ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 16:47   

Z najnowszych plotek: wymiany Gomeza na Jankto i Boriniego na Basellego. Chyba mało wiarygodne, ale zawsze to byłby jakiś kroczek do przodu przy tej linii pomocy ;)

Zwłaszcza Czech to kawał solidnego grajka i ten strzał dystansu celniejszy od strzału Kessiego ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 17:50   

Paolo#3 napisał/a:
Z najnowszych plotek: wymiany Gomeza na Jankto i Boriniego na Basellego.
Przy Borinim, mimo deficytu talentu, warto byłoby jednak zrozumieć, że warto zostawić tych, którzy bronią się płucami i sercem, bo Kucki do tej pory żal.
A plotki dotyczące Gomeza i Paletty potwierdzają, że faktycznie pod koniec lata myślano o ich sprzedaży i pozostaniu z 4 osobowym zestawem stoperów. Tym bardziej dziwią te próby z 5 w obronie.

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 17:55   

Zawsze pojawia mi się uśmiech kiedy jest mowa o zmienniku na Kessiego. Przecież nie trzeba wiele w obecnej formie Franka po prostu posadzić na ławie. Wydaje mi się, że gdyby w klubie wciąż był Kucka to on powinien być pierwszym wyborem.

Borini - człowiek od wszystkiego czyli do niczego? Mimo, że na wahadle sprawował się przyzwoicie to wciąż nie jest to warte jego sporej pensji. Skoro nie gramy już trójką z tyłu to jest już raczej zbędny bo w ataku daje niewiele, czasem mu wyjdzie dośrodkowanie i tyle. Baselli to niewątpliwe postęp do przodu, ale też nas raczej nie zbawi

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 18:29   

carlos napisał/a:
bo Kucki do tej pory żal.

A mnie wcale nie jest żal Słowaka. Już pisałem o tym przy innej okazji trochę wcześniej, ale pomimo, że zawsze pokazywał jaja na boisku, to jednak przestraszył się konkurencji w walce o pierwszy skład i uciekł do Turcji. Nikt go z klubu nie wypychał, co widać, bo na jego miejsce kupiono tylko Kessie, z którym śmiało mógłby wygrać rywalizację. Kucka poddał się bez walki i dobrze że go nie ma.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 19:23   

To prawda, że uciekł, ale tym bardziej szkoda. Moim zdaniem miałby duże szanse na grę, a przez to zmobilizowanie Kessiego.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 19:56   

carlos napisał/a:
Przy Borinim, mimo deficytu talentu, warto byłoby jednak zrozumieć, że warto zostawić tych, którzy bronią się płucami i sercem, bo Kucki do tej pory żal.
Tylko, że płuca i serca są przydatne zazwyczaj tylko w linii pomocy (czy tam na boku obrony/wahadle). Na skrzydle ataku Borini nie potrafiący dryblować, dogrywać, strzelać sprawia, że Milan wychodzi w "10". Wspomniany Kucka grał na pozycji Kessie i faktycznie - żal, że poszedł do innego klubu.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 20:12   

rafal996 napisał/a:
To prawda, że uciekł, ale tym bardziej szkoda. Moim zdaniem miałby duże szanse na grę, a przez to zmobilizowanie Kessiego.
Nie wiem jak jego ruch nazwać, ale z założenia Juraj nie mógł sam siebie traktować jako startera w Milanie. Może gdyby ktokolwiek mu powiedział, że swoje minuty zagra to by został? Niezależnie od nazewnictwa - mi go żal.
Paolo#3 napisał/a:
Tylko, że płuca i serca są przydatne zazwyczaj tylko w linii pomocy (czy tam na boku obrony/wahadle). Na skrzydle ataku Borini nie potrafiący dryblować, dogrywać, strzelać sprawia, że Milan wychodzi w "10".
Dlatego traktuję go już jako obrońcę, który ewentualnie tylko w przypadku wielkiego pożaru wskoczy wyżej. Na bokach obrony jest ciasno, fakt, ale i wybrać kogoś do odstrzału jest ciężko. Logika mówi mi Abate, ale głos rozsądku/realiów podał ostatnio rafal996, słusznie twierdząc, że go to akurat niekoniecznie będzie łatwo. A Antonellego lubię, no i kojarzy się typowo z lewą stroną. Na szczęście odchudzanie kadry to nie mój problem. ;)

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 10, 2018 00:00   

Jak jest z Borinim, dobrze nakreślił Paolo#3. Jako boczny obrońca może zostać ze względu na swoją szybkość i wydolność. Jednak jako boczny napastnik (skrzydłowy) w formacji 4-3-3 nie ma żadnych atutów, które pozwalałyby mu zagościć dłużej na tej pozycji w Milanie. W związku z tym przydałby się nam jakiś lepszy skrzydłowy do rotacji dla Calhanoglu lub Bonaventury, a może i dla Suso, jeśli byłby uniwersalny. Wydaje mi się, że potrzebujemy również jakiegoś pomocnika w stylu Modricia (z zachowaniem proporcji), który potrafiłby długo utrzymywać się przy piłce w środku pola oraz bardzo dokładnie zagrywać ją do sąsiadów. Niby mamy Biglię, ale on bardziej nadaje się do roli registy, który moderuje naszą grę tuż przed linią obrony. Z kolei Kessie to bardziej taki pomocnik box-to-box, który haruje na całej długości boiska, niż artysta o wysokiej kulturze zagrań. Oczywiście odwołuję się do potencjału tych graczy, a nie ich obecnej formy ;) Krótko mówiąc, potrzeba nam kogoś a'la Seedorf. Jedynie Jack jakoś w tę wizję w miarę się wpisuje, ale po tej ciężkiej kontuzji nie gra już tak dobrze jak przed pamiętnym starciem z Udinese rok temu.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 10, 2018 08:46   

Ja podobnie jak carlos nie rozpatruję Boriniego jako realną opcję do przodu. On już dla mnie jest obrońcą/wahadłowym, który najwyżej w razie konieczności może zagrać wyżej. I w takiej roli uważam go za stosunkowo cennego. Inna sprawa, że kiedy drużyna zaczyna grać odrobinę lepiej, Borini jakoś blednie. Najlepiej wygląda na tle totalnie beznadziejnych kolegów, a to jednak o czymś świadczy.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 12, 2018 19:08   

Za pare dni do Milanu wraca Jose Sosa, za to Locatelli czeka na decyzje klubu w sprawie wypożyczenia do Genoi. Nie wiem w jakiej formie jest Sosa, ale mlodemu czestsze wystepy wyjda na dobre. O ile bedzie wystepowal...

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 12, 2018 23:26   

Młody w tym sezonie nic nie daje. Wypożyczenie wyjdzie mu na dobre. A co do Sosy, kwestia w jakiej jest dyspozycji.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 15, 2018 10:38   

Sosa to już nie nasz problem, został wykupiony.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 15, 2018 13:27   

Możliwe, że wpłynie jeszcze 4 mln za Verdiego (Bologna ---> Napoli).

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 15, 2018 23:11   

Kolejny młodzian z naszej szkółki, który poszedł w świat i zaczął tworzyć swoją historię. Z Verdiego może mieć Napoli duży pożytek. Szkoda jednak, ze nie u nas

theoden92 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 15, 2018 23:26   

Ja nie jestem zadowolony, ze klub nie podjal zadnych ruchow w tym okienku. Jak popatrzylem na koniec stycznia i luty, na mecze w LE, PW z Lazio i lige, to czuje ze spuchniemy jeszcze bardziej niz teraz. Wypadnie Suso lub znow Jack i co? Wszedzie Borini nie zagra. Szczerze mowiac, najbardziej zlosci mnie nie korzystanie z mozliwosci wypozyczenia Deulofeu, jesli taka byla. Na pol roku wzmocnienie idealne.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 15, 2018 23:35   

Niestety, ale w bieżącym okienku transferowym raczej nie dojdzie już do żadnych korekt i wzmocnień składu przed decydującą fazą sezonu. Zapewne jest to w dużej mierze związane z brakiem akceptacji przez UEFA planu dobrowolnego porozumienia, a co za tym idzie z sankcjami finansowymi, które wkrótce zostaną nałożone na Milan. Zdaje się, że Mirabelli w jednym z niedawnych wywiadów wspomniał o tym wprost.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 0:27   

Sprzedać Biglię i wzmocnić należycie pozycję środkowego pomocnika. Czemu nie?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 8:52   

Nie sądzę żeby chodziło o UEFA. Wiele wskazuje na to, że uda się sporo zaoszczędzić na odejściach czy z powodu wykupu graczy, więc jedno wzmocnienie low cost typu Galliani style powinno pozwolić nadal pozostać na plusie w tym okienku. Niby liczy się całościowy bilans, ale nas nie uratują i tak żadne oszczędności po 1 czy 2 mln, więc to bez znaczenia.

Gdyby w klubie był nadal Adriano, brałbym za pewnik, że to ściema i tak naprawdę szukają ostro wzmocnień. Jednak postępowanie obecnego zarządu przyzwyczaiło nas do tego, że jak coś mówią, to raczej prawdę. Chociaż i tak nie wykluczam, że może ktoś jednak wpadnie, ale to raczej jeśli naprawdę trafi się mega okazja.

Odpowiedz do tematu