ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Juventus - czyli wszystko o bianconerich
Autor Wiadomość
MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 16, 2017 11:18   

Rafal996, podejrzewam, że mogło mieć to miejsce na jednej z plaż w Kampanii ;)

Pepe, dawno to było? Może tam był młody De Sciglio? :ok:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 16, 2017 12:19   

pepe napisał/a:
Mediolan to nie 100 % Milan i Inter. :brew:

I to mnie zaskoczyło podczas pierwszej wizyty w tym mieście. U nas w takiej Warszawie po prostu nie można ot tak spacerować w koszulce Wisły czy Lecha, a tam kibic Juve na ulicach Mediolanu to żadna wielka sensacja. Ludzie pokrzykują na siebie, śpiewają za takim kibicem innej drużyny, ale odbywa się to bez jakiejś agresji, przynajmniej ja się nie spotkałem. Czyli atmosfera piknikowa ;) Nie wiem jak to się odbywa np. w fanatycznym Neapolu, być może inaczej.

Generalnie, kibice Juve z tego co widziałem są wszędzie, a w samym Mediolanie więcej spotkałem fanów Interu, niż Milanu i to bez względu na to, która z tych drużyn jest akurat wyżej.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 10:20   

Gzikuu napisał/a:
Najlepszy na boisku moim zdaniem Sturaro, aż do zmiany. Był wszędzie, świetny box-to-box i taki w sam raz zmiennik dla Kessie. Dlatego dziwiły mnie plotki o jego rzekomym odejściu latem. Wiesz może czym to było spowodowane Venomik?

Pozwolę sobie odpowiedzieć tutaj :)
Hmm... meczu nie oglądałem, miałem akurat wyjazd integracyjny z pracy. Ale nie Ty jeden pochwaliłeś po tym meczu Sturaro (choć chyba nikt więcej nie poszedł tak daleko aby napisac, że zagrał najlepiej :) ), więc to pewnie było najlepsze/jedno z najlepszych spotkań w Juve od dawna. Co w sumie nawet odpowiada na Twoje pytanie - dlaczego Sturaro ma słabe notowania u kibiców Juve - bo jego normalna dyspozycja jest jednak słabsza.
Ale to troche uproszczenie. Problem z Sturaro jest taki, że jego głównymi atutami są wybieganie, waleczność, pracowitość, itp. Taki typ piłkarza. I to nie sprawdza się w taktyce, którą Juventus w poprzednim sezonie preferował. Środkowi pomocnicy muszą świetnie sobie radzić pod polem karnym rywali, bo Dybala ma mnóstwo swobody, a Mandzukic ani Cuadrado tam nie przebywają zbyt wiele. Te luki wypełniają środkowi pomocnicy, a Sturaro ma zbyt kiepską technikę czy błyskotliwość aby sobie w zagęszczaniu radzić.
Dodatkowo zwykle nawet nie grał wśrodku pola, ale był zmiennikiem Mandzukicia na lewym ataku i tam jego ograniczenia ofensywne były jeszcze bardziej widoczne.
Natomiast jego dobra gra w ostatnim meczu jakoś szczególnie mnie nie dziwi. Kiedy może sobie swobodnie pohasać od rywala do rywala, ma kogoś kto ubezpiecza jego nieogar taktyczny (Matuidi) i kogoś, kto rozegra piłkę za niego (Pjanic) to Sturaro może być fajnym uzupełnieniem składu.

Inna sprawa, ze wiele osób miało nadzieję na jego rozwój, a to nie nastąpiło. Kiedyś potrafił strzelać takie bramki Napoli: https://www.youtube.com/watch?v=kMNYrfvBO8Y
Akcja indywidualna, cztery kontakty z piłką(dwa prawą nogą, dwa lewą - w tym strzał). Teraz wydaje się to nie do pomyślenia.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 12:00   

Super, dziękuję. Ty jak coś wytłumaczysz Venomik, to z całą pewnością można uważać temat za zamknięty. ;) Mnie Sturaro zapadł w pamięć meczami Ligi Mistrzów, chociażby z Bayernem, gdzie również był wszędzie na boisku. W meczu z Chievo zagrał moim zdaniem podobnie. Każda drużyna potrzebuje swojego Sturaro, Kucki, Kessie czy... Poliego, kogoś kto będzie robił szum i gryzł trawę dla dobra drużyny.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 12:55   

Juve od tego miało Mandzukicia :D

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 21:48   

Jeśli jeszcze nie wiemy wszystkiego o Bianconerich, to może niedługo się dowiemy, bo Netflix zabrał się za produkcję 4-odcinkowego dokumentu o Starej Damie. Szalenie jestem ciekaw. Więcej info pod linkiem: http://zzapolowy.com/netflix-dokument-juventus/
lì a casa il cuore sentirà!

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 21:55   

Jak wszystko, to i Calciopoli musi być :P

Odpowiedz do tematu