ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gianluigi Donnarumma
Autor Wiadomość
nismovsky 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 10:42   

carlos napisał/a:

nismovsky napisał/a:
A ja dalej uważam, że jest szansa na opchnięcie go nawet w tym okienku ;)
Czy Ty wiesz, jak słodko mi to brzmi? Dla mnie wszystkie najlepsze opcje rozwoju tej sytuacji zawierają odejście młodego za dobry piniądz w okresie do 3 lat.

Jeśli plotki, które były rozpuszczane przed podpisaniem kontraktu były prawdziwe (czyli oferta z PSG na 13mln/rok + bonusy w postaci domu czy samochodów) to taki kontrakt, nawet z bratem-darmozjadem ma sens.
Milan podbija młodemu pensję, po czym przychodzi PSG i mówi, że chętnie go odkupią za ok. 50 baniek + 13mln pensji (i sowitą prowizję dla grubasa).

Zawsze to lepiej niż oddać go za 20-30 milionów lub za rok za darmo.

Poza tym - nawet gdyby został na ten sezon to po roku odejdzie, bo kibice mu tego nie zapomną, a już widzieliśmy jak "brylował pod presją" na U-21 w Polsce.
Przy słabszej dyspozycji, zarząd zacznie rozglądać się za jego następcą już w zimę, bo jeśli Dollarumma będzie wpuszczał farfocle (myślami będzie już w innym klubie, a i nerwy spowodowane kibicami i mediami dadzą o sobie znać) to lepiej mieć "plan B".

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 10:50   

Ja się nie wypowiadam tak kategorycznie. Równie dobrze może być tak, że Gigio się rozwinie tak, że naprawdę zostanie najlepszym bramkarzem świata, Milan się odbuduje i będzie zbierać trofea i nikt nawet nie pomyśli i sprzedaży, a kibice wszystko zapomną. Chociaż niezbyt wierzę w taki scenariusz.

Na dziś to nie wygląda fajnie. Za chwilę Gigio i Antonio mają przemawiać do kibiców w Casa Milan. Nie spodziewam się ciepłej atmosfery, raczej sztuczne uśmiechy i robienie dobrej miny do złej gry. Kibice są w najlepszym razie obojętni, wielu jest wściekłych, a jeszcze przed chwilą nosili chłopaka na rękach. Jego braciszek na pewno zdaje sobie sprawę, że jest bramkarskim zerem, ciągniętym za uszy przez zdolniejszego brata. Jak on się czuje? Jak się czują kibice? To jest farsa.

Ale za rok... za rok może wszystko wyglądać zupełnie inaczej.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 12, 2017 10:51   

miszcz napisał/a:
pepe, niestety Buffon jakiś czas temu pobił ten rekord.

Tak, zgadza się. W sezonie 2015/16.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 12:38   

carlos napisał/a:
Też mi się wydaje że Rossi. Chociaż nie spodziewałem się, że tak o nim akurat pamiętają.

Myślę, że może chodzić o jego słowa, które wypowiedział po pierwszej odmowie podpisania kontraktu - bardzo kategoryczne, broniące klubu i koszulki Milanu, petujące $$$.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 26, 2017 15:37   

Jeśli byli tu jeszcze jacyś idealiści łudzący się końcem dram ze strony Dollarummy czy jakąkolwiek formą rehabilitacji ze strony ekipy Gigiego, to zapraszam do lektury wywiadu z Raiolą:

Cytat:
Jeden z głównych bohaterów czerwcowego zamieszania wokół Gianluigiego Donnarummy, agent 18-latka, Mino Raiola, udzielił komentarza na temat włoskiego golkipera stacji Rai Sport. Przedstawiciel piłkarza wypowiedział się tymi słowami: "Jestem zadowolony, że Donnarumma został w Milanie. Szanujemy jego decyzję. Obiecano nam opaskę kapitana. To nic przeciwko Bonucciemu, jednak chcemy to zrozumieć".

Trzeba go (najpóźniej) za rok opchnąć za dobrą kasę i szukać kogoś innego. :minigun:

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Sie 26, 2017 18:36   

nismovsky napisał/a:
Jeśli byli tu jeszcze jacyś idealiści łudzący się końcem dram ze strony Dollarummy

Ja tam się nadal łudzę, że forumowicze skończą nagminnie łamać punkt regulaminu zabraniający przekręcania nazwisk piłkarzy i nazw klubów. Od teraz znów będę to bezwzględnie egzekwował. Komu zależy na poziomie forum, ten się dostosuje.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 26, 2017 18:51   

Jak będziesz w ten protekcjonalny sposób zwracał uwagę (i potem cenzurował - bo jak mniemam zwroty wobec Gigiego per "$$$" albo "$" też będą penalizowane) to ruch na forum będzie jeszcze mniejszy.

Ale okej - rozumiem, że od teraz nie piszemy "Dollarumma" ani "Romek" czy "Bonuc"? Bo przypominam, że nasz młody bramkarz dostał ksywę w sumie dzięki OFICJALNEJ AKCJI Milan Club Polonia.

Od tej grupy też się odcinasz?

PS. Jak tak mocno zależy ci na poprawności i sztywnych zasadach przy nazywaniu piłkarzy to za chwilę może okazać się, że nie ma komu pisać, bo w emocjach często nazywa się niektórych graczy w ten czy inny sposób (pozytywnie i negatywnie). Ja się mogę powstrzymać jeśli razi to WIELE osób, spoko. Tylko co z innymi (także pozytywnymi) określeniami? "Kessien" to obraza czy pochwała? A zamiast pisać Dollarumma za każdym razem nadmieniać "Gigi co wydoił kasę, udając miłość do barw"? Strasznie utrudniasz forumowiczom uzewnętrznianie emocji, jakie mają w stosunku do zawodników. Chyba, że te emocje też już są niemile widziane?
Jeśli tak - to o czym z pasją tu pisać, jeśli nie można kąśliwie i ironicznie (ale bez wulgaryzmów) nazwać piłkarza, pokazując jakiś negatywny stosunek do jego zachowań boiskowych lub tych okołopiłkarskich?

Będę wdzięczny za odpowiedź. :)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 26, 2017 23:38   

Cieszę się, że Tomek dalej kontroluje to forum :ok:

nismovsky, poleciałeś ostro. Zakładam, że jesteś dorosłym facetem, więc po ludzku nie rozumiem czemu masz problem z przestrzeganiem zasady o której przypomniał Tomek. Pojeździliśmy sobie po chłopaku, sam takiego hejtu chyba nigdy z siebie nie wyrzuciłem. Jednak jeżeli grupa dorosłych ludzi nie jest w stanie powstrzymać emocji po 2 miesiącach, zwłaszcza kiedy jest proszona, to mamy jakiś problem, a poziom forum może spaść poniżej dopuszczalną granicę.
Przypomnę, że regulamin jest chyba niezmienny od początku w tej kwestii i nikt nigdy nie miał z tym problemu, przynajmniej nie pamiętam tego.

Nie mogę też zrozumieć jak możesz nie widzieć różnicy między "Dollarumma", a "Bonuc". :dunno: Wyjaśniłbym, ale nie widzę sensu, bo to tak oczywista rzecz, że jeżeli tego nie widzisz, to nie chce mi się tutaj prowadzić podstawowej edukacji. Wspomnę tylko, że są pewne zwroty dopuszczalne w prasie i na pewno nie będą łamać tutejszego regulaminu.

Kolejnej rzeczy, której nie rozumiem to przywoływanie w tej sytuacji akcji MCP. Co ona ma wspólnego z punktem regulaminu?

Jeżeli chodzi o emocje, to ostatnio niektórym osobom odbiło ostro, nawet takim co tu długo siedzą. Jeżeli zaś chodzi o utrudnianie ekspresji swoich emocji, to miała ona miejsce tylko ze strony grupki użytkowników przeciwko innej użytkowniczce.

Teraz w kwestii samego Donnarummy. Klauzula jaką ma wpisaną, przy tym co się dzieje na rynku, jest żenująco niska. Jeżeli nie zejdzie z obecnego poziomu, to kilka klubów bez wahania aktywuje klauzule. Mam tylko nadzieję, że jest jakiś zapis, który określa kiedy można jej użyć, żeby nie doszło do takiej sytuacji w styczniu lub 31 sierpnia.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 27, 2017 07:59   

Cytat:
nismovsky, poleciałeś ostro

W którym miejscu poleciałem "ostro"? Taki konkretny przykład poproszę.

A odpisałem, bo widzę jak Administracja/Moderacja zajmuje się pierdołami. Nikt wulgarnie nie nazywa piłkarzy, a przydomek dostał po akcji MCP. Coś przekręciłem?

Zobacz, że sam zgłaszałem spamerów i nawet nie miałem gdzie, więc wstawiałem przykłady w temat "odwołania" i tak sobie wisiał... Dziś powtórka:
http://www.acmilan.pl/for...p=205322#205322
http://www.acmilan.pl/for...p=205323#205323
http://www.acmilan.pl/for...p=205324#205324
http://www.acmilan.pl/for...p=205325#205325

Cytat:
Przypomnę, że regulamin jest chyba niezmienny od początku w tej kwestii

No czyli albo wszystkie przekręcenia są dozwolone, albo żadne. "Dura lex, sed lex", nieprawdaż? Tylko że wtedy nie zostanie nikt do pisania na tym forum ;)

To forum ma większe problemy niż nazywanie Dollarem młodego smarka, który udawał miłość do barw, żeby wydębić lepszą kasę/odejść dalej. Ale i tak (jak widzę) najistotniejsze jest to, że ktoś zamiast "Gigi" czy "Donnarumma" napisał "$". Zerknij ile osób tak pisze: wyobrażasz sobie teraz ban na nich wszystkich? Kto by pisał?

Co do tematu ekspresji jednej forumowiczki: nie wypowiadałem się, bo każdy ma inny styl pisania i tyle. MK92 na przykład potrafi napisać 10 zdań, nie przekazując nic ponad ogólne frazesy, ale taki ma styl ;)

Ludzie znajdują sobie inne media do przekazywania emocji związanych z Milanem i takimi wtrętami sytuacja tego forum się nie poprawi. Tyle czasu przeżyłem bez tego forum i jak za "$" wyłapię bana to też przeżyję.

Gorzej jak więcej osób tak oberwie i nagle będzie JESZCZE MNIEJ "kontentu".

Podkreślę: jak dla mnie to koniec tematu.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Sie 27, 2017 13:57   

Mijają lata, a śpiewka forumowiczów, którym przypomina się o regulaminie, jest zawsze taka sama. Chyba nie zdajesz sobie sprawy, nismovsky, ile razy moderatorzy i admini tego forum widzieli hasła w stylu "jak będziecie się czepiać, to ludzie przestaną pisać" oraz zarzuty odnośnie rzekomej cenzury i utrudniania wyrażania emocji. Było tak, gdy nie zgodziliśmy się na używanie wulgaryzmów w tematach meczowych i kiedy tępiliśmy złe cytowanie. I zgadnij, co się potem stało? Nic się nie stało. Ludzie się dostosowali, a forum funkcjonowało dalej. Dlaczego teraz miałoby być inaczej?

Jak słusznie zauważył miszcz, zakaz przekręcania nazwisk piłkarzy i nazw klubów obowiązywał tu od samego początku i nikt nie miał z tym problemu. Tego lata przez pewien czas przymykaliśmy oko na "Dollarummę" ze względu na to, jaki wpływ na kibiców Milanu miała cała telenowela z Gigio. Ale - co również podkreślił miszcz - minęło już sporo czasu i emocje powinny opaść. Tak się jednak nie stało, a na domiar złego na forum pojawiły się inne mniej lub bardziej kreatywne przezwiska (np "Deszczylio"), więc uznałem, że nadszedł czas przypomnieć ludziom o regulaminie. Jeśli nawoływanie do przestrzegania zasad nazywasz zajmowaniem się pierdołami, to chyba coś tu jest nie tak.

Sugerujesz, że to forum ma większe problemy i podajesz przykład spammerów. Wybacz, ale się z tym nie zgodzę. Spammerzy byli, są i będą, bo ich natychmiastowa eliminacja wymagałaby monitorowania forum 24/7, co jest po prostu niewykonalne. Posty reklamowe są usuwane na bieżąco - często również w nocy, zanim forumowicze będą mieli okazję je zobaczyć. Jeśli nawet zdarzy się, że jakiś spam wisi tu przez kilka godzin, to nie jest to nic, z czym nie zmagalibyśmy się od samego początku istnienia forum. Moim zdaniem większym problemem jest to, że niektórzy wyrobili sobie błędne przeświadczenie, że to forum nie jest moderowane. Widać to w kontekście przezwisk dla piłkarzy, widać też było w wyzwiskach w temacie "Polityka". I te właśnie kwestie chciałbym rozwiązać już teraz, zanim przestaną być owymi pierdołami. Pytanie tylko, czy Ty i inni forumowicze będziecie chcieli mi pomóc w próbie utrzymania odpowiedniego poziomu forum.

Na koniec - żeby była jasność - nie zamierzam nikogo ścigać za skróty (Monto, Loca), zdrobnienia (Romek, Donek), sympatyczne porównania do dawnych gwiazd (Kessien), ani za używanie określeń stosowanych również we włoskich mediach (takich jak "Kondor" czy "Łysy" w przypadku Gallianiego albo "pizzaiolo" w przypadku Raioli). Nie będę natomiast dłużej tolerował PRZEZWISK. Nawet jeśli BYŁY one częścią JEDNORAZOWEJ akcji MCP. W skrócie: przydomki są ok, za przezwiska są kartki (nie bany, które tak usilnie przywołujesz).

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 27, 2017 14:21   

No i okej. Jeśli ma to pomóc w jakimkolwiek stopniu to ja się powstrzymam od "dollarowania".
A o "deszczylio" to nawet nie wiedziałem.

Odpowiedz do tematu