ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie A 2017/2018
Autor Wiadomość
carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Gru 03, 2017 23:29   

Zdecydowanie warto go zobaczyć. Dla mnie na pewno było to coś nowego. :lol:

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 03, 2017 23:43   

Wyglądało jakby chciał przepuścić piłkę.
Jak Polacy? Kownacki coś pokazał? Bereszyński biegał po skrzydle?

zino 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 09, 2017 22:41   

Da sie? Da. Mandzukić zawstydził Kalinica.
Juve - Inter 0-0, autobus zwyciężył.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 09, 2017 22:45   

Inter to jest mega farciarska ekipa tego sezonu. I nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.

Cuadrado - wielki mecz Kolumbijczyka.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 09, 2017 22:47   

Ale przynajmniej DS się pokazał :)

https://streamable.com/n5to6

Bubu 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 09, 2017 22:50   

Bez przesady, Mattia zagrał bardzo bardzo. Wynik idealny dla Napoli.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 09, 2017 22:52   

MdS tradycyjnie drewno w ofensywie. W obronie grał dość poprawnie ale jako prawy obrońca daje druzynie w ofensywie to co zawsze. Czyli nic.

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 00:45   

Spalletti w czepku urodzony ;) W drugiej połowie Inter nie istniał na boisku. Juventusowi brakowało albo kluczowego zagrania, albo odpowiedniego strzału, ale Handanović też swoje wybronił. Dużo więcej się spodziewałem po Interze w ofensywie... Znakomity mecz rozegrał Cuadrado. On jest strasznie nierówny. Raz fruwa na skrzydle, a innym razem niesamowicie irytuje. No i Juve niech się rozejrzy lepiej za napastnikiem, bo Pipita chyba schodzi powoli ze sceny... Ogółem zwycięski remis Interu.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 10:25   

Wy też jak na Eleven uważacie, że Juventus "zmiażdżył" rywala? Ja uważam, że to bzdura. Dla mnie to był mecz jak Milan-Torino po którym Montella wyleciał. Niby przewaga, niby kilka setek, ale nic nie wpadło, a trener wyleciał. O ładnej grze mowy nie było.
Cuadrado może grał fajnie, ale z jego akcji nic nie wynikło.
To Inter może czuć się zwycięski, znów na arcytrudnym terenie 0 z tyłu, świetna gra w obronie i nawet niejedną okazję na bramkę sobie stworzyli. Gdyby Brozovic się tak szybko nie podpalał w ataku, to mogłoby być nawet 0-1.
Z fartem się nie zgadzam.
De Sciglio wybitny, Nowy Maldini i przyszły zdobywca Złotej Piłki po golu z Crotone - dla mnie zawsze będzie drewnem i słabym piłkarzem. Różnica jest taka, że w Juve ma partnerów z innego poziomu, którzy maskują jego błędy. Oprócz tego podania z filmiku przypominam sobie wybitne zagranie do tyłu, do przeciwnika stojącego metr od niego. Nikt mi nie wmówi, że to jest dobry piłkarz.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Gru 10, 2017 18:43   

miszcz napisał/a:
De Sciglio wybitny, Nowy Maldini i przyszły zdobywca Złotej Piłki po golu z Crotone

Możesz ironizować, ale w Juve on gra spokojnie na miarę pieniędzy, za które został zakupiony. No i nikt od niego nie oczekuje oszałamiających akcji w ofensywie. Juve w zeszłym sezonie grywało czesto fałszywą czwórką w defensywie - gdzie na prawej stronie grał Barzagli. Przed sezonem przyszedł Howedes i De Sciglio, którzy w tej roli będą się czuć znacznie lepiej. Niemiec jest kontuzjowany, Włoch dobrze wypełnia swoją rolę, tyle.

Ale skoro już jesteśmy w tym temacie.
Roma: Oglądałem ich mecz jednym okiem na sąsiednim monitorze i warto obejrzeć skrót dla samego Sorrentino. Miał 4-5 świetnych interwencji, zakończonych kapitalnie wyglądającą interwencją nogami po rykoszecie. Widać też było jego narastającą radość po każdej kolejnej interwencji. Jedna z piękniejszych nocy w jego karierze. A że ma 38 lat to wiele ich nie zostało.

Napoli: Napoli w ostatnich 4 meczach zdobyło 2 bramki. W ostatnich 5 meczach ligowych zdobyło 3 bramki. Oglądając ich dzisiejszy mecz widać było, że to już mocno zmęczone Napoli jak na ten moment w sezonie.
Uważam, że Sarri naprawdę dał ciała, bo miał momenty w których mógł dać odpocząć graczom z podstawowego składu albo nawet mógł spróbować obecnych wariantów (Zielinski na skrzydle) z mniej wymagającymi rywalami.
Napoli na własnym stadionie mocno rzucało się do gardła rywalom jeśli tylko nie prowadzili po pierwszej połowie. Tym razem było to rzucanie się w formie bardzo anemicznej. Zmiennicy Napoli 'niestety' nie prezentują się wybitnie.

Camill 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 11, 2017 11:42   

no to dzisiaj trzeba trzymać kciuki za Torino i liczyć na to, że Lazio przynajmniej dołączy do grupy remisowej z tej kolejki... przy ewentualnej porażce rzymian to byłaby kolejka marzeń dla Milanu.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 11, 2017 14:26   

Venomik, po golu z Crotone pojawiło się mnóstwo opinii i ogólnych orgazmów, że oto Juve kupiło świetnego, wręcz wybitnego gracza za 12 mln, a Milanowi za 40 mln sprzedano gracza na poziomie Serie C. Z tego cisnę i tyle

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 11, 2017 23:36   

No i Lazio do kompletu też traci punkty. Ach, jak mi cholernie szkoda tego Benevento...
Ale ta kolejka pokazuje, że jeszcze wiele się w Serie A wydarzy. Trzeba po prostu grać swoje i czekać.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 12, 2017 12:30   

Dokładnie. Tempo z początku sezonu jest nie do utrzymania. Napoli wygląda teraz jak Milan w końcówce sezonu 2011/12. Zmęczenie materiału + kontuzje. Roma i Lazio to nie są dla mnie materiały na scudetto. Jedynie Inter trzyma poziom od początku, a nawet go podnosi. Brak pucharów i ten "inny sport" im sprzyja :D

Nie ma sensu marzyć lub kalkulować zresztą. Jeżeli nie będzie regularnych zwycięstw, to nic nam straty punktów innych nie dadzą.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Gru 12, 2017 13:08   

miszcz napisał/a:
Napoli wygląda teraz jak Milan w końcówce sezonu 2011/12. Zmęczenie materiału + kontuzje.

Kontuzji to za wiele oni nie mają. Milik i Ghoulam, poza tym wszyscy zawsze zdrowi. Transfermarkt mówi, że poza tą dwójką jedynie jeden gracz opuścił jedną kolejkę. Poza tym w Serie A wszyscy zawsze zdrowi.
Daje to 16 opuszczonych spotkań przez wszystkich zawodników łącznie do tej pory.
Juventus ma 51 opuszczonych spotkań.
Milan ma 34 opuszczone spotkania.
Roma ma 49 opuszczonych spotkań.
Okazem zdrowia za to jest Inter, który ma opuszczonych spotkań 8 (pomijajac długą kontuzję Gnoukouriego, który i tak pewnie nic by nie grał, a gdyby nie kontuzja to pewnie byłby wypożyczony z klubu).

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Gru 12, 2017 13:32   

Napoli ma "dzióry", ale silną pomoc mogą wystawić dla dwóch drużyn, a bramki też będą wciskać, bo od tego jest garstka ofensywnych postaci. Jednak to widok z perspektywy kolejnego awansu do LM, żadnych tam głupich myśli o scudetto. Jednak zaraz noworoczny szał zakupów, więc może potwierdzą, lub nie, swoje aspiracje. Bo marzenia to jedno, ale księgowego też trzeba słuchać. Ekipa na miarę gry regularnej w LM to w Neapolu wcale nie byle co.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 12, 2017 14:23   

Dla mnie cudów nie ma, prędzej czy później Inter i Napoli też się zaczną łamać. Nikt nie jest cyborgiem. Pytanie, jak drużyny sobie poradzą z absencjami, ale tak jak pisałem, wiele się jeszcze może wydarzyć. My patrzmy wyłącznie na siebie.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 12, 2017 14:32   

Venomik napisał/a:
miszcz napisał/a:
Napoli wygląda teraz jak Milan w końcówce sezonu 2011/12. Zmęczenie materiału + kontuzje.

Kontuzji to za wiele oni nie mają. Milik i Ghoulam, poza tym wszyscy zawsze zdrowi. Transfermarkt mówi, że poza tą dwójką jedynie jeden gracz opuścił jedną kolejkę. Poza tym w Serie A wszyscy zawsze zdrowi.

Insigne chyba drugi tydzień się leczy. Mocną ławkę mają tylko do pomocy (jak wspomniał Carlos). Porównanie z Juve nieadekwatne jeśli porównamy ławkę rezerwowych obu ekip. W Napoli brak 3 zawodników z pierwszego składu to tragedia. Trzeba też pamiętać, że często w tym sezonie brakuje Mertensa i Callejona... znaczy ich gry :P

carlos napisał/a:
Jednak to widok z perspektywy kolejnego awansu do LM, żadnych tam głupich myśli o scudetto.

Jakbym miał czas by zrobić teraz research w trakcie roboty, to znalazłbym kilkadziesiąt artykułów i wywiadów w stylu "Musimy wygrać scudetto, zaslugujemy na to, to nasz sezon itd.". Coś jak z Juve przed Cardiff, czyli pompowanie balonika większego niż u nas.
Jeżeli Napoli nie wygra w tym sezonie, to nie przewiduję im w najbliższej przyszłości szans na sukces.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Gru 12, 2017 15:19   

miszcz napisał/a:
Insigne chyba drugi tydzień się leczy.
Opuścił jeden mecz.

miszcz napisał/a:
Porównanie z Juve nieadekwatne jeśli porównamy ławkę rezerwowych obu ekip. W Napoli brak 3 zawodników z pierwszego składu to tragedia.

Ale ja nie porównuję tego jak bardzo kontuzje osłabiają klub. Mówię tylko tyle, że Napoli nie cierpi na żadne kontuzje, bo są, zważywszy na okoliczności, bardzo zdrowi.
Oni cierpią na brak ławki. Kolejny sezon.
I cierpią na Sarriego, który zmiennikom nawet nie daje się rozegrać z słabszymi rywalami. Giaccherini był dostepny na 51 meczów ligowych dla Napoli. Rozegrał w nich 350 minut. Rozumiem, że to żadna gwiazda, ale na zmiennika w meczach z drugą połową tabeli by się nadał. No ale cóż, Sarri sam sobie kręci bat.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 12, 2017 15:50   

Venomik, nie zagrał z Feyenoord i Fiorentina. Z kontuzją zszedł z boiska w meczu z Juve 1 grudnia. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo czy wróci na kolejny mecz.
Zresztą w tamtym porównaniu chodziło o kontuzję absolutnie kluczowych zawodników. Insigne jest dla Napoli niezbędny tak jak był np. Thiago Silva w tamtym sezonie.
Ghoulam po Insigne grał najlepiej, a brak Milika już nie działa na Mertensa tak jak rok temu.

Brak ławki oznacza niestety przymus zajeżdżania podstawowej jedenastki.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 16:57   

Czy to ten upragniony moment, w którym w Interze się coś zacina? Mam nadzieję, że to będzie długotrwały spadek formy ;-)
lì a casa il cuore sentirà!

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 17:16   

Oddo w Udinese 3 mecze i 3 zwycięstwa.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wczoraj 17:44   

Nie widziałem kuzynów, więc nie wiem jak to wyglądało, no ale oby trend się utrzymał. Popatrzę za to trochę na Napoli, gdzie Zieliński jest awizowany na lewym skrzydle.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 20:44   

W pucharze też się męczyli okrutnie. Niby tam motywacja inna, ale jednak już drugi słaby mecz daje do myślenia. A mnie cieszy. Oby to było to, co większość z nas pisała - koniec szczęścia, spadek formy, krótka ławka. Za dwa tygodnie derby ;)

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 20:55   

Nic dziwnego. W tej fazie sezonu wychodzi zmęczenie materiału. Jak dobrze pójdzie, to do końca stycznia zbliżymy się do nich na 4 pkt.

Odpowiedz do tematu