ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 04, 2017 14:01   

Moim zdaniem to nie kwestia najemników, tylko słabego przygotowania do sezonu.
lì a casa il cuore sentirà!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 04, 2017 15:23   

Majkel napisał/a:
Jesteśmy przedostatnią drużyną w tabeli pod kątem największej ilości przebiegniętych kilometrów. Za nami tylko Torino. Obawiam się, że do kolejny kamyczek do ogródka VM.

Toteż Montella zwolnił trenera od przygotowania fizycznego, jak zobaczył co się dzieje.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Gru 04, 2017 18:47   

rafal996 napisał/a:
Zarząd już też zły? Szybko to idzie :D

Mógłbym teraz wygrzebać moje posty, kiedy pisałem że powinniśmy kupić 3 - 4 klasowych piłkarzy, zamiast wymieniać całą jedenastkę. Ale nie zrobię tego. Po pierwsze dlatego, że to by było nie fair, a po drugie, bo to po prostu były dwie alternatywne drogi i NIKT nie mógł wiedzieć, która jest lepsza. Nadal tego nie wiemy tak naprawdę. Zarząd podjął ryzyko, ale jakiej decyzji by nie podjęli, to i tak by było ryzyko. Kupili zawodników w zgodnej ocenie odpowiednich, wzmocnili równomiernie wszystkie formacje, wykorzystali większość dostępnych na rynku możliwości. Obwinianie ich dziś to jest absurd. Każdy transfer to ryzyko, kilkanaście transferów to gigantyczne ryzyko. Na razie się średnio opłaciło, ale wszyscy powinni byli mieć świadomość, że tak może być.

Poza tym z perspektywy czasu uważam, że nie dało się tego mercato inaczej rozegrać. Tzn. można było kupić mniej, ale niekoniecznie byliby to gracze lepsi. Pamiętajmy, że ci naprawdę lepsi, jak Morata, wypowiadali się na temat transferu dość jednoznacznie. Niemal nikt poważny nie traktował Milanu jako realnej opcji. Skończyłoby się na tym, że i tak by do nas trafili ludzie pokroju Biglii, tyle że w mniejszej ilości. Chyba, że ktoś jest czarodziejem i by potrafił przekonać Ronaldo do przyjścia.

Widzę to tak, że nawet jeśli ten sezon będzie porażką, nie powinno się stać nic aż tak strasznego. Może odejdą ci, którym nie zależy na grze w Milanie i wszyscy na tym zyskamy. Ale jest już jakaś baza osobowa. Dołożymy dwóch - trzech dobrze wybranych piłkarzy i zaczniemy od nowa. Bardziej stabilnie, z większym spokojem.
Pozwoliłem sobie to tu przenieść z tematu meczowego. Cieszę się też, że rafal996 widzi bezcelowość oceny teraz innych możliwych kształtów mercato, innych dróg, innych transferów, bo prowadzi to do światów alternatywnych. Można gdybać, że lepsze byłoby kupno 3-4 gwiazd, ale nasz największy zakup obala to swoją grą, okraszoną opaską kapitana i błędami godnymi Zapaty. No i 200 mln daje złudny komfort posiadania wystarczających zasobów na zakup prawdziwych gwiazd, bo fantazjując o przyszłym okienku, możemy sobie wyobrazić, że ściągamy Zielinskiego, Siergieja, Felipe Andersona i można powiedzieć, że zostaną jeszcze jakieś drobne na kogoś, ale na pewno nie na gwiazdę. Osobna kwestia to zakup gwiazdy, gdy zespołu nie ma w LM, co przerabialiśmy w ostatnie lato.
Sam też inaczej bym to przeprowadził, ale nie ma to nic do rzeczy, bo okienko było logiczne jeśli chodzi o wybory nazwisk i kompleksowość wymiany kadry. Dopiero teraz widać, że to nie gra jak powinno. Czy ma to jednak przekreślić tych chłopaków? Z pewnością nie. Najważniejsze teraz to znaleźć odpowiedniego trenera, najlepiej już z konkretnym cv, który dostałby czas do lata na zapoznanie się z kadrą i wymyślenie jak ma to funkcjonować, dokonałby korekt w mercato i zaatakował w nowym sezonie z czystą kartą.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 04, 2017 19:07   

Zaraz zaraz, ale okienko już poniekąd oceniać można prawda? Zarząd też za niektóre decyzje? Czy to tylko tyczy się powtarzanego do porzygu przez wiele lat "Galliani&Silvio out" wraz z wieloma godnymi pożałowania argumentami?

Zresztą przekleje swojego posta, bo nie chce mi się powtarzać
Cytat:
Wysłany: Dzisiaj 13:36
Nie interesuje mnie, że 90% uważało, to za najlepsze okienko od lat. Sam uważam, że było dobre, zmieniono piłkarzy gorszych na lepszych, ale zwyczajnie przesadzono. Oni wszyscy razem na boisku nie są warci 200 mln. Można było darować sobie 2-3 transferów i zostawić np. Kucke. Mamy za dużo obrońców i napastników. To nie Fantasy liga czy FM by coś takiego miało wypalić w pierwszym sezonie. Wiele osób czy piłkarzy mówiło, że lepsze by było 4-5 topowych nazwisk. Zanim ktoś będzie mi wykładać rzeczy oczywiste, wiem oczywiście, że te topy jak James czy Aubameyang przyjść nie mogły/nie chciały. Można jednak sobie było darować kupno Silvy lub Hakana, zwłaszcza gdy nie ma dla nich miejsca w składzie, a zanim przejdą aklimatyzacje, to zostaną sprzedani.

Zresztą krytyka F&M nie była tu moim celem. Problem jest taki, że nie mamy żadnej stabilizacji i spokoju, a nasi nowi zawodnicy nie rozumieją tego co znaczy nosić koszulkę Milanu. Jedynie chyba Borini wykazuje maksymalne zaangażowanie. Chcę widzieć coś takiego jak wczoraj w Interze, gdzie Skriniar czy Perisic gonili do upadłego piłkę, która wydawała się już stracona.

Cieszę.się, że akurat teraz przyszedł Gattuso. Mówi się o ciężkich treningach i dominowaniu pod względem fizycznym. W tym sezonie Milan w ogóle nie biega!!
Poza tym tylko on może wbić tej bandzie najemników na czele z Bonuccim, jak ogromnym wstydem jest wczorajszy wynik.

EDIT. rafal996, patrz, nie zauważyłem twojego posta przed dodaniem :P
Ja nie mam problemu z pójściem drogą Interu. Tylko czy na taki spokój, pokorę i stabilizację stać nasz klub?

Dodam tylko jeszcze, że skoro Inter przestał po Morattim działać impulsywnie, to mam nadzieję, że my po erze Berlusconiego też tego doświadczymy.

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 05, 2017 21:45   

Możemy snuć teraz historie alternatywne, ale niczego to już nie zmieni... Niestety, musimy przyjąć do wiadomości smutną prawdę, że nasze marzenia o powrocie do wielkiej piłki, zrodzone wiosną i latem 2017 roku, w tym sezonie już się nie spełnią. Nawet jeśli Gattuso poprawi fatalną kondycję fizyczną naszych piłkarzy i nada drużynie jakiś kształt taktyczny (w co trochę wątpię), to i tak pierwsze efekty przyjdą na wiosnę 2018 roku, gdy nie będzie już czego i kogo gonić... Jeżeli sprawy finansowe i organizacyjne klubu ustabilizują się, to liczę na spokojne mercato po mundialu w Rosji. Nie powinniśmy wymieniać więcej niż kilku graczy. Warto pójść teraźniejszą ścieżką Interu, który podobny bałagan miał u siebie w zeszłym sezonie, też po bardzo obiecujących ruchach na rynku transferowym latem 2016 roku. Włodarze Nerazzurrich wyciągnęli odpowiednie wnioski i postawili na spokój połączony z wytężoną pracą drużyny. Zrobili lekkie korekty w dobrym już składzie, zatrudnili prawdziwego fachowca na stanowisku trenera i z miejsca awansowali do ścisłej czołówki we Włoszech.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 06, 2017 12:12   

https://www.football-ital...revealed’

Jakiś obrzydliwie bogaty Arab ma ponoć pomóc z budową stadionu i być może zainwestować w Milan.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 06, 2017 12:51   

Wcale bym się nie zdziwił, jak by historia potoczyła się bardzo podobnie do tej Interu - klub kupuje jakiś koleś i szybko sprzedaje prawdziwym, docelowym właścicielom. I co więcej, nie mam kompletnie nic przeciwko temu. Za czasów Silvio bym się zastanawiał nad sprawami własnościowymi, ale teraz Milan i tak "stracił dziewictwo" i nie robi mi różnicy kto będzie właścicielem, byle by to było dobre dla klubu.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Gru 06, 2017 20:44   

miszcz napisał/a:
Zaraz zaraz, ale okienko już poniekąd oceniać można prawda? Zarząd też za niektóre decyzje?
Ja nikomu tego robić nie bronię przecież. Mercato można oceniać według różnych rzeczy, między innymi według celowości transferów, a tu się według mnie zarząd wybroni (w przeciwieństwie do ostatnich lat Silvio i Sępa). Ja mam o tyle łatwo, że od sierpnia uważam, że pozbyto się słabszej części kadry, a na ich miejsce sprowadzono graczy z większym potencjałem. Z odejść żałuję najbardziej Kucki, o czym pisałem już wtedy, ewentualnie jeszcze Deulofeu (chociaż on wciąż mnie zbytnio nie podnieca) czy Lapaduli. Pierwszy i trzeci zdobył moją sympatię w sumie tylko walecznością i poświęceniem. I oczywiście widzę to, że mimo wyboru fajnych nazwisk teraz wychodzi, że koncepcyjnie gdzieś to się nie do końca zgrało. I też o tym pisałem wcześniej. Spoko.
miszcz napisał/a:
Dodam tylko jeszcze, że skoro Inter przestał po Morattim działać impulsywnie, to mam nadzieję, że my po erze Berlusconiego też tego doświadczymy.
A przestał? Bo jak na razie odpuścili jedno okienko. ;) Zresztą chodzi o to, że i ja życzę Milanowi przede wszystkim cierpliwości. To że rozumiem powody stojące za zwolnieniem trenera, nie sprawia nagle, że mam ochotę wysadzić szatnię. Widzę bowiem wyraźnie, że potencjał tu jest. Potencjał oczywiście nie przystający do historycznej nazwy AC Milan, ale jednak taki, który pozwala na stworzenie drużyny trzymającej się blisko czołówki.
Bo to nie jest tak, że u nas są najemnicy a u innych nie. Problem w tym, że u nas najemnicy nie tworzą drużyny godnej wydatków i oczekiwań. Czy Milan Kaki, Pirlo i Shevy nie był drużyną najemników? Trójka tulipanów grała tu za uśmiech Silvio?
Ps: co do oceny transferów to pokażę moje podejście na przykładzie Redondo, który był fenomenalnym transferem (jeden z najlepszych piłkarzy tej pozycji jakich widziałem w całym życiu!), chociaż z powodu kontuzji pokazał nam jedno wielkie nic. Chelsea też nie popełniła głupstwa, gdy kupowała Andrija Szewczenkę. Z drugiej strony totalnie głupie było kupowanie za 15 mln Matriego z ławki Juventusu, by w ogóle go nie wykorzystywać i wciąż dokładać do jego wypożyczeń, lub sprowadzenie na początku okienka kilku graczy ofensywnych, by totalnie olać sedno problemu.
Oczywiście możemy oceniać też według tego, co dany piłkarz pokazuje na boisku. Jeśli ma to jednak wyglądać tak, że we wrześniu x jest świetnym transferem, w październiku i grudniu średnim, w styczniu wybitnym, w pierwsze dwie niedziele lutego słabym, by w środę i sobotę otrzeć się o miano całkiem dobrego... Nie, w tym sensu nie widzę.

Camill 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 07, 2017 09:36   

Mnie do obecnego Milanu pasuje w tej chwili tylko jedno określenie: papierowy.

Zarząd, transfery, trener, skład - wszystko to było dobre, ale jedynie na papierze - póki co, oczywiście. W rzeczywistości nic nie jest lepsze w porównaniu do ostatnich lat.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 07, 2017 13:02   

Wg mediów UEFA nie akceptuje dobrowolnego porozumienia. Daleko moim zdaniem do dostania bana na europejskie puchary, ale pewnie będziemy ograniczeni finansowo na rynku transferowwym jak Inter/Roma + potencjalnie redukcja kadry na europejskie puchary do 22 nazwisk + kryteria UEFA

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 07, 2017 16:04   

Cytat:
UEFA's requests per @CalcioFinanza:

- Refinancing the debt contracted by Milan towards American hedge fund Elliott by tomorrow at maximum
- Deposit an excess of €150M as a precautionary payment to cover the club's future losses

Takie ponoć wymogi w UEFA. "Pobawimy" się kolejne okno jak Inter i tyle. Bez tragedii.

Adin 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Gru 07, 2017 23:34   

Mam pytanie jak długo nas trenował poprzedni trener od przygotowania fizycznego.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 07, 2017 23:36   

https://www.transfermarkt...l/trainer/30900 zgodnie z tym źródłem od 1 lipca 2016.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 19:07   

No i jest decyzja UEFY, ale bez podania kary. Musimy pewnie zaczekać jak faktycznie będzie wyglądać bilans za rok 2017 i ile będzie trzeba wyrównać do wymogów UEFY latem przy transferach.

Powinniśmy być w podobnej sytuacji jakiej jest obecne Roma i Inter. W wykluczenie nie wierzę, bo to byłby dopiero precedens

Spodziewałbym się ruchów ala Inter i transferu na linii Inter-Sampdoria (głównie mi chodzi o kwotę za Caprariego)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 20:15   

Kary nie może teraz być, dopiero na wiosnę mają być rozmowy. Zgodnie z oczekiwaniami w sumie. Trochę nas to wstrzyma, ale nie aż tak bardzo.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 22:11   

Z drugiej strony... UEFA czy inne FIFY pokazują jak są skorumpowane do krwi i kości. Przeciez ten zaszmuglowany transfer Neymara to potwarz. Jestem zniesmaczony tym żałosnym FFP.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 22:24   

Zrobią nam tyle, co nic...

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 0:02   

Jay-Jay Okocha napisał/a:
Zrobią nam tyle, co nic...

nie zgodzę się. Jeśli dostaniemy to co obecnie ma Inter i Roma to nas bardzo mocno ograniczy na rynku transferowym. Jeszcze jedna rzecz, Fassone wspominał, że na ten moment FPP obejmuje nas za okres 2014-2017 (14/15 15/16 16/17) czyli de facto jeszcze za ekipę Gallianiego, a tam strata wynosiła ponad 60 mln euro. Nawet jakbyśmy nie kupowali nic latem to i tak byśmy dostali nadzór xD

MK92 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 2:05   

Jestem ciekaw, jak w związku z decyzją UEFA o odrzuceniu propozycji dobrowolnego porozumienia, będzie wyglądało nasze mercato latem 2018 roku. Jeżeli wystarczy nam sama sprzedaż Donnarummy i zachowamy naszych kluczowych graczy, to paradoksalnie sankcje UEFA mogą nam pomóc ustabilizować kadrę. Kolejna rewolucja w składzie mogłaby okazać się przyczynkiem do kontynuacji kręcenia się Milanu wokół własnego ogona pod względem wyników sportowych. Po tym sezonie oczekuję co najwyżej korekt w składzie, spokoju wokół drużyny i wytężonej pracy w presezonie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 12:45   

I tak były plany tylko korekt. Różnica jest taka, że pewnie nie będzie się dało kupować jakichś gwiazd. Chociaż wszystko się okaże.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 21:47   

Jest na to sposób. Gwiazda się sama wykupi a później przyjdzie na zasadzie wolnego transferu. Przeciez tak można :lol2:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 22:23   

No można też bardzo drogo sprzedać prawa do stadionu czy coś. My akurat stadionu nie mamy, ale nawet Milanello ma mieć sponsora tytularnego.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 22:50   

To można drogo sprzedać prawa do reklamy na lewym rękawie :)

Odpowiedz do tematu