ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka
Autor Wiadomość
Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 21:02   

Co za kretyńskie pytanie! Wrzucasz artykuł, który ma niby forsować niewyobrażalną wręcz opcję (czyt. superkombinację służb), a jednocześnie masz wątpliwość co do tego, co już dawno zostało - przynajmniej prawnie - rozwiane. Otóż, Żydzi nie mają żadnego prawa żądać od nas tej kasy. Jeśli ją ostatecznie dostaną, to jedynie w bandycki sposób i za przyzwoleniem 'rządu warszawskiego'. Uważam, że wówczas każdy prawdziwy Polak powinien powstać! Źródeł prawnych szukaj w prawie rzymskim i opartych na nim systemach prawnych świata (w tym polskiego i amerykańskiego).

P.S. Swoją drogą, tyle tu tuzów polityki ,ale żaden nie zająknął się o przeforsowanej właśnie 447. Brawo! Chyba, że forum zamiera, to niech zamrze na dobre...

Resk 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 21:35   

Pytanie laika, który nie zna się na prawie.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 21:36   

A o czym tu dyskutować? :P Ustawa ta nakreśla ramy odnośnie wsparcia finansowego USA dla NGO'sów zajmujących się odzyskaniem utraconego mienia żydowskiego. Niczym więcej. Odpowiadając na pytanie Reska, to Stany Zjednoczone uchwalając swoje prawo wewnętrzne nie mogą w jakikolwiek sposób wymusić egzekwowania go od Polski, która jest oczywiście suwerenna. Nawet gdyby USA chciały wymusić na Polsce wykonanie tej ustawy i przedstawiły sprawę pod jurysdykcję MTSu, to Polska również musiałaby się na to zgodzić - obligatoryjnie. Zgody takiej oczywiście nie będzie. Stany nie mają żadnej prawnej możliwości egzekucji tej ustawy w praktyce. Jedyne co to mogą ją wymusić sankcjami, ale to już by było niezgodne z prawem międzynarodowym i łatwe do obalenia właśnie przed MTS przy odrobinie dobrej woli ze strony Polski. Chyba, że wszystko będzie się toczyło kanałami nieoficjalnymi. I źródeł nie szukaj w prawie rzymskim, które nie ma praktycznie nic związanego z prawem międzynarodowym publicznym, a tym bardziej z common law stosowanym w Stanach. ;) Jest to raczej ogólna zasada prawa uznana w prawie międzynarodowym (zasada suwerenności państw), o której mówi Karta Narodów Zjednoczonych. Podsumowując - żadne państwo nie może żądać za pośrednictwem ustawy (prawa wewnętrznego) jakiegokolwiek zachowania wobec innego państwa. Co innego uchwalone rezolucje, rozporządzenia, dyrektywy na gremium organizacji międzynarodowych, której oba państwa są członkami, bo tam istnieją mechanizmy wykonawcze.

Ustawa 447 powstała, ale nie wiem o co ten cały szum. W praktyce jest to nieskuteczny akt prawny, na który można się powołać co najwyżej w rozmowie barowej, a nie przed jakimkolwiek sądem czy trybunałem.

Resk 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 21:42   

Jarles, nie pierdol już o tym prawie rzymskim. Gzikuu ładnie wszystko wyjasnil.

Kartka za wulgaryzm.
Admin

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 21:47   

Chyba dwa osiołki, jeden pod drugim, nie rozumieją, po co wezwano tu prawo rzymskie. A mówi ono jasno: mienie obywateli danego państwa, którzy nie pozostawili jego spadkobierców, przechodzi na rzecz skarbu państwa. Pojęły osiołki?

Gzikuu, wiesz, że jesteś w ostatnim czasie nadwornym kretynem tego forum? Zaczynasz podrabiać niegdysiejszego lordabassa. Ilość nie przechodzi tutaj absolutnie w jakość. W politykę się nie mieszaj, bo masz za krótkie rajtuzki. Te swoje teoretyczne rozważania to możesz koleżkom na planszy do warcabów na osiedlu opowiadać. Z kim ja gadam...

Kartka za ubliżanie.
Admin

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 21:54   

Ale wiesz, że prawo rzymskie nie obowiązuje już od około tysiąca/półtora tysiąca lat? Jego część została jedynie recypowana przez niektóre państwa europejskie, ale powoływanie się na nie w 2018 roku jest co najwyżej śmieszne. :D Tym bardziej, że mówimy o prawie międzynarodowym, a tam główne źródła prawa to właśnie KNZ, Konwencja Wiedeńska o Prawie Traktatów z 1969 roku i statut MTS, które są dziedzictwem ustalonym podczas ładu wersalskiego. Innych źródeł prawa po prostu nie ma. To tak jakbym chciał teraz zawrzeć małżeństwo zgodnie z prawem rzymskim przy użyciu wagi, orkiszu i libripensa, a nie zasad z kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

edit: No cóż, widocznie kilka lat nauki prawa międzynarodowego jest niczym wobec Twojej wszechwiedzy i jedynej słusznej prawdy. Wybacz jaśnie oświecony. Wyjaśniam Ci jak wygląda sytuacja, a Ty siejesz jakąś demagogię i w dodatku piszesz, że z mojej strony to są teoretyczne rozważania. :lol2: Albo jesteś genialnym trollem albo cóż... głupkiem.

Cytat:
Tak, czyżby? Czyli choćby zasada rzymska mówiąca, że nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności dziś nie obowiązuje?Mógłbym tak wymieniać, ale widze, że z kompltnym ignorantem mam do czynienia

Owszem, obowiązuje. Dokładnie brzmi "nieznajomość prawa szkodzi". Dlatego napisałem, że część prawa rzymskiego została recypowana. Nie rozumiesz słowa - wygoogluj, a nie się czepiaj.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 22:00   

Tak, czyżby? Czyli choćby zasada rzymska mówiąca, że nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności dziś nie obowiązuje?Mógłbym tak wymieniać, ale widze, że z kompltnym ignorantem mam do czynienia

Resk 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 22:01   

Hehe. Jarles poproś o bana.

Resk 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 22:03   

I nie wyzywaj biednych ludzi.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 22:07   

Dziwisz się, że nikt nie dyskutuje, a jak ktoś próbuje dyskutować i nie zgadza się z Twoim zdaniem, to wyzywasz od kretynów nie podając żadnego argumentu. To najlepsza odpowiedź, dlaczego mało kto zabiera głos w temacie polityki tutaj.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 22:09   

Biedne to są pajacyki, które pojawiają się na forum po dwóch miesiącach i zabierają głoś w tematach, o których tylko myślą, że mają pojęcie. I w dodatku na forum piłkarskim, gdzie ostatnio czysto piłkarsko i w głównym temacie dzieje się sporo. Mógłbym takiego pajaca, jak ty spytać, kto to Paolo Maldini i nie miałbym pewności, że wie.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 22:10   

Czyli jednak troll. :D Trzeba sobie odpuścić.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 22:13   

rafal996 napisał/a:
Dziwisz się, że nikt nie dyskutuje, a jak ktoś próbuje dyskutować i nie zgadza się z Twoim zdaniem, to wyzywasz od kretynów nie podając żadnego argumentu. To najlepsza odpowiedź, dlaczego mało kto zabiera głos w temacie polityki tutaj.

Rafciu, głaskaczu, cipko forumowa, i teoretyczny znawco piłki. Idź ułóż dzieci do snu, pochwal się w temacie fur milanistów i zamów koszulkę przez znane sobie najlepsze źródło. Już dawno miałeś ze mną nie gadać, a wciąż nieśmiało się odzywasz. Nawet nie wiesz, jak bardzo jesteś sklejony z acmilan.com.pl

I znów ubliżanie. Czas na przerwę. I nie zakładaj nowych kont.
Admin

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 23:07   

Komedia :rotfl:

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Kwi 28, 2018 10:08   

Cytat:
Z kim ja gadam...
Bo sęk w tym, że Ty najbardziej chciałbyś pogadać z kimś, kto totalnie potwierdzi Twój punkt widzenia. Zupełnie nie jesteś sterowny, a bardzo brawurowe poglądy głosisz. :P
Gzikuu napisał/a:
Odpowiadając na pytanie Reska, to Stany Zjednoczone uchwalając swoje prawo wewnętrzne nie mogą w jakikolwiek sposób wymusić egzekwowania go od Polski, która jest oczywiście suwerenna. Nawet gdyby USA chciały wymusić na Polsce wykonanie tej ustawy i przedstawiły sprawę pod jurysdykcję MTSu, to Polska również musiałaby się na to zgodzić - obligatoryjnie. Zgody takiej oczywiście nie będzie. Stany nie mają żadnej prawnej możliwości egzekucji tej ustawy w praktyce. Jedyne co to mogą ją wymusić sankcjami, ale to już by było niezgodne z prawem międzynarodowym i łatwe do obalenia właśnie przed MTS przy odrobinie dobrej woli ze strony Polski. Chyba, że wszystko będzie się toczyło kanałami nieoficjalnymi.
Sankcji nie trzeba, bo marchewka i bicz są inne. Obecność wojsk USA w kraju, sprzęt dla wojska i ogólne przekonanie opinii publicznej w Polsce, że prawdziwe zbawienie i bezinteresowna przyjaźń to ta zza Atlantyku.
Bo dla mnie polityka ma wiele wspólnego z prostytucją, chodzi głównie o to, żeby ciągle tkwić w rozkroku i za odpowiednie korzyści się sprzedawać. Dopiero ostatnio chcemy ocieplić stosunki z EU, bo innej drogi nie ma, niż żeby tworzyć alternatywne wyjścia.

Jay-Jay Okocha napisał/a:
To być może swoista uwertura do nieubłaganej III WŚ i w tej chwili mamy do czynienia z badaniem reakcji. Jest na wschodzie koalicja, która postanowiła odejść od petrodolara na rzecz petrojuana, a to żydkom śmiertelnie nie na rękę. Akcje preppersów idą w tym momencie w górę :wink:
Którym żydom jest WŚ na rękę? Nie chyba tym z Izraela, gdzie jedna zabłąkana głowica resetuje ich ustawienia, przywracając ich systemowy brak w tym regionie? Bo myśląc o kolejnej WŚ, myślę o zupełnie innej rzeczywistości, która następuje po niej. Wydaje mi się, że byłoby po niej o wiele więcej zmian na świecie, niż po dwóch poprzednich łącznie.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 04, 2018 20:29   

https://www.facebook.com/...32145920417285/

O tworzeniu prawa w UE :D . Przynajmniej teraz chyba wiem jak ślimak został rybą.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Maj 04, 2018 21:08   

Cyrk. Nasz sejm to przy tym jakiś książkowy wzór.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Maj 04, 2018 21:24   

bogiel napisał/a:
Przynajmniej teraz chyba wiem jak ślimak został rybą.

Oh, ale to dokładnie wiadomo jak ślimak został rybą.
Ktoś to swego czasu wymyślił, umieścił w internecie (jako żart, jako próbę wyśmiewania UE: ciezko powiedzieć). Ludzie uwierzyli, bo pasowało do tego co chcieli myśleć i voilà.

Nigdzie w przepisach ślimak się rybą nie stał.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 05, 2018 10:22   

Masz rację, ale to potwierdzenie, że kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 09, 2018 18:44   

Wydaje mi się, że USA&Co strzela sobie samobója tym Iranem, bo idzie na przekór większości pokazując jednocześnie na przykładzie złej Korei, że partnerem do poważnych rozmów państwo staje się dopiero PO uzyskaniu broni jądrowej, najlepiej tej z przedrostkiem termo. Po udanej dużej próbie Kima, okazuje się, że jest szansa zakończyć nawet wojnę między Koreami, a już na pewno do tego, żeby się spotkać i pogadać o pogodzie na neutralnym gruncie. Czy trzeba większych dowodów, że broń jądrowa to broń pokojowa? :D I co powinien zrobić Iran innego, czerpiąc z tej lekcji, niż wirować uran najszybciej i najwięcej jak się tylko da?

Soja 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 10, 2018 13:46   

carlos, ja myślę, że lekcja brzmi raczej "szukajcie u siebie metali ziem rzadkich".
W obliczu wojny handlowej z Chinami (posiadającymi największe złoża), warto dogadać się z krajem, który ma drugie co do wielkości zasoby. Tym bardziej, że ten kraj dla kasy jest w stanie zrobić wszystko byle tylko nie wyginąć z głodu. Także czysty zysk dla obu stron.

Co do Iranu to póki co Trump wypowiedział jedynie udawany układ, zapowiadając jednocześnie, że jest gotowy negocjować prawdziwy.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 10, 2018 18:18   

Hmm, jakoś ta koncepcja nie może do mnie trafić za bardzo. Ludzie ginęli tam z głodu od lat, więc kilka kolejnych wiele by raczej nie zmieniło. No i to nie władza głoduje, a lud, myślę że Kim jakoś mógłby to przełknąć popijając szampanem kawior. ;) No i chyba nie sądzisz, że pozbędą się oni teraz nagle tego o co walczyli od lat, czyli głowicy A. Bo w sumie walka o nią wpędziła ich w głód. A jeśli chodzi o bogactwa naturalne, to myślę, że granicząc z Chinami spokojnie wymieniliby się na jedzenie, prowadząc wymianę z fabryką świata.
No, przynajmniej ja czułbym się pewniej, gdybym swoją dynastię oparł o porozumienia z takim sąsiadem, niż z USA, bo łaska szeryfa na pstrym koniu jeździ.
Soja napisał/a:
Co do Iranu to póki co Trump wypowiedział jedynie udawany układ, zapowiadając jednocześnie, że jest gotowy negocjować prawdziwy.
Udawany? No tak, przecież mosad wykradł z garażu w Teheranie dokumenty potwierdzające ściśle tajny program nuklearny, którego żadne inspekcje nie mogły wcześniej potwierdzić. I tak, sam sądzę, że ten kraj taki program prowadzi, ale w Izraelu też Atomu nie przyniósł święty Mikołaj. Bardzo fajnie zakazywać komuś tego, co tobie daje przewagę. Ja to rozumiem, spoko, ale to nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością.

Soja 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 11, 2018 23:58   

carlos, obawiam się, że w obu sprawach się nie zrozumieliśmy.
Z tego co ja rozumiem, to nikt tutaj nie kieruje się ideałami i nagle nie zaczął się martwić o swój lud.
Kim kawior wciąż spożywa, ale rozumie też, że to nie są już lata 50. zeszłego wieku a jego państwo stało się skansenem, który coraz bardziej razi wszystkich dookoła. Na kawior można zarobić nie tylko trzymając za mordę cały naród przy coraz większych kosztach własnych, ale też sprytną ekonomią korzystając na konflikcie możniejszych. Przykład takiego wzbogacania się mamy czy też mieliśmy na naszych oczach - http://forsal.pl/artykuly...ie-sankcje.html

Co do Iranu, to Trump po prostu gra na sprawdzony sojusz z Izraelem zamiast silić sie na utopijne wiosny ludów czy cudowne porozumienia. Iran ma ambicje mocarstwowe i nie ma się co łudzić jak Obama, że problem da się zamieść pod dywan. A problemu z Iranem nie ma jedynie Izrael, ale także Arabia czy Turcja więc albo będzie on naprawdę rozwiązany, albo sytuacja będzie się tylko pogarszać.

carlos napisał/a:

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Maj 12, 2018 11:17   

Soja napisał/a:
Kim kawior wciąż spożywa, ale rozumie też, że to nie są już lata 50. zeszłego wieku a jego państwo stało się skansenem, który coraz bardziej razi wszystkich dookoła. Na kawior można zarobić nie tylko trzymając za mordę cały naród przy coraz większych kosztach własnych, ale też sprytną ekonomią korzystając na konflikcie możniejszych.
No i ja to rozumiem. To jest polityka. Ale te bogate w surowce ziemie miał od zawsze, a dopiero teraz wzbija się na prowadzenie samodzielnej polityki. I może ugrać bardzo dużo, lawirując pomiędzy Chinami i USA.
Soja napisał/a:
Co do Iranu, to Trump po prostu gra na sprawdzony sojusz z Izraelem zamiast silić sie na utopijne wiosny ludów czy cudowne porozumienia. Iran ma ambicje mocarstwowe i nie ma się co łudzić jak Obama, że problem da się zamieść pod dywan. A problemu z Iranem nie ma jedynie Izrael, ale także Arabia czy Turcja więc albo będzie on naprawdę rozwiązany, albo sytuacja będzie się tylko pogarszać.
Sojusz z Izraelem to coś co jest niezależnie od tego, kto rządzi w Białym Domu. Może być słabszy, ale też tak mocny jak obecnie. To jasne. Konflikt z AS też (religijno-ekonomiczny). Ale z Turcją już w jakiś sposób współdziałają w Syrii, wraz z Rosją dzieląc strefy wpływów. Dla Iranu ta mocarstwowość to po prostu niezależność w pewnym sensie, czyli możliwość realizacji tego, co można byłoby stworzyć, gdyby nie było się za słabym. Tak jak ze złym Kimem będzie można robić interesy, tak też z Iranem.

Soja 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 12, 2018 11:58   

carlos napisał/a:
bogate w surowce ziemie miał od zawsze, a dopiero teraz wzbija się na prowadzenie samodzielnej polityki
Wg mnie dlatego, że teraz w obliczu wojny handlowej Chin z USA ma sposobność skorzystać z okazji. Póki Chiny były cacy dla USA to nie miał nawet co próbować, bo nikt by nawet nie spojrzał.
carlos napisał/a:
Tak jak ze złym Kimem będzie można robić interesy, tak też z Iranem.
I wg mnie Trump do tego właśnie dąży. Uznał, że obecny deal jest zły to go zrywa. Jeżeli druga strona chce się dogadać, to na warunkach silniejszego, a nie warunkach ogłupiałego lewackiego mesjasza (zakładając najdelikatniejszą dla tegoż wersję).

carlos napisał/a:

Odpowiedz do tematu