ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ricardo Rodriguez
Autor Wiadomość
Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 15:10   Ricardo Rodriguez

Miał być jeden z lepszych na rynku lewych obrońców, a ja do gościa zaczynam tracić cierpliwość. Zamiast świetnych wrzutek, asyst i goli z rzutów wolnych, widzę w ofensywie niezgrabnego konia bez dynamiki, grającego często na alibi, niepotrafiącego wygrywać pojedynków "jeden na jeden". W defensywie za to częste gubienie krycia, głupie straty po nieudanych dryblingach i łamanie linii spalonego. Kolejny Taiwo?

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 15:31   

Podjąłeś ciekawy temat.
Również uważam że RR nie rozpieszcza nas swoją grą. Wyobrażałem sobie nowoczesnego, dynamicznego defensora a tymczasem mamy bardzo przeciętnego zawodnika. Na pewno mamy poważniejsze problemy ale na tą chwilę drugi Serginho z niego nie będzie.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 15:36   

A gdzie tam do Serginho. On jest o klasę niżej od Jankulovskiego

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 16:27   

Ograniczając kontekst do bieżącego sezonu w Milanie, to wszyscy są drewniakami z Bonuccim i Biglią na czele. Pytanie skąd taki zjazd, bo wszyscy ci gracze grali dużo lepiej w swoich poprzednich klubach.
lì a casa il cuore sentirà!

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 18:04   

Też jestem zaskoczony formą RR, bo z jego transferu cieszyłem się najbardziej. Z drugiej strony Milan od lat nie ma szczęścia jeżeli chodzi o bocznych obrońców, a szczególnie lewych. To może zabrzmi ironicznie, ale tak całkiem serio, ostatnim dobrym moim zdaniem lewym obrońcą był Antonini. Nie był rewelacyjny, nie robił przewagi, po prostu był i wypełniał swoje zadania. Rodriguez jest obecnie kimś podobnym. Z tym, że Ricardo ma szansę na rozwój i powrót do formy. Bardzo na niego liczę. Na papierze boki Conti-Rodriguez są bajeczne, jeżeli chodzi o możliwości w ofensywie.

edit: Jest jeszcze jedna nadzieja dla RR- Calhanoglu. Po mediach społecznościowych obu, widać, że się przyjaźnią, w dodatku obaj są niemieckojęzyczni. Jeżeli Hakan zacznie regularnie grać na lewym skrzydle, to może ta flanka zacznie wyglądać lepiej.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 18:49   

A mnie to już nie zaskakuje. Nie pierwszy taki przypadek w ostatnich latach i pewnie nie ostatni, to samo można powiedzieć o dużej części naszych transferów - w tym roku Bonucci, Biglia, Kalinic, Calhanoglu (pozytywne miał ostatnie 2 mecze ale to nie wymazuje całej kiepskiej rundy), wcześniej Bacca (chociaż on i tak najwięcej nam dał z napastników jacy grali w Milanie w ostatnich latach to jednak chyba wszyscy oczekiwali czegoś więcej), Honda który miał te 4 lata temu zbawić pomoc czy Montolivo który coś daje w defensywie jak ma dobry dzień, ale w grze do przodu niczym nie przypomina piłkarza z Fiorentiny.

Nie zdziwię się jak część tegorocznych transferów odejdzie z Milanu i znowu zacznie grać dobrze, bo mimo że każdy transfer to jakieś ryzyko, to ciężko oprzeć się wrażeniu że ten cały marazm który panuje w klubie od odejścia Zlatana i Silvy się do tego przyczynia.

Co jest śmieszne w tym wszystkim to fakt że w tym czasie było też kilka pozytywnych zaskoczeń, przede wszystkim Kucka i Jack na którego transfer sam narzekałem, czy Borini w tym roku który wydawał się bardzo dziwnym transferem latem.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 18:54   

Borini to niech gra co najwyżej na prawej obronie bądź prawej flance w formacji z 3 obrońcami. Na nominalnej pozycji jaką jest lewe skrzydło jest beznadziejny. Dzisiejszy mecz tylko to potwierdził. Dopóki on będzie grał dopóty Milan będzie nadal ułomny w ofensywie. Nam potrzeba innej wersji Suso czy Deulofeu bo Jack chyba nie prędko zmieni miejsce na boisku.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 19:48   

Gzikuu, tak czytam sobie Twój podpis i.. coś w tym jest. Sorry za OT.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 19:54   

Gzikuu napisał/a:
Na papierze boki Conti-Rodriguez są bajeczne, jeżeli chodzi o możliwości w ofensywie.

Żartowniś...

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 20:17   

Jay-Jay Okocha, po dzisiejszym remisie z wyżej notowanym rywalem, humor co prawda mi dopisuje, ale nie w tej kwestii. :P Abstrahując od tego, co RR prezentuje aktualnie, to poprzednie lata w Wolfsburgu i reprezentacji miał dobre. Zawsze powstawało zagrożenie po jego stronie, choćby ze stałych fragmentów. Przypominam, że początek sezonu u nas miał niezwykle udany, były gole i asysty. Dopiero sprokurowany karny z Interem coś w nim zmienił, tak mi się wydaje.

k_f_c 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 20:17   

Dynamiczny jak De Sciglio na razie. Ale też za bardzo nie ma z kim na tej lewej stronie grać

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 20:18   

Mimo wszystko w lidze niemieckiej zaliczał co kilka meczów asystę albo bramkę - nawet jeśli odejmie mu się tych 8 bramek strzelonych w lidze z rzutów karnych. Wciąż pozostaje 26 asyst w 149 meczach ligowych.
Czy on 'nabił' sobie te asysty z stałych fragmentów?

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 20:32   

W Milanie od samego początku w każdej niemal akcji ofensywnej gra na zaciągniętym ręcznym.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Gru 31, 2017 11:41   

Też uważam, że dynamicznych ofensywnych rajdów nie należy się po nim spodziewać, bo to nie jest typ Contiego czy Boriniego, chociaż poprawa w tym względzie powinna przyjść z ogarnięciem kondycyjnym całej drużyny. Dla mnie to jest kandydat na naszego najlepszego bocznego obrońcę, bo w obu fazach powinien dać sporo. Z pewnością nie sprzyja mu kształt personalny lewej strony, bo ciężko wychodzić z sensem, gdy w przodzie Jack i Borini (którego z zasady ciężko byłoby obiegać).

Odpowiedz do tematu