ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery rywali Milanu (cz. 9)
Autor Wiadomość
miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 27, 2018 00:02   

Pellegri idzie do Monaco za 23 mln + bonusy. Rano był w Juve, 31 sierpnia w Milanie, a w lipcu w Interze.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 27, 2018 00:08   

Ja się nigdy nie dopatrzyłem jakichś nadprzyrodzonych umiejętności u niego.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 27, 2018 01:26   

Przed 16 urodzinami strzelił gola w Serie A. Niektórzy napastnicy za 40 mln nie mogą się tym pochwalić :P
Na dzień dzisiejszy, w wieku 16 lat, ma 8 występów i 3 bramki, z czego dwa gole z Lazio.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 27, 2018 16:46   

Nie no, obiecujący jest z całą pewnością.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 06, 2018 06:01   

Zanosi sie ze Cristante przejdzie do Romy za ok 30 mln Euro.... :brew:

Qnen 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Cze 06, 2018 20:34   

Fajny grajek, szkoda, że u nas przepadł. Powodzenia mu życzę ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 06, 2018 22:15   

Nie przepadł tylko nie miał siły mentalnej by zostać i walczyć o skład. Sam chciał odejść, stąd transfer do Portugalii. Moim zdaniem w Atalancie Gasperini wycisnął z niego więcej niż 100%(jak z wielu innych) i na wyższym poziomie może mieć problem. Mogę się oczywiście mylić ;)

Ogólnie transfery Romy nie robią na mnie wrażenia. Żaden z nich nie podnosi poziomu zespołu, tym bardziej nie uczyni tego Kluivert.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Pią Cze 08, 2018 17:42   

Tymczasem Perin w Juventusie, cena w granicach 12-15 milionów.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2018 18:19   

Troche Szczesnego wyrolowali. Albo Perina. Za mocna dwojka, zeby jeden byl rezerwowym.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Cze 08, 2018 23:45   

Dlaczego wyrolowany ktoś miałby być?

Wszystko wskazuje na to, że Juve w ostatnich latach dość uczciwie traktowało swoich bramkarzy. Jak przychodził Storari to wiadomo było, że wyłącznie na ławkę - ale miał dostawać mecze pucharowe. I tak było, włączając w to także finały Coppa Italia. Mimo że Juve nie potrafiło zdobyć tego pucharu przez 20 lat (historycznej srebrnej gwiazdki), to i tak w 2015 roku w finale bronił Storari. Tak miał mieć obiecane - gra we wszystkich meczach Coppa Italia, więc także w finale.
I kolejnym finale też Buffon siedział na ławce (w sumie Buffon, pomijając miniony sezon, ostatni mecz w CI grał w 2012 roku, jeden jedyny w tamtej edycji i to też ze względu na kontuzję drugiego bramkarza - tak zakladam przynajmniej, bo na ławce był Rubinho i Branescu).
Według wszystkich doniesień przed sezonem Szczesny miał usłyszeć, że dostanie swoje mecze w walce o prawdziwą stawkę (czyli nie CI) - i tak się stało, Buffon regularnie siadał na ławce w lidze.

Zakładam, że podobnie jest i tym razem.
Nie sądzę by Szczesny kiedykolwiek usłyszał, że 'jeśli w sezonie 2017/18 zagrasz na odpowiednim poziomie, to w ogóle nie będziemy sprowadzać Ci zmiennika mogącego Cię odpowiednio zastąpić'. I w sumie też nie pokazał w tym sezonie, że jest nieomylny.
Dlatego też uważam, że uczciwie jest założyć, że przed sezonem ani jeden, ani drugi nie usłyszeli niczego nieprawdziwego w kontekście tego, czego mogą oczekiwać w tym sezonie.
Jakby nie patrzeć to Perin w Juve był traktowany jako 'done deal' jeszcze w maju, więc to też nie była żadna nagła niespodzianka dla Szczęsnego przed początkiem sezonu.

Adin 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 09, 2018 08:49   

Felipe Anderson blisko do West Hahu. Lazio chce koło 45-50 mln euro. Mają klepniętego Laxalta.

O zmianie barw klubowych myśli Hamsik.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 10, 2018 23:20   

Ponoć Nainggolan klepnięty przez Inter. 30 mln + jakiś młodzik, kolejny do kolekcji Monchiego.

Inter się wzmacnia, a z Romy powoli się robi kolejny supermarket Monchiego. Sprowadza jakichś no-name'ów czy inne gwiazdki z Chorwacji lub Holandii. Cristante to z kolei właśnie w miejsce Radji zapewne przyszedł. Sezon miał świetny, ale w życiu nie uwierzę, że załata tę dziurę.

Biedni kibice Romy muszą to oglądać i się nabierać, że z tego ułoży się coś lepszego niż wcześniej. Już w tym sezonie, poza cudowną walką w LM, był regres. Zabrakło skuteczności z poprzednich sezonów i gdyby nie pobudka Undera na wiosnę, to mogłoby się to skończyć miejscem poza Top 4. Zjazd z 90 goli do 61.

Alisson też odejdzie, tylko czekać na ofertę nie do odrzucenia z Realu czy MU. Z kolei Florenzi ma rok kontraktu tylko i nie jest też pewne, że zostanie. Monchi ściąga jakieś talenty by ucieszyć tłumy i robi dobrą minę do złej gry. Coś jak Fassone :P

Inter z kolei buduje coś fajnego. Jeżeli tylko uda im się zatrzymać Icardiego i Skriniara, to ciężko nam będzie ich gonić. Stracili Cancelo pewnie, ale mogą według plotek wykorzystać problemy kontraktowe Florenziego.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 09:45   

miszcz napisał/a:
Sprowadza jakichś no-name'ów czy inne gwiazdki

miszcz napisał/a:
gdyby nie pobudka Undera na wiosnę, to mogłoby się to skończyć miejscem poza Top 4.

założę się, że ten Under to był dla Ciebie przed rundą wiosenną też jakimś "no-namem".

Inter w zeszłym sezonie jako jedyny z czołówki nie grał w europejskich pucharach, więc ostrożnie z tymi przewidywaniami o ich odjechaniu od nas w tabeli.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 10:50   

Rzecz w tym, że Inter już w ostatnim sezonie miał konkretną kadrę i nareszcie trenera. Teraz ma dodatkowo Ligę Mistrzów, a że ma też pieniądze, to nie powinno być problemów z mocnymi transferami. Naprawdę bardzo się boję ich siły w następnym sezonie, bo oni poszli dokładnie drogą, jaką miał pójść Milan.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 11:20   

rafal996 napisał/a:
Rzecz w tym, że Inter już w ostatnim sezonie miał konkretną kadrę i nareszcie trenera.

no i jak się to ma do ich zdobyczy punktowych? Bo wiele więcej punktów od nas nie uzbierali, a wciąż słyszę, że mieli lepszy projekt, lepszego trenera, mocniejszą kadrę plus znacznie mniej spotkań do rozegrania.

Od czasu przejęcia zespołu przez Gattuso to w zasadzie oglądali nasze plecy.

rafal996 napisał/a:
Teraz ma dodatkowo Ligę Mistrzów, a że ma też pieniądze, to nie powinno być problemów z mocnymi transferami.

no ja mam pewne wątpliwości, wypożyczonych zawodników nie byli w stanie wykupić, bez przerwy mówi się w ich kontekście o konieczności zachowania FFP...

Jest sam początek mercato, a mam wrażenie, że niektórzy już zaczynają biadolenie nad nieudolnością naszego zarządu i przy okazji gloryfikowanie Interu... żeby ten Inter miał jeszcze spektakularny sezon za sobą...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 12:25   

Ja akurat jestem bardzo daleki od narzekania na nasz zarząd. Martwią mnie tylko niektóre rzeczy, w mojej ocenie raczej niezależne od ich starań. Przede wszystkim sprawa z UEFA. No i to, że taki Inter może nam jednak uciec.

Zdobyczy punktowej nie mieli jakiejś wielkiej, ale robiąc ze 3 dobre transfery są w stanie naprawdę wystrzelić. Co prawda my też, ale nam będzie trudniej namówić kogokolwiek znaczącego na przyjście.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 14:42   

Renesco napisał/a:
no ja mam pewne wątpliwości, wypożyczonych zawodników nie byli w stanie wykupić, bez przerwy mówi się w ich kontekście o konieczności zachowania FFP...

Ponoc z Cancelo i Rafinhą układ jest taki, że Inter nie może ich kupić przed 30 czerwca 2018 r., a odpowiednio Valencia i Barcelona - chcą ich właśnie do tego czasu sprzedać. Ma to wynikać z zasad FPP. Problemem nie jest zatem to, czy Inter ma pieniądze, lecz kiedy może je wydać. To wszystko brzmi dość abstrakcyjnie (jak całe FPP), ale trąbią o tym wszystkie serwisy naszych kuzynów.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 15:03   

@Yahoo323
pewnie tak jest,

zwróćcie jednak uwagę, że pieniądze z LM (60-70 mln?) w najlepszym wypadku pokryłyby im koszty transferów wspomnianych Cancelo i Rafinhi. Czyli profit płynący z zakwalifikowania się do tych rozgrywek pokryłby koszty ich aktualnego składu.

Jak kupią Radję z Romy to faktycznie zrobią na mnie wrażenie, ale podobno jego transfer nie jest wcale przesądzony.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 15:11   

Tak, tylko wpływ z LM jest liczony prawdopodobnie na nowy sezon, a my tutaj mówimy o zamknięciu starego. Według transfermarkt Barcelona jest 120 milionów na minusie w transferach przychodzących i wychodzących, a Valencia jest 40 milionów na minusie. Być może dlatego jest takie ciśnienie na rozliczenie tego w "starym" sezonie, nie wiem.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 16:43   

ale ja już pomijam FFP, piszę tylko, że ta dodatkowa kasa z LM, kiedy by nie miała być wydana to nie jest worek bez dna i zwłaszcza przy dzisiejszych cenach piłkarzy nie "odleci" się za nią reszcie rywali nie wiadomo jak daleko.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 19:10   

Nie chodzi o kasę z LM, tylko sam prestiż LM. Kasę samą w sobie to Milan też raczej ma, tylko że ma mało do zaoferowania gwiazdom. A Inter oferuje im najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 20:19   

Renesco, ale kto pisze o biadoleniu czy gloryfikowaniu? Napisałem jedynie, że robią mądre ruchy i spokojnie budują projekt. Skończyło się kupowanie gwiazdek z Brazylii ku uciesze gawiedzi i pojawił się progres. Kupią Radje czy nie, to jak dla mnie i tak robią krok do przodu. Oczywiście o ile nie dojdzie do sprzedaży Icardiego. Roma z kolei jak dla mnie nie robi żadnego kroku w przód, a że temat o rywalach, to te sprawy poruszyłem.

Sprawa z Cancelo to nie tyle problem z FFP, co z Valencia. Nie chcą iść na żadne ustępstwa Interowi. Skorzystali na Kondogbii, ale żadnej promocji dla Interu i tak nie chcą robić, bo sami mają problem z FFP.

Wiadomo, że Inter to był zawsze pazza, ale być może te czasy się skończyły. To czy odjadą nam daleko zależy też od Milanu ;)

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 20:31   

ale Roma ma ten sam problem co Inter czyli ugoda z UEFA wobec FPP i zwalanie na Monchiego, że ma burdel po Sabatinim nie widzę sensu. Tak się kończy sprawa z kupowaniem z obowiązkiem wykupu za dwa lata skoro aby to pierwsze sfinansować trzeba kogoś sprzedać... I to jest niebezpieczna machina bo Cristante w Romie został podobnie rozbity.

Inter natomiast z tym niezobowiązaniem się wykupów Cancelo/Rafinhi zrobił sobie pod górke bo raczej nikt poważny na takie umowy nie pójdzie z Interem. a od 1 lipca Valencia/Barca mogą sobie żądać od Interu więcej euro niż za wykup do 1 lipca

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 21:08   

miszcz napisał/a:
Sprawa z Cancelo to nie tyle problem z FFP, co z Valencia. Nie chcą iść na żadne ustępstwa Interowi. Skorzystali na Kondogbii, ale żadnej promocji dla Interu i tak nie chcą robić, bo sami mają problem z FFP.

Nie. To problem z FFP. Gdyby nie, to Inter by zawodnika wykupił, bo miał taką klauzulę i Valencia nie miałaby nic do gadania. Niestety ze względu na FFP Inter takich środków w takim okresie mieć nie mógł, więc zawodnika nie wykupił.
A dalej to już wiadomo. Po co Valencia miałaby w jakikolwiek sposób iść na rękę Interowi? Przecież oni potrzebują pieniędzy dokładnie w tym okresie, w którym Inter za wszelką cenę chciałby uniknąć płacenia. Poza tym co ich obchodzi dlaczego Inter nie skorzystał z klauzuli? Skoro tego nie zrobił, to zawodnik jest ich i naturalne jest, że spróbują sprzedać go na możliwie najlepszych warunkach.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 11, 2018 23:04   

Napisałem "nie tyle co", a chodziło o "nie tylko". :P Reszta tak jak napisałeś. Podobnie ma się z Rafinha.

Mają kilka innych opcji na prawą obronę. Mówi się o Bereszyńskim czy Florenzim. Ten drugi, jak wcześniej pisałem, ma tylko rok kontraktu i niepewną sytuację z przedłużeniem umowy.

Odpowiedz do tematu