ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Atmosfera na meczach Milanu...
Autor Wiadomość
rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 16, 2017 14:04   

Czyżby ktoś przypilnował, żeby na całej niebieskiej nie pojawiały się flagi Interu? Głównie mam na myśli parter i pleksę dobrze widoczną w TV. Zwykle, wręcz hurtowo wieszały się tam jakieś wycieczkowe fan-kluby. Z tego co widziałem, zostały tylko pojedyncze, niewielkie flagi Milanu.
1. Przejrzyj Pepe foty na stronie CSM i powiedz mi, że to, jak wieczorem padają światła na San Siro, nie rzutowało negatywnie na malunki :P

Boki wyblakłe, środek jak niedoświetlony, wieczorem dobra widoczność ludzi i tego co się dzieje na sektorach jest tylko na samym parterze, z resztą nic dziwnego, że ustawiają reflektory tak, by reszta szła w boisko.

2. Bardzo staranne wykonanie transparentu, szkoda, że tego samego nie można chyba powiedzieć o tym, co znajduje się nad nim.

3. Czy dotarłeś na mecz? Było aż tak głośno i konkretnie, jak w transmisji TV, gdzie Inter przebijał się ze swoim łukiem tylko po golach dla "gospodarzy"? Gdy euforia po bramkach mijała, to za 2-3 minuty z powrotem wszystko zagłuszał równy, nieustanny doping CSM, pomimo tego, że na stadionie było ~80 tys. ludzi, dało się wychwycić prawie każdą przyśpiewkę intonowaną przez Sud. Więcej megafonów i bębny zrobiły robotę?
Z resztą, już kilkakrotnie doszliśmy do wniosków, że na San Siro to ci, którzy mają derby w roli gościa są lepiej zorganizowani, a ograniczona dystrybucja biletów, pozytywnie wpływa na przekrój i jakość ludzi na trybunie.
4. Wieczorny mecz o takiej randze, praktycznie bez piro zawsze pozostawia niedosyt. Po obydwu stronach tylko pojedyncze petardy, strobo i race po golach.

Jeśli ktoś z Forumowiczów dotarł bezpośrednio na San Siro, ciekaw jestem Waszych wrażeń co do tego, jak wczoraj dopingowała trybuna niebieska.

majlech
Milanista

Wysłany: Pon Paź 16, 2017 20:15   

Byłem na CS, więc trudno z tej perspektywy oceniać jakość naszego dopingu, bo oczywiście Inter nie był słyszalny, poza kilkudziesięciosekundowymi zrywami po zdobytych golach. U nas doping, zwłaszcza w drugiej połowie bardzo dobry i motywujący dla zespołu. Kolega, który był ze mną twierdził jednak, że z Romą było lepiej.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 16, 2017 23:36   

W takim razie, ze strony Interu to musiała być totalna kupa :P

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Paź 17, 2017 08:10   

rangiz - ilekroć byłem na Curva Sud, za każdym razem nie tylko nie słyszałem gości (także i tych zjeżdżających w wielkich liczbach jak Juve czy Inter), ale także i...siebie. Specyfika trybun z dachem + potężnego młyna usadowionego nie przy samej murawie, lecz gdzieś tam pośrodku niej i dachu. Ciekawa sprawa, że będąc na Austria-Milan również myślałem, że doping Milanu był całkiem dobry (miejscowych słyszałem dobrze dokładnie 2 razy), tymczasem mój znajomy z Wiednia będący na prostej tego dnia podsumował, że Milan totalna klapa pod względem dopingu.
Z perspektywy tv Milan na derbach kilkukrotnie dobrze słyszany. Ale co to jest w ogóle za perspektywa i wrażenie. To dupa i gówno. Na meczu trzeba być, by określić jakość dopingu, a nie sugerować się tym, co tv zaserwuje (choćby kwestię rozmieszczenia głośników wspomnę). To są inne światy. To, co napisałeś o padającym świetle - nie zawsze jest "różowo" czytaj idealnie wyraźnie. Trybuny są niedoświetlone. Już to przerabialiśmy tu w tym temacie, że zarówno Inter jak i Milan próbują z tego wyjść z twarzą szykując choreografie z dużą ilością bieli, srebra. Mam wrażenie, że w tych derbach Inter to już przesadził z tą bielą ;) . W ogóle ich oprawa jakaś taka bez polotu. Milan natomiast trzyma świetny kurs - od paru lat ich oprawy są na kapitalnym poziomie (jedynie obraz fałszywie zamazuje wpadka z MLANO bodajże sprzed roku).

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 17, 2017 17:38   

A zobacz, że w świetle dziennym wszystko wyglądało całkiem nieźle. Foty z prac - ten róż wygląda na efekt zamierzony, a jak dostał oświetleniem po bokach, to wyszedł, niczym niedokończony, niedomalowany.

Styl i kierunek w jakim idą oprawy CSM jest jak najbardziej na plus, jednak tym razem polegli w walce z budowanym po kawałku i przerabianym San Siro.
Na ten mecz, Milan dołożył kolejne bębny i pod samą barierką było ich już 10 ;)
Ciekawe, czy władze regionu zmiękną i pozwolą z powrotem zamontować także "pielgrzymkowe" systemy nagłaśniające, na luzaku stosowane w niektórych miejscach we Włoszech np. w Palermo.

I tak, przy okazji natrafiłem dobrą fotę młyna na derbach Mediolanu, w ostatnim roku istnienia FdL:

Gruby nadkomplet na pierwszym i drugim kręgu.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 17:18   

Jeszcze krótki film derbowy od CSM : https://www.youtube.com/watch?v=8xJB9DU-M3k

majlech
Milanista

Wysłany: Pią Paź 20, 2017 19:52   

Wczoraj bardzo dobry doping na meczu z AEK Ateny. Choć kibiców AEKu było więcej, to CS nie dała się zagłuszyć.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Paź 27, 2017 08:20   

Chievo-MILAN

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Paź 30, 2017 13:39   

AC MILAN-Juventus

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 30, 2017 16:26   

Z pomocą resztek dziennego światła i jasnego centrum sektorówki wyszło bardzo dobrze, dużo lepiej niż w derbach. Nagrobki też są zrobione tylko w odcieniach szarości, a nie czerni, która znów by na San Siro zginęła w ciemnościach trybun.
Bardzo dobry ruch, zapewniający czytelny przekaz.
Poszczególne elementy składanej sektorówki w łączeniu z folijkami po bokach wypadają tu elegancko :rock:

oprawa na filmie i dynia podświetlana od środka:
https://www.youtube.com/w...5Xfl2sqlPw&t=0s

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 30, 2017 18:24   

Bardzo pomysłowa i dobrze wykonana oprawa. Siedmiokrotni Mistrzowie Europy kontra siedmiokrotni Wicemistrzowie. Jeszcze można było podpisać IT'S TIME! :lol2: Przepraszam za drobną złośliwość, Markucjo, Newsio, Venomik ;)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 30, 2017 19:13   

Też lubię takie docinki. Można z kimś pojechać trafnie, na poziomie, zamiast zwyzywać od merdaczy i samego vaffanculo :P

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Paź 30, 2017 21:47   

Ciekaw jestem ile Juventus mógłby takich Milanowych nagrobków postawić? Choć wiadomo, że ten z 2003 to gwóźdź do, nomen omen, trumny. Kapitalna oprawa Milanu. Rangiz - na takie oprawy mogą sobie tylko pozwolić kibice wielkich klubów, tych największych w danej lidze, zdobywających po ileś tam mistrzostw. Bo to szpila typowo piłkarska.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 02, 2017 22:27   

Aek - MILAN

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Lis 03, 2017 02:29   

Milan z przygodami przed meczem z AEK w Atenach:

https://www.youtube.com/watch?v=xkWelBIXECk

pepe