ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 13, 2018 17:30   

Kacapa92, w pełni się z Tobą zgadzam. Wiadomo, media żyją z dolewania oliwy do ognia, ale chyba coś jest na rzeczy z tą planowaną przeprowadzką rodziny Donnarumma do Paryża. Emocjonalnie jest mi wszystko jedno. Czuję się zmęczony tą sagą i chciałbym zobaczyć wreszcie ostatni odcinek, z happy endem lub bez. Dobrego bramkarza na pewno w zamian znajdziemy. Zresztą, w Milanie raczej nigdy nie było jakichś legend futbolu na tej pozycji, tak jak to było i jest na przykład w Juventusie.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 13, 2018 18:14   

Dla mnie wymiana Reina-Dinnarumma to marzenie. Jeżeli do tego miałby też odejść Antonio, to tym bardziej. Za młodego można wyciągnąć około 50 milionów + oszczędzenie 6 mln na jego pensji przez kilka lat. Daje nam to swobodę, jeżeli chodzi o FPP i transfer skrzydłowego. Dużo lepiej sprzedać jego niż Romagnoliego.

Jeżeli kocha Milan, to niech zwolni agenta, ale że jakoś nie potrafi tego zrobić, to niech spada. Dość już szumu i zamieszania wokół Milanu. Jesteśmy zbyt znaną marką, żeby raz po raz dostawać sierpy od Raioli. Nam potrzeba spokoju i stabilizacji, a nie fake newsów i przepychanek na linii zarząd-grubas.

Może i Gigi jest talentem, ale jakoś nie wróżę mu wielkiej kariery, dopóki ma agenta, dla którego najważniejsza jest prowizja, a nie rozwój zawodnika. Identyczna sytuacja z Pogbą, który poszedł do MU, bo po prostu było to ekonomiczne opłacalne dla grubasa. Wiadomo jak bardzo się zatrzymał sportowo. Tak będzie z każdym zawodnikiem tego agenta.

Ile razy w tym sezonie Gigio uratował nam punkty jakąś wspaniałą interwencją? Hmmmm... zero? raz? Wszystkie jego parady nie były takimi jakich nie potrafią inni bramkarze, jak np Reina. Przy solidnej obronie bardziej się przyda doświadczony i obyty w Serie A Hiszpan, niż bramkarz, który przy każdym kontakcie piłki z nogą wywołuje chwilowy zawał serca u kibiców.

Jeżeli pojawi się lukratywna oferta, to sprzedawać i nie żałować. Samego chłopaka szkoda, bo agent uniemożliwi mu osiągnięcie poziomu światowego, ale jeżeli nie stać go na zwolnienie Raioli, to trudno, sam sobie kładzie kłody pod nogi. Nam jego sprzedaż opłaca się z każdej możliwej perspektywy- sportowej i finansowej.

Qnen 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 23:34   

Gzikuu nie możemy też pisać, ze Gigio broni ostatnio przeciętnie. Ta seria czystych kont to również jego spora zasługa. Może nie mamy ekwilibrystycznych parad ala de Gea ale część z nich była na pewno efektywna.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 14, 2018 08:26   

Nie tyle co przeciętnie, ale niczym się nie wyróżnia, przynajmniej w tym sezonie. Patrzę na to w ten sposób, że porównuję jego znakomitą paradę w ostatniej sekundzie meczu z Juventusem, po strzale Khediry parę lat temu ratującą zwycięstwo, z tym co prezentuje teraz. Kiedyś takich parad było więcej, a Gigio realnie ratował nam punkty. Teraz jest ot zwykłym niewyróżniającym się bramkarzem na określonym poziomie. W tym sezonie żadna jego interwencja nie dała nam punktów, tak jak chociażby wspomniane wcześniej interwencje De Gei, który jest światową czołówką. Jasne, że Gigio nie jest ręcznikiem i broni, ale uważam, że Reina tak samo dobrze poradziłby sobie w podobnych sytuacjach. Donnarumma wyjątkowy nie jest i być może nigdy nie będzie, a zarabia tyle co światowe top 3 na tej pozycji.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 14, 2018 10:05   

A ile było takich strzałów jak Khediry w ostatnich minutach, żeby Gigio mógł się pokazać i coś uratować aż tak spektakularnie?

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 14, 2018 10:27   

Tu już nie chodzi o umiejętności bramkarskie, tylko o smród który cały czas robi jego agent, nie tylko podczas okienka transferowego. Najwyraźniej to Gigio odpowiada. Wystarczy, żeby powiedział Raioli, żeby nie wypowiadał się publicznie na temat jego kontraktu i Milanu. Milan to zbyt poważny klub, żeby użerać się z Raiolą.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Mar 14, 2018 16:47   

Moim zdaniem tu wciąż jest dysonans między tym co jest, a tym na co liczymy w przyszłości. Spotkań w których grał jak czołowy bramkarz wiele nie było, myślę źe palce jednej dłoni tu wystarczą. Było też kilka słabszych, tu starczy druga dłoń. Reszta to fajny, solidny poziom, który jednak nie daje alibi dla hałasu, który wywołują razem z agentem.
Dla mnie rozstanie z nim to rzecz wręcz oczekiwana i chciana. W jego ogarnięcie, pozaboiskowe, nie wierzę. Nikt nie jest większy niż Milan. Nikt.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Mar 15, 2018 10:00   

Myślę, że rozsądnie jest założyć, iż w przypadku progresu umiejętności i stabilizacji formy Gigiego gra wokół jego kontraktu i transferu będzie jeszcze ostrzejsza niż zeszłego lata. Ja przychylam się do tego, żeby naszego "przyszłego kapitana" sprzedać, bo jego dalszy rozwój da tylko impuls do kolejnych irracjonalnych i chamskich zachowań Raioli, które z pewnością dobrze nie wpłyną na zespół. Skończy się albo piętnowaniem Donnarummy przez kibiców i transferem, albo podwyżką, której efektem z pewnością nie będzie konsolidacja szatni...

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Czw Mar 15, 2018 11:01   

Od dawna to mówię - sprzedać i spożytkować zarobione pieniądze na wymagane zakupy. Oferty poniżej 60 mln bym odrzucał, ale jest i szansa, że ktoś wyłoży ponad 70. Donnarumma i jego agent robią za dużo smrodu, a ten pierwszy nie jest żadnym gwarantem zarówno na teraz jak i na przyszłość. Jeszcze przez jakiś czas będzie go bronił wiek, ale na tę chwilę ja po nim nie zapłaczę...

Adin 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 15, 2018 15:40   

Dobrze, że będziemy mieli Reinę. Ktoś coś powie o tym całym Striniciu?. Podobno mamy go zaklepanego.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 15, 2018 22:39   

Do przeciwników Reiny (o ile tacy są) jako naszego pierwszego bramkarza- podeśle ktoś jakiś link albo informację kiedy ostatnio Hiszpan puścił taką piłkę jak dziś Gigio?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Mar 15, 2018 22:58   

Nie no, ja rozumiem niechęć do Donnarumy, ale nie przesadzajmy z pomysłem, że 36-letni Reina to lepszy bramkarz od niego na najbliższy okres.
Ja od dawna uważam, że Reina to za słaby bramkarz na Napoli. I jako że od dawna - nie chodzi mi o Napoli wykręcające kapitalne liczny w lidze w tym sezonie, ale także o Napoli zajmujące trzecie miejsce w poprzednim sezonie i tracące wówczas ponad bramkę na mecz.

I ok, w tym sezonie Reina radzi sobie znacznie sprawniej moim zdaniem (albo na takie mecze trafiam), ale wciąż uważam, że lepiej mieć Donnarumę niż Reinę. Mimo źe poki co fanem Donnarumy nie jestem.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 15, 2018 23:02   

Tylko, że Donnarumma poprzednie dwa sezony miał świetne, a w tym jest niewyróżniającym się na tle innych bramkarzem. Bramkarzem, który popełnia błędy jak dziś, nie umie grać nogami, inkasuje 6 milionów rocznie i razem z agentem robią zamieszanie wokół klubu. Na tą chwilę niewiele jest przesłanek zapowiadających, że będzie jednym z najlepszych na swojej pozycji. Sezon temu może tak, ale obecnie nie. Gigio nie posiada umiejętności jakich by nie posiadał Reina, bądź co bądź bramkarz wicelidera, a finansowo możemy się na nim świetnie odbić.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 15, 2018 23:21   

No chyba śnię. Reina to bramkarz solidny i nic więcej. Zawsze uważałem, że wyraźnie za słaby dla drużyny bijącej się o ważne trofea.

Obwinianie Gigio za dzisiejszy strzał, który w sumie obronił, tylko nabrał przedziwnej trajektorii uważam za chore. Tak jak rzadko, tutaj rządził przypadek. Bramkarz odbił niebezpieczny strzał do boku, tak jak powinien. A że potem on zakręcił do bramki...

Przypomnę może wczorajsze interwencje Curtoisa, absolutny top bramkarzy obecnie. I co, też trzeba sprzedać czym prędzej, bo nic nie warty? Reina pewnie chętnie by go zastąpił.

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 15, 2018 23:30   

rafal996 napisał/a:
Reina to bramkarz solidny i nic więcej. Zawsze uważałem, że wyraźnie za słaby dla drużyny bijącej się o ważne trofea.

Wiesz, Victor Valdes też bramkarskim orłem nie był, a mimo to Barcelona z nim w składzie wygrywała wszystko co się dało. Jestem zdania, że przy bardzo dobrze zorganizowanym zespole w polu bramkarz jest najmniejszym kłopotem.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 15, 2018 23:31   

rafal996 napisał/a:
Reina to bramkarz solidny i nic więcej.

To w takim razie jakim bramkarzem jest Donnarumma? Wybitnym? W jakich aspektach Gigio jest lepszy? Nie można bazować na tym, że BYĆ MOŻE KIEDYŚ będzie geniuszem na swojej pozycji.

rafal996 napisał/a:
Przypomnę może wczorajsze interwencje Curtoisa, absolutny top bramkarzy obecnie. I co, też trzeba sprzedać czym prędzej, bo nic nie warty?

Każdy bramkarz wcześniej czy później popełni błąd. Z tym, że tak jak piszesz, on jest topem na swojej pozycji i tak jak De Gea ratuje swojej drużynie co najmniej kilka punktów w sezonie, a do tego zarabia mniej niż Gigio, który nie jest obecnie nawet w top 10 na świecie.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Mar 15, 2018 23:48   

Cóż, argument pensji ciężko odeprzeć, Donnaruma zarabia absurdalne pieniądze jak na to co pokazuje obecnie.
Ale to było podpisyane w kontekście jego potencjału choćby.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Mar 16, 2018 11:39   

Zgadzam się tu w pewnym sensie z Venomikiem, bo w zeszłym sezonie też uważałem, że odstaje tu od ogólnego poziomu drużyny, gdzie i tak wielkich gwiazd brak. Zgadzam sięteż, że ten sezon ma po prostu już zdecydowanie lepszy. Z drugiej strony gość ma naprawdę na tyle bogate cv, że określenie go tylko solidnym jest krzywdzące. Zwłaszcza kilka lat w Lierpoolu temu przeczy. Nasz Rossi też miał takie ze dwa sezony, że po prostu dramat.
Przyznaję, że głównym powodem z którego fukam na młodego jest szopka pozabioskowa, w tym i pensja. I nie mówcie mi, że to nie powinno być elementem oceny, bo po prostu nim jest. I dałbym mu więksxy margines na błędy i czas na nauke, ale szopka mi nie pozwala. Uważam cały klan za wyrachowany i śliski, idealnie pasujący do osoby agenta. Młody nie gra dramatu, a papiery ma fenomenalne. Fenomenalnie jednak nie gra, a większe talenty od niego są (tu patrz na Romę).
Jak Cutrone czy inny Calabria wywalczy w brzydki sposób obecnie pensję gwiazdy, to stosunek też zmienię. Tak jak lubię nieskromne kobiety, tak nie znoszę nieskromnych gwiazdeczek.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 16, 2018 12:12   

Gzikuu napisał/a:
To w takim razie jakim bramkarzem jest Donnarumma? Wybitnym? W jakich aspektach Gigio jest lepszy? Nie można bazować na tym, że BYĆ MOŻE KIEDYŚ będzie geniuszem na swojej pozycji.

Donnarumma nie jest graczem wybitnym na ten moment. Nie jest również bramkarzem topowej klasy. Jest mega talentem. Ma 19 lat. Jego wiek, predyspozycje i rozegrane mecze dają podstawy do tego aby mieć uzasadnione przypuszczenia, iż ma szanse aby się jeszcze rozwijać, stawać się jeszcze lepszym w aspektach w których już jest dobry i pracować nad stronami które są słabe w jego wykonaniu. To wszystko składa się na to, iż można mieć nadzieję, że jest zawodnikiem w którego warto inwestować bo jest spore prawdopodobieństwo, że wejdzie na ten najwyższy level. W tym sezonie nie wyciąga może piłek nie do wyciągnięcia ale notuje przyzwoity sezon w którym widać skalę jego talentu. Jest nastolatkiem, który cały czas zdobywa doświadczenie. Biorąc pod uwagę jego młody wiek i ciągle zdobywane doświadczenie, jak również transformację całej linii obrony oraz brak jakiegoś starszego doświadczonego i utytułowanego kolegi gdzie normalnie by był inaczej wprowadzany do drużyny można zakładać, że będzie miał też mecze gorsze albo mniej udane interwencje i to jest zupełnie na tym poziomie i etapie rozwoju naturalne. Porównywanie go do Reiny nie ma sensu. 36 lat to nie jest żadna perspektywa na przyszłość tylko co najwyżej właśnie solidność na tu i teraz. Jaka jest gwarancja, że w tym wieku za rok będzie grał na tym samym poziomie który jakimś szczytem nie jest?
Problem z Gigio jest taki, że ciągnie się za nim smród, który co rusz się uaktywnia, a nas nie wiem czy jest stać póki co na takie drogie inwestycje. Druga kwestia to jego honorarium. Zarabia jak najlepsi, jest tak kreowany więc siłą rzeczy są też wymagania. Gdyby zarabiał 3 mln euro to pewnie nie byłoby tematu. Niestety taki zrobił się rynek.
Z całym szacunkiem ale jesteśmy w stanie znaleźć mnóstwo na dzień dzisiejszy zawodników którzy zarabiają krocie, są kupowani za bajońskie sumy a nic nie osiągnęli, nigdzie się na poważnie nie sprawdzili. Mbappe? 19 lat kupiony za grubo ponad 100 mln. Ile on miał wystrzałowych sezonów? Ile razy chociażby otarł się o koronę króla strzelców? W jakich poważnych meczach się sprawdził? W ilu meczach PSG był decydujący i kto był przeciwnikiem? Porównywany już do Henry a jaka jest pewność, że w ogóle w przyszłości się otrze o jego legendę? Tyle, że PSG, City albo Real stać na takie ruchy. Gdyby latem sprawa została załatwiona inaczej też na to wszystko patrzylibyśmy z innej perspektywy.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 16, 2018 14:52   

Ja w Gigio zaczynam widzieć (niewielkie na razie, ale jednak) podobieństwo do Pato. Okrzyknięty mega talentem, miał być super gwiazdą, a na razie po pierwszym sezonie, w którym zaliczył wejście smoka, nic szczególnego nie pokazuje. Przebłyski geniuszu od duuuużego święta, czasami szkolne błędy, słaba gra nogami, czyli poziom który zapewniłoby nam chyba większość bramkarzy Serie A (dokładnie nie śledzę poczynań wszystkich).
Po pierwszym sezonie oczekiwałem, że jego gra pójdzie w górę, tymczasem w ciągu kolejnych sezonów nie poczynił jakichś znaczących postępów. Podobnie jak w przypadku Pato z późniejszego okresu gry w Milanie, o Gigio więcej mówi się w kontekście jego pozaboiskowych poczynań niż boiskowych. Za dużo w tym marketingu, za mało sportu.

carlos napisał/a:
Moim zdaniem tu wciąż jest dysonans między tym co jest, a tym na co liczymy w przyszłości.

carlos napisał/a:
Przyznaję, że głównym powodem z którego fukam na młodego jest szopka pozabioskowa, w tym i pensja. I nie mówcie mi, że to nie powinno być elementem oceny, bo po prostu nim jest. I dałbym mu większy margines na błędy i czas na nauke, ale szopka mi nie pozwala.

Idealnie napisane :ok: . Gigio sam postawił sobie takie wygórowane oczekiwania co do jego gry, poprzez "wynegocjowanie" kontraktu na odpowiednio wysokim poziomie. Skoro zarabia jak trzeci bramkarz świata, to oczekiwania powinny być odpowiednie do zarobków. A to przy jego wieku i doświadczeni, jest praktycznie niemożliwe.
Osobiście spodziewam się kolejnych szopek ze strony agenta. W związku z tym najlepiej byłoby go sprzedać stosunkowo wcześnie za jak największe pieniądze.
Raz: że bramkarz, jak słusznie wyżej zauważono, nie jest najważniejszą postacią w drużynie i można osiągać największe sukcesy bez bramkarza ze światowego topu. Przykład Valdes z Barcelony i S.Rossi z Milanu.
Dwa: zastanawiam się, czy nie powtórzy się sytuacja z Pato i za kilka lat nie będziemy śmiali się z jego nabywców lub też żałowali, że nie sprzedaliśmy go za grube mililony. Za Pato PSG oferowało nam chyba ok 50 milionów.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 20, 2018 11:43   

Spojrzałem właśnie na transfermarkt, którym zawodnikom kończą się po sezonie umowy, a którzy pasowaliby na newralgiczne pozycje w Milanie. Nie wiadomo jeszcze co będzie z FPP i z Gigio, więc darmowe wzmocnienia mogłyby być korzystne.

Bernard- na lewe skrzydło jak znalazł. 25 lat, nienaganna technika, doświadczony w pucharach. Powiedział, że z Szachtara na pewno chce odejść, więc można się o niego postarać. Pensji kosmicznej nie ma, a patrząc na Williana czy Fernandinho, którzy są trzonem swoich drużyn, to zawodnicy z Ukrainy mogą się zaaklimatyzować w innych ligach (oby innych niż angielska też :P )

Daley Blind- tutaj już większy znak zapytania, ale zanim w MU zaczął grać na lewej obronie, to całkiem dobrze sobie radził w środku pola, gdzie spokojnie mógłby występować na regiście w zastępstwie za Biglie. Wiadomo, że co jak co, ale Holender dobrze radzi sobie z krótkimi i długimi podaniami. Tylko wtedy co z Locatellim?

Max Meyer- ofensywnie usposobiony środkowy pomocnik, idealnie zastępstwo za Bonaventurę. Teraz nie mamy drugiego tak ofensywnie usposobionego środkowego pomocnika, który mógłby powalczyć z Jackiem o wyjściową jedenastkę.

João Moutinho i Milan Badelj to też ciekawe alternatywy na środek pola, na pewno lepsze niż pojawiający się w plotkach Koreańczyk Ki czy nie daj Boże Jack Wilshere.

Cała lista tutaj: https://www.transfermarkt...ndendevertraege

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Mar 20, 2018 12:26   

Gzikuu napisał/a:
Max Meyer

Jak mu kariera idzie? Swego czasu miał trafić do Juve, ale się bał. Teraz zerkam na transfrmarkt; zero bramek, zero asyst w tym sezonie - no ale wiadomo, z bardzo ofensywnej roli został przesunięty na cofniętego rozgrywającego, więc okoliczności inne. Tylko pytanie - gdzie chciałby grać w przyszłości.

pepe 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 20, 2018 14:20   

Lord bassa nam wcięło. Od października żadnego wpisu. A on to specjalista był od tych spraw...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 20, 2018 14:26   

Gzikuu napisał/a:
patrząc na Williana czy Fernandinho, którzy są trzonem swoich drużyn, to zawodnicy z Ukrainy mogą się zaaklimatyzować w innych ligach

A patrząc na Luiza Adriano? ;)

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 20, 2018 14:37   

Venomik, szczerze powiedziawszy... nie wiem. Wpisałem go na tej podstawie, że jest prostepctem i zeszły sezon miał bardzo dobry, jeżeli chodzi o statystyki. Teraz rzeczywiście jest cofnięty do środkowej linii, więc mógłby zastępować Jacka. Poza tym ma 21 lat, więc można go ukształtować. W 4-3-3 grałby po tej samej stronie co RR i Hakan, a więc również niemieckojęzyczni piłkarze, co pomogłoby Meyerowi w aklimatyzacji.

rafal996, oj tam oj tam ;) Ale rzeczywiście masz rację, Adriano się nie odnalazł w "Europie" tak jak jego koledzy. Chociaż Bernard to jednak kaliber wyżej. W tym sezonie już 4 bramki i 10 asyst, co jest dobrym wynikiem jak na skrzydłowego.

Odpowiedz do tematu