ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 16:47   

Z najnowszych plotek: wymiany Gomeza na Jankto i Boriniego na Basellego. Chyba mało wiarygodne, ale zawsze to byłby jakiś kroczek do przodu przy tej linii pomocy ;)

Zwłaszcza Czech to kawał solidnego grajka i ten strzał dystansu celniejszy od strzału Kessiego ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 17:50   

Paolo#3 napisał/a:
Z najnowszych plotek: wymiany Gomeza na Jankto i Boriniego na Basellego.
Przy Borinim, mimo deficytu talentu, warto byłoby jednak zrozumieć, że warto zostawić tych, którzy bronią się płucami i sercem, bo Kucki do tej pory żal.
A plotki dotyczące Gomeza i Paletty potwierdzają, że faktycznie pod koniec lata myślano o ich sprzedaży i pozostaniu z 4 osobowym zestawem stoperów. Tym bardziej dziwią te próby z 5 w obronie.

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 17:55   

Zawsze pojawia mi się uśmiech kiedy jest mowa o zmienniku na Kessiego. Przecież nie trzeba wiele w obecnej formie Franka po prostu posadzić na ławie. Wydaje mi się, że gdyby w klubie wciąż był Kucka to on powinien być pierwszym wyborem.

Borini - człowiek od wszystkiego czyli do niczego? Mimo, że na wahadle sprawował się przyzwoicie to wciąż nie jest to warte jego sporej pensji. Skoro nie gramy już trójką z tyłu to jest już raczej zbędny bo w ataku daje niewiele, czasem mu wyjdzie dośrodkowanie i tyle. Baselli to niewątpliwe postęp do przodu, ale też nas raczej nie zbawi

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 18:29   

carlos napisał/a:
bo Kucki do tej pory żal.

A mnie wcale nie jest żal Słowaka. Już pisałem o tym przy innej okazji trochę wcześniej, ale pomimo, że zawsze pokazywał jaja na boisku, to jednak przestraszył się konkurencji w walce o pierwszy skład i uciekł do Turcji. Nikt go z klubu nie wypychał, co widać, bo na jego miejsce kupiono tylko Kessie, z którym śmiało mógłby wygrać rywalizację. Kucka poddał się bez walki i dobrze że go nie ma.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 19:23   

To prawda, że uciekł, ale tym bardziej szkoda. Moim zdaniem miałby duże szanse na grę, a przez to zmobilizowanie Kessiego.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 19:56   

carlos napisał/a:
Przy Borinim, mimo deficytu talentu, warto byłoby jednak zrozumieć, że warto zostawić tych, którzy bronią się płucami i sercem, bo Kucki do tej pory żal.
Tylko, że płuca i serca są przydatne zazwyczaj tylko w linii pomocy (czy tam na boku obrony/wahadle). Na skrzydle ataku Borini nie potrafiący dryblować, dogrywać, strzelać sprawia, że Milan wychodzi w "10". Wspomniany Kucka grał na pozycji Kessie i faktycznie - żal, że poszedł do innego klubu.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 20:12   

rafal996 napisał/a:
To prawda, że uciekł, ale tym bardziej szkoda. Moim zdaniem miałby duże szanse na grę, a przez to zmobilizowanie Kessiego.
Nie wiem jak jego ruch nazwać, ale z założenia Juraj nie mógł sam siebie traktować jako startera w Milanie. Może gdyby ktokolwiek mu powiedział, że swoje minuty zagra to by został? Niezależnie od nazewnictwa - mi go żal.
Paolo#3 napisał/a:
Tylko, że płuca i serca są przydatne zazwyczaj tylko w linii pomocy (czy tam na boku obrony/wahadle). Na skrzydle ataku Borini nie potrafiący dryblować, dogrywać, strzelać sprawia, że Milan wychodzi w "10".
Dlatego traktuję go już jako obrońcę, który ewentualnie tylko w przypadku wielkiego pożaru wskoczy wyżej. Na bokach obrony jest ciasno, fakt, ale i wybrać kogoś do odstrzału jest ciężko. Logika mówi mi Abate, ale głos rozsądku/realiów podał ostatnio rafal996, słusznie twierdząc, że go to akurat niekoniecznie będzie łatwo. A Antonellego lubię, no i kojarzy się typowo z lewą stroną. Na szczęście odchudzanie kadry to nie mój problem. ;)

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 10, 2018 00:00   

Jak jest z Borinim, dobrze nakreślił Paolo#3. Jako boczny obrońca może zostać ze względu na swoją szybkość i wydolność. Jednak jako boczny napastnik (skrzydłowy) w formacji 4-3-3 nie ma żadnych atutów, które pozwalałyby mu zagościć dłużej na tej pozycji w Milanie. W związku z tym przydałby się nam jakiś lepszy skrzydłowy do rotacji dla Calhanoglu lub Bonaventury, a może i dla Suso, jeśli byłby uniwersalny. Wydaje mi się, że potrzebujemy również jakiegoś pomocnika w stylu Modricia (z zachowaniem proporcji), który potrafiłby długo utrzymywać się przy piłce w środku pola oraz bardzo dokładnie zagrywać ją do sąsiadów. Niby mamy Biglię, ale on bardziej nadaje się do roli registy, który moderuje naszą grę tuż przed linią obrony. Z kolei Kessie to bardziej taki pomocnik box-to-box, który haruje na całej długości boiska, niż artysta o wysokiej kulturze zagrań. Oczywiście odwołuję się do potencjału tych graczy, a nie ich obecnej formy ;) Krótko mówiąc, potrzeba nam kogoś a'la Seedorf. Jedynie Jack jakoś w tę wizję w miarę się wpisuje, ale po tej ciężkiej kontuzji nie gra już tak dobrze jak przed pamiętnym starciem z Udinese rok temu.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 10, 2018 08:46   

Ja podobnie jak carlos nie rozpatruję Boriniego jako realną opcję do przodu. On już dla mnie jest obrońcą/wahadłowym, który najwyżej w razie konieczności może zagrać wyżej. I w takiej roli uważam go za stosunkowo cennego. Inna sprawa, że kiedy drużyna zaczyna grać odrobinę lepiej, Borini jakoś blednie. Najlepiej wygląda na tle totalnie beznadziejnych kolegów, a to jednak o czymś świadczy.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 12, 2018 19:08   

Za pare dni do Milanu wraca Jose Sosa, za to Locatelli czeka na decyzje klubu w sprawie wypożyczenia do Genoi. Nie wiem w jakiej formie jest Sosa, ale mlodemu czestsze wystepy wyjda na dobre. O ile bedzie wystepowal...

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 12, 2018 23:26   

Młody w tym sezonie nic nie daje. Wypożyczenie wyjdzie mu na dobre. A co do Sosy, kwestia w jakiej jest dyspozycji.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 15, 2018 10:38   

Sosa to już nie nasz problem, został wykupiony.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pon Sty 15, 2018 13:27   

Możliwe, że wpłynie jeszcze 4 mln za Verdiego (Bologna ---> Napoli).

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 15, 2018 23:11   

Kolejny młodzian z naszej szkółki, który poszedł w świat i zaczął tworzyć swoją historię. Z Verdiego może mieć Napoli duży pożytek. Szkoda jednak, ze nie u nas

theoden92 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 15, 2018 23:26   

Ja nie jestem zadowolony, ze klub nie podjal zadnych ruchow w tym okienku. Jak popatrzylem na koniec stycznia i luty, na mecze w LE, PW z Lazio i lige, to czuje ze spuchniemy jeszcze bardziej niz teraz. Wypadnie Suso lub znow Jack i co? Wszedzie Borini nie zagra. Szczerze mowiac, najbardziej zlosci mnie nie korzystanie z mozliwosci wypozyczenia Deulofeu, jesli taka byla. Na pol roku wzmocnienie idealne.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 15, 2018 23:35   

Niestety, ale w bieżącym okienku transferowym raczej nie dojdzie już do żadnych korekt i wzmocnień składu przed decydującą fazą sezonu. Zapewne jest to w dużej mierze związane z brakiem akceptacji przez UEFA planu dobrowolnego porozumienia, a co za tym idzie z sankcjami finansowymi, które wkrótce zostaną nałożone na Milan. Zdaje się, że Mirabelli w jednym z niedawnych wywiadów wspomniał o tym wprost.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 16, 2018 00:27   

Sprzedać Biglię i wzmocnić należycie pozycję środkowego pomocnika. Czemu nie?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 16, 2018 08:52   

Nie sądzę żeby chodziło o UEFA. Wiele wskazuje na to, że uda się sporo zaoszczędzić na odejściach czy z powodu wykupu graczy, więc jedno wzmocnienie low cost typu Galliani style powinno pozwolić nadal pozostać na plusie w tym okienku. Niby liczy się całościowy bilans, ale nas nie uratują i tak żadne oszczędności po 1 czy 2 mln, więc to bez znaczenia.

Gdyby w klubie był nadal Adriano, brałbym za pewnik, że to ściema i tak naprawdę szukają ostro wzmocnień. Jednak postępowanie obecnego zarządu przyzwyczaiło nas do tego, że jak coś mówią, to raczej prawdę. Chociaż i tak nie wykluczam, że może ktoś jednak wpadnie, ale to raczej jeśli naprawdę trafi się mega okazja.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Śro Sty 17, 2018 14:22   

Martwi mnie fakt, iż nasi włodarze zapowiadają brak transferów w tym okienku. Jeśli nie przyjdzie choćby skrzydłowy, to zacznę mieć zastrzeżenia co do ich kompetencji. Nikt mi bowiem nie powie, że nie można przynajmniej wypożyczyć do końca sezonu kogoś lepszego niż Borini...

theoden92 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 17, 2018 15:22   

Jay-Jay Okocha, o to mi wlasnie chodzi. Skrzydlowy potrzebny od zaraz. A Arda Turan wypozyczony do tureckiego Basaksehir (co to za zespol wogole :dunno: ). Nie dalo sie o niego powalczyc, zeby wzmocnil sklad na pol roku?
A taki Robinho, Flamini, Evra czy Schweinsteiger bez klubow... :brew:

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 17, 2018 16:59   

Jay Jay bo każdy chce żeby zimą opylić niepotrzebnych graczy i dlatego chcą dawać natychmiastową klauzulę wykupu po wypożyczeniu.

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 17, 2018 17:12   

theoden92 napisał/a:
Arda Turan wypozyczony do tureckiego Basaksehir (co to za zespol wogole :dunno: )

Polecam ten tekst Leszka Milewskiego -> BASAKSEHIR

Powinien co nieco wyjaśnić ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Sty 17, 2018 17:32   

theoden92 napisał/a:
Nie dalo sie o niego powalczyc, zeby wzmocnil sklad na pol roku?

Ogarnij prawa na jakich Barca go oddała. Wypożyczenie na 2.5 roku (do konca kontraktu). Turcy pokrywają pełną pensje. Dodatkowo w zależności od bonusów wypłacają Barcelonie dodatki.
I patrz na to: Barcelona wciąż ma prawo do sprzedaży zawodnika w każdym okienku transferowym do czasu zakończenia wypożyczenia ;)
Słowem: Barca już nie wypłaci zawodnikowi ani grosza (a był to jeden z najwięcej zarabiających zawodników), za to może przytulić dodatkowe pieniądze - za same występy czy za ewentualny transfer.

Przebij wiec taką propozycję od Turków ;)

pepe 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2018 11:26   

Nie no, szlag mnie trafi. Napoli jest blisko wypożyczenia Deulofeu z opcją pierwokupu.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2018 11:28   

Będziemy tego żałować.

Odpowiedz do tematu