ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Biało-czerwoni (cz. 2)
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 08:02   

Ale jak patrzę na skład tych koszyków to są chwilami niezłe jaja. Na papierze nie widać większych różnic w poziomie dwóch pierwszych. Skoro w drugim będzie Hiszpania, Francja, prawdopodobnie Włochy, Anglia, to mamy szansę na naprawdę bardzo mocnego przeciwnika. Ale za to z dwóch pozostałych koszyków nie widzę nikogo nie do przejścia, co najwyżej niewygodnych rywali... ale to w końcu Mistrzostwa Świata.

Nie chcę mówić o oczekiwaniach. Z jednej strony dobre eliminacje, z drugiej wpadka z Danią daje do myślenia. Jak wszyscy będą zdrowi i w formie, to możemy pograć. Wyjście z grupy uważam za obowiązek, dalej to już wszystko zależy od losowania i dyspozycji dnia.

Soja 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 10:34   

Bardzo dobrze, że tak się koszyki układają. Zamiast iść w ilość drużyn na turniejach finałowych to powinno się właśnie iść w kierunku uczynienia faz grupowych ciekawszymi.

Co do naszych szans to jak dla mnie niewiele się zmieniło od czasu ME. Prowadzimy i siadamy, dajemy sobie strzelać bramki. Tak było z Kazachstanem, Danią, Armenią, Czarnogórą dwa razy. A wcześniej przecież tak było ze Szwajcarią i Portugalią na Euro.

Nie ma co czarować, te eliminacje wygrał nam Lewandowski, ale co się dziwić, skoro w żadnej z drużyn przeciwników nie ma piłkarza o chociażby zbliżonej klasie. Na mundialu już tak nie będzie.

Poza Lewym jest tak po prawdzie gorzej niż było przed ME. Obrona nie istnieje, Glik gra jak pijany, Pazdan cofnął się w rozwoju, Jędrzejczyk dostał syndromu Legii. Tylko Piszczek trzyma poziom.
W pomocy wrócił Krychowiak, ale do optymalnej dyspozycji jeszcze mu daleko, poza tym nie wiadomo jak wytrzyma sezon w Anglii, Mączyński w kadrze jak zwykle wyrasta ponad swój poziom, ale to zawodnik o ograniczonym potencjale, Linetty to niewypał póki co, Zieliński się z meczu na mecz rozkręca, ale dalej nie daje gwarancji, Grosickiego nie ma co się czepiać, ale to też zawodnik o zawężonym zakresie użyteczności, Kuba nadrabia doświadczeniem, ale upływu czasu nie oszuka.

Zobaczymy jak pójdą mecze z Urugwajem i Meksykiem, ale jak dla mnie to nie ma się czym podniecać póki co.

Trzeba też wziąć poprawkę, że mieliśmy grupę, gdzie kulturę i organizację gry prezentuje jedynie Dania. Reszta to raczej żywioł. Obawiam się, że w grupie z krajami o wyższej kulturze piłkarskiej (Hiszpania, Włochy, Niemcy, Francja, Holandia, Belgia, Szwecja, Portugalia itd.) nasze braki byłyby bardziej widoczne.

Oczywiście awans na mundial po 12 latach to sukces i tej drużynie oraz trenerowi należą się gratulacje. Nie można też nie zauważyć, jaki postęp dokonał się od początku obecnej dekady.

Jednak tak jak pisałem powyżej, ja podchodzę, raczej na chłodno.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 14:00   

Ja oczekuję od naszej reprezentacji osiągnięcia ćwierćfinału na MŚ w Rosji. Wszystko ponad to będzie wielkim sukcesem. Nasza perspektywa uległa za kadencji Nawałki sporej zmianie i widzę, że wiele osób nie potrafi się cieszyć z osiągnięcia awansu na mundial po dwunastu latach, doszukując się samych negatywnych aspektów naszej gry.

Na mundialu kluczową rolę odegra drabinka i dyspozycja dnia. Nie zapominajmy, że często na wielkim turnieju, takim jak MŚ i ME, pojawia się w strefie medalowej reprezentacja nie uznawana wcześniej za głównego faworyta, ale posiadająca akurat bardzo dobre pokolenie piłkarzy, tak jak my w tej chwili. Odwołując się tylko do XXI wieku, w 2002 roku była to Turcja, w 2004 roku Grecja i Czechy, w 2008 roku Rosja i Turcja, w 2010 roku Urugwaj a w 2016 roku Walia. Sporo osób sugeruje również, że bez Lewandowskiego ciężko byłoby nam wygrać grupę eliminacyjną i coś w tym jest. Jednak czy nie zahacza to o szukanie dziury w całym i zwyczajne malkontenctwo? Tak samo można przecież twierdzić, że Portugalia nie powinna świętować wygrania Euro 2016, ponieważ bez Cristiano Ronaldo nie zdołałaby przebrnąć we Francji fazy grupowej. A co byłoby z Brazylią bez Neymara?

Myślę, że nasz występ na francuskich ME nie był jeszcze szczytem naszych możliwości. Tam brakowało kogoś kreatywnego w pomocy, bo nie było Zielińskiego. Pamiętajmy też, że przed mundialem będziemy mieli jeszcze długie zgrupowanie kadry, które może przynieść wiele pozytywów.

Wprost nie mogę się doczekać tych emocji, które zawładną naszym krajem w czerwcu i oby również w lipcu 2018 roku.

Forza Polonia!

Odpowiedz do tematu