ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
Bubu 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2018 21:56   

Cytat:

Idźmy na całego i awansujmy z dwóch frontów do LM i z jednego do LE! Impossible is nothing!
Wtedy Włosi będą mieli 6 miejsc w LM :D

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 03, 2018 00:13   

Ktoś już tu napisał i ja to popieram. Jesteśmy Milanem, jeśli mamy się odrodzić, musimy pielęgnować mentalność zwycięzców. Wiadomo, że będzie jakaś rotacja, ale to nie oznacza, że cokolwiek odpuszczamy. Topowi zawodnicy grają na wszystkich frontach, odpoczywają rzadko, a nie widać żeby umierali. Mamy ambicje, żeby dołączyć do najlepszych, grajmy jak najlepsi. Tyle w temacie.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lut 03, 2018 07:50   

Cytat:
Locatelli nie nadaje się na półówkę, co nie raz udowodnił.

Na regiście Manu też nie ma na tę chwilę startu do Montolivo i Biglii (a przecież obaj nic wielkiego nie grają). Obecnie to taki pozorant, daje w pomocy tyle co Borini w ataku. Mam nadzieję, że Gattuso nie skreślił jeszcze Mauriego. Ok, Jose jak grał może nie był dokładny, miał trochę strat itp., ale zadziorności i zaangażowania nie można mu odmówić. Teraz chyba kontuzjowany, ale gdyby zrobił ten skok jakościowy to alternatywa na lewą i prawą połówkę już by była. Dla mnie to wciąż piłkarz z niezłym potencjałem, zresztą w jednym z przedsezonowych sparingów pokazał, że podać i przerzucić piłkę potrafi.

Cytat:
No właśnie ten Silva... Na pewno jest lepszym wyborem niż Kalinić, ale to wciąż nie to. Zapewne Portugalczyk wyjdzie w pierwszym składzie w meczu z Łudogorcem. To może być decydujący występ jeżeli chodzi o jego pozycję w zespole. Trzymam za niego kciuki, bo wszystko lepsze niż Chorwat w składzie.
Tylko problem tkwi w tym, że LE a Serie A to dwa różne światy. Ale w pewnym sensie rozumiem kibiców - zdecydowana większość woli napastników z dryblingiem i techniką ;) Ja mam przeczucie, że Portugalczyk niedługo zaskoczy. Gdyby nie wiązano z nim nadziei, to już grałby w innym klubie.

rafal996 napisał/a:
Wiadomo, że będzie jakaś rotacja
I to w granicach rozsądku. Cieszy mnie, że Rino twardo stawia na dwójkę włoskich stoperów. Musacchio to dobry zawodnik, ale częste zmiany w środku raczej nie są wskazane. Co innego na bokach, gdzie obrońcy muszą więcej biegać. Ale tutaj też jest w czym wybierać.

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 03, 2018 09:45   

STARY TIROWIEC napisał/a:
O ile przy meczu z Sassuolo można zrozumieć, że nie każdy dostrzegał głębszy sens życzenia swojemu zespołowi porażki , to z perspektywy czasu wydaje się to oczywiste. Aż dziw bierze, że można dalej tego nie rozumieć i jeszcze to wypominać robiąc z tego zarzut. Czas pokazał, iż można żałować, że znacznie wcześniej nie dostaliśmy kilka meczów w plecy po fatalnej grze, co spowodowałoby znacznie wcześniejszą wymianę trenerów. (W celu uniknięcia kolejnego nieporozumienia podpowiem, że w wypowiedzi "można żałować, że znacznie wcześniej nie dostaliśmy kilka meczów w plecy po fatalnej grze, co spowodowałoby znacznie wcześniejszą wymianę trenerów" należy przede wszystkim skoncentrować się na słowach "co spowodowałoby znacznie wcześniejszą wymianę trenerów").

Dokładnie o to chodziło w tamtym "życzeniu" porażki. Najlepiej to ująłeś. We mnie jest jeszcze trochę żalu, że z Montellą nie pożegnano się po meczu z Juve. Wszak już na starcie sezonu mówiło się, że to październik będzie dla niego czasem weryfikacji. Nie byłem zwolennikiem wyciągania Gattuso z Primavery, ale nie postawiłem też na naszej legendzie krzyżka na starcie. Na razie Rino robi swoje.

Wracając jeszcze do tych celów na drugą część bieżącego sezonu, to wydaje mi się, że nasza dyskusja toczy się o to, który z nich najłatwiej zrealizować, a nie o to, który trzeba odpuścić. Nie złożymy broni na żadnym froncie, ale też pamiętajmy, że do wygrania Coppa Italia wiedzie droga znacznie krótsza niż do wygrania Ligi Europy.

Zastanawiam się, co będzie po powrocie Contiego do gry. Calabria dość mocną pozycję sobie wyrobił na prawej flance. Z kolei Rcardo Rodriguez nie specjalnie mnie przekonuje. Może ciekawą opcją byłoby wypróbowanie Calabrii na lewym boku obrony, a Conti grałby na prawym? Szwajcar może też w każdej chwili wrócić do dobrej formy, a Contiego nie ma co na razie zbyt obciążać. Na pewno rotacja na bokach obrony będzie nieunikniona.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 03, 2018 11:01   

Również jestem zadowolony z dotychczasowych efektów pracy Gattuso. Biorąc pod uwagę jego dotychczasowe osiągnięcia trenerskie, miałem obawy.
Na razie przyjąłbym taktykę Adama Małysza, który koncentrował się przede wszystkim na oddaniu jak najlepiej najbliższego skoku.
Jako kibic-niepoprawny optymista wierzę, że w przyszłym roku zagramy w LM, choć zdrowy rozsądek podpowiada, że będzie o to ciężko.
Najkrótsza droga do Europy wiedzie przez PW, najbezpieczniejsza jednak przez SA. W PW zaledwie dwa mecze, za to z trudnymi przeciwnikami, w których Milan nie będzie faworytem. Dodatkowo w obydwu nie można sobie pozwolić na porażkę. Podobnie w LE, dodatkowo droga dłuższa i przeciwnicy silniejsi.
Milan ostatnio notuje zwyżkę formy, łapie tzw. regularność. Gra zaczyna się kleić, widać drużynę, a nie tylko zbiór indywidualności. I w tym upatruję szansy na europejskie puchary. W SA można sobie pozwolić na stratę punktów, a mimo to w dalszym ciągu być w grze.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 03, 2018 15:19   

Na Weszło dwa artykuły o Milanie i "China"

http://weszlo.com/2018/01/31/san-siro-rzadzi-duch/

i kontra na powyższy materiał

http://weszlo.com/2018/02...ek-milewski-56/

enkidu81 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 04, 2018 14:56   

MK92 napisał/a:
Wracając jeszcze do tych celów na drugą część bieżącego sezonu, to wydaje mi się, że nasza dyskusja toczy się o to, który z nich najłatwiej zrealizować, a nie o to, który trzeba odpuścić. Nie złożymy broni na żadnym froncie, ale też pamiętajmy, że do wygrania Coppa Italia wiedzie droga znacznie krótsza niż do wygrania Ligi Europy.

STARY TIROWIEC napisał/a:
Na razie przyjąłbym taktykę Adama Małysza, który koncentrował się przede wszystkim na oddaniu jak najlepiej najbliższego skoku.

No i wlasnie chyba na teraz to jest wlasciwe podejscie. Zreszta po raz kolejny w wywiadzie mowi o tym sam Rino:
"Pochwały pod adresem drużyny niebezpieczne? To słuszne spostrzeżenie. My nie możemy zapomnieć o tym, co mówili na nasz temat dwa miesiące temu, bo inaczej ryzykujemy, że znów cofniemy się do tamtego momentu. Biada nam, jeśli pomyślimy, że staliśmy się wszyscy piękni, jak Brad Pitt z blond włosami i niebieskimi oczami. Musimy pozostać wszyscy brzydcy, jak moja twarz z brodą, [...], z podkrążonymi oczami. Tacy jesteśmy i tacy musimy pozostać, bo jeszcze nic nie osiągnęliśmy. Czytam o pościgu za Ligą Mistrzów - nic z tych rzeczy, musimy patrzeć mecz po meczu, w tej chwili nawet nie jesteśmy w Lidze Europy. Najpierw trzeba myśleć o celu, który jest w naszym zasięgu - w tej chwili to Sampdoria, która ma trzy punkty więcej od nas".

Wydaje mi sie tez ze nalezy spojrzec szerzej na postawione pytanie. Tzn jak dalej bedzie sie rozwijal ten projekt. Oczywiscie wyniki jakie osiagniemy w tym sezonie beda mialy na to wplyw. Ciekawym natomiast beda kolejne ruchy zarzadu. Pozostanie Rino czy zangazowanie np Conte, a co za tym idzie model prowadenia druzyny, jej struktura, mentalnosc oraz obrana strategia. Biorac to pod uwage oraz nasze mozliwosci na przyszlosc, jak bedzie budowana dalsza druzyna. Ten sezon mimo, ze u poczatku rozbudzal plomienne nadzieje u mnie jest czasem weryfikacji. Stawiania fundamentow pod cos z czego mam nadzieje wszyscy bedziemy sie wkrotce cieszyc.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 04, 2018 20:45   

Dokładnie za miesiąc będziemy mądrzejsi :-)

4 marca gramy z Interem. A wcześniej w lidze ze Spal (obowiązkowe zwycięstwo), Sampą i Romą, czyli zespołami przed nami, dwa mecze w LE i półfinał PW z Lazio.

7 meczów grane średnio co 4 dni. Łatwo nie będzie, ale też - w porównaniu do poprzednich lat - mamy szerszą ławkę. Mam nadzieję, na przykład, że z Bułgarami odpoczną (co najmniej) Bonucci i Kessie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 04, 2018 22:40   

Ławka trochę lepsza, ale ta seria, jak na nasze możliwości, mordercza.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2018 22:55   

W Rzymie sensacja. Co oznacza, że w ostatnich 5 meczach jesteśmy 3. najlepiej punktującym zespołem Serie A. Średnia 2,2 na mecz. Co ciekawe, utrzymanie tej średniej do końca sezonu nie dałoby nam 4 miejsca, gdyby - jak w zeszłym sezonie - oznaczało to konieczność zdobycia 72 punktów.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2018 23:18   

Historia się powtarza - czołówce Serie A starcza sił na pół sezonu.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 12, 2018 17:00   

Według najnowszych danych CIES, Milan zajmuje 13. miejsce w Europie pod względem wydatków poniesionych na skompletowanie bieżącej kadry. Wygląda na to, że Rossoneri powinni teoretycznie być drugą siłą w Serie A, Roma trzecią, Inter czwartą, a Napoli piątą (21. miejsce w rankingu).

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lut 12, 2018 17:07   

To wydatek netto (pomniejszony o przychody z piłkarzy) czy brutto? Jeśli to drugie to tym gorzej to wygląda.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 12, 2018 17:30   

Wygląda mi to na wydatki brutto. Po prostu zsumowali kwoty wydane przez europejskie kluby na zbudowanie swoich kadr.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 12, 2018 18:45   

Nie wygląda wcale źle. Przecież takie zestawienia są mocno niemiarodajne.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 12, 2018 19:20   

Zwyczajna suma transferów danego klubu w oparciu o bieżące składy. Wliczony tu jest Zapata z 2012 roku(6 mln chyba?), Bertolacci za 20, a w Juve Buffon za 52 mln z 2001 roku.
Barcelonie obecność Messiego dała do tego zestawienia piękne 0.

Kompletnie niemiarodajne.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 12, 2018 19:25   

Oczywiście, jest to mało miarodajne zestawienie pod kątem siły sportowej, ale stanowi ciekawostkę i jakieś trendy w europejskiej piłce nożnej w ostatnich latach mimo wszystko pokazuje. Manchester City jest w tej chwili rekordzistą wszech czasów pod względem sumy wydanej przez klub piłkarski na zbudowanie swojej kadry. Rzuca się też w oczy gospodarność takich ekip jak Atletico, Bayern czy Juventus.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 19, 2018 12:06   

Niby bym to olał moczem, ale Corriere della Serra pisze o problemach z niewypłacalnością LI i ścigają go dwa banki

http://www.corriere.it/da...916419-va.shtml

nie wiem czy to brać na poważnie, czy jak nam zaczęło iść w lidze to trzeba nam dowalić

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 19, 2018 18:15   

Nie wiem gdzie tu wrzucić, wiec wrzucam tutaj. Warte śledzenia, zwłaszcza filmiki z Gattuso po meczu.

https://twitter.com/acmilan_com_pl

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 19, 2018 18:20   

Ja polecam MilanEye na Twitterze.

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 19, 2018 21:08   

Od siebie dodam humorystyczne profile: https://twitter.com/Pure_Milanista i https://twitter.com/ThatBoyAmro Chociaż ten drugi przestał się udzielać.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 19, 2018 21:45   

Gattuso taki się urodził i taki umrze ;) Mam ciągle w pamięci sytuację, gdy wytarmosił Lippiego na MŚ w 2006 roku, albo jak wskoczył na plecy Tassottiego i Ancelottiego, aż papieros wypadł z ust Carletto :lol2:

https://youtube.com/watch?v=hZQLauD-Dwc

Ringhio 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 19, 2018 22:26   

Interia też podaje takie szambo https://eurosport.interia.pl/serie-a/news-media-we-wloszech-wlasciciel-milanu-oglosil-upadlosc,nId,2546861

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 20, 2018 08:58   

Zastanawiam się, czy oni naprawdę nie widzą różnicy pomiędzy upadłością jednego z biznesów tego pana, a całkowitym jego bankructwem, czy robią to specjalnie. Jeśli chodzi o Włochy, to niemal na pewno specjalnie, w Polsce raczej bezmyślność.

Nie ma sensu się tym w ogóle przejmować. Nie wierzę w spiskową teorię, że oto Silvio na oczach całego świata, pod ścisłą kontrolą największych instytucji finansowych wyprał ciężarówkę pieniędzy i Milan upadnie. Nawet jeśli pan Li jest tak naprawdę szemranym biznesmenem, zapewne jest częścią jakiegoś planu i nie sądzę, żeby ten plan zakładał zniszczenie klubu, bo to po prostu nie ma żadnego sensu. Jeśli już, to czekają nas jakieś kolejne przekształcenia, co by może nie było szczególnie pozytywne, ale też nie trzeba tu rozdzierać szat.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 20, 2018 10:33   

Dla mnie to niestety aż tak niewiarygodnie nie wygląda. Silvio chciał jak najwięcej pieniędzy ile tylko udałoby się wyciągnąć za klub. Negocjował z kilkoma podmiotami/osobami, ale najatrakcyjniejsza okazała się oferta nikomu bliżej nieznanego Chińczyka. Zależy mu jednak jednocześnie na dobrym wizerunku we Włoszech, wiec nawet jesli widział, że Chińczyk to nic dobrego, to i tak robił dobrą minę do złej gry. Jeżeli chodzi o tą "ścisła kontrolę największych instytucji finansowych" to niestety wiem jak w praktyce to wygląda i te instytucje wystawią Ci każdy papier, jeżeli tylko odpowiednio dobrze zapłacisz, bo i tak cała ich odpowiedzialność jest rozmyta stwierdzeniami typu "nie widzimy przesłanek", "nie znaleźliśmy powodu" oraz odpowiednio skonstruowanym disclaimerem wyłączającym odpowiedzialność na końcu dokumentu. Jeżeli chodzi Elliota, to on w ogóle uchodzi trochę za Providenta dla firm i instytucji. Jeżeli bierzesz tam pożyczkę to musisz być już naprawdę zdesperowany i nie mieć innych źródeł finansowania. MIlan jest w zasadzie jedynym klubem piłkarskim przejętym w ten sposób. Pozostaje oczywiście nadzieja, ze rzeczywiście Li jest jedynie słupem, za którym stoi ktoś potężniejszy, ale dla bezpieczeństwa lepiej nie przyjmować tego jako scenariusz bazowy.

Odpowiedz do tematu