ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
wasyl 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 27, 2018 10:29   

Dlatego kazdy ma swoje zdanie. Dla mnie jest dobry ale bez rewelacji i nie jest to zawodnik nad ktorym bym sie zachwycal. Jesli nie stac nas na kogos lepszego a bylaby mozliwosc go sciagnac to czemu nie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 27, 2018 11:01   

Pirlo odchodząc z Milanu też był wypalony i nie miał liczb ;)
Juventus to dobry kierunek, powinniśmy dobrze przeanalizować ich odbudowę. Strasznie by nam się przydali tacy gracze, jak Tevez czy Pirlo. Cena śmieszna, wartość gigantyczna.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 27, 2018 14:25   

Pirlo w Milanie też nie notował cyferek double-double. Pirlo miał chyba najwięcej 8-9 asyst w sezonie ...

Biglia ma w Milanie nieco więcej zadań defensywnych niż w Lazio i to też rzutuje się na jego ofensywę

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Mar 27, 2018 14:31   

Pirlo w Juve przekroczył 10 asyst w sezonie. W sumie w pierwszym meczu zaliczył dwie ;)

wasyl 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 27, 2018 15:57   

Ale po co jakies wyliczanki ktore sa bez najmniejszego sensu. Co ma Pirlo czy Iniesta czyli wirtuozi futbolu do Moutinho ktory poprostu jest dobrym pilkarzem. Porownan w kazda strone mozna znalezc wiele o zawodnikach ktorzy zjechali w dol albo i nie.
Na ta chwile nie ma sensu drazyc tematu Moutinho bo nawet nie wiemy czy kiedykolwiek trafi do Milanu. Jesli tak to wtedy przekonamy sie czy byl to dobry ruch czy nie.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 05, 2018 17:42   

Przeniosłem się z tematu meczowego tutaj, bo o meczu zapomnimy raz dwa, ale dyskusja będzie aktualna podczas mercato.
W sumie zgadzam się z tym, że nadszedł odpowiedni moment do wstępnego podsumowania przydatności piłkarzy, bo 3/4 sezonu za nami, wydarzyło się wystarczająco dużo, więc te dwa miesiące już zbyt wiele nie zmienią.
Jednak wydaje mi się, że mecz derbowy zbytnio rozbudził wyobraźnię, bo lista zmian jest jak na moje zbyt obfita. Nic nie wskazuje, żebyśmy mieli znów rozbić bank (zresztą te 200 mln w obecnych czasach ciężko tak określić), a nawet jeśli, to wydając mądrze te środki wskoczymy gdzieś na poziom...Napoli. I to byłoby chyba na tyle. Według mnie to dużo, według wielu zapewne zbyt mało.
Lista nazwisk do odstrzału jest spora, fakt, ale i ilość kadry musi się zgadzać, bo mam nadzieję, że od początku przyszłego sezonu będziemy grać poważnie na każdym froncie. Czyli SA i LE, później też PW. I tak jak w zeszłym sezonie rewolucja była wskazana, tak obecnie już niezbyt, bo chodzi raczej o kilka konkretnych strzałów na wybrane pozycje.
Odrzucam odejścia RR i Jacka, bo traktuję je obecnie jako nielogiczne. Są najbliżej pierwszego składu (ba, wręcz go stanowią), więc wypchanie go z niego powinno być celem, a nie wypchnięcie ich z klubu. Obecnie na boku obrony wymienić na kogoś można byłoby któregoś wychowanka na literkę A.
Z pewnością do wymiany jest Mauri, Zapata, Gomez, ewentualnie Montolivo, Antonelli lub Abate oraz Kalinic lub Silva*. Na wypożyczenie Locatelli. Dlaczego wypożyczenie? Bo to jedno z największych nazwisk naszego sektora młodzieżowego ostatnich lat, porównywalny Cristante też miał trudny start w karierę, a teraz sobie radzi. Verdi i Petagna też w końcu wypłynęli. Tu trzeba cierpliwości i świadomości tego, że w chłopaka trzeba inwestować czas.
Zresztą nie dajmy się porwać wrażeniu, że stać nas na prawdziwe gwiazdy. Bez LM to już możemy sobie podreptać w towarzystwie agentów poważnych piłkarzy, uzyskując tylko kilka pobłażliwych uśmiechów. No, ewentualnie zdarzy się cud i trafi się kolejny Leo, który rzuci wyzwanie logice i wybierze nas z jakichś mało jasnych dla ogółu powodów.
Koniecznością jest skrzydłowy, dwóch pomocników, ze dwóch obrońców i bramkarz lub dwóch (Gigio, miłego Paryżowania. Weź też brata. :P )
* kwestia napastnika pewnie będzie drażliwa, ale obecnie zmiany upatruję głównie w mało satysfakcjonującym powrocie Bakki. Nie stanowiłoby dla mnie żadnego problemu odejście Kalinica czy Silvy, ale problemem staje się rozsądne podejście do tematu wartościowego, pewnego następcy. Chociaż może i dałoby się znaleźć fajnego podstarzałego (bo mając dwóch młodziaków ciężko brać trzeciego) zawodnika, który wskoczyłby na miejsce Nikoli. Jednak wizji na 20 bramek w sezonie na tej podstawie bym nie tworzył.
Ps: rynek jest jaki jest, zapytajcie w Lazio o którąś z ich gwiazdek, a zakrztusimy się wszyscy i grzecznie usiądziemy na tyłku.
Niepokoi mnie podejście do Jacka, bo mimo tego, że jego sufit jest dość nisko, to jednak trzeba na niego dmuchać i chuchać, bo jednak jest w tej odstającej pozytywnie części naszego zespołu. Hakan też Ozilem nie jest i nie będzie, tak jak Suso nie będzie Isco. Tylko co z tego? Borini to też pożyteczny pionek, wystarczy go traktować jak pionka i tyle. Mamy za krótką motykę, żeby choćby machać nią w stronę słońca.

jawora37 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 05, 2018 20:02   

Moim zdaniem plan minimum to pozyskanie skrzydłowego, który będzie mógł zagrać na obu skrzydłach i dwóch "połówek".
Obecnie skrzydłowym nr 3 jest Borini, który nie podejmuje rywalizacji o pierwszy skład. A w przypadku słabszej formy Calhanoglu (w pierwszej części sezonu) lub Suso (obecnie) przydałaby się jakaś świeża krew. Plotki o Depayu wyglądają ciekawie, ale na tą pozycję jest kilku innych mniej lub bardziej realnych do pozyskania zawodników.

Do środka pomocy też potrzebujemy kogoś przynajmniej do rywalizacji o podstawową 11. Jeśli nie uda się jakiś konkretny strzał np. Vidal to przynajmniej niech to będzie ktoś, kto odciąży Kessiego i Bonaventure i będzie naciskał na pierwszy skład, bo wystawianie Locatellego czy Montolivo na tej pozycji nie wnosi wiele pozytywów do gry.

Reszta transferów to będzie miły dodatek lub wymiana 1 do 1. Na napastnika bym się nie napalał, bo jak nie wyjdzie jakiś konkretny transfer (np. Cavani) to wolałbym chyba dać pograć dwójce młodych + Kalinić (czy ktoś porównywalny cenowo za niego).
Z lewą obroną też nie wiąże jakiś wielkich nadziei, bo po prostu na rynku nie widać kogoś, kto miałby z miejsca poprawić grę. Jedynym takim nazwiskiem, które może być w naszym zasięgu jest Wendell, o którym wspominał już jeden z użytkowników. Ja znam go niestety jedynie ze słyszenia. Jednak z jakiegoś powodu nie zainteresowaliśmy się nim poprzedniego lata, podobnie Arsenal, króry wziął Kolasinaca, ani żaden inny klub, co budzi wątpliwości.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 21, 2018 12:47   

Według źródeł z Turcji, Bernard od lata w Milanie, jako wolny transfer. Z jednej strony super, jak już pisałem w tym temacie, bo za darmo to świetne uzupełnienie. Ale...

...wobec bardzo prawdopodobnego odejścia Suso, który zmusza Milan do grania skrzydłami, w składzie na tą pozycję mamy tylko Boriniego. Dlatego logiczne byłoby przejście na 4-3-1-2 w następnym sezonie. Nie trzeba by było wtedy dokupywać skrzydłowych, tylko wszystkie środki rzucić na pozyskanie co najmniej dwóch pomocników i napastnika. Hakan nawet w obecnym ustawieniu bardzo często schodzi do środka, więc ŚPO to dla niego idealnie skrojona pozycja.

Co do Suso nie ma się co czarować. On chce odejść, bo klauzula w kontrakcie to nie jest przypadek. Brak LM tylko to przypieczętował. Mimo, że jest naszym najlepszym graczem na przestrzeni ostatnich sezonów, to stał się przewidywalny dla obrońców, a poza tym bardzo ogranicza nasze możliwości taktyczne, bo wszystko jest ustawiane pod niego. Niestety Suso to nie Zlatan, żeby opierać na nim grę przez cały sezon. Hiszpan nie przeskoczy pewnego poziomu.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 21, 2018 20:09   

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale w zeszłym roku Suso również zaliczył spory zjazd na wiosnę. Jego ostatni dobry mecz był wówczas w lutym z Lazio. Więc jego tegoroczna forma chyba nie jest niespodzianką. Jestem mocno zawiedziony tym co Suso gra od pewnego czasu.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 21, 2018 20:16   

Farsą jest, że na taką klauzulę (40 mln) zgodzili się włodarze Milanu.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 21, 2018 20:18   

Fassone albo Mirabelli mówił w niedawnym wywiadzie, że tej klauzuli nie chcą i że próbowali renegocjować kontrakt pod tym względem. "Otoczenie Suso" nie wyraziło na to zgody. Od początku ta klauzula była forsowana przez zawodnika, który od jakiegoś czasu myślami jest w innym klubie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 21, 2018 20:25   

Pytanie, czy ktoś naprawdę będzie go chciał. Zawodnik ciekawy, ale wydaje się mieć duże ograniczenia. Obserwując go od dłuższego czasu coraz bardziej sądzę, że to dla Milanu opcja mocno przejściowa.

A sam zawodnik, jeśli myśli logicznie, powinien zdawać sobie sprawę, że w znacząco lepszym zespole raczej nie będzie miał pewnego składu, a statusu gwiazdy już na pewno.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 21, 2018 20:25   

A ne było tak, ze on u nas się bardzo dobrze czuje i nie mysli o odejsciu? (klauzula o tym nie świadczy) :lol2: :P

kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 21, 2018 20:48   

O ile mnie pamięć nie myli, jakiś czas temu na ACM24 był news, w którym to Fassone lub Mirabelli wyraźnie powiedzieli, że klauzula była na wyłączne życzenie agenta Suso i że bez niej nie było mowy o nowej umowie. Cóż, kwota odstępnego za Hiszpana nie jest wysoka jak na obecne realia, a że ponoć są kluby skłonne zaoferować mu nawet dwukrotność obecnej pensji (a nawet i 8 mln netto, vide Liverpool), to trzeba się przygotować na jego odejście. Z drugiej strony w Milanie prawie nikt nie jest niezastąpiony, jedynie szkoda by mi było kogoś z dwójki Bonucci Romagnoli.

Odpowiedz do tematu