ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Mistrzów 2017/2018
Autor Wiadomość
rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 07, 2018 22:49   

Ten zestaw sędziów, z którego jeszcze niedawno robiono w kraju wręcz celebrytów i wielki eksportowy materiał, jest po prostu tak słaby, że nawet nie potrafiłby porządnie przekręcić meczu na czyjąś stronę.
Boiskiem i decyzjami rządził przypadek, a zamiast gwizdka i sygnalizacji tam gdzie potrzeba... cisza. Nie widzieli dwóch karnych - po jednym dla każdej ze stron, nie widzieli bezdyskusyjnej czerwieni dla Sona - w Londynie mogli grać sami, bez Marciniaka i spółki to by na jedno wyszło.

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 07, 2018 22:53   

MK92 napisał/a:
Juventus w swoim, cynicznym stylu :) Wiedziałem, że Tottenham to przegra. Możecie mnie teraz spalić, ale ja czuję satysfakcję ;) Chiellini, Buffon i Barzagli, mimo że piłkarscy seniorzy, to cieszyli się jak dzieci po każdej udanej interwencji. Włoska robota!

Dla nas i Napoli to świetna wiadomość że grają dalej :)
LM nie wygrają, ale w związku z walka do końca na tym froncie mogą pogubić punkty w lidze :D

Qba69 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 07, 2018 22:59   

Najlepsza i tak była ta główka Kane'a w doliczonym czasie w słupek. Ze spalonego...

rzepinho 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 07, 2018 23:01   

VARciniak z zespołem słabizna straszna, a Juve w swoim stylu- jak nie słupek to poprzeczka, dwa buty i na farcie do 1/4

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 07, 2018 23:37   

Kacapa92 napisał/a:
MK92 napisał/a:
Juventus w swoim, cynicznym stylu :) Wiedziałem, że Tottenham to przegra. Możecie mnie teraz spalić, ale ja czuję satysfakcję ;) Chiellini, Buffon i Barzagli, mimo że piłkarscy seniorzy, to cieszyli się jak dzieci po każdej udanej interwencji. Włoska robota!

Dla nas i Napoli to świetna wiadomość że grają dalej :)
LM nie wygrają, ale w związku z walka do końca na tym froncie mogą pogubić punkty w lidze :D

Ja po prostu nie lubię zbytnio Anglików ;) Stąd moja satysfakcja z wygranej Juventusu we włoskim stylu, takim, który od dziecka kocham.

rzepinho napisał/a:
VARciniak z zespołem słabizna straszna, a Juve w swoim stylu - jak nie słupek to poprzeczka, dwa buty i na farcie do 1/4

Marciniak swoje za uszami ma, zwłaszcza w kwestii fauli Barzagliego... Jednak nie zgodzę się, że Juventus miał tylko farta. Bionconeri wygrali klasą i doświadczeniem, których nie da się kupić czy zyskać z miejsca. Trzeba się latami nacierpieć, żeby to wszystko zdobyć i liczyć się w Lidze Mistrzów. Tottenham tego jeszcze nie ma. Ponadto zmiany Allegriego to był majstersztyk, choć z początku człowiek się zastanawiał, co też najlepszego Max wyprawia ;) Wpuszczenie Lichsteinera i Asamoaha okazało się znakomitym rozwiązaniem.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Czw Mar 08, 2018 09:51   

Można by powiedzieć, że znowu górę nad polotem młodości i ładnej piłki wzięły cynizm i doświadczenie. Ale tym razem jest to jedynie po części prawda. Juventus ostatecznie dopiął swego, jednak towarzysząca temu ilość szczęścia była duża, jak mało kiedy w przypadku bianconerich. Stara Dama długimi momentami, zwłaszcza w pierwszej połowie, dała się zdominować, popełniała mnóstwo błędów w kryciu i wyprowadzaniu piłki. Przy tym pomoc nie istniała, dało się zauważyć dziury między formacjami, co przełożyło się na brak zwartości i wynikające z tego sytuacje rywala. Podsumowując, o pełnej kontroli nie ma mowy, bo podejmowane wielokrotnie ryzyko niedalekie było od zemszczenia się.

Inna sprawa to polscy sędziowie. Ilość błędów Marciniaka, zabramkowego oraz liniowego (z lewej strony ekranu) woła o pomstę do nieba. Nie śledzę polskiej piłki, więc Marciniaka widzę głównie w pucharach i przypominają mi się jego wcześniejsze wyczyny. Nie sądzę jednak, żeby owe błędy przełożyły się bezpośrednio na wynik, jako że sędziowie mylili się w obie strony.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Mar 08, 2018 11:56   

Cynizm cynizmem, ale Juve za bardzo nie mogło zagrać inaczej. Na 6 zawodników do ofensywy trzech niepowołanych, Higuain grał z kontuzją, Dybala dopiero wrócił po kontuzji i to był jego drugi mecz w wyjściowym składzie w tym roku. Było to aż nadto widać i póki Tottenham byl wypoczęty to bez większego problemu zabiegał Juventus, który z konieczności zrezygnował z pressingu i napastnicy nie mogli wspierać za bardzo pomocy w grze obronnej, przec co pojawiły się wielkie dziury pomiedzy formacjami.

Igła w pomeczowym wywiadzie powiedział, że jest dumny z zespołu i sztabu medycznego, że dał radę go jakoś postawić na nogi na ten mecz ;]

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 08, 2018 13:31   

Mam głęboką nadzieję, że faktycznie ten obraz gry wynikał z konieczności, kontuzji itd. Bo jak by przeciwnik był poważniejszy, to by Juventus wypunktował już w pierwszej połowie. Wczoraj widzieliśmy klasycznego farta, dwie praktycznie jedyne okazje wykorzystane, a przeciwnikom cudem nie wpadło. Nie umniejszając klasy zespołowi, ale po prostu to nie wystarczy w kolejnych rundach.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 08, 2018 16:17   

Cudem to strzelił skośnooki ;) Trzy stracone bramki w dwumeczu i trzy na konto Buffona? Trochę tak, bo bramkarze z top 10 nie puscili by pewnie ani jednego gola.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Mar 13, 2018 21:22   

Ogląda ktoś mecz Romy? Niby mają gonić wynik, ale póki co zupełnie tego nie widać. Wkrótce 35 minuta, a oddali ledwie jeden strzał łącznie. Dziwnie to wygląda zwazywszy na to, że awans do Top 8 to może być dla wielu zawodników czołowe osiągnięcie w życiu.
Juz Szachtar gra lepiej, mając ponad 60% posiadania pilki.

To będzie śmieszne jeśli Roma po takiej grupie odpadnie z drużyną z Ukrainy.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 21:37   

Grają na 1:0. Ryzykowne, ale może się uda...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Mar 13, 2018 21:40   

Ten mecz jest tak nudny, że w przerwie próbując skleić skrót najbardziej emocjonujących wydarzeń wrzucili 6 powtórek tego, jak po dośrodkowaniu w pole karne Rzymian obrońca strącił piłkę tak, że ta przeleciała 3 metry od bramki.
Sześć powtórek z różnych kamer.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 13, 2018 21:56   

Roma prowadzi po golu Dzeko, w Manchesterze gorzej. United cos nie moga strzelic gola ekipie Montelli... :(

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Mar 13, 2018 22:00   

W koncu ladne podanie i bramka, może będą emocje większe. Bo prawdę mówiąc chciałem wyłączać

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 22:21   

Ile to MU wydało przez ostatnie sezony na wzmocnienia?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Mar 13, 2018 22:37   

Za mało ;]

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 22:43   

Piękne wieści z Rzymu i jeszcze piękniejsze z Manchesteru. Szczerze mówiąc, nie mogę pojąć samobójczej taktyki Romy po czerwonej kartce w szeregach przeciwnika - zamiast spokojnie rozgrywać piłkę na połowie Szachtara, oddali pole w momencie, kiedy (po ewentualnej stracie gola) najprawdopodobniej nie mieliby już czasu na strzelenie kolejnej bramki.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 13, 2018 23:15   

Bubu, podobnie co PSG, Chelsea, City i kilka innych poteg. Szkoda United, bo graja niezla pilke. Duuuzo szczescia mieli pilkarze Sevilli i wyjatkowego pecha Anglicy. No coz, puchar krajowy i wicemistrzostwo sa jeszcze do zdobycia...

Qnen 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 23:28   

MU gra niezłą piłkę? Musisz chyba podpytać fanatyków tego zespołu, bo chyba mają odmienne zdanie. Pewnie większość ma już dość Mourinho. Sukces Montelli jest naprawdę zadziwiający, kto by pomyślał, że przejdą Anglików? Widziałem raptem kilka minut tego meczu ale podczas tego urywka Pogba zaliczył żałosne dwa podania. Koniec Francuza w MU, bo jego gra w ostatnich tygodniach chluby mu nie przynosi?

Mimo wszystko brawo VM! :prayer:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 13, 2018 23:29   

Oba wyniki bardzo mnie cieszą. Roma dobrze, bo zawsze jestem za włoskimi drużynami w pucharach, a poza tym większe prawdopodobieństwo, że stracą punkty w lidze ;) A w drugim meczu, nie podzielam powszechnej nienawiści do Montelli i cieszę się z jego sukcesu. Natomiast Mourinho nie lubię i angielskie drużyny też niespecjalnie ;)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 23:35   

theoden92 napisał/a:
Bubu, podobnie co PSG, Chelsea, City
Chelsea ostatnio chyba aż tyle nie wydaje z tego co kojarze. Dwa pozostałe zespoły mają już zapewnione mistrzostwa swojego kraju i grają o klase lepiej niż MU.

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 14, 2018 08:24   

theoden92 napisał/a:
Szkoda United, bo graja niezla pilke. Duuuzo szczescia mieli pilkarze Sevilli i wyjatkowego pecha Anglicy.

Fuck, to ja inny dwumecz oglądałem, w którym jakaś drużyna z Manchesteru w czerwonych koszulkach dała ciała po całości i nie pokazała nic.. :( ... :wall2:
Brawo mister Montella, bardzo cieszę się z odpadnięcia ManU i Mourinho (zwłaszcza). Mecz oglądałem w lokalu, gdzie 95% osób to kibice ManU, fajnie sie było cieszyć po bramkach Sevilli :P

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 14, 2018 17:45   

W mojej opinii Sevilla była zdecydowanie lepsza w obu meczach i pełni zasłużyła sobie na ten awans. Przyznam, że byłem zaskoczony przebiegiem drugiego spotkania, bo oglądałem na tygodniu starcie z Liverpoolem i United zagrało świetnie, liczyłem, że w spotkaniu z Hiszpanami równie dobrze się zaprezentują. Dla mnie ten wynik to spore zaskoczenie biorąc pod uwagę fakt, że Sevilla chyba 60 lat nie doszła do tej fazy rozgrywek, a w poprzednich edycjach odpali z zespołami pokroju Leicester i CSKA Moskwa. W dodatku drużyna z Andaluzji fatalnie spisuje się w meczach wyjazdowych, zaś sam Mourinho przecież specjalista od nie przegrywania meczów na własnym terenie. Jak widać strategia Portugalczyka zawiodła, a on sam skompromitował się na konferencji prasowej po tym spotkaniu. Dla mnie to jest niewybaczalne, jak można udzielić takiego wywiadu. Wstyd.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 14, 2018 21:21   

Ja sie ciesze ze United odpadl. Spotkala kara Jose Mourinho za ten anty futbol jaki potrafi grac Manchester.
Dlatego dziwia mnie glosy ze oni graja fajna pilke-ogladalem troche ich meczy w tym sezonie. Szczegolnie gdy przyjda mecze z druzynami z topu Premier League to nie da sie ich ogladac w wiekszosci meczy . Chociaz przeblyski tez miewaja.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Mar 14, 2018 21:31   

A ktokolwiek ich broni tym że 'grają fajną piłkę'? :o

Bo ja słyszę raczej zarzuty pod kątem ich stylu gry. I nawet jak ostatnio ktoś w netrualnym sportowo miejscu próbował pisać: 'Jak Juve gra świetnie w obronie to gratulacje dla defensywy, a jak to robi ManU to mowa o autobusie' - ale to było po meczu, gdzie przez 90 minut drużyna oddała łącznie 3 trzały. Więc został w sumie wyśmiany.

Osobiście też się cieszę z ich porażki, głównie ze względu na asolutnie gigantyczne wydatki poczynione przez lata, z których wciąż nie potrafią poskładać sensownej ekipy.

Odpowiedz do tematu