ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 03, 2018 18:51   

Ponoć silnie staramy się nakłonić Udine by nam sprzedali Jankto. Ciekawy pomocnik i opcja na lewą połówkę/skrzydło. Nie jest to raczej gracz który móglby grać za Kessie'go z racji, że Czech jest lewonożny i grywa po lewej stronie boiska. Tutaj chyba moze faktycznie mocniej uderzymy po Dembele, gdzie byłaby bardzo mocna rywalizacja z Iworyjczkiem. Chyba, że ktoś w Milanie przypomni, że Belg grał kiedyś w Holandii na skrzydle/napastnik ;]

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 03, 2018 19:58   

Dembele też jest lewonożny - więc pewnie transfer Jankto (gdzieś mi się obiło, że w sobotę miałby przejść testy medyczne) wykluczy transfer Belga. Chyba, że Dembele grałby na regiście (wygląda na wszechstronnego) :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 04, 2018 12:48   

Powiem szczerze, chociaż to pewnie będzie niepopularna opinia. Ze wszystkich nazwisk łączonych w tym okienku z Milanem w kontekście lewego skrzydła, tylko jedno mnie naprawdę rusza. A mianowicie jest to Deulofeu.

Mamy ratować sezon i starać się zrobić coś na już, tak? To ja bym przyjął go ponownie jako ratownika, nawet tylko na jedną rundę. Facet, który potrafi zrobić coś z niczego, gracz którego nam potrzeba. Przy całej jego chaotyczności i samolubności, jednak byłby ogromnym wzmocnieniem i skokiem jakościowym. Wreszcie ktoś, kto potrafi dryblować, ma szybkość, ma strzał, a i dograć potrafi. Do tego myśli nieszablonowo, umie zaskoczyć, przeprowadzić akcję która odmienia mecz.

Dokładnie tego piłkarza teraz potrzebujemy. A ponieważ chłopak marnuje się w Barcelonie i chce pojechać na mundial, powinien przylecieć tu na skrzydłach i zapierniczać jak porąbany ;)

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 04, 2018 13:19   

La Gazetta informuje, że Walcott się nam oferuje. Nawet ciekawa kandydatura, tylko będzie musiał zejść sporo z pensji. W 14 meczach (782 min) ma 4 gole i 5 asyst. Ma podobną sytuację co Deulofeu, musi grać by pojechać na mundial.

Z kolei Corriere dello Sport pisze, że Milan sprzedałby Musacchio by kupić Izzo z Genoi, co jest kompletnym nieporozumieniem.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 04, 2018 13:23   

Kukiss napisał/a:

Z kolei Corriere dello Sport pisze.

ich to nie ma co brać na poważnie, chyba jedno z gorszych źródeł transferowych ;)

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 04, 2018 13:27   

bounty_fire napisał/a:
Kukiss napisał/a:

Z kolei Corriere dello Sport pisze.

ich to nie ma co brać na poważnie, chyba jedno z gorszych źródeł transferowych ;)

To dobrze, bo już myślałem, że Mirabelli się mocno w głowę uderzył.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Sty 04, 2018 14:08   

A Deulofeu ma jakieś realne szanse by pojechać? Do tej pory w meczach o stawkę zagrał 30 minut (wszedł z Lichtstensteinem przy wyniku 6-0 ;) ) oraz 60 minut w meczach towarzyskich.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 04, 2018 14:33   

No obecnie nie ma żadnych, ale jak grał w Milanie, to był w orbicie zainteresowań selekcjonera.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Sty 04, 2018 14:37   

Chodzi mi o to czy ma jakieś szanse niezaleznie od tego jak zagra w drugiej połowie sezonu (czy to w Barcelonie, czy też ewentualnie w Milanie) - pomijając ewentualną wielką plagę kontuzji w kadrze.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 04, 2018 14:46   

rafal996, zgadzam sie w 100%. Juz raz sie sprawdzil, uratowal nam zeszly sezon, ma jasny cel i parcie. My naprawde mamy niezlych zawodnikow, tylko trzeba pracowac nad forma i zgraniem... Bardziej mnie interesuje, kto odejdzie, a nie kto przyjdzie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 04, 2018 22:23   

Venomik, moim zdaniem, realnie patrząc, to szanse ma minimalne ;) Ale jest sportowcem i dokąd są jakiekolwiek, to zapewne będzie walczył. U nas byłoby mu dużo prościej, niż w Barcelonie. Może nawet najprościej, bo to u nas grał najlepiej w ostatnich latach i chyba klimat mu służył.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 12:24   

Jeżeli dobrze kojarzę, to jego obecność w kadrze była wypadkową kilku niezależnych zdarzeń, ale na pewno jego wystrzał z formą był w tym względzie bardzo ważny. Gdyby powtórzył to w tym roku, to mając na uwadze specyfikę takich końcówek sezonów mundialowych, kontuzji, zgrupowań przedmundialowych itd. mogłoby się okazać, że na świeżości wjechałby z La Roja do Rosji.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 12:42   

Ja tam nie rozumiem dlaczego na mundial miałby pojechać Deuloefeu, a nie np. Suso czy Callejon.

Dla mnie zbawcą, strażakiem czy graczem pierwszej jedenastki nigdy nie był. Jako alternatywa na skrzydła jak najbardziej na tak, ale nie jako etatowy starter.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 13:39   

Bez niego by nie było LE, proste. Ja bym go raczej na stałe jako podstawową opcję też nie widział, ale zadaniowo na te pół roku jak najbardziej. Gdyby grał tak, jak w tamtej rundzie, mielibyśmy ładnych parę punktów więcej.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 14:21   

Nie byłoby LE też bez Suso, Donnarummy, Kucki, Pasalicia, Lapaduli, Matiego czy Zapaty.

To jest sport drużynowy o czym Deulofeu i niektórzy czasami zapominają. Często mnie irytował, więc płakać za nim nie zamierzam

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 14:52   

o tym, że Inter i Viola robiły wszystko co mogli by nie przeskoczyć Milanu w tabeli to się nie pamięta ? xD Wyścig ślimaków. Ciekawe jak w tym roku będzie, bo w teorii 7 miejsce może dać miejsce na eliminacje do LE, zależy jaki układ będzie w finale PW

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sty 06, 2018 13:13   

Ja podzielam zdanie miszcza, bo mam tego gracza za dość pospolicie występującego biegacza. Cały jego urok w tym, że dynamicznie przyspiesza i szybko biega, przy okazji potrafiąc minąć rywala.
Jeśli już do nas, bo oczywiście teraz by się przydał, to na rozsądnych warunkach. Z niego gwiazdy nie ma i nie będzie. Docelowo na ławkę. No i ten typ raczej ma problemy we współpracy z bocznym obrońcą, bo trudno dogonić i obiec kogoś, kto głównie szybko biega.

Qnen 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Sty 06, 2018 13:31   

Mielibyśmy wymienić Romagnolego na De Vrija? WTF??? :minigun:

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 06, 2018 14:16   

Qnen napisał/a:
Mielibyśmy wymienić Romagnolego na De Vrija? WTF??? :minigun:

Lazio chciało ewentualnie takiej wymiany, nie my ;]

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 06, 2018 16:09   

carlos napisał/a:
Cały jego urok w tym, że dynamicznie przyspiesza i szybko biega, przy okazji potrafiąc minąć rywala.

I przy okazji potrafi też dośrodkować i strzelić. Z grubsza na tym polega rola skrzydłowego ;)
Mnie po prostu bolą zęby jak widzę, że 90% naszej kadry nie potrafi lub boi się minąć rywala. To jest coś, co jest niezbędne bardzo często, żeby przełamać impas, rozerwać obronę, jak to się mówi wyczarować coś z niczego. I tak sobie klepiemy po obwodzie bez tworzenia zagrożenia. A taki Deulofeu to piłkarski wariat, za którymś razem zamiast podania wystrzeli do przodu, minie na szybkości i otworzy sytuację.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sty 06, 2018 17:15   

rafal996 napisał/a:
A taki Deulofeu to piłkarski wariat, za którymś razem zamiast podania wystrzeli do przodu, minie na szybkości i otworzy sytuację.
Zupełnie jak Salah i Gervinho, inaczej niż Bernadeschi, FA, Suso czy Papu Gomez, którzy mogą więcej.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 06, 2018 17:21   

Gomeza bym zdecydowanie w tej grupie nie umieszczał. Co do pozostałych może i zgoda, tyle że ani Bernardeschi ani Anderson nie są w naszym zasięgu, a już na pewno nie zimą. A Deulofeu jest ;)

Salah w sumie dobry przykład. Niby tylko wiatr robi, a 17 bramek w 19 meczach Premier League, o asystach nie wspominam.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sty 06, 2018 17:37   

rafal996 napisał/a:
Gomeza bym zdecydowanie w tej grupie nie umieszczał.
Jakiej? Grającej mądrzej niż Deulofeu? No ale jednak w niej jest. :P
rafal996 napisał/a:
Salah w sumie dobry przykład. Niby tylko wiatr robi, a 17 bramek w 19 meczach Premier League, o asystach nie wspominam.
Dobry, bo niby popiera jego kandydaturę. ;)
Mi chodzi o to, że osobiście wolę inaczej grających skrzydłowych. Kandydatury Gererada nie odrzucam, miszcz pewnie też nie. A że nie klękałem nigdy przed jego talentem? No fakt, widziałem tak wielu, wielu jeszcze zobaczę, może więc dlatego?

Adin 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 06, 2018 18:30   

Gerard przydałby się i można byłoby wtedy pokusić sie na 1-4-2-3-1

Qnen 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Sty 06, 2018 20:08   

Gattuso wspomniał, że jeśli nie mógłby grać Kessie to może wyjść z dwójką środkowych pomocników.

Odpowiedz do tematu