAR-u do jej pokazania było zgodne z regulaminem. I tu zaczynają się schody, bo w myśl obowiązującego protokołu sprawdzenie sytuacji pod kątem ewentualnej bezpośredniej czerwonej kartki może nastąpić tylko w trzech przypadkach:
1) główny podejrzewa, że przewinienie na czerwoną kartkę zostało przeoczone lub źle ocenione przez trójkę sędziowską.
2) sędzia VAR zauważa przewinienie na czerwoną kartkę przeoczone przez trójkę sędziowską.
3) główny chce się upewnić, czy ocenił prawidłowo przewinienie w polu karnym.
Faul Vecino nie był w polu karnym i nie został przeoczony, więc system mógł być użyty tylko na życzenie głównego. Jeśli pomyłkę zgłosił sędzia VAR, to użycie systemu było błędem proceduralnym. Oficjalna wersja wydziału sędziowskiego jest jednak taka, że to Orsato wystąpił o analizę powtórki, co oznaczałoby, iż wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. I ja tę oficjalną wersję kupuję, bo już sama obecność rany i krwi (okoliczność obciążająca wg wytycznych FIFA i UEFA) mogła uzmysłowić Orsato, że to mógł być faul na czerwoną kartkę. Poza tym pamiętajmy o jeszcze jednej rzeczy... Protokół VAR wymusza na głównym podjęcie decyzji przed przystąpieniem do review (wyjątkiem jest wymieniony wyżej punkt 2), a przytoczony punkt 1 umożliwia asekuracyjne podejście do sprawy. Czyli główny widzi faul na granicy żółtej i czerwonej, daje żółtą i natychmiast sprawdza, czy nie powinna być czerwona. Może to faktycznie wyglądać na robienie zamieszania, ale jest to jak najbardziej zgodne z procedurą. I jest dość prawdopodobne, że właśnie tak zrobił Orsato w przypadku faulu Vecino.

miszcz napisał/a:
Jeżeli już nadużywany, to czemu nie do drugich żółtych kartek czy sytuacji przed polem karnym.

Pewnie dlatego, że byłoby tego zdecydowanie za dużo. Rozszerzenie VAR-u na sytuacje przed polem karnym byłoby koszmarem regulaminowym i nie ma żadnego sensu, chyba że chcemy mieć po kilkanaście przerw w każdym meczu. Natomiast jestem jak najbardziej za rozszerzeniem VAR-u na drugie żółte kartki. Mam wrażenie, że w tej chwili zdarzają się sytuacje, w których główny boi się pokazać drugą żółtą, bo wie, że VAR nie naprawi ewentualnego błędu.

miszcz napisał/a:
Poza tym mamy mnóstwo dziwnych sytuacji jak np. gol Insigne z Milanem, karny z Chievo czy brak reakcji w trakcie czy po meczu na karne lub brutalność.

Gol Insigne z Milanem to akurat przypadek ekstremalny. Błąd sędziego VAR polegał na tym, że nie sprawdził ujęć z obu kamer. Podobno trwają pracę nad trójwymiarowym systemem analizy spalonych, który powinien wyeliminować tego typu sytuacje. Nie bardzo wiem, co było aż tak dziwnego z karnym z Chievo... Natomiast brak reakcji na karne lub brutalność wynika z tego, że ocena dynamiki i intensywności kontaktu znajduje się w zakresie władzy dyskrecjonalnej głównego. VAR nie ma wówczas zastosowania, bo ewentualna pomyłka sędziego nie jest traktowana jako "wyraźny błąd", a tylko takowy jest podstawą do zmiany decyzji.

miszcz napisał/a:
W Niemczech potrafią w trakcie przerwy wyciągnąć piłkarzy na boisko by zagrać rzut karny, czemu nie we Włoszech?

Bo we Włoszech nie było dotychczas podstaw do użycia VAR-u do oceny ostatniej akcji pierwszej połowy? :dunno:

miszcz napisał/a:
Dlatego piszę, że VAR niekoniecznie zmieniłby wyniki półfinałów, bo sędzia mógł sytuację źle ocenić lub(co się zdarza zbyt często) nie reagować.

Zła ocena sytuacji zdarza się bardzo rzadko, a o braku reakcji pisałem trochę wyżej. Problem pojawia się wtedy, gdy VAR ma zastosowanie, ale główny świadomie ignoruje sygnał o błędzie od sędziego VAR, bo akurat postanawia pokazać, że jest kozakiem, który nie potrzebuje pomocy technologii. Ale za to możemy podziękować delikwentom, którzy po meczach stają przed kamerami i próbują, z lepszym lub gorszym skutkiem, wywierać presję psychologiczną na arbitrach.

miszcz napisał/a:
Śmieszne były płacze Agnellego po meczu, że powinien być VAR skoro nic by to nie zmieniło w danej sytuacji. Jak ktoś ma śmietnik zamiast serca to i tak by to podyktował :P

Zmieniłoby, zmieniło. Byłaby czerwona kartka dla Benatii ;)

miszcz napisał/a:
Zresztą to nie byłoby pierwsze olewanie przepisów, które sędziowie tłumaczyli piłkarzom przed sezonem(główny zarzut Inzaghiego)

Sędziowie mogli tłumaczyć, Inzaghi mógł nie zrozumieć. Nie wymagajmy zbyt wiele od pieniacza, który był w stanie stanąć przed kamerami i powiedzieć, że Lazio zostało skrzywdzone, bo VAR naprawił dwa błędy w meczu konkurencji.

miszcz napisał/a:
Miało nie być czerwonych kartek za faul na rzut karny przecież ;)

Ktoś Cię wprowadził w błąd ;) Nie chodziło o całkowite zlikwidowanie czerwonych kartek za faule w polu karnym tylko o ograniczenie stosowania potrójnej kary (karny/czerwona/zawieszenie). W związku z tym złagodzono kary za NIEKTÓRE przewinienia popełniane w obrębie szesnastki.
Ostatnio zmieniony przez TomekW Pią Maj 18, 2018 16:50, w całości zmieniany 2 razy  

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 18, 2018 14:06   

Przypomnicie mi o co chodziło z tym golem Insigne? Według tego co jest na youtube, gol słusznie uznany. Tam było jeszcze jakieś inne ujęcie, które pokazywało spalonego?

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Maj 18, 2018 15:05   

rafal996, było drugie ujęcie – z kamery zamontowanej na wysokości linii środkowej. Gdyby główny dostał oba do obejrzenia, to zgodnie z protokołem VAR musiałby potwierdzić oryginalną decyzję, czyli spalonego. Poniżej oba ujęcia:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 18, 2018 15:14   

Dzięki, nie widziałem tego ujęcia.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 18, 2018 19:15   

TomekW, dzięki za wyjaśnienie kilku kwestii.

Pisząc o sytuacjach przed polem karnym nie miałem na myśli by miał je VAR analizować. Byłoby to oczywiście nierozsądne.

Jeżeli chodzi o zgrywanie "kozaka", to zgadzam się, że niektórzy trenerzy i działacze przesadzili. Wniosek do sądu na sędziego, chyba z powództwa fanów, to już kuriozum. Jednakże nie sądzę by w jakikolwiek sposób powinno to tłumaczyć sędziów z tym przysłowiowym śmietnikiem zamiast serca. Jak dla mnie świadczy to o nich jeszcze gorzej, że robią coś na przekór.
Tekst Pairetto do Gasperiniego to już w ogóle skandal. Miało się tym FiGC zająć, ale kto by się spodziewał rezultatu jak nawet nagrania na Chielliniego nie mogli znaleźć.

Karny z Chievo chyba przywołałem, bo się z nim nie zgadzałem. Sytuację w Niemczech z kolei, bo oglądając ten sezon Serie A jakoś ciężko mi uwierzyć by jakikolwiek sędzia miał jaja by zawołać zawodników z szatni. No, ale to spekulacje z mojej strony, a sytuacji na pograniczu połowy nie chce mi się już szukać :P

Co do czerwonych kartek w polu karnym, to bardzo możliwe, że wprowadzono mnie w błąd. Taki pogląd forsuje choćby Eleven. Jednakże nie mogę się oprzeć wrażeniu, że część sędziów olewa to zarządzanie i daje czerwone za każdy faul ostatniego obrońcy.

Skoro się udzieliłeś w temacie, to co sądzisz o pomyśle De Laurentisa by wywalić sędziów z FIGC? Uznał, że ich obecność jako grupy "politycznej" z prawem do głosu jest absurdalne i powinni być freelancerami.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Śro Maj 23, 2018 00:19   

miszcz napisał/a:
Wniosek do sądu na sędziego, chyba z powództwa fanów, to już kuriozum.

Miejmy nadzieję, że ten pozew pozostanie jedynie kuriozum. Wyrok skazujący w tej sprawie stworzyłby niebezpieczny precedens, który mógłby być końcem piłki. Wyobraźmy sobie sytuację, w której każdy kibic może pozwać sędziego za błąd w meczu. Gdzie znaleźlibyśmy chętnych do prowadzenia spotkań?

miszcz napisał/a:
Tekst Pairetto do Gasperiniego to już w ogóle skandal. Miało się tym FiGC zająć, ale kto by się spodziewał rezultatu jak nawet nagrania na Chielliniego nie mogli znaleźć.

Do tekstu Pairetto do Gasperiniego sugerowałbym jednak podchodzić ostrożnie. Na razie mamy tylko oskarżenia ze strony znanego kłótnika pod adresem gościa, któremu przepisy zabraniają się publicznie bronić. Oskarżenia są na tyle poważne, że naprawdę nie rozumiem, dlaczego Gasperini nie poinformował o tym prokuratury FIGC, tylko czekał dwa tygodnie (!), by następnie pożalić się dziennikarzom... Jeśli zaś chodzi o dochodzenie, to podobno FIGC otworzyła takowe i to wcale nie na wniosek Gasperiniego. Ponoć prokurator federacji otrzymał od AIA komplet nagrań z "występem" Gaspa w pokoju VAR. Ponadto stowarzyszenie sędziów grozi trenerowi Atalanty procesem o zniesławienie.

miszcz napisał/a:
Sytuację w Niemczech z kolei, bo oglądając ten sezon Serie A jakoś ciężko mi uwierzyć by jakikolwiek sędzia miał jaja by zawołać zawodników z szatni. No, ale to spekulacje z mojej strony, a sytuacji na pograniczu połowy nie chce mi się już szukać :P

Ok, a co powiesz na to, że w meczu Lazio – Atalanta główny przytrzymał piłkarzy obu drużyn na boisku po ostatnim gwizdku, podczas gdy sędzia VAR sprawdzał, czy gospodarzom nie należy się karny za zagranie ręką Cristante?

miszcz napisał/a:
Co do czerwonych kartek w polu karnym, to bardzo możliwe, że wprowadzono mnie w błąd. Taki pogląd forsuje choćby Eleven. Jednakże nie mogę się oprzeć wrażeniu, że część sędziów olewa to zarządzanie i daje czerwone za każdy faul ostatniego obrońcy.

Ten wytłuszczony fragment leży moim zdaniem u podstaw wielu nieporozumień. W mediach jest cała masa komentatorów i ekspertów, którzy wypowiadają się na różne tematy i są traktowani jak wyrocznie. Niektórzy z nich znają się na rzeczy, podczas gdy inni nie są na bieżąco ze zmianami w przepisach i/lub powtarzają zasłyszane kiedyś teorie. Ostatnio jeden z anglojęzycznych komentatorów rozbawił mnie stwierdzeniem, że każdy wślizg od tyłu to automatyczna czerwona kartka...

miszcz napisał/a:
Karny z Chievo chyba przywołałem, bo się z nim nie zgadzałem.

Niech zgadnę... Bo piłka odbiła się najpierw od nogi?

miszcz napisał/a:
co sądzisz o pomyśle De Laurentisa by wywalić sędziów z FIGC? Uznał, że ich obecność jako grupy "politycznej" z prawem do głosu jest absurdalne i powinni być freelancerami.

Wywiad, z którego wyłuskałeś ów pomysł, pokazuje dobitnie, że De Laurentiis żyje w swoim wyimaginowanym świecie. On w tej rozmowie przedstawił całą teorię spiskową na temat tego, dlaczego Napoli nie zdobyło scudetto. Ubzdurał sobie, że ktoś wykorzystał swoje wpływy, by za pomocą manipulujących VAR-em sędziów ograbić azzurrich z zasłużonego tytułu. Poczciwina promuje teorię, według której zatrudniani przez poszczególne ligi sędziowie-freelancerzy zastanowią się dwa razy przed popełnieniem błędu, bo po trzech pomyłkach mieliby być zawieszani na trzy lata. No śmiech na sali. AIA jest częścią FIGC właśnie dlatego, żeby arbitrzy pozostawali poza orbitą wpływów klubów. O wprowadzeniu zawodowych sędziów można pomyśleć poważnie dopiero wtedy, kiedy zarząd Lega będzie obsadzony neutralnymi fachowcami, a nie prezesami i działaczami klubów poruszającymi się na granicy konfliktu interesów. A cała ta szopka z grupą polityczną domagającą się prawa głosu, to zwykły element przepychanek, jakich świadkami byliśmy przy okazji ostatnich wyborów w FIGC. W ramach federacji działają trzy stowarzyszenia, ale ADL uwziął się jedynie na AIA, podczas gdy nie wspomina słowem o AIC i AIAC. Pewnie dlatego, że na piłkarzy i trenerów kluby mają pewien wpływ, a na sędziów niekoniecznie. I to kogoś bardzo boli.

Odpowiedz do tematu