ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie A 2017/2018
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 14, 2018 11:25   

A ja jednak z przyjemnością bym zobaczył porażkę Interu, no tak już mam :P

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Maj 14, 2018 11:38   

Kukiss napisał/a:
De Vrij nie może sobie pozwolić na słaby występ. To wywołałoby burzę we Włoszech.
Nie musi to być od razu słaby występ. Wystarczy w kluczowym momencie źle dołożyć nogę/źle się ustawić/grać dobrze, ale nie na 110%.
Oczywiście nie twierdzę, że tak będzie, pisałem tylko o 'zabawnej kwestii' ;)

rafal996 napisał/a:
I co więcej, nie chce mi się teraz liczyć, ale już ktoś tam pisał, że w wirtualnej tabeli licząc tylko kolejki z nowym trenerem, kręcilibyśmy się w okolicach podium.

Tu jednak warto pamiętać o tym, że Gattuso trenował Milan w momencie, w którym Roma i Inter zaliczyły bardzo słabe okresy w lidze. Inter wygrał 7 meczów z ostatnich 22 w Serie A (fascynujące, że wciąż walczą w ostatniej kolejce o awans do LM), Roma też miała serię gdzie w 11 meczach wygrała dwukrotnie.
Licząc na szybko to od czasu przyjścia Gattuso:
Juve (58 punktów), Napoli (50 punktów), Roma (42 punkty), Atalanta, Milan (41 punktów), Lazio (40 punktów), Fiorentina (39 punktów).
41 punktów w 23 rozgranych meczach to jest średnia dająca 67 punktów przy 38 meczach.

Wiadomo, Gattuso dostał drużynę rozbitą mentalnie i kondycyjnie. Ale jednak w liczbach widać, że będzie musiał okres przed sezonem wykorzystać aby grać wyraźnie lepiej niż to co pokazał w obecnym sezonie, bo grając na tym samym poziomie będzie ciężko o LM.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 14, 2018 11:57   

Venomik napisał/a:
Tu jednak warto pamiętać o tym, że Gattuso trenował Milan w momencie, w którym Roma i Inter zaliczyły bardzo słabe okresy w lidze

No tak, tylko co to zmienia. Większość drużyn zalicza jakiś okres gorszej gry. Milan miał takie przynajmniej dwa, jeden na początku sezonu i drugi pod koniec.

Venomik napisał/a:
grając na tym samym poziomie będzie ciężko o LM

Nie no, na tym samym poziomie to wiadomo, że nie. Ale już nie mówimy o jakimś wielkim przeskoku, tylko o większej regularności. Czołówka nas nie bije, trzymamy poziom. Trzeba teraz równiejszej formy, żeby nie przegrywać ze strefą spadkową i czasem wygrać coś jeszcze z drużynami wyżej. Sporo pracy, ale nie mówmy, że jest aż taka tragedia.

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 14, 2018 15:01   

Venomik napisał/a:
Kukiss napisał/a:
De Vrij nie może sobie pozwolić na słaby występ. To wywołałoby burzę we Włoszech.
Nie musi to być od razu słaby występ. Wystarczy w kluczowym momencie źle dołożyć nogę/źle się ustawić/grać dobrze, ale nie na 110%.
Oczywiście nie twierdzę, że tak będzie, pisałem tylko o 'zabawnej kwestii' ;)

I nasze rozważania są już nieważne. De Vrij raczej nie zagra z Interem. Słuszna decyzja Inzaghiego, chociaż defensywa sporo straci i Icardi może sobie odbić mecz z Sassuolo.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 14, 2018 17:34   

Nie wyobrażam sobie żeby trener miał wsadzić swojego gracza na minę, tak jak można by to zrobić z De Vrijem jeśli miałby grać. Presja byłaby gigantyczna i co by nie zrobił to byłoby źle. Strata dla Lazio spora, ale jak dla mnie nie ma mowy żeby grał.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 19, 2018 19:16   

Czy wy też zapłakaliście przy pożegnaniu Buffona? :cry2:

https://twitter.com/simostu9/status/997844579742339072
Sędzia taki jak Buffon lubi, czyli wrażliwy, z sercem i nie niszczący marzeń w kluczowym momencie.

Wielu fanów Serie A płacze po dzisiaj, a mną nie targają żadne emocje... no może poza odrazą do tego człowieka. Jego ostatnia konferencja to kwintesencja jego zakłamania i obłudy. Tekst o uczciwości i walce z hipokryzją to już w ogóle jakaś parodia :rotfl:

Zaznaczę, że oczywiście był wielkim bramkarzem, chyba najlepszym w ostatnich 20 latach, ale człowiekiem parszywym i obłudnym. Mógłbym uronić łezkę przy pożegnaniu Tottiego, Del Piero czy Zanettiego, ale nie Buffona.

Możecie mnie wyśmiać czy zwyzywać(pewnie pewien napinacz z Juvepoland się nawet pojawi ;) ), ale zdania o nim nie zmienię.

Dla przypomnienia:
https://twitter.com/Mehryar10/status/985142598661758976

Przypomnę, że w czasie wielkiej fety z okazji 40 urodzinych Buffona czepiano się Cutrone za gola ręką i zarzucano mu brak uczciwości. Cutrone, który potrafił przeprosić w mediach i na boisku. Komiczne :lol2:

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 19, 2018 19:19   

Nie powiem, bo i mi się trochę smutno zrobiło, kiedy widziałem ten moment zejścia Buffona z boiska. Jednak człowiek się do niego przez tyle lat przyzwyczaił, a bramkarzem był bez wątpienia jednym z najlepszych w historii. W takich chwilach na dalszy plan schodzą wszelkie kontrowersje, takie jak choćby ta z bramką Muntariego sprzed sześciu lat. Na pewno na początku dziwnie będzie bez niego.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 19, 2018 19:42   

Ja tam podzielam zdanie miszcza, bramkarz genialny, człowiek taki sobie. Ostatnia legenda, która kończy karierę, smutno mi nie jest, tym bardziej, że rekord Maldiniego nie jest już zagrożony. Większą radość będę miał chyba tylko na zakończenie kariery Chielliniego, którego nie trawię. :D

Machnes
Juventino

Wysłany: Sob Maj 19, 2018 22:53   

No tak Totti o wiele bardziej zasłużył na szacunek niż Buffon. Buffon w końcu pluł, kopał, obrażał, prowokował. Śmieszni jesteście Milanisci 👍

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 19, 2018 23:47   

Świetny w bramce, dał wiele Italii broniąc nie raz we wspaniały sposób. W 2012 jednak okrył się hańbą po bramce Muntariego i dlatego na jego karierze jest porządna drzazga. Nie płakałem za nim i płakać nie będę bo nie był Rossonerim.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Wczoraj 0:14   

Gzikuu napisał/a:
Ostatnia legenda, która kończy karierę, smutno mi nie jest, tym bardziej, że rekord Maldiniego nie jest już zagrożony.

No nie do końca tak jest, bo ponoć chce jeszcze grać i możliwe są jego przenosiny do PSG - ostatni skok na LM?

Nie każdy go musi szanować, całkowicie was rozumiem, ale stawianie Tottiego jako kogoś, kogo się szanuje...

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 0:22   

Markucjo, chodzi o rekord występów w Serie A. Narazie pozostanie bezpieczny przez bardzo długi czas.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 0:50   

Totti dla mnie jawi się jako dużo bardziej brudny piłkarz ;)

Umówmy się, dla obu wielki szacunek, ale nie dotknęło mnie to w ogóle, że skończył. Jedna z wielu legend. Faktycznie Buffon tamtą sytuacją wbił pewną zadrę u Milanistów. Wielki piłkarz, cieszyłem się z Mistrzostwa Świata, ale zrobił mi pewną krzywdę i tego nie zapomnę.

Na pewno szacunek dla znakomitego zawodnika.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 14:51   

Z tym Tottim to chodziło o samo pożegnanie, dość emocjonalna feta ;) Na boisku to wiadomo, miał swoje za uszami.

Buffon poza boiskiem to wyjątkowo obłudna postać. To nie jest zresztą kwestia gola Muntariego, ale też teksty po meczach z Romą, Interem, Realem czy o ustawianiu meczów.

Zostawiając już tą kwestię, ciekawe co dalej. Naprawdę jakiś zespół z topu odważy się mu dać dwuletni kontrakt na 8 mln?

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 18:34   

Milik kolejna bramka :)

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 19:37   

A teraz Kownacki. Niezły pierwszy sezon. Lepszy niż Silvy...

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 20:57   

Lazio :gol:

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 21:51   

Tak jest, Lazio ma Merdaczom wybić LM z głowy.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 22:26   

Ulala, ale Lazio sobie komplikuje. Coś czuję, że tego nie dowiozą. A wokół De Vrija będą kontrowersje, oj będą.

edit: Mija minuta i nie dowieźli :P

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 22:26   

Ale się tam dzieje. 2-2. De Vrij sprokurował karnego. Lulic z czerwoną kartką. 10 min do końca.

2-3

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 22:30   

Tak się kończy idiotyzm Inzaghiego, który po 37 kolejkach i 75 minutach ostatniego meczu nagle zmienia grę na murowanie. Na własne życzenie sobie to zrobili.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 22:46   

Lazio z tytułem frajerów sezonu. Nooo może po nas za mecze z Benevento. :P Lulić pokazał jak nie być kapitanem.

Szkoda, że Inter awansował do LM. W innym wypadku, pewnie musieliby sprzedać Icardiego, nie wiadomo też co by było z Rafinhą i Cancelo. Nastąpiłaby pewnie mała rewolucja. A tak, dojdzie de Vrij, Asamoah i Lautaro Martinez. Będą jeszcze mocniejsi.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 22:58   

Cancelo i tak nie wykupią raczej. Do 31 maja muszą wykombinować 35 mln na niego(żadne raty czy odroczenie terminów) i kolejne 30 na FFP(tu chyba okres rozliczeniowy trwa do 30 czerwca). Chociaż kreatywna księgowość działa cuda :D
Kibicowałem Lazio do 75 minuty, teraz uważam, że dobrze się stało. Inter zasłużył i raczej lepiej zaprezentuje calcio niż Napoli czy Lazio.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 23:04   

No i 72 punkty wystarczyły do LM... eh...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 23:05   

Popsuli mi humor kuzyni, a taki był fajny dzień...
LM poważnie zmienia ich sytuację. Będzie kasa, będzie też zachęta dla piłkarzy, żeby tam iść. Mogą zrobić duży postęp teraz.

Odpowiedz do tematu