ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
AC Milan - Austra Wiedeń
Autor Wiadomość
carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 21:59   

Qba69 napisał/a:
Przy tym wyniku to do Chorwacji powinnien poleciec Gatusso z Primaverą.
Popieram, chociaż może nie w aż takiej ekstremalnej formie.
Majkel napisał/a:
Odeszli Kuco, Mati Fernandez i Pasalić
Naprawdę tęsknię tylko za tym pierwszym, o dwóch kolejnych szczęśliwie udało mi się zapomnieć. :P
Najbardziej cieszą moje oczy RR, Cutrone i Borini. Niestety mam świadomość, że nasz przeciwnik to poziom ligowego średniaka i to raczej z Serie B.
Camill napisał/a:
kto jeszcze czeka na ten skok jakości, który miał nam zapewnić Hakan?
Zaczynam wierzyć, że nad numerem 10 ciąży klątwa, rzeźniku z Blaviken. ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 22:02   

Bonucci zawalił, ale co zrobił Donnarumma? :help:

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 22:04   

Chyba pierwszy raz w tym sezonie doszło do takiej sytuacji, że jedno wahadło dośrodkowuje, a drugie zamyka akcję. I od razu zakonczyło się to golem.

Zagranie Bonucciego swoją drogą, ale tracimy gola w ten sam sposob co w meczu z Napoli. Znowu nieudana pułapka ofsajdowa.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 22:06   

miszcz, no właśnie dziwi mnie, że strata gola ma tylko jednego ojca, gdy wkład ma i nasz bramkarz. Zresztą ja tam widzę trzy błędy, dwa Leo i jeden bramkarza.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 22:08   

Leo chyba złamał najpierw linię spalonego. Potem Gigio dość łatwo dał się ograć. A potem... ja nawet nie mam wielkich pretensji do Bonucciego, bo to wyglądało jak po prostu totalny absolutny pech. Takiego czegoś nie wpuściłby nawet amator. Dobrze poszedł, asekurował, a na koniec jakimś cudem ta piłka gdzieś przeszła. Koszmar zawodnika.

Jednak byłem spokojny o wynik od początku, wyjątkowo łatwo dochodziliśmy do sytuacji. No i trzy wpadły. Fajnie, fajnie. Jeszcze ze dwie by mogli dołożyć.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 22:23   

Dałbym już odpocząć Boriniemu. To też jest człowiek, mocno wykorzystywany.
lì a casa il cuore sentirà!

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 22:24   

Qnen napisał/a:
Beznadziejny Kessie ale to praktycznie standard w każdym meczu, Hakan zresztą nie lepiej.

Z Kessim jest ciekawa sprawa. Dawno nie widziałem zawodnika, który tak często podaje w bok tak łatwe do przecięcia podania. Tak jakby podawał do zawodnika 10 metrów od siebie i nie widział, że dwa metry od linii po której podaje czai się rywal, który patrzy co Kessie zrobi.

Patrząc na niego widzę przez wszystkie spotkania chłopaka, który mając 18 lat nagle wychodzi na boisku w spotkaniu Ligi Mistrzów, gdzie waży się ewentualny awans dalej.

rzepinho 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 22:32   

Pech Bonuca w wersji kabaretowej nie jest wyznacznikiem braku umiejetnosci...Natomiast wyjście Dolca do narożnika w tej danej sytuacji trąci trampkarzem---- >to ile nam reale i inne psg po sezonie za niego położą? Może wystarczy na Skorupskiego... :dunno:

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 22:55   

Crutone, Roberto Pires... Debile.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 22:58   

Jest 5:1... podobnie jak w Liverpoolu, gdzie Atalanta miała ochotę się z nami ścigać ;-) Szacunek!

Majkel 
Milanista

Hehe, a Wy wciąż się męczycie i oglądacie na polskich kanałach vel największej amatorce ever? ;-) Ruski sopcast, to prawdziwa ulga dla uszu po oglądaniu meczów na polsacie czy innym nc+ ;-)
lì a casa il cuore sentirà!

Kukiss 
Milanista

Cutrone i Andre Silva po dublecie, więc w następnym meczu wyjdzie Kalinic

Qnen 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lis 23, 2017 23:06   

Otóż to.
Chłopaki aż się proszęo szansę, ba (!) może w końcu potwierdźmy to ustawienie i zagrajmy podobnie. Nawet poświęcając Suso za napastnikami (za Hakana). Bo Boriniego szkoda ściągać, w końcu sobie zasłużył na grę. Podobnie młodzi Cutro z Andre. Co muszą zrobić, żeby zluzować Kalinica?
Zapewnie jednak obaj siądą na ławie, dostaną bęcka motywacyjnego i tak w kółko.

Przy okazji, kiedyś wspominano o talencie Cristante. Gdzieś tam zaginął ale wystarczył powrót do włoskiej ligi i zaczyna o sobie przypominać. Znowu Atalanta daje most do kariery młodemu zawodnikowi...

Statystyka meczu: 24 strzały, 11 celnych. Jednak można.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 23:12   

Qnen napisał/a:

Nie no, bez jaj. Przecież Austria Wiedeń jest na poziomie maksymalnie Sandecji Nowy Sącz (z całym szacunkiem). To są przecież kelnerzy.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 23:14   

Yahoo323 napisał/a:

Bez przesady. Z Cutrone Gleń dwa razy się przejęzyczył, Jagoda powtórzył i zaraz mowili poprawnie.
Odnośnie Roberta Piresa to mowili, że ma dobre nazwisko. Nic więcej.

Natomiast stwierdzenie, że przy czwartej bramce kret złapał za nogę bramkarza to mistrzostwo.

Komentarz według mnie na plus.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 23:23   

Bardzo jestem ciekawy postawy z Torino. Aż się prosi o wyjście takiego samego składu, lub najwyżej z wpuszczeniem Suso. Fajnie by było przenieść tę pewność siebie do ligi. Dziś było widać to, co mówiłem wielokrotnie - Milan z każdą udaną piłką rósł mentalnie, piłkarze grali ambitniej, z większym polotem i fantazją. Wiem, że przeciwnik niskich lotów, ale takich meczów właśnie trzeba, żeby nabrać pewności siebie i zrobić wreszcie ten krok do przodu. Do tej pory zawsze po dobrym meczu dostawaliśmy albo mocnego rywala, albo przerwę. Teraz jest szansa nareszcie złapać ciągłość.

Borini mi bardzo imponował. Jego też entuzjazm niósł, nie tylko ambitnie biegał, ale też pokazywał jakiś pomysł i technikę. Podobnie Biglia, rósł z minuty na minutę, wielokrotnie pokazywał przegląd pola, przyspieszał grę zaskakującym zagraniem do boku, albo otwierał sytuację prostopadłym. Czyli jednak się da. Następny Calhanoglu zaczynał bardzo słabo, a z czasem fajnie się rozkręcał. Godni pochwały oczywiście też Silva, Cutrone i Rodriguez. Najsłabszy na placu Kessie.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 23:27   

Z linii ataku jestem zadowolony i to z całej, bo też z Kalinica. Młodzi są rozwojowi i potencjał mają spory, a były fiołek może dawać więcej, niż pokazuje ostatnio. Dla mnie sęk tkwi gdzie indziej, bo może i Austrię można rozłożyć opierając się o wahadłowych bez sensownego wsparcia (Hakanie, Hakanie, wróć do świata żywych!), ale w lidze to nie przejdzie.
Qnen napisał/a:
Przy okazji, kiedyś wspominano o talencie Cristante. Gdzieś tam zaginął ale wystarczył powrót do włoskiej ligi i zaczyna o sobie przypominać. Znowu Atalanta daje most do kariery młodemu zawodnikowi...
A propos Atalanty, to gra tam przecież i Petagna, rówieśnik Cristante - prawdziwy kawał byka. Mnie cieszy to, że mamy ich lepsze wersje, tzn Loce i Cutrone. Lepsze o tyle, że znacznie wcześniej weszły na poziom ligowy.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 23:27   

Bonucci złapał chyba jakiś uraz, wiec zagra pewnie Romagnoli.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 24, 2017 00:07   

Całe szczęście, że Canal Plus już dawno utracił prawa do lig, którymi zajmował się po łebkach, takich krutonów co tydzień byłoby znacznie więcej :P
Jest jakiś fragment z przywitania Kaki na San Siro, jak ubiera koszulkę? Spóźniłem się nieco na transmisję.
edit: dobra, mam ;)
https://streamable.com/sr8g7

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 24, 2017 08:55   

bogiel napisał/a:
Bonucci złapał chyba jakiś uraz, wiec zagra pewnie Romagnoli.

Było jakieś info? Ja zmianę odebrałem jako danie mu odpoczynku. Nawet wyglądał na zdziwionego i niezadowolonego.
edit: Przeczytałem wypowiedź Montelli, faktycznie coś tam się zdarzyło.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 24, 2017 10:30   

Ciężko mi skomentować przebieg całego spotkania, gdyż nie miałem możliwości oglądania go wczoraj na żywo w telewizji. Jednak dziś rano włączyłem sobie dość obszerny skrót. Bramka dla Wiedeńczyków chyba bardziej idzie na konto Donnarummy niż Bonucciego. W oczy rzuciły mi się dwie pozytywne rzeczy. Po pierwsze, bardzo dobra gra wahadłowych - Boriniego i Rodrigueza. Brali udział w większości akcji ofensywnych i zanotowali wiele precyzyjnych dograń w pole karne. Po drugie, naprawdę dobrze wyglądała współpraca Cutrone z Silvą. Widać wyraźnie, że w systemie 3-5-2 nie ma miejsca dla grających najlepiej na skrzydle Bonaventury i Suso, ale znajdzie się ono prędzej dla dwóch "dziewiątek". Nie popadam w jakiś przesadny optymizm, bo we wrześniu też rozgromiliśmy Austrię 5-1, nawet na jej terenie, a potem w lidze była dramatyczna gra, ale skłamałbym, gdybym powiedział, że się nie cieszę z wczorajszego wyniku :) Forza Milan!

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 24, 2017 10:46   

bogiel napisał/a:
Yahoo323 napisał/a:

Bez przesady. Z Cutrone Gleń dwa razy się przejęzyczył, Jagoda powtórzył i zaraz mowili poprawnie.
Odnośnie Roberta Piresa to mowili, że ma dobre nazwisko. Nic więcej.

Natomiast stwierdzenie, że przy czwartej bramce kret złapał za nogę bramkarza to mistrzostwo.

Komentarz według mnie na plus.

Ja nawet tym komentarzem nie byłem zniesmaczony, mecz trochę piknikowy, to i "chomentatorzy" dopasowali się do poziomu. O ile Jagoda zawsze był dyletantem, a te jego opowieści z krainy mchu i paproci nijak się mają do rzeczywistości ( np. raz Biglia strzela technicznie i mu wrzuca, że widać, że nie jest pewny siebie, a drugi raz wali z prostego podbicia i już uzyskuje poklask komentatora, że niby już uwierzył w siebie - przecież to jakaś bzdura człowieka, który w życiu chyba piłki nie kopnął), to Gleń chyba musiał być naćpany albo po prostu Milan to za niska półka, żeby znać ich piłkarzy. Jagoda uprawia coś takiego jak "mowa - trawa" czy jak kto woli "lelum polelum". Tekst o tym, że bardzo często piłkarze, którzy najzacieklej walczą ze sobą na boisku zostają potem przyjaciółmi to mistrzostwo w mówieniu o wszystkim i o niczym. O Piresie obaj zaś wyraźnie powiedzieli "Roberto", a nie "Robert" - dramat. Może za dużo Tsubasy Jagoda ostatnio oglądał, że mu się z Roberto Hongo pomyliło?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 24, 2017 11:41   

Mecz obejrzało 17 tysięcy widzów, frekwencja jak w Polsce...
Kakà a San Siro 23/11/17 - z lepszej perspektywy: https://www.youtube.com/watch?v=ofQGYZW25t0

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 24, 2017 12:24   

To i tak lepsza frekwencja niż Napoli w LM lub Inter rok temu w LE. ;)

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 24, 2017 22:37   

To był chyba najlepszy mecz Milanu w tym sezonie. I nie chodzi mi o sam wynik, bo to już sprawa wtórna, ale widać było wyraźnie, że po prostu "klika". Szybsze wymiany podań, jakiś zamysł na konstrukcję akcji i regulowanie tempa akcji. Widać jak na dłoni, że niestety na codzień brakuje nam po prostu rozgrywającego. Choć poprzedni mecz z Austrią skończył się tym samym wynikiem to jednak pod względem jakości wczoraj był olbrzymi przeskok. Jeden lepszy mecz Bigli zrobił różnicę. MoM to bez wątpienia Borini. Liczba wygranych dryblingów na skrzydle+ograniczenie poczynań ofensywnych Austrii jego skrzydłem praktycznie do zera.

Yahoo323 napisał/a:
Qnen napisał/a:

Nie no, bez jaj. Przecież Austria Wiedeń jest na poziomie maksymalnie Sandecji Nowy Sącz (z całym szacunkiem). To są przecież kelnerzy.

NIe popadajmy w skrajność. Fakt, że z jakichś powodów ten rywal nam mocno podpasował, ale to nie są ostatnie ogórki. Przed startem rozgrywek uważani byli za naszego najmocniejszego rywala. I nadal jeśli wygrają z AEK u siebie to obok nas awansują dalej (pierwszy mecz pechowo zremisowali po bramce w ostatniej minucie). Wirtuozi to nei są, ale w Polsce i tak pewnie walczyliby o mistrzostwo.

Odpowiedz do tematu