ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Roma - czyli wszystko o giallorossich
Autor Wiadomość
Adin 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 21, 2017 16:11   

Mowa jeszcze o odejściu Manolasa.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 21, 2017 18:26   

TottiGol , mam wrażenie, że zapomniałeś o jeszcze jednym bardzo ważnym graczu, który opuścił skład pierwszej drużyny. :P

Z nabytków to jedynie gratuluje Defrela i Pellegriniego, ale to dlatego, że ograniczam się do Serie A, więc cała reszta to dla mnie no-name.

TottiGol 
Romanista

Wysłany: Pią Lip 28, 2017 08:25   

Nie zapomniałem, On nie odszedł ;)
Ciekawie wygląda Under, może z niego być kawał grajka. Kolarov już oficjalnie, a Mahrez półoficjalnie... No i wydaje się, że potężnym wzmocnieniem w stosunku do ubiegłego sezonu będzie Florenzi. Myślę, że (o ile diFra da radę), to ASR będzie mocniejsza niż przed rokiem

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 28, 2017 10:12   

Prezes Romy i jego ból dupy odnośnie sytuacji w Milanie:
http://www.acmilan.com.pl...ja_nie_rozumiem

milanik 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 28, 2017 11:04   

Wszystko pięknie, ale Jankes zapomniał, że marka Milanu znaczy wiele więcej niż marka Romy. Wielkie i zadłużone kluby grają, wygrywają LM i mają się dobrze. Całe to FPP trzeba traktować nieco luźniej. Przy czym oczywiście powinniśmy być ostrożni, bo faktyczne możliwości finansowe, poznamy za jakiś czas.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 28, 2017 12:33   

Po części podzielam te obawy o FFP. Tzn. mam głęboką nadzieję, że zarząd i właściciele mają naprawdę dobrze przemyślany plan i najlepiej jeszcze kilka sztuczek na ominięcie tych zasad w zanadrzu, bo w przeciwnym razie naprawdę łatwo możemy wpaść w pułapkę. Na razie nie ma sensu jednak o tym myśleć, szczególnie że i tak nic nie poradzimy.

A takie uwagi ze strony włodarzy innych klubów mają prosty powód - zaczyna im być cieplutko na myśl, że Milan wraca na poważnie do gry. Jak ten pan nie wie, co Milan robi, to mogę podpowiedzieć. Milan się odbudowuje, tak jak robiły to inne drużyny. Po prostu.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 28, 2017 17:25   

Fassone już mu odpowiedział i Pallotta wystosował już przeprosiny ;]

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 28, 2017 19:27   

To jest właśnie ten ból-dupizm i kompleksy przez które Roma nic nigdy nie wygrywa. Jeszcze narzekanie na terminarz. Zresztą Pallotta nie jest jedynym w Serie A, który ma wieczne problemy z innymi klubami.
W Polsce takie słowa byłyby oskarżone o "typową cebulę", a we Włoszech jak? :P

TottiGol, czy Totti w biurze/na trybunach da tyle samo co w szatni? Wątpię.

TottiGol 
Romanista

Wysłany: Nie Lip 30, 2017 17:02   

Są tacy, którzy twierdzą, że nawet więcej... To będzie inna Roma. Totti to historia i tu nic się nie zmieni w tej kwestii. De Rossi jest więcej niż gotowy, żeby złapać szatnię za jaja. Ja jestem spokojny.

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pon Lip 31, 2017 20:35   

Pamietacie co wyczynial Gervinho w Romie?. Riyad Mahrez w czwartek na testach medycznych w Rzymie. Mahrez bedzie sobie tak latal po skrzydle jak Gervinho albo i lepiej. Chociaz nie narzekam bo Milan ma Suso. Swietny transfer a Mahrez to kozak. :prayer: https://www.youtube.com/watch?v=re0Kc1950-g

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 31, 2017 20:45   

Gandalf napisał/a:
Riyad Mahrez w czwartek na testach medycznych w Rzymie.

Jak się sprawdzi to i tak po sezonie go sprzedadzą. :lol2:

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 29, 2017 17:50   

Patrik Schick w Romie, całość operacji zamknie się w granicach 40-42 mln. Tym samym Rzymianie biją swój rekord transferowy sprzed 17 lat, kiedy to ściągali Batigola. Jak tak sobie układam końcową 4 na koniec sezonu to nie widzę tam Romy, ale przy takich wzmocnieniach mogą jednak wyprzedzić ten Inter :D

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 29, 2017 18:55   

To jest duża niespodzianka z tym transferem Schicka do Romy. Najpierw był na testach medycznych w Juventusie, potem przez miesiąc łączono go z Interem, a na końcu trafił do Giallorossich i to za niemałe pieniądze. Czech na pewno przyda się bardzo po odejściu Salaha. Pytanie tylko, czy ta wada serca zdiagnozowana w Turynie była prawdziwa, czy też była tylko chytrym wymysłem Marotty, mającym na celu zmniejszenie oczekiwań finansowych Sampdorii?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 29, 2017 20:55   

Roma nie ma głębi składu. Również nie widzę ich w czwórce. Di Francesco będzie miał trudne zadanie.

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 06:56   

36 czy nawet 42 mln (z bonusami) to całkiem sporo jak za kolesia, który błysnął w poprzednim sezonie jako dobry dżoker, prospect. Wiem, rynek jest zepsuty, no ale... Śmieszne trochę te podchody, Schick był już praktycznie w Juve, później w Interze a skończył w Romie. Keita Balde był prawie u nas, chcial jednak do Juve, później bliżej Interu, może Napoli a skończył niespodziewanie w Monaco.
Co do Romy to z tym brakiem ich w 4 bym się nie zapędzał. Wątpię, żeby aż tak spadli od razu. Wtopili 1-3 z Interem, ale okazji mieli sporo, słupki itd. Prawdę mówiąc mogło być tam już 3-0 i pozamiatane. Inter miał dużo szczęścia. Sezon będzie ciekawy :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 10:18   

Też mi się wydaje, że cena jest spora. Ale to tak samo, jak np. nasz Andre Silva.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 11:27   

rafal996, bardzo dobre porównanie. Roma może nie ma głębi składu, Inter też, ale czy my go mamy na każdej pozycji? Jeśli głębi składu skrzydłom daje Borini, to wyraźny znak, że coś jest nie halo.
W pierwszej czwórce widzę wyraźnie tylko dwie ekipy, chyba wiadomo które, prawda?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 12:09   

Ja tu przede wszystkim nie widzę sensu w ich mercato. Pomoc wiadomo, klasa, ale wyrwa po Salahu została ogromna(Defrel? bez żartów), a obrona prezentuje się co najwyżej średnio.
Schick to super talent, ale gdzie miejsce dla niego skoro Di Francesco gra 4-3-3 ?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 13:51   

Mnie jakoś też Roma nie martwi, za to zdecydowanie martwi mnie Inter. Kadrę mieli dobrą, teraz trochę zrobili porządku, no i mają na ławce fachowca. Pierwsze wyniki rewelacja. Może być ciężko przeciwko nim.

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 14:00   

Rafal996, mam identyczne spostrzeżenia. Roma jest być może do połknięcia dla nas, ale z Interem będą kłopoty...

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 15:20   

Nie sądzę, żeby w Romie trzymali się sztywno jednego ustawienia. Mają wielu ciekawych piłkarzy do środka pola, Schick mógłby grać w w duecie z Dzeko w ataku, a Kolarov z Florenzim czy Peresem podłączaliby się do akcji z boku. Poza tym Roma sprowadziła kilku młodzików z których każdy może "zaskoczyć". Ja bym ich nie bagatelizował.

Zgodzę się natomiast co do Interu, Spaletti jest transferem którego obawiam się w ich przypadku najbardziej.

Dobrze, że gramy o TOP4, a nie TOP3, poza tym ja liczę na poważne traktowanie i wygranie LE ;)

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 15:34   

Również obawiam się Interu bardziej niż Romy, ale jednak pociesza mnie fakt, że drużyna z Mediolanu ma obronę w opłakanym stanie. Poza tym, tam wystarczy dłuższy uraz Icardiego i drużyna zostanie bez zawodnika, który ich ciągnie w każdym meczu.

Renesco napisał/a:
Dobrze, że gramy o TOP4, a nie TOP3, poza tym ja liczę na poważne traktowanie i wygranie LE

Otóż to. Serie A, to nie jedyna przepustka do Ligi Mistrzów. Jest jeszcze wspomniana Liga Europy i Puchar Włoch. Mamy trzy możliwości zakwalifikowania się do tego europejskiego pucharu. Musiałaby się stać katastrofa, żeby to się nie udało.

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 15:55   

W przypadku Pucharu Włoch, jego zwycięzca ma zapewniony udział tylko w Lidze Europy :ok:

Wracając do Romy, to moim zadaniem bardziej niż brak Salaha widać u Rzymian pustkę w obronie po Ruedigerze. Dodatkowo, ciężkie przeprawy w Lidze Mistrzów z Atletico i Chelsea mogą sprawić, że zaliczą przeciętną jak na nich rundę jesienną w Serie A.

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 15:56   

Gzikuu napisał/a:
Mamy trzy możliwości zakwalifikowania się do tego europejskiego pucharu. Musiałaby się stać katastrofa, żeby to się nie udało.
Tak, ale celem jest awans nie do europejskiego pucharu (jakiegokolwiek) tylko konkretnie: do LM. Więc Puchar Włoch odpada, a w LE trzeba liczyć na szczęśliwy dobór przeciwników w fazie pucharowej, bo jeśli skupimy się na LE, a tu w drabince wpadniemy na 2 zespoły, z którymi nietrudno będzie odpaść, możemy obudzić się z ręką w nocniku. Dlatego pewnie będzie tak, że 100% zaangażowania na ligę, a jeśli w LE uda się przejść kilka rund i pojawi się realna szansa na zagranie w finale, to dopiero wtedy zaczniemy traktować te rozgrywki na równi z Serie A.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 15:58   

Gimlord, racja, nie wiem czemu, ale ubzdurało mi się, że zwycięstwo Pucharu Włoch oznacza zakwalifikowanie się do LM, a nie LE.

Odpowiedz do tematu