ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszulki Milanu
Autor Wiadomość
MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 14:45   

Rafal996, koszulka z mistrzowskiego sezonu 2010/2011, którą wrzuciłeś w swoim poście, również mi się w miarę podobała ;) Ja najbardziej zwracam uwagę na detale takie jak kołnierzyki, wstawki, obwódki, czcionka, połysk materiału itd. Zazwyczaj im więcej urozmaiceń, tym mniej koszulka mi się podoba.

Oprócz naszej obecnej koszulki, najładniejszymi od Adidasa były:

1999/2000:

2003/2004:

Najbrzydszymi natomiast były:

2007/2008:

2006/2007:

2004/2005:

nismovsky napisał/a:
Matthaeus napisał/a:
Czy się nam ona podoba, czy też nie, nie ma tak naprawdę większego znaczenia.

No dla mnie akurat ma, bo np. trzeci komplet z sezonu 12/13 był tak fajny, że aż go kupiłem :)

Pod tym względem rzeczywiście trzeci komplet strojów Milanu ma znaczenie :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 15:03   

2006/07 była fajna, dobrze mi się kojarzy.
Kiedyś bardzo mi się też podobała 2009/10, ale jak teraz patrzyłem to już jakby mniej. Mam ją w szafie, muszę obejrzeć na żywo ponownie ;)

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 15:33   

rafal996 napisał/a:
2006/07 była fajna, dobrze mi się kojarzy.

Też mi się bardzo dobrze kojarzy z wyborną grą Kaki czy wspaniałym pogromem Manchesteru United w półfinale LM, ale jej wygląd zbytnio mi nie pasuje. Te futurystyczne zaokrąglenia z białą obwódką i jednocześnie klasyczny kołnierzyk... Z tego co pamiętam, to w Serie A na plecach była złota czcionka na czerwono-czarnych pasach, natomiast w LM biała na czarnym kwadracie. Tak samo było z tą czcionką we wcześniejszych sezonach. Ogółem koszulka na sezon 2006/2007 to pomieszanie z poplątaniem jak dla mnie ;)

rafal996 napisał/a:
Kiedyś bardzo mi się też podobała 2009/10, ale jak teraz patrzyłem to już jakby mniej. Mam ją w szafie, muszę obejrzeć na żywo ponownie ;)

Też ją mam, bo dostałem od kolegów na osiemnastkę w styczniu 2010 roku :) Jak dla mnie przyzwoita. Wyprał mi się już napis sponsora "bwin" ;) Z tego co pamiętam, to w sezonie 2009/2010 graliśmy chyba w Marsylii w LM bez sponsora na koszulce, także moja wygląda teraz podobnie ;)

luca1899 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 16:19   

Matthaeus napisał/a:
to w sezonie 2009/2010 graliśmy chyba w Marsylii w LM bez sponsora na koszulce

a dokładniej w Zurychu

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 17:13   

Luca1899, faktycznie, jeśli chodzi o domowe stroje, do których się odnosiłem, to miało to miejsce w Zurychu...

Jednak w Marsylii też graliśmy w strojach bez sponsora, tyle że był to komplet wyjazdowy ;)

https://www.youtube.com/watch?v=UQV8oOXItJ8

Swoją drogą genialna asysta wielkiego Seedorfa, podobna do tej na Bernabeu przy golu Pato w tej samej edycji LM... A rok wcześniej, 2 października 2008 roku, też graliśmy z Zurychem (Szewa strzelił swoja pierwszą bramkę po powrocie do Milanu) i też bez sponsora na koszulce, tyle tylko, że była to I runda Pucharu UEFA. Takie prawo było w Szwajcarii i we Francji, że nie można reklamować firm bukmacherskich. Nie wiem jak jest tam teraz.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 15:39   

Gdzie można kupić wersje (różne sezony) bez sponsora?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 15:41   

Oficjalnie to raczej nigdzie. Taki jest m.in. sens sponsora na koszulkach, żebyś kupował i go reklamował.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 15:51   

acmilan1899 napisał/a:
Gdzie można kupić wersje (różne sezony) bez sponsora?

http://classicfootballshirts.co.uk/

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 11:07   

Według La Gazzetta dello Sport, z końcem sezonu skończy się umowa z Adidasem, a faworytem do podpisania nowej umowy jest Under Armour lub New Balance.

Sama zmiana firmy ubierającej zespół mnie nie dziwi, ale firmy brane pod uwagę już tak. Ja rozumiem, że mamy czasy zmian i niektóre firmy starają się przełamać monopol Adidasa i Nike, niemniej jednak jak dla tak dużej marki jak Milan, będzie to wyglądało przynajmniej dziwnie. I to jeszcze w dobie rekordowych umów sponsorskich największych klubów - niezbyt wierzę, żeby Under Armour włączyło się w ten wyścig.

Jakoś nie podoba mi się ten news. Prestiż spadnie.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Paź 10, 2017 12:23   

Z drugiej strony, popatrz, jak to jest wtłoczone w nasze myślenie, że brak łyżwy, skaczącego kota czy kwiatuszka już oznacza obniżenie prestiżu. Dosłownie kilka firm zawładnęło rynkiem i robią z naszymi mózgami co chcą. Ja tam z chęcią zobaczę innego sponsora technicznego (jeśli za tym szła by w parze odpowiednia kwota pieniężna dla Milanu) - czy na włoską Kappę lub również włoskie Lotto są jakieś szanse? Kogo mają te firmy obecnie ze znanych i wielkich pod swoimi skrzydłami? Orientuje się ktoś?

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 12:25   

rafal996 napisał/a:
I to jeszcze w dobie rekordowych umów sponsorskich największych klubów - niezbyt wierzę, żeby Under Armour włączyło się w ten wyścig.

Może właśnie Under Armour będzie chciało rozbić bank. To jest dość duża firma. Sponsorują Tottenham. Reprezentuje ją także Anthony Joshua - najlepiej zarabiający bokser w wadze ciężkiej. Co do New Balance to robią ładne koszulki, OSC Lille z poprzedniego sezonu są po prostu cudowne. Mi osobiście marzy się jednak Nike, ze względu na częste wyprzedaże które robią na oficjalnej stronie.

EDIT: Tak na szybko. Kappa ubiera Borussie Monchengladbach, Torino, a Lotto Genoe, Hoffenheim.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 12:48   

Under Armour jeszcze Stephen Curry reprezentuje.

UA i NB to są bardzo duże marki głównie na terenie USA i głównie to rynek obuwniczy. Wiadomo, że chodzi o kasę, a amerykańskie firmy chyba są w stanie dać ~20+ mln euro za sezon niż Kappa czy Lotto/Macron

Co do strojów to NB robi je ładne Under Armour też nawet (Southampton tegoroczne)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 12:53   

pepe napisał/a:
Z drugiej strony, popatrz, jak to jest wtłoczone w nasze myślenie, że brak łyżwy, skaczącego kota czy kwiatuszka już oznacza obniżenie prestiżu

No tu się zgadzam. Ale przyznam, że bardziej niż o prestiż chodzi mi o pieniądze dla Milanu. Adidas daje nam co roku konkretną kasę, chociaż i tak małą w porównaniu do Realu czy United. Nie słyszałem, żeby jakaś inna firma dawała takie pieniądze, nawet Nike.

Mówimy o tym, żeby Milan robił postępy z kapitalizacji marki itd. żeby zwiększał przychody, a to mi wygląda na ruch w przeciwną stronę. Chociaż nie będę udawał, że znam się na tym rynku i może się mylę.

Kukiss napisał/a:
Może właśnie Under Armour będzie chciało rozbić bank. To jest dość duża firma

Może. Inne firmy coraz odważniej wchodzą do futbolu, może mamy właśnie historyczny moment przewartościowania na tym rynku.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 12:57   

New Balance płaci LVP 32 mln euro rocznie więc ich stać pewnie na kontrakt podobny/wyższy od Adidasa

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 12:58   

Tyle że jak dla adidasa czy nike nie będziemy mieli szans stać się flagowym klubem, tak dla małych rybek już tak. Na pewno nie zmieniany firmy, by dostać mniej. ;)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 13:23   

Też mam taką nadzieję ;)

wasyl 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 13:27   

Ja sie ciesze.Milan dalej ma renome w Europie wiec mysle ze firma ktora wygra sypnie troche kasa. Druga sprawa ze nie sadze zeby wladze klubu pozwolily na jakies ochlapy na kontrakcie. Ile dostawalismy za Adidasa??w ciemno mysle ze kto by nie podpisal umowy z Milanem to da wiecej. A te firmy na bank stac na wysoki kontrakt.

cortess 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 14:10   

Cytat:
Według La Gazzetta dello Sport, z końcem sezonu skończy się umowa z Adidasem

Umowa podpisana była do 2023, więc nie wiem o co LGdS chodzi... Będzie zerwana? Mamy chyba coś koło 20 milionów funtów za sezon. Patrząc na firmy, których nazwy się pojawiły to fakt NB m kontrakt z LFC nieco wyższy (25mln funtów). UA miał umowy na poziomie nie przekraczającym 10mln funtów na rok (z Tottenhamem; obecnie z Southampton - 4mln). Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale Under chce zastąpić Nike w Man City po sezonie (ciekawe o jakich kwotach mowa). Kappa z Napoli ma 7mln funtów za sezon.

W obecnym sezonie wspominane firmy ubierają m.in.:
KAPPA - Napoli, Sassuolo, Torino, Moenchengladbach, Troyes, Angers, Santos
LOTTO - Genoa, Hoffenheim, Mainz, Dijon, coś tam w tureckiej
NEW BALANCE - Liverpool, Porto, Sevilla, Bilbao, Lille, Standard Liege
UNDER ARMOUR - Sankt Pauli, Southampton, AZ Alkmaar, Sao Paolo, Fluminense

Osobiście? Najchętniej zostałbym przy Adasiu. Nie kręci mnie zmiana na Nike ani Pumę. Wątpię w to aby Lotto, Macron czy Kappa miała takie pieniądze. Wizja NB mi się totalnie nie podoba, bo robią bardzo mdłe trykoty albo ponosi ich finezja. Naprawdę pojedyncze wzory im wyszły jak tegoroczne Lille (a naprawdę warty uwagi tylko 3 komplet LFC w sezonie 14-15 jeszcze jako Warrior). Under Armour podobnie, chociaż w tym sezonie dla Sankt Pauli zrobili takie komplety, że głowa mała (w odpowiednim dziale wrzucałem na bank).

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 14:14   

pepe napisał/a:
Z drugiej strony, popatrz, jak to jest wtłoczone w nasze myślenie, że brak łyżwy, skaczącego kota czy kwiatuszka już oznacza obniżenie prestiżu. Dosłownie kilka firm zawładnęło rynkiem i robią z naszymi mózgami co chcą.

Świetnie powiedziane. Z tego co pamiętam, to zimą br. sam Real prowadził negocjacje z Under Armour, bo nie podobało się w Madrycie, że Adidas będzie płacił dla Manchesteru United wiele więcej niż Królewskim, tak więc nie jest to byle jaka marka odzieżowa. Co do naszych zmian, to chciałbym, żeby stroje Milanu robiły firmy włoskie, np. Macron lub Kappa. Wtedy o estetykę bym się nie martwił, bo wystarczy spojrzeć jak ładne koszulki dostają co roku zespoły Lazio i Napoli. Z drugiej strony, Włosi raczej nie zapłacą tyle co Amerykanie z New Balance lub Under Armour, których stroje piłkarskie są również całkiem ciekawe. Z kolei Adidas już mi się trochę opatrzył, a ładne koszulki, jak tegoroczna, Niemcy robią raz na kilka sezonów. Także z ciekawością zobaczyłbym nowego sponsora technicznego Milanu, pamiętając jednocześnie, że to wyniki sportowe są najważniejsze.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 14:21   

Zaskakująca informacja... dziwnie będzie bez adika, ale z drugiej strony ładne tegoroczne koszulki i ciuchy będzie można łyknąć w fajnych pożegnalnych wyprzedażach.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 14:23   

cortess napisał/a:
Umowa podpisana była do 2023, więc nie wiem o co LGdS chodzi... Będzie zerwana?

Coś tam czytałem o klauzuli pozwalającej zerwać umowę przy zmianie właściciela. Ponoć obecny sezon jest i tak nadprogramowy, wynegocjowany z Adidasem dodatkowo. Ale nie wiem ile w tym prawdy. W każdym razie nawet MilanNews potwierdza, że Adaś będzie tylko do końca sezonu, a nową firmę powinniśmy poznać na początku 2018 roku, negocjacje trwają od dawna.

Dostawaliśmy 19,7 mln, ale jak sądzę raczej euro niż funtów.

Co do wzorów, to pamiętajmy że Milan ma swoją bardzo charakterystyczną koszulkę i pole manewru nie jest duże, nie sądzę żeby ktokolwiek zaakceptował rezygnację z pasów na pierwszym komplecie. Pozostałe już więcej dają możliwości, ale też jakoś sobie nie wyobrażam ekstrawagancji. Generalnie jakiś powiew świeżości może i by się przydał w tej kwestii, Adidas był jednak bardzo mocno konserwatywny.

cortess 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 11, 2017 22:18   

rafal996 napisał/a:
Coś tam czytałem o klauzuli pozwalającej zerwać umowę przy zmianie właściciela.

OK, dzisiaj doczytałem trochę na ten temat. Wynika z tego, że to Adidas będzie zrywał umowę ważną do 2023 roku. W sumie się nie dziwię patrząc na politykę niemieckiej firmy - nastawili się na największe firmy w każdej lidze, a skoro teraz w Serie A dorwali Juve to my idziemy w odstawkę... Oficjalka ma pójść w grudniu lub na początku roku. Ciekawi mnie jakie odszkodowanie Rossoneri dostaną. Dla porównania przywołuje się sytuację z Chelsea chociaż tam odwrotnie to klub płacił marce za zerwanie umowy. The Blues zapłacili Adidasowi ponad 75mln funtów (zarabiali 30mln na sezon, czyli ponad 2,5 letni dochód musieli oddać, no ale zamienili ich na Nike, które wypłaca im 60mln na sezon - deal do 2032! roku opiewający na, w sumie, prawie 1mld funtów). Oczywiście nas takie rzeczy i sumy jak w Anglii nie czekają i tak naprawdę każdy deal na taką sumę jaką mieliśmy z Adidasem uznam za sensowny o ile nie wiążemy się od razu na następnych 20 lat. A co do marki to wiadomo każdy ma swoich ulubieńców, ale "liczy się kasa, Misiu"...

A co do samych projektów to też obojętnie kto przejmie pałeczkę po Adiku szarżował od razu nie będzie, więc przynajmniej w pierwszym sezonie będzie to zachowawczy projekt z pasów i biała nuda na wyjazdy. Fantazjować to można przy trzecim komplecie, bo tam można praktycznie wszystko, a użyty zostanie ze 2 razy w sezonie.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 08:02   

Według La Stampy będzie Puma i 10-15 mln rocznie. To byłby lekki wstyd i kolejna pożywka dla tych co podważają nowy zarząd.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Paź 13, 2017 09:00   

Ile w sumie lat Adidas był sponsorem technicznym Milanu? 20? Edit - właśnie znalazłem jakąś małą grafikę. 2 dekady z adasiem:

Gdzieś kiedyś pamiętam widziałem stronę w necie typa z Włoch, który zbierał wszystkie koszulki Milanu, miał ich ogromną kolekcję. Ktoś kojarzy tą stronę?

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Paź 13, 2017 10:19   

miszcz napisał/a:
Według La Stampy będzie Puma i 10-15 mln rocznie. To byłby lekki wstyd i kolejna pożywka dla tych co podważają nowy zarząd.

Zarząd na pewno nie rozwiązałby umowy z Adidasem, gdybyśmy mieli na tym stracić.

Może Adidas wypłaci nam część kasy z tytułu umowy od razu, a następny kontrakt z nowym sponsorem będzie krótkoterminowy tak, żeby idąc zgodnie z planem awansu do LM i promocji Milanu w Azji wcześniej wynegocjować kolejny lukratywny kontrakt?

Odpowiedz do tematu