ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reprezentacja Włoch (cz. 2)
Autor Wiadomość
Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Paź 07, 2016 11:55   

Docelowo to się faktycznie sporo może zmienić, bo więcej obcokrajowców Juventus kupuje. Donnaruma jako następca Buffona jest mocno prawdopodobny, w tych eliminacjach trzeba będzie pewnie Barzagliego zastąpić. O ile Ventura nie odejdzie od gry trójką z tyłu (a pewnie nie odejdzie) to kandydatów jest dwoch: Romagnoli i Rugani. Z tym, że tylko ten pierwszy może liczyć na regularne występy, więc jest ku temu faworytem.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 07, 2016 14:49   

A zmiana Montolivo na Jacka w 30 minucie takyczna czy jakaś kontuzja?

EDIT: ok., jest w innym temacie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 10, 2016 10:18   

Czy dobrze widziałem, że obie bramki Macedonii padły po stratach Verrattiego? ;)

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 09, 2017 21:36   

Nie dało się oglądać dwóch ostatnich meczów. Niestety całe eliminacje pod wodzą Ventury wyglądały mega słabo. Wciąż grający w reprezentacji Eder, to jedna z rzeczy, których prędko nie zrozumiem. Dzisiaj z Albanią spowalniał, nieprecyzyjny był... No bida dramatyczna. A Ventura 2. i 3. zmianę przeprowadził w 88. i 92. minucie. Jeśli przejdą baraże, to marnie widzę te mistrzostwa.
lì a casa il cuore sentirà!

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Paź 09, 2017 21:50   

Ogólnie sie zgadzam, ale dziś mimo wszystko jak na skład (Gagliardini z taką sobie formą, Candreva bez formy, Eder (daleka rezerwa w Interze) czy Parolo z Spinazzolą - nie było tak źle. Zwłaszcza, że to był mecz zupełnie o nic.
Niemniej faktycznie ta kadra wygląda słabo. Decyzje trenera wyglądają słabo. Jego reakcje na to co dzieje się na boisku wyglądają słabo. Wiele wskazuje na to, że to po prostu średni trener, który max co osiągnął to 57 punktów w Serie A, co mocno zawdzięczał posiadaniu Immobile w kadrze.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 09, 2017 22:05   

Tak. Ja bym to ujął tak: Ventura był dziwnym i zaskakującym wyborem od samego początku, dlatego efekt jego pracy zaskakujący nie jest.
lì a casa il cuore sentirà!

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 00:00   

Mam nadzieję, że Włosi w jakiś cudowny sposób odżyją na mundialu, o ile wywalczą przepustkę do Rosji. Chyba przydałaby się w najbliższym czasie jakaś afera w stylu Totonero z 1980 roku czy Calciopoli z 2006 roku, bo na MŚ po tych aferach Azzurri zdobywali główne trofeum ;) Z drugiej strony, można już być spokojnym o finał mundialu, gdyż od 1994 roku co 6 lat Włosi dochodzą do najważniejszego meczu wielkich turniejów i akurat w 2018 roku wypada koniec kolejnej sześciolatki :) A już tak zupełnie poważnie, to nie widzę Squadra Azzurra w dalszej perspektywie czasowej z Venturą u sterów... Jednak należy podkreślić, że mimo pojawienia się wielu bardzo dobrych piłkarzy w obecnym pokoleniu, Italia nie może teraz liczyć na takich boiskowych geniuszy jak Roberto Baggio i Andrea Pirlo, którzy doprowadzili swoje zespoły do finałów mundiali w 1994 i 2006 roku...

cortess 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 13:29   

Z taką grą to... W sumie może i w barażach Włochy unikną Chorwacji czy Portugalii/Szwajcarii ze względu na rozstawienie, ale nie powiedziane, że na mundial pojadą jak się trafi Szwecja czy Dania.

[EDIT] No i trafili... Obym się jednak pomylił i Włosi jednak zagrali na MŚ...

saylent 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 14, 2017 13:59   

['] Italia ['] Mundial ['] Senatorzy ['] Ventura ['] Tifosi

Nadal nie jestem w stanie tego pojąć. No cóż, że ze Szwecji.

Przy tej kadrze aż się prosiło o granie skrzydłowymi. Przy 3-5-2 za dużo jest rozgrywania przez obronę i często kończy się to lagą do przodu. Dodatkowo potencjalni skrzydłowi > dostępne wahadła (ni to obrońcy, ni to skrzydłowi). Przy 4 z tyłu w takim meczu jak ten ze Szwecją kwestia podwajania na skrzydle naprawdę mogłaby zrobić różnicę.

4-3-3: Buffon - D'Ambrosio/Zappacosta, Bonucci, Chiellini, Darmian/Spinazzola - Florenzi, Jorginho/De Rossi, Verratti/Parolo - Candreva, Immobile (Belotti), Insigne/El Sharaawy

czy w ostateczności sprawdzone 4-4-2/4-2-4: Buffon - D'Ambrosio/Zappacosta, Bonucci, Chiellini, Darmian/Spinazzola - Jorginho/De Rossi, Verratti/Parolo/Florenzi - Candreva, Immobile, Belotti, Insigne/El Sharaawy

ewentualnie jak już grać na 3 z tyłu to jakoś tak:
3-4-3: Buffon - Barzagli/Rugani (albo któryś z prawych bocznych obrońców), Bonucci, Chielini - D'Ambrosio/Zappacosta, Jorginho/Verratti, Parolo/Florenzi, Darmian/Spinazzola - Candreva, Immobile (Belotti), Insigne/El Sharaawy

Ja pitole... Wszystko byłoby lepsze niż 3-5-2 z Gabbiadinim w ataku. We wczorajszym meczu nawet laik był w stanie zauważyć*, że granie na 3 środkowych obrońców to odcinanie sobie możliwości w ataku i zmniejszanie potencjału pomocników, poprzez to, że rozegranie głównie szło z obrony.
Jak byk było widać, że brakuje wiatraka z przodu (na lewej się rozruszało jak wszedł ES92). Zamiast Darmiana już chyba lepiej było wpuścić Faraona od początku (a później zmienić na Insigne). No ale co ja tam wiem...

Od starej gwardii (Buffon, BBC, De Rossi) bardziej szkoda mi tych młodych, którzy z reprezentacją jeszcze niczego nie osiągnęli. Może za 3 lata na Euro (chociaż Euro to nie to samo co Mundial).

Ogarnij to Carletto (mam nadzieję, że to będzie on, bo w klubowej piłce chyba już się wypalił).

Takie 3-4-3 naprawdę wygląda nieźle: Donnarumma/Perin - Rugani, Bonucci, Chiellini/Romagnoli - Conti/Zappacosta, Jorginho/Verratti, Florenzi/Gagliardini, Darmian/Spinazzola - Bernardeschi/El Sharaawy, Immobile/Belotti, Insigne/El Shaarawy

W odwodzie zostają De Sciglio, Bonaventura, Benassi, Pellegrini, Verdi, Cristante, Zaza, Petagna, Caldara, Chiesa, Caprari, Cutrone ( :> ). Pewnie jeszcze o kimś zapomniałem, ktoś się w najbliższym czasie wybije, ale i tak widać, że jest w czym wybierać i na kim budować.

4-2-3-1, 4-4-2 czy 4-3-3 też się z tego ulepi. Żadnych 3-5-2, 4-3-1-2 - za dużo fajnych skrzydłowych obecnie.

Forza Italia do Londynu i Doha.

*a oglądałem na zmianę z POLMEX

tetrus 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 16, 2017 16:25   

Życie kibica jest jednak nieprzewidywalne. Nigdy bym się nie spodziewał, że dożyję dnia, w którym na Mundialu nie będzie Włochów. Szkoda mi Buffona, którego zawsze będę szanował.

Odpowiedz do tematu