ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kaká
Autor Wiadomość
plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 18, 2017 14:08   

Jestem przeciwny. Jeśli chodzi o uhonorowanie kariery to mecz pożegnalny jak najbardziej ale na stałe włączanie do kadry to nie ma sensu. Jeden powrót już był i to raczej mało udany. Kaka ma skończone 35 lat. Od kilku lat jest w zasadzie na emeryturze, a udał się na nią opuszczając między innymi nasz klub i nie wierzę, że wróciłby z formą na Serie A. Nie sądzę też żeby dał coś extra w tej chwili dla drużyny. Lepiej by było gdybyśmy układali te puzzle które już mamy i na których chcemy coś budować w przyszłości niż ściągać zasłużonego emeryta, któremu różnie się wiodło na peryferiach futbolu. Nie chcę być złośliwy ale Beks ostatni epizod w PSG grał jednak na dobrym poziomie i za symboliczną kwotę jak na realia szejków. Całość przeznaczył zresztą na jakieś cele charytatywne. Poza tym nam różne powroty jakoś nie wychodziły i w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć jakiegoś udanego, za to tych drugich było kilka...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 18, 2017 17:44   

Co do ostatniego powrotu, 9 goli i 5 asyst w 37 meczach - ja wiem, czy taki nieudany powrót? W formie ciekawostki powiem, że w 2004/05 też strzelił 9 goli, tyle że w ponad 50 meczach ;)

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 18, 2017 20:31   

Punkt widzenia zależy w tym momencie do czego się konkretnie odniesiemy ;) Wszystkie statystyki w Milanie i Realu wyglądały tak:

MILAN

13/14 - 37 9 8

REAL

12/13 27 5 5
11/12 40 8 16
10/11 20 7 6
09/10 33 9 12

MILAN
08/09 - 36 16 12 ( mecze, bramki, asysty )
07/08 - 41 19 14
06/07 - 48 18 10
05/06 - 49 19 3
04/05 - 50 9 4
03/04 - 45 14 4

Z czego przez 3 sezony w Realu nie grał nawet całych spotkań. A 2 pierwsze sezony w Milanie rozgrywał mając 21-22 lata.
Poza tym ostatnim razem miał 31 lat jak u nas był i widać było, że to już nie ten sam Ricardo, mimo że w wieku emerytalnym nie był. W tej chwili to ponad 35 letni piłkarz, który dużo bazował na swoim przyśpieszeniu, dynamice czyli tym co z wiekiem gracz traci, a ostatnio grał w lidze, która do najbardziej wymagających na świecie nie należy.
Jego ostatni powrót nie był klapą ale też przychodził jako piłkarz z najwyższej półki i bardzo wysokim kontraktem jak na owe czasy w Serie A.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 19, 2017 00:16   

Z jego przyjsciem byloby jak z rosołem- nie pomoze, ale i nie zaszkodzi. Do trzymania szatni, dodania ducha zwyciestwa jak najbardziej. Poza tym wierze, ze nadal jest zawodnikiem ktory wpuszczony na ostatnie 15 minut szarpaniny z jakims Chievo kilkoma przytomnymi zagraniami pomoze nam wygrac. Jak najbardziej na tak (ale czuje ze to tylko ploty).

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 19, 2017 08:42   

Nie uważam Kaki za przywódcę, który ma zdolność do zarządzania szatnią, nigdy tego specjalnie nie widziałem ale w szatni też nie siedzę :p. Montolivo to podobno mega wódz więc jestem w stanie uwierzyć, że pod tym kątem Kaka jest cesarzem ;) W Milanie i Realu za jego czasów chyba inni byli od tego. Można przypuszczać, że mógłby mieć przytomne zagrania, które może pomogłyby nam w wywalczeniu paru punktów. W końcu technika, doświadczenie i spryt boiskowy zostaje. Problem jest taki, że się metryki nie oszuka. Pytanie pozostaje jeszcze ile by sobie zażyczył za te gościnne występy. Mimo całej sympatii do niego i szacunku to trzeba jasno powiedzieć, że za frytki nigdy nigdzie nie grał ( w tej chwili zarabia dychę za sezon ), a u nas nawet brata wkręcił przy podpisywaniu umowy. Idąc tym tokiem rozumowania moglibyśmy na pół roku Pirlo ściągnąć. Dopiero co zakończył karierę i pewnie się za bardzo nie roztył. Na treningach nasi pomocnicy poobcowaliby z gościem, który potrafił podać jak mało kto, a przy okazji wygrał całkiem sporo. Jakby wszedł na kilkanaście minut to jedno, dwa podania pewnie by zamienił na asystę. A tak na serio to mógł Kaka zakończyć karierę w Milanie ale wolał na koniec pograć za grubą kasę w Stanach. Nie dziwię mu się dla jasności ani nie krytykuję. Po prostu stwierdzam fakt. Jeśli miałby przyjść z miłości do klubu bo ma marzenie żeby zakończyć karierę w Milanie to można się zastanowić czy mu tego nie umożliwić. Tylko my mieliśmy chyba budować coś nowego na przyszłość, a nie ściągać gracza w wieku emerytalnym, któremu się zamarzył Milan w wieku 35 lat. A tak w ogóle to pewnie plota więc w zasadzie nie ma się czym podniecać ;)

Odpowiedz do tematu