ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka
Autor Wiadomość
acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 03, 2018 15:42   

rafal996, bardzo mądrze napisane. Nie sposób się nie zgodzić.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 03, 2018 18:00   

STARY TIROWIEC napisał/a:
Można nie lubić PiS, ale nieraz trzeba wybierać gorsze zło.
Nie czuję żadnego przymusu wyboru, bo nie widzę nikogo, na kogo chciałbym zagłosować. W powstanie wkrótce sensownej opozycji nie wierzę, bo wiele twarzy jest po prostu skompromitowanych, a bez lidera ten pociąg nie pojedzie. Dla PiS największym wzywaniem będzie to, co będzie w erze po Jarosławie. No i ewentualny światowy kryzys w czasie ich kadencji, gdy trzeba będzie zabierać to co się dawało.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 03, 2018 19:00   

PiS to sam z siebie jedynie wybory może przegrać, sam się wykrwawić. Dopóki czuwa Szeryf tego nie będzie, potem się zacznie krwawa walka o przywództwo Ziobro, Duda, ludzie związani z Radio Maryja tylko Gowin taki bezjajeczny :rotfl:

Mimo wszystko to kilku ministrów przydałoby się odstrzelić albo dać im zakaz medialny do wypowiedzi bo jak słucham czasami Radziwiłła to nóż się otwiera

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 03, 2018 19:26   

carlos brak wyboru to też wybór :)

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 03, 2018 19:53   

A gorsze zło zawsze będzie gorsze od mniejszego :P

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 03, 2018 20:09   

To ja pozwolę sobie zacytować Sapkowskiego z mojego ukochanego Wiedźmina:
Cytat:
- Zło to zło, Stregoborze - rzekł poważnie wiedźmin wstając. - Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. Nie jestem świątobliwym pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu. Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale.

Coś w tym jest.
Swojego głosu na pewno nie oddam ani na PiS ani opozycję, bo nie zgadzam się z programem i działaniem pierwszych, a drudzy to po prostu idioci. Będę musiał sondować poparcie poszczególnych partii przed wyborami i głos oddam na tą, która będzie miała szansę załapać się do Parlamentu albo na tą, która zapewni większe rozdrobnienie w Sejmie. Jest co prawda zjawisko patologiczne i niepożądane w demokracji, ale nie chcę żeby kolejne lata z rzędu którakolwiek partia miała większość w obu Izbach. Jak widać teraz, to za bardzo polaryzuje społeczeństwo. Politycy w Polsce nie dorośli intelektualnie do monopolu na władzę. Wolę już chaos w Parlamencie związany z tworzeniem koalicji czy częste zmiany rządów, niż "pożytecznych idiotów" wychodzących co chwila na ulice, aby zamanifestować swój sprzeciw wobec władzy, która skądinąd popełniła wiele błędów. Dosyć mam podziałów na lepszych i gorszych, tylko ze względu na to, że przynależy się do obozu jednych albo drugich. Chore.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 03, 2018 20:12   

To idź w politykę. Wiedzę, widać, masz dużą, to i wiele możesz pozmieniać w tym skostniałym układzie. Co się będziesz biernie przyglądał...

Marco7 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 03, 2018 22:17   

acmilan1899 napisał/a:

Skoro spot PiS był w oczywisty sposób żenujący, to tym gorzej dla opozycji, że nie wyciąga wniosków. Tylko idiota nie uczy się na błędach. Sami sobie przeczą, nie mają żadnego pomysłu na odzyskanie elektoratu. PiS, jakkolwiek wiele mam mu/im do zarzucenia, w zasadzie nie ma żadnego godnego rywala. Nie dotrzymali obietnic dotyczących bezpośrednio mnie/mojej grupy zawodowej i nie uwierzę w ich obietnice, ale alternatywa jest nijaka/żadna. Będę kierował się zasadą mniejszego zła, natomiast zrozumiem ludzi omijających ze zniechęceniem urny. Generalnie: cokolwiek by nie napisać o PiS, zawsze należy w drugiej części wypowiedzi dodać, że opozycja jest jeszcze gorsza. Jeżeli ktoś zapyta mnie, czy podoba mi się rozdawnictwo, to odpowiem że nie, ale jednak bardziej niż kradzież na większą skalę. A w polemikę szczegółową dotyczącą np. uszczelnienia systemu VAT nie wejdę, bo nie za bardzo mam czas na głębsze polityczne analizy i zwyczajnie za mało siedzę w temacie. Zagłosuję na partię, która w realny dla mnie sposób (w miarę realny) obieca mnie i mojej rodzinie konkretne profity. Jestem już za stary na słuchanie opowieści o konieczności zaciskania pasa dla polepszenia bytu społeczeństwa w przyszłości. Więc jak ktoś da mi 1000+ od jutra, to ma mój głos. Wolę to niż wolność sądów itp. Tym ostatnim dzieci nie nakarmię. Ideały pozostawiam politykierom.

Niestety nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Za każdym razem, gdy wydaje się, że partie opozycyjne nie są w stanie sie bardziej skompromitować one jednak dają radę. A ten spot to jak krzyk bezradności: nie mamy pomysłu na siebie wiec skopiujemy tak skuteczne techniki PiS. W zasadzie nawet dla kogoś, kto nie trawi PiSu tak jak ja nadchodzące wybory będą dużym problemem, bo na kartce nie głosuje się przeciw komuś, ale za kimś (może mogliby wprowadzić jakąś zmianę w tym zakresie) i ja tak naprawdę nie widzę na kogo ten krzyżyk miałbym postawić. Nie zgodzę się jedynie z tym zrzucaniem odpowiedzialności na politykierów. Według mnie obowiązkiem każdego obywatela jest zastanawiać się i oceniać skąd są pieniądze na spełnianie obietnic oraz jakim i czyim kosztem one są spełniane. Jesteśmy to winni nie tylko sobie, ale również dzieciom i wnukom, którzy będą musieli żyć z konsekwencjami decyzji, które zostały podjęte na długo przed tym jak mogli głosować. I po to, żeby jak Grecy nie wychodzić na ulicę twierdząć, że to nie nasza wina i o niczym nie wiedzieliśmy.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 10:58   

Odkłamywanie łże-elit i pseudobohaterów na dobre czas zacząć. Szokować może zwłaszcza pierwszy przypadek, bo drugi dla średnio inteligentnego człowieka od dawna jest jasny. Bon appetit:

https://www.youtube.com/watch?v=DwVlO0WwxOQ

https://www.youtube.com/watch?v=yrO_OpnVYUk

I jeszcze jeden:

https://www.youtube.com/watch?v=Wo0AxkO5hn8

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 07, 2018 19:48   

O co chodzi Żydom w relacjach z Polską? A oto:

https://www.youtube.com/watch?v=q2iLkBaUqxI

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 07, 2018 23:27   

Jay-Jay Okocha, starcie Brauna z Weissem to już niemalże klasyka gatunku ;) Ładnie go Grzegorz wtedy zaorał. Miałem okazję, w lutym 2015 roku, pogadać z Braunem na Placu Zamkowym w Warszawie i cyknąć sobie wspólną fotkę. Z Michalkiewiczem też mam zdjęcie, a nawet jadłem z nim obiad :) Bardzo ciekawi ludzie, choć nie mają tej smykałki potrzebnej do "robienia polityki"... Działało się kiedyś w pewnych strukturach...

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 17:45   

Życie jest nieźle zamotane, bo jako nie-wyborca PIS nie mogę nie klaskać, gdy tak łatwo wytrącają opozycji z rąk wszelkie możliwości do skonstruowania ataku. PO straciło twarz, gdy nie potrafiło samo z siebie zareagować na toczące ich afery i spuścić w kiblu problem. Jarek pozbywa się najbardziej nielubianych ministrów, rozpoczyna nowy rozdział z nowym premierem, kasuje problemy na linii Prezydent vs MON.
I na kogo teraz ma szczekać Schetyna z Petru? Chyba tylko na samochody. Jak dla mnie ruch odważny, ale i w perspektywie korzystny dla partii rządzącej.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 19:25   

A widziałeś jakie są komentarze w prawicowych mediach? Że służby i lewactwo wygrały, że już nie ufają Kaczyńskiemu, a na Dudę nigdy nie zagłosują ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 20:03   

Ale za czym oni płaczą? Za kim? Może Ci bardziej radykalni mogą się smucić, Ci z Gazety Polskiej i Radia Maryja. Marginesy są jednak wąskie, nawet jeśli pójdą własną drogą to są skazani na koalicję z PISem.
Bo u mnie Duda na przykład zyskał głos, bo naprawdę mogło być z nim gorzej.
Ps: Prawicowe? Wolę określenia konserwatywno-patriotyczne/nacjonalistyczne. Populizm i Socjalizm średnio mi się kojarzy z prawicą.

Soja 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 21:22   

rafal996, gdzie tak płaczą bo nie zauważyłem.
To na onecie bije po oczach ten tekst Pawłowicz o "służbach i lewactwie"...

Owszem w tych "prawicowych" mediach przewijają się, komentarze niezadowolenia np. Olszewskiego, bo te "prawicowe" media dopuszczają jakąś polemikę w przeciwieństwie np. do redaktora Lisa, który rozmawiać chce tylko z takimi, co gadają kropka w kropkę to co on.

Czas pokaże, czy będą jakiekolwiek efekty tych zmian w realnych działaniach.
Mam nadzieję, że można przynajmniej liczyć na mniej niesprowokowanych goli samobójczych w wykonaniu MON, MSZ, MŚ...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Marco7 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 21:45   

Soja napisał/a:
rafal996, gdzie tak płaczą bo nie zauważyłem.
To na onecie bije po oczach ten tekst Pawłowicz o "służbach i lewactwie"...

Nie no, lista niezadowolonych jest długa. Wystarczy wejść na niezależna.pl: Sakowicz, Pawłowicz, Olszewski, Walentynowicz... no i zapewne Ojciec Dyrektor. Kaczyński zaryzykował: niezadowolenie twardego elektoratu w zamian za pozyskanie umiarkowanych wyborców. Wyszedł z założenia, ze ci pierwsi i tak nie mają dokąd uciec i żadnej innej alternatywy do zagłosowania. Jak dla mnie ryzykiem jest tylko reakcja ojca dyrektora, ale pewnie jego da się udobruchać kolejnymi datkami i korzystnymi regulacjami prawnymi.

Zobaczymy, czy ludzie dadzą się nabrać, bo jak dla mnie niewiele się zmienia, poza tym, że najbardziej nielubiane gęby są chowane do drugiego szeregu, podobnie jak to miało miejsce w czasie kampanii wyborczej.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 21:50   

Mnie tylko ciekawi, czy Jarek ustalał taktykę z Antkiem (obietnica - dla niego - czegoś więcej "później", bo w taktyce nie widzę miejsca na poświęcenie AM dla dobra partii - były szef MON nie poszedłby na to) czy po prostu wyrzucił go z siodła. To ostatnie wydaje mi się nieprawdopodobne.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 22:30   

carlos napisał/a:
Bo u mnie Duda na przykład zyskał głos, bo naprawdę mogło być z nim gorzej.
Akurat Duda w sensie politycznym jest moim zdaniem trochę jak bohater "Szóstego zmysłu": jest już martwy, ale jeszcze o tym nie wie. Jestem gotów założyć się o flaszkę, że nie będzie kandydatem PiS w następnych wyborach prezydenckich. Dopóki ma jeszcze przed sobą jeszcze 3 lata kadencji i może jeszcze im nabruździć, to będą zaciskać zęby, ale Kaczyński nigdy nie wybaczy Dudzie wolty z ustawami o sądownictwie. A spora część elektoratu nie wybaczy mu usunięcia Macierewicza (bo to on głównie jest o to oskarżany). Jak będzie miał przed sobą tylko kilka miesięcy kadencji i będzie już nieszkodliwy, to Kaczyński bez żalu złoży go na ołtarzu twardemu elektoratowi partii.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 23:00   

Marco7 napisał/a:
Akurat Duda w sensie politycznym jest moim zdaniem trochę jak bohater "Szóstego zmysłu": jest już martwy, ale jeszcze o tym nie wie. Jestem gotów założyć się o flaszkę, że nie będzie kandydatem PiS w następnych wyborach prezydenckich.
Akurat to wiele mówi, dlaczego jednak moje uznanie zyskał, bo będąc od nich, okazał się niestrawny dla partii. Ja więc w zakład o flaszkę nie wchodzę, tym bardziej właśnie dlatego, że dzisiejszy dzień upłynął na składaniu ofiar.
Generalnie też uważam, że zmiany polegają tu głównie na zmianie aktorów, gdyż fundament jest tu ten sam. Przynajmniej jeśli chodzi o ministrów, bo nowy premier to już chyba faktyczna próba korekty polityki, w kontekście gospodarczej. Nowy minister od zdrowia nie wyczaruje pieniędzy na służbę zdrowia, a nowy MON też nagle nie dostanie pieniędzy na gwiazdę śmierci.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 10, 2018 06:35   

To chyba Gowina przeceniłem, teraz ma 3 ministerstwa, mógł mieć 4, gdyby "Żelażna Dama" dołączyła do partii Gowina ;]

Zmiana wizerunkowa, za którą odpowiedzialność politycznie poniesie Duda i Morawiecki, czas pokaże. Na szczęście został złotousty Mariusz :king:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 10, 2018 08:43   

Marco7 napisał/a:
Kaczyński nigdy nie wybaczy Dudzie wolty z ustawami o sądownictwie.

Tylko jaka to wolta, skoro wyszło w sumie na to samo, tylko z trochę inaczej rozłożonymi akcentami.
Gdyby Duda naprawdę postawił na swoim i słuchał głosu konstytucjonalistów, to miałby szansę stanąć na czele jakiejś nowej siły w przyszłości. Teraz szanse są niewielkie, bo nie ufa mu do końca żadna ze stron.

edit: No i proszę, lewactwo rozpanoszyło się w PiS i poszło na układy z lewakami :rotfl:

https://v.wpimg.pl/OTU1MzU3Jj16fmJPYQU3YmMBYh57RD89OFZjCjkcdmJjBXhKZQp3eWQJdUxgBHlmZABiDSxRICY2SGAKPEBiJy9IPgA-XGE-JVY=

Tak całkiem serio, ciekawy jestem skutków. PiS zrobił wiele, żeby przyciągnąć tych najbardziej radykalnych, w tym dużą część młodzieży rozczarowanej PO, która zawsze ma skłonności odbijać ze skrajności w skrajność. Tu mamy tylko przykład, jakieś tam forum młodzieży, ale takich głosów jest naprawdę dużo na skraju prawej strony. Tyle było gadki o tej walce z lewactwem, służbami i układami, że teraz ciężko, oj ciężko będzie im to wytłumaczyć. Dla nich to jest czarno-białe, nie istnieje dyplomacja, zagrywki polityczne. Albo Szyszko czy Macierewicz są bohaterami walczącymi z lewactwem, albo nie. A skoro są, to tylko lewactwo mogło ich odwołać.

Numer ze schowaniem kontrowersyjnych polityków znakomicie udał się poprzednim razem, ale wtedy sytuacja była jednak inna. Dziś tak daleko poszli w swojej retoryce, że może się okazać, że stracą tych najbardziej radykalnych, a wcale nie zyskają tych po środku, bo zdążyli ich już skutecznie zniechęcić.

Nie wróżę z tego jednak żadnej korzyści dla PO. Raczej może to skutkować wzrostem poparcia dla radykalnych ugrupowań (obecnie) pozaparlamentarnych i większym rozdrobnieniem w przyszłym parlamencie.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 10, 2018 11:04   

Oby tylko chodziło o jakieś wewnętrzne gierki i PR-wą zagrywkę, a nie coś o wiele bardziej poważnego, o czym większość ludzi nie ma zielonego pojęcia. Chodzi mianowicie o ukłon w kierunku Żydów i kolejny krok do powstania Polin. Mówią o tym m.in. Michalkiewicz, Braun i Jerzy Robert Nowak. Akt 447 amerykańskiego senatu dotyczący żydowskich roszczeń (uroszczeń - jak to Braun nazywa) jest w tej chwili na tapecie, a w Polsce Jonny Daniels zaczyna być coraz bardziej widoczny. Przypadek? Nie sądzę...

A tu konkretniej:

https://www.youtube.com/watch?v=eWgbkzJsc8k

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 10, 2018 19:17   

W takim razie wychodzi na to, że USA wraz z Izraelem próbują zrobić skok na naszą kasę w związku z roszczeniami żydowskimi; Niemcy o zdominowaniu nas gospodarczo-politycznie; Francuzi chcieli oszukać nas z Caracalami a w ogóle to uczyliśmy ich jeść widelcem; Grupa wyszehradzka nie istnieje; międzymorze nie istnieje; a Putin przed snem marzy o zdobyciu naszych ziem, kobiet i obfitych złóż naturalnych...
Jak więc żyć, jak politykować, skoro wokół same wilki?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 10, 2018 19:21   

Tak się buduje oblężoną twierdzę. W której władza może wszystko, bo przecież broni kraju przed wrogami z każdej strony.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 10, 2018 19:28   

rafal996, gdyby to jeszcze zgoda i solidarność w narodzie była, a tu wychodzi że i w partii rządzącej lewaki w owczej skórze. :D

Odpowiedz do tematu