ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ricardo Rodriguez
Autor Wiadomość
Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Sob Gru 30, 2017 15:10   Ricardo Rodriguez

Miał być jeden z lepszych na rynku lewych obrońców, a ja do gościa zaczynam tracić cierpliwość. Zamiast świetnych wrzutek, asyst i goli z rzutów wolnych, widzę w ofensywie niezgrabnego konia bez dynamiki, grającego często na alibi, niepotrafiącego wygrywać pojedynków "jeden na jeden". W defensywie za to częste gubienie krycia, głupie straty po nieudanych dryblingach i łamanie linii spalonego. Kolejny Taiwo?

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 15:31   

Podjąłeś ciekawy temat.
Również uważam że RR nie rozpieszcza nas swoją grą. Wyobrażałem sobie nowoczesnego, dynamicznego defensora a tymczasem mamy bardzo przeciętnego zawodnika. Na pewno mamy poważniejsze problemy ale na tą chwilę drugi Serginho z niego nie będzie.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Sob Gru 30, 2017 15:36   

A gdzie tam do Serginho. On jest o klasę niżej od Jankulovskiego

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 16:27   

Ograniczając kontekst do bieżącego sezonu w Milanie, to wszyscy są drewniakami z Bonuccim i Biglią na czele. Pytanie skąd taki zjazd, bo wszyscy ci gracze grali dużo lepiej w swoich poprzednich klubach.
lì a casa il cuore sentirà!

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 18:04   

Też jestem zaskoczony formą RR, bo z jego transferu cieszyłem się najbardziej. Z drugiej strony Milan od lat nie ma szczęścia jeżeli chodzi o bocznych obrońców, a szczególnie lewych. To może zabrzmi ironicznie, ale tak całkiem serio, ostatnim dobrym moim zdaniem lewym obrońcą był Antonini. Nie był rewelacyjny, nie robił przewagi, po prostu był i wypełniał swoje zadania. Rodriguez jest obecnie kimś podobnym. Z tym, że Ricardo ma szansę na rozwój i powrót do formy. Bardzo na niego liczę. Na papierze boki Conti-Rodriguez są bajeczne, jeżeli chodzi o możliwości w ofensywie.

edit: Jest jeszcze jedna nadzieja dla RR- Calhanoglu. Po mediach społecznościowych obu, widać, że się przyjaźnią, w dodatku obaj są niemieckojęzyczni. Jeżeli Hakan zacznie regularnie grać na lewym skrzydle, to może ta flanka zacznie wyglądać lepiej.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 18:49   

A mnie to już nie zaskakuje. Nie pierwszy taki przypadek w ostatnich latach i pewnie nie ostatni, to samo można powiedzieć o dużej części naszych transferów - w tym roku Bonucci, Biglia, Kalinic, Calhanoglu (pozytywne miał ostatnie 2 mecze ale to nie wymazuje całej kiepskiej rundy), wcześniej Bacca (chociaż on i tak najwięcej nam dał z napastników jacy grali w Milanie w ostatnich latach to jednak chyba wszyscy oczekiwali czegoś więcej), Honda który miał te 4 lata temu zbawić pomoc czy Montolivo który coś daje w defensywie jak ma dobry dzień, ale w grze do przodu niczym nie przypomina piłkarza z Fiorentiny.

Nie zdziwię się jak część tegorocznych transferów odejdzie z Milanu i znowu zacznie grać dobrze, bo mimo że każdy transfer to jakieś ryzyko, to ciężko oprzeć się wrażeniu że ten cały marazm który panuje w klubie od odejścia Zlatana i Silvy się do tego przyczynia.

Co jest śmieszne w tym wszystkim to fakt że w tym czasie było też kilka pozytywnych zaskoczeń, przede wszystkim Kucka i Jack na którego transfer sam narzekałem, czy Borini w tym roku który wydawał się bardzo dziwnym transferem latem.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 18:54   

Borini to niech gra co najwyżej na prawej obronie bądź prawej flance w formacji z 3 obrońcami. Na nominalnej pozycji jaką jest lewe skrzydło jest beznadziejny. Dzisiejszy mecz tylko to potwierdził. Dopóki on będzie grał dopóty Milan będzie nadal ułomny w ofensywie. Nam potrzeba innej wersji Suso czy Deulofeu bo Jack chyba nie prędko zmieni miejsce na boisku.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 19:48   

Gzikuu, tak czytam sobie Twój podpis i.. coś w tym jest. Sorry za OT.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Sob Gru 30, 2017 19:54   

Gzikuu napisał/a:
Na papierze boki Conti-Rodriguez są bajeczne, jeżeli chodzi o możliwości w ofensywie.

Żartowniś...

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 20:17   

Jay-Jay Okocha, po dzisiejszym remisie z wyżej notowanym rywalem, humor co prawda mi dopisuje, ale nie w tej kwestii. :P Abstrahując od tego, co RR prezentuje aktualnie, to poprzednie lata w Wolfsburgu i reprezentacji miał dobre. Zawsze powstawało zagrożenie po jego stronie, choćby ze stałych fragmentów. Przypominam, że początek sezonu u nas miał niezwykle udany, były gole i asysty. Dopiero sprokurowany karny z Interem coś w nim zmienił, tak mi się wydaje.

k_f_c 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Gru 30, 2017 20:17   

Dynamiczny jak De Sciglio na razie. Ale też za bardzo nie ma z kim na tej lewej stronie grać

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 20:18   

Mimo wszystko w lidze niemieckiej zaliczał co kilka meczów asystę albo bramkę - nawet jeśli odejmie mu się tych 8 bramek strzelonych w lidze z rzutów karnych. Wciąż pozostaje 26 asyst w 149 meczach ligowych.
Czy on 'nabił' sobie te asysty z stałych fragmentów?

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Sob Gru 30, 2017 20:32   

W Milanie od samego początku w każdej niemal akcji ofensywnej gra na zaciągniętym ręcznym.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Gru 31, 2017 11:41   

Też uważam, że dynamicznych ofensywnych rajdów nie należy się po nim spodziewać, bo to nie jest typ Contiego czy Boriniego, chociaż poprawa w tym względzie powinna przyjść z ogarnięciem kondycyjnym całej drużyny. Dla mnie to jest kandydat na naszego najlepszego bocznego obrońcę, bo w obu fazach powinien dać sporo. Z pewnością nie sprzyja mu kształt personalny lewej strony, bo ciężko wychodzić z sensem, gdy w przodzie Jack i Borini (którego z zasady ciężko byłoby obiegać).

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pon Lut 19, 2018 17:26   

Poza jednym wyjątkiem, wszyscy zawodnicy pierwszego składu dokonali jak nie przełomu, to co najmniej widocznego progresu w grze. Tym niechlubnym przypadkiem jest Ricardo Rodriguez. Przestaję w niego wierzyć i wszystko wskazuje na to, że pozycję lewego obrońcy będzie trzeba wzmocnić nie jego zmiennikiem, a kimś dla kogo on będzie alternatywą. O ile, oczywiście, chcemy wejść na wyższy poziom i redukować słabe ogniwa. Dziwi mnie bardzo, że Antonelli dostaje tak mało szans, bo w ofensywie daje o wiele więcej, a w obronie absolutnie od Szwajcara nie odstaje. Zupełnie też nie rozumiem, dlaczego jest wyznaczony do karnych, bo laik widzi już po samym rozbiegu, że pewności siebie tam nie ma za grosz.

Wczoraj RR zmarnował karnego i pod koniec meczu nie pokrył bodajże Caprariego, co szczęśliwie nie skończyło się dla nas stratą 2 punktów. Cały zespół wszedł na inny poziom motoryki, ale Rodriguez dalej porusza się jak wóz z węglem. Zero dynamiki, marny repertuar zwodów do gry 1 na 1, częsta gra "na alibi". Nawet swojego znaku firmowego nie jest w stanie uwydatnić, bo go przeciwnik odpowiednio wysoko od bramki blokuje.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 19, 2018 17:59   

Jay-Jay Okocha napisał/a:
Zupełnie też nie rozumiem, dlaczego jest wyznaczony do karnych, bo laik widzi już po samym rozbiegu, że pewności siebie tam nie ma za grosz.

Do wczoraj bilans rzutów karnych miał 19/21, teraz ma 19 strzelonych na 22 strzały. Bilans jeśli nie znakomity, to co najmniej bardzo dobry.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pon Lut 19, 2018 18:04   

Powiem szczerze, że chciałem nawet to sprawdzić, żeby teoretycznie nie wyjść na głupka, ale celowo tego nie zrobiłem. Oczywiście suche statystyki go bronią, jednak wczoraj od samego początku byłem pewien, że tego nie strzeli. Podobnie było wtedy, jak już dla nas strzelał. Powiedzmy, że to moja intuicja, która każe mi w niego powątpiewać. Może i dla niego w tym przypadku krzywdząca, ale cóż...

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 19, 2018 18:11   

Niestety był to kolejny słaby mecz i powód do niepokoju przed Roma. Skoro objeżdżał go jak dziecko skrzydłowy Spal, to co będzie na przeciwko Undera w świetnej formie?

Dobry lewy obrońca, to towar deficytowy na rynku piłkarskim. Na szczęście od De Sciglio nasz Rodriguez gorszy nigdy nie będzie.

Karne strzela akurat dobrze i za jedną pomyłkę bym go nie wieszał.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pon Lut 19, 2018 18:16   

Kiedyś pisałem o Wendellu z Leverkusen, ale nie oglądałem go od długiego czasu. Wie ktoś, jak się chłopak prezentuje?

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 19, 2018 18:39   

A ja myślę, że jeszcze odpali. W Bundeslidze pokazywał klasę, w reprezentacji też. Nie bez powodu miały na niego chrapkę wielkie kluby, a on z jakiejś przyczyny wybrał Milan (ten transfer mnie zaszokował niewiele mniej od Bonucciego). To prawda że póki co gra dużo poniżej oczekiwań, ale jakieś tam elementy postępu widać, np. zaczyna nieco lepiej wyglądać klepka z Bonaventurą i Hakanem, więc jednak coś tam daje w ofensywie. Biglia i Hakan już odpalili, na niego czuję, że też przyjdzie czas.

zino 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 20, 2018 08:59   

Dla mnie RR jest jednym z większych rozczarowań naszych. Przyznam, że bardzo cieszyłem się z tego transferu (jeszcze bardziej, że zazdrościło nam go wielu Interistów znajomych chociażby ;) ). Początek sezonu miał bardzo fajny, śmiem twierdzić, że w pierwszych tygodniach był w top 3 naszych piłkarzy. Niestety późniejszy zjazd bardzo widoczny. Liczę, że jeszcze się ogarnie. Co do karnych w jego wykonaniu to podobnie jak JJ Okocha - zdecydowanie nie podoba mi się jego sposób strzelania i jakoś nie budzi we mnie zaufania.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 20, 2018 09:34   

Już jakiś czas temu miałem pisać o nim, a więc przed tym nieszczęsnym karnym. Niestety na razie nie widzę u niego dosłownie nic szczególnego. Nie robi jakiejś szczególnej roboty w obronie, w przodzie ani nie pokazuje tych słynnych strzałów i dośrodkowań, ani nie ma zmysłu do gry kombinacyjnej. Drybling słabiutko, wypuszcza sobie piłkę za daleko, o minięciu przeciwnika można zapomnieć. I rusza się jak wóz z węglem, jak to już ktoś napisał ;) Co samo w sobie nie byłoby zarzutem, ale dokładając do jego gry, mamy obraz ociężałego, pokracznie biegającego zawodnika o przeciętnych umiejętnościach.

Może się jeszcze rozwinie, może. Ale na razie rozczarowanie.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 20, 2018 11:59   

Ja u RR zauważyłem jedną rzecz - jak rozgrywa piłkę na skrzydle z Hakanem czy Jackiem, to rzadko kiedy idzie do przodu na obieg po oddaniu piłki do kolegi, najczęściej się cofa kryjąc tyły, a rozgrywanie zostawia dwójce w/w. Po prawej jest zupełnie inaczej, bo Calabria w takim momencie od razu biegnie do przodu oczekując na podanie. Może więc taka 'asekuracja' w grze Szwajcara bierze się po części z założeń taktycznych Rino?

korsi 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 22, 2018 18:14   

De Sciglio miał takie wytyczne u Montelli, że w zasadzie w fazie ofensywnej robił za trzeciego stopera. Było to dobrze widoczne na tych oficjalnych raportach z meczów. Może z RR jest tak samo, ale moim zdaniem w meczu z Sampdorią gdzie ich gnietliśmy RR na obieg wychodził często tylko że Hakan ścinał najczęściej do środka. Ja po nim spodziewałem się dobrych wrzutek, ale mało tego, jako atut uważam u niego że pod presją mimo wszystko tych piłek nie traci i nie wwala na oślep jak Ignazio.Ogólnie wrażenia mam podobnie na początku mi imponował, a teraz tej klasy nie widzę, nie będę jednak prorokował czy to max na co go stać.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Pią Lut 23, 2018 05:22   

Kzr napisał/a:
A ja myślę, że jeszcze odpali. W Bundeslidze pokazywał klasę, w reprezentacji też. Nie bez powodu miały na niego chrapkę wielkie kluby, a on z jakiejś przyczyny wybrał Milan (ten transfer mnie zaszokował niewiele mniej od Bonucciego). To prawda że póki co gra dużo poniżej oczekiwań, ale jakieś tam elementy postępu widać, np. zaczyna nieco lepiej wyglądać klepka z Bonaventurą i Hakanem, więc jednak coś tam daje w ofensywie. Biglia i Hakan już odpalili, na niego czuję, że też przyjdzie czas.

Nie jest do końca tak jak piszesz. Nim się interesowały różne tuzy na sezon czy dwa wcześniej, Juve ponoć też, bardzo go wtedy chciałem.
Natomiast zaraz po Euro typ zaliczył niesamowity zjazd, jak i cały Wolfsburg, dlatego też pewnie wielu myślało, że gość się odbuduje gdy stamtąd odejdzie. Natomiast fakty są takie, że już w Niemczech zaczął grać sporo jako "pół-lewy" stoper w trójce z tyłu - właśnie jednym z powodów było to, co teraz obserwujecie w Milanie, Ricardo jest na tym skrzydle ociężały i zatracił tą błyskotliwość, gdy kreowano go na jednego z najlepszych bocznych obrońców.
Stąd też trochę dziwiły mnie zachwyty nad tym transferem, jednocześnie nie dziwił mnie fakt, że nie wyciągnął go nikt ze ścisłej światowej czołówki.
Oczywiście mam nadzieję, że wróci u was do dawnej formy i będziecie brylować w LM.

Odpowiedz do tematu