ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie A 2017/2018
Autor Wiadomość
carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 30, 2017 20:49   

Venomik napisał/a:
Nadmiernie upraszczasz. Zbyt dobrze gra 1 na 1, zbyt ściśle kryje, trzyma linię spalonego, itp. Po długiej nieobecności potrafił świetnie zamknąć swoją flankę w meczu przeciwko ofensywie z Katalonii.
Owszem, jego umiejętności ofensywne są maskowane (bo ich w sumie nie ma prawie wcale ;) ), ale całokształ jego gry w Juve nie da się zamknąć prostym 'bo gra w lepszej ekipie' i tyle.
Nie chciałem deprecjonować jego...średnich umiejętności, ale on mnie zmęczył na tyle mocno i długotrwale, że po prostu nie mogę tęsknić. Zresztą jego dalsza obecność w naszej drużynie nie zmieniłaby nic, lepiej nam inwestować w Calabrię czy Contiego, zresztą nawet Borini go nam równoważy. To napisałem rok temu w kontekście jego odejścia, wyciągnięte z jego tematu: "Jakoś ten problem nie spędza mi snów z powiek, paznokci u stóp też nie obgryzam, bo od dawna - od 3 lub 4 sezonów - zabija mnie dysonans pomiędzy jego grą w reprezentacji, a tym co prezentuje w klubie. Długo czekałem na coś, co zasłoni jego totalną bezjajeczność, ale to nie nastąpiło do tej pory. Oczywiście zastanawiam się dlaczego w reprezentacji gra dobrze, a tu jakoś nie. Że chwalą go fachowcy, że nosi niekiedy w klubie opaskę kapitana, że siamto... Ok, gra w tym sezonie lepiej, ale dla mnie pierwszą parą bocznych obrońców są Abate i Antonelli, ciekawiej od MDS wygląda Calabria, chociaż to też gość, który zagra kilka spotkań i potem znika kontuzjowany. W miejsce nowego Serginho dać kogoś innego, takiego serio do gry, wzmocnienie pozycji, i mamy De Sciglio w idealnie obsadzonej roli piątego koła u wozu, zwanej również głębokim rezerwowym.
Z obu stron rozwód z rozsądku. Mi pasuje. Skasować za niego kasę, wziąć choćby...Laxalta (też wstydzicie się niekiedy własnych pomysłów?) i gorzej nie będzie."

Mecz Interu oglądałem od drugiej połowy, może i nie była to wielka uczta, ale mi oglądało się to dobrze. Ciekawa sytuacja z VARem swoją drogą. Cholernie mnie cieszy powrót FA, bo jakoś Lazio w TOP4 cieszyłoby mnie bardziej niż Inter czy Roma. Napoli zaś życzę ataku na scudetto.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 06, 2018 19:55   

No i z biegiem czasu okazuje się, że zbłaźnilismy się w meczu z odradzającym się Benevento oraz przegraliśmy z Atalantą, która dzisiaj skopała Romę.

;)

Proszę tak się sędziuje w Serie A z użyciem VARu

Nawet mi się nie chce tego komentować

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 10, 2018 22:44   

Kto pochwali się stażem:)

https://www.football-ital...ar-urbano-cairo

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 13, 2018 14:32   

Bardzo ciekawe statystyki Il Giornale, cytowane przez acmilan24.com dotyczące liczby zawodników włoskich w kadrach zespołów Serie A. Generalnie wynika z nich, że im mniej Włochów tym lepiej:

Napoli ma w swoim składzie tylko 24 % Włochów, Juventus 36 %, Lazio 25 %, Inter 39 %, a AS Roma 25 %.

Na drugim biegunie:

Hellas 66 %, Benevento 68 %, Spal 79 % Sassuolo 85 %

Milan? Zgodnie z miejscem w tabeli. 58%

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 13, 2018 15:09   

O ile w przekroju całej ligi nie brałbym tych statystyk nazbyt dosłownie, o tyle oczywistym jest, iż topowe zespoły już dawno zrozumiały, że w Italii prawdziwych gwiazd w bieżącej generacji jest jak na lekarstwo i trzeba posiłkować się zaciągiem z zagranicy, żeby móc walczyć o najwyższe cele. Wystarczy spojrzeć na reprezentację przez pryzmat personaliów, żeby zrozumieć smutny obraz szkolenia we Włoszech.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sty 13, 2018 17:02   

Jay-Jay Okocha napisał/a:
O ile w przekroju całej ligi nie brałbym tych statystyk nazbyt dosłownie, o tyle oczywistym jest, iż topowe zespoły już dawno zrozumiały, że w Italii prawdziwych gwiazd w bieżącej generacji jest jak na lekarstwo i trzeba posiłkować się zaciągiem z zagranicy, żeby móc walczyć o najwyższe cele.
Gdzie jest taka generacja, że obsadza całą czołówkę rodzimej ligi, stanowiąc o jej jakości?
Wystarczy spojrzeć na reprezentację przez pryzmat personaliów, żeby zrozumieć smutny obraz szkolenia we Włoszech.
Personaliów trenerów, bo ci akurat to w komplecie włosi, którzy często emigrują do czołowych klubów innych lig?

Oprócz jakości szkolenia dochodzi też ekonomia czy jakość ligi. Jeśli nagle Grekom wyrośnie złota ekipa, to większość z nich wyjedzie, może nawet wszyscy. Z drugiej strony Anglikom finansowo może lepiej wyjść granie u siebie na zapleczu, niż gdzie indziej.

Oczywiście że takich gwiazd jak kiedyś już nie ma, ale gwiazdy tworzone są przez sukces. W latach 90 mocnych i bogatych ekip w SA było mnóstwo, przecież Parma czy Lazio płaciły krocie za piłkarzy, we Florencji grał Batistuta i Rui Costa, kilka lat wcześniej najlepszy piłkarz świata występował w Neapolu. Miazga. A do tego limity graczy, bez furtek, że z paszportem UE możesz grać w UE gdzie i jak chcesz. Wprowadzono limity wychowanków, ale wychowankiem nie musi być chyba wcale obywatel danego kraju.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 14, 2018 13:24   

Taka generacja jest w Hiszpanii. Ale mam wrażenie, że chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi i w swojej odpowiedzi wypaczyłeś jej sens.

We Włoszech od lat jest spory problem ze szkoleniem młodzieży (zarówno techniczny jak i systemowy) i nawet największa kasa, napływ gwiazd i powrót do prestiżu z lat 90-tych ubiegłego oraz początku 21-go wieku nie sprawią, że De Sciglio czy Locatelli wejdą w buty odpowiednio Maldiniego i Pirlo. Jakie Włosi mają na tę chwilę gwiazdy, które byś wrzucił do pierwszej piątki świata na swoich pozycjach? Ano jedynie Verrattiego, Insignie i Bonucciego - nikogo więcej. I w praktyce, dziś tylko o nich biliby się najwięksi. Porównaj to z "produktami" z Hiszpanii, Francji, Niemiec, czy Belgii. Przecież już przed EURO 2012 w Polsce mówiło się, że Italia na papierze ma najgorszy skład w historii. Wtedy ich nie doceniono, a drużyna jako całość zniwelowała indywidualne braki i odniosła niesamowity i niespodziewany sukces. Dalej było już tylko gorzej z personaliami, co daje taki rezultat, że Włochy nie zagrają w najbliższych MŚ.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Sty 14, 2018 20:18   

Jakie Włosi mają na tę chwilę gwiazdy, które byś wrzucił do pierwszej piątki świata na swoich pozycjach? Ano jedynie Verrattiego, Insignie i Bonucciego - nikogo więcej.

Ale proszę szanować Chielliniego, który z pewnością ma za sobą lepszy rok nić Bonucci.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 15, 2018 13:20   

Pisałem to przez pryzmat reprezentacji, z gry dla której Chiellini, o ile się nie mylę, zrezygnował.

Odpowiedz do tematu